Autor Wątek: Królik bałaganiarz: rozrzucanie siana, żwirku, sikanie w nieodpowiednie miejsca  (Przeczytany 146843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nourjahan

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Pola i Lucek
  • Pozostałe zwierzaki: Czarna
  • Za TM: Kicka
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:45:16 pm »
U mnie do kopania w pościli dochodzi jeszcze szarpanie zębami, gubienie bobków a wieczorem sik. Pinkie jest bezklatkowcem więc ruchu ma do woli. DO tego ma jeszcze stary fotel, który może gryźć i kopać w nim. Spróbuje z ciuchami.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0
Suwaczek z babyboom.pl" border="0
Suwaczek z babyboom.pl" border="0
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 01, 2012, 14:04:48 pm »
Świetny pomysł z taką piaskownicą. Król też kopie ok. raz w tygodniu ale z nim jest taki problem, że on śpi caluteńki dzień. Tylko rano wychodzi na godzinę, później dostaje jeść i idzie kimać. Wieczorem wychodzi na max 2 godziny i też idzie leżeć, taki leniuch mały :) Raz się dorwał do donicy z ziemią i rozkopał całą niemiłosiernie. Ubaw miał co nie miara :) Ale właśnie mam zagwostkę, czy mu zwykła ziemia nie zaszkodzi. Właściwie dzikie króliki kopią nory wszędzie, więc logicznie nie powinno, ale jestem przewrażliwiona, więc wolę się upewnić.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 01, 2012, 14:51:04 pm »
Nie zaszkodzi o ile ta zwykła ziemia jest bez nawozów i wydalin zwierząt.

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 01, 2012, 15:09:25 pm »
O! To dzisiaj chyba urządzę fun house :) Dzięki!

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 09, 2012, 10:51:05 am »
Bunia ostatnio przechodzi samą siebie, wystawiłam ją do kuchni i było ok bo ja ani moja siostra jej aż tak nie słyszałyśmy a na pewno kopała, niestety siostra ma bliżej kuchnię i zaczęła się skarżyć że Bunia ją w nocy budzi (ostatnio chyba jeszcze więcej kopie). Czy sterylizacja bądź przestawienie kuwety pomoże na takie coś? proszę o jakieś pomysły bo jak nie to wróci do mnie do pokoju a wtedy to już nie pośpię...Czy to kopanie może być związane z jesienią?

Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 09, 2012, 11:53:41 am »
Jakoś dzień po mojej ostatniej wypowiedzi zrobiłam dzieciom wspomnianą piaskownicę :) Kupiłam ziemię bez nawozów i z radością odkryłam, że kopanie tak męczy mojego Króla, że nie ma siły buszować w nocy :) Borys potraktował piaskownicę jako miejsce do ugniatania i nic więcej. Za to Król bardzo się z piaskownicą zżył i gdy mu ją zabieram (daję mu ją raz na kilka dni) leży jeszcze ze 2 dni w miejscu gdzie była kuweta z ziemią.
Na zdjęciu umęczony Król :)


Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 09, 2012, 16:55:50 pm »
a ta kuweta to zwykła kuweta czy jakieś plastikowe pudło? chyba spróbuje...w nocy już nie kopią?

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 09, 2012, 17:36:43 pm »
Bałagan pewnie nieziemski, ale rzeczywiście króliki chyba lubią taką ziemię. Chrupek kiedyś wykopał z kwiatka ziemię, nie chciało mi się od razu posprzątać, a on przez parę dni kurkował w tej ziemi, leżał na niej, brodził jakby czegoś tam szukał i znowu kurkował :) Jak posprzątałam miejsce było dla niego zupełnie nieatrakcyjne :P
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline eMu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Kobieta
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:11:18 pm »
To stara nieuzywana kuweta wypelniona ziemia bez nawozu.

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:46:02 pm »
no to jutro kupię ziemie i sprawdzę czy działa, pomysły już mi się skończyły

Offline tristeza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Bunia
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 10, 2012, 15:05:05 pm »
na moją króliczycę chyba to nie działa weszła postała i wyszła z piaskownicy :/

Offline katja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie na łóżko
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 16, 2012, 23:54:56 pm »
kurde, u nas też skończyło się wymianą łóżka (na szczęście i tak mieliśmy zmienić) i oduczeniem wskakiwania na nie. grubas próbuje czasami dostać się na nie metodą partyzanta w środku nocy, ale mąż ma lekki sen i od razu go wykopuje ;)
(a sikał z automatu, kiedy poczuł pościel pod tyłkiem :) )

Offline Maluszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Moje króliki: Karol i Karolina
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #172 dnia: Październik 21, 2012, 22:38:25 pm »
I mnie dopadł temat kopania... Moje dzieciątko 2 dni kopało, od razu przypomniało mi się, że na forum czytałam o takim problemie, od razu więc pobiegłam do kwiaciarni, kupiłam ziemie i wsypałam do miski :)
Chwilowo działa :) Zajęła się miską z ziemią :)

Offline Szafran

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #173 dnia: Październik 24, 2012, 12:28:18 pm »
Może ja też tak zrobię ? Chociaż znając Halinę przekopie całą ziemię tak żeby była poza kuweta/ miska i będzie stukała pustym pojemnikiem:)

Offline Shee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
Odp: piaskownica i kopanie w klatce
« Odpowiedź #174 dnia: Październik 24, 2012, 12:59:01 pm »
Ktoś wcześniej pisał o papierze, ja z kolei używam podartego na małe kawałeczki kartonu i wsypuje je Arii do chatki.

Swoją drogą mam niezły ubaw, gdy obserwuję, jak w nich kopie, wyrzuca je na zewnątrz domku, a potem znowu upycha je tam główką i wszytko robi od nowa ;D
` "Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców.

Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz.

Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów.

Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie."

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie, zbyt częste i nie tam gdzie trzeba.
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 25, 2012, 19:18:07 pm »
u mnie pojawił się odmienny problem, nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. mam wrażenie, że moja króliczka sika za rzadko. mam ją od wczorajszego popołudnia, a do tej pory sikała tylko 3 razy. uczę ją załatwiania się do kuwety, także niemożliwe, że jakąkolwiek "kałużę" pominęłam. co o tym myślicie?

Offline Snoopy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie, zbyt częste i nie tam gdzie trzeba.
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 25, 2012, 22:05:11 pm »
A skąd wiesz, że sikała tylko 3 razy? Może nie widziałaś innych siuśków?
Kochamy Cię Snoopy

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie, zbyt częste i nie tam gdzie trzeba.
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 25, 2012, 22:30:07 pm »
to duży królik, więc serio nie da się jego kałuż nie zauważyć. szczególnie, że mieszka w zagrodzie, więc mocz nie zostanie wchłonięty przez podściółkę. na wybiegu też ją obserwowałam, biegała 8h, siusiała raz. na razie je głównie suchy pokarm, nie daję jej zbyt wielu warzyw, powoli przyzwyczajam ją do zmiany diety, ale królica pije dużo wody. dziwne mi się to wydaje.

Offline Snoopy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie, zbyt częste i nie tam gdzie trzeba.
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 25, 2012, 22:41:33 pm »
Ciężko mi coś powiedzieć, nigdy nie miałam samiczki. Ale wiem (bo w takiej sytuacji była króliczka mojej koleżanki), że są prawdopodobne kamienie (nie wiem czy pęcherzu czy w nerkach), bynajmniej miała je wycinane. Tylko, że jej króliczek dodatkowo nie jadł i chudł... Jeśli naprawdę wydaję Ci się to nienaturalne, to ja bym nie czekała tylko poszła, do weta. Niestety zwierzaczki nie potrafią mówić i nie powiedzą co ich boli. Tylko dzięki naszym obserwacją i często intuicji możemy im pomóc. Być może to tylko stres i niedługo wszytko wróci do normy. Trzymam kciuki aby było ok.
Kochamy Cię Snoopy

Offline barbieri

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie, zbyt częste i nie tam gdzie trzeba.
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 25, 2012, 22:56:00 pm »
zwierzak zdecydowanie nie wygląda na chorego, mimo że jest w nowym miejscu, to chętnie bryka, wychodzi poza zagrodę, z zainteresowaniem poznaje otoczenie. braku apetytu to on też nie ma. może nie mam doświadczenia z królikami, ale nie sądzę by zwierzę, któremu coś dolega tak się zachowywało.  mam nadzieję, że przyczyną są przeżycia ostatnich dni.
będę ją po prostu obserwować, jak sytuacja się nie zmieni się na dniach, to poradzę się weterynarza.
co nie zmienia faktu, że mnie to dziwi i zarazem trochę martwi.