Autor Wątek: Królik bałaganiarz: rozrzucanie siana, żwirku, sikanie w nieodpowiednie miejsca  (Przeczytany 146875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Szukałam niestey nie znalazłam tematu który by był podobny.
Więc mam problem.
Wczoraj kupilam nowy dywan, moje potwory zrobiły sobie z niego kuwete.
Dywan został już naznaczony siurkami moich potworów :( (chociaż zawsze załatwiają sie do kuwety).
Znacie jakieś sposoby albo preparaty które mogłyby temu zapobiec?, abo przynajmniej czym mogę zmyć te siury?

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2011, 18:46:49 pm »
woda z octem dobrze dziala

Offline Bella307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:07:13 pm »
Albo Vanish, ale wtedy zaprowadz króliki do innego pokoju i nie wpuszczaj ich do czasu wyschnięcia

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:21:13 pm »
http://animalia.pl/produkt,15937,108,Urine_Off_Multipet.html
Jest jeszcze w pudrze.Wypróbowałam,co prawda na pościeli.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:27:52 pm »
Polecam także Odplamiacz do dywanów z serii W5 . Jest świetny , niedrogi a skuteczny. Kupuje w Lidlu.

Offline prenessa4

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:36:28 pm »
Urine Off mam i sprawdza sie świetnie, jednak moja kanapa jest już tak zasikana że muszę zamówic firmę, która wyczyści mi ją. Tylko nie wiem jakich środków uzywaja, żeby to nie szkodzilo zwierzakom.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:46:14 pm »
Zimna woda z kwaskiem cytrynowym też jest dobra :)

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2011, 19:47:11 pm »
ja vanisha w proszku używam i jest super, tylko po odkurzeniu i tak biorę dywan na trzepak, bo wydaje mi się, ze tego proszku całego odkurzacz nie ściąga

Offline motylek4523

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 378
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2011, 20:13:06 pm »
Dzieki za rady :)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Sikanie ma nowy dywan
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2011, 20:16:49 pm »
Zimna woda z kwaskiem cytrynowym też jest dobra :)

Albo woda z cytryną lub solą kuchenną :)

kaska1215

  • Gość
królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 02, 2011, 21:02:29 pm »
Jak w temacie już napisałam mam problem z swoją króliczyną... Niestety od pewnego czasu Tusia zaczeła sikać do mojego łóżka...  :lanie:Rozumiem jakby sikała na pościel bo to zawsze da sie zmyć ale ona sika na kołdre co daje wielkie plamy i zmienianie co dziennie pościeli ;/ placzek Sprawa jest o tyle delikatna że kołderki do pralki nie moge dać;/ zostają brzydkie zółte plamy które w konsekwencji zaczną nie ładnie pachnieć... Próbowałam już ją zniechęcić do tego ... nawet na moim łóżku kuwetę miała... ale woli załatwiać się obok;/  Nie mam już pomysłów jak jej ,,wbić" do głowy że tam nie wolno...  :megafonJest to taki króliczek który w nocy idzie spać do mnie do łóżka... (i śpi ze mną na poduszcze :icon_mrgreen)co łączy się z bobkami(które da sie przeżyć ) i wielkimi zółtymi plamami;/ Moja mama się wcieka a ja jestem bezradna ;( :nie_wiem... Do tego jak siedzę np na kompie który znajduje sie w innym pokoju to ona potrafi spędzić pół dnia w moim łóżku ... wracam i to samo tusia na łóżku a bobki i siuski na kołderce ...Znacie jakieś sposoby na oduczenie królika że nie sika się do łóżka a w szczególności na kołderke?? Help ???

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 02, 2011, 21:08:41 pm »
Steryka, bo za pewne królinka nie była sterylizowana. A kołdra do prali chyba, że jest wypchana piórami. Tez to przerabiałam.

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 02, 2011, 21:12:19 pm »
Przede wszystkim zrobiłaś błąd, że pozwoliłaś jej wskakiwać na swoje łóżko- teraz trudno będzie jej tego oduczyć, ale warto spróbować :)
Gutka też mi sikała na tapczan, teraz już ma zakaz wskakiwania. Moja rada- oprócz zmiany pościeli wyszoruj materac (tapicerkę?? :)), pozbędziesz się wtedy tego króliczego zapaszku, który sprawia, że Uchole szczają w jedno miejsce. Mi się udało- czasami zdarza się Guni wskoczyć, ale już nie sika. Powodzenia :D

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 02, 2011, 21:16:06 pm »
pozbędziesz się wtedy tego króliczego zapaszku, który sprawia, że Uchole szczają w jedno miejsce.

Mwahahaha, mojemu Axelowi nie przeszkadza brak zapachu, nie krępuje się, dalej leje  :diabelek
Ja polecam nie puszczanie królika na łóżko, ew. połozenie ceraty, tak, by nie mógł uszak jej zwalić.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 02, 2011, 21:20:20 pm »
Ich zapach to jedno ale nasz to drugie one tez to czują. Moje wszystkie biegają po łóżku i żaden nie szcza, wcześciej lały równo ale jak im zrobiłam "kuku" to wszystko mineło. Tylko nie wiem czy maleńka nie jest jeszcze za mała na sterylke bo na zdjęciach wygląda na maleństwo.

a jak jest z siuchami za dnia?

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2011, 21:24:03 pm »
Moim zdaniem powinnaś oduczyć wskakiwania na łóżko (królis też powinien mieć pewne zasady).

U nas dziewczynki nie wchodzą na łóżko no chyba, że któreś z nas jest w pokoju na kanapie :)

Dla zabawy my idziemy do dziewczyn na ziemię i tam szalejemy :)

kaska1215

  • Gość
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2011, 21:38:21 pm »
Steryka, bo za pewne królinka nie była sterylizowana. A kołdra do prali chyba, że jest wypchana piórami. Tez to przerabiałam.


Yhym... Ona za malutka do sterylizacji boo ma niecałe 4 miesiące;... ona nawet dojrzewania jeszcze
nie przeżyła :DD

Moim zdaniem powinnaś oduczyć wskakiwania na łóżko (królis też powinien mieć pewne zasady).

Możliwe tylko to trudne skoro ja  śpię budzę się rano a ona w łózku spi obok;p zresztą kto by przypuszczał że karzełek będzie potrafił skakać tak wysoko ...


połozenie ceraty, tak, by nie mógł uszak jej zwalić.
w sumie wpadłam na pomyśl dam koc;p najwyżej jak już ma sikać do tej sterylizacji to niech sika na coś co da sie wyprać;p a w dzień no cóż będe zaścielać łóżko;p

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2011, 21:50:17 pm »
to wygląda na początek dojrzewania i pierwsze próby sił. Musisz teraz  pokazać królikowi, że to Ty tu rządzisz, a więc między innymi zakazać wstępu na łóżko. Co do zasikiwania pościeli po sterylce, to niestety moja Mysza przeszła zabieg parę lat temu,a czasem i tak jej coś odbija i urządza sobie kuwetę na mojej kołdrze  :/
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2011, 21:57:32 pm »
Koc sam nic nie da. Połóż coś pod koc. Folie jakąś, ceratę czy coś innego nieprzemakalnego. Pranie obszczanego koca nic nie da ;)

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik sika do łóżka help
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2011, 22:39:41 pm »
Niestety trzeba być konsekwentnym- tak jak w wychowaniu dzieci- nic nie osiągniesz po tygodniu, tu trzeba miesięcy ciężkiej pracy   :P  spróbuj może w nocy dookoła materaca położyć jakieś poduszki, coś takiego "wysokiego", czego królik nie przeskoczy, nie wiem, może rulon z koca... A w dzień odganiaj, krzycz, hałasuj, jak tylko zbliży się do łóżka z zamiarem wskoczenia. Po pewnym czasie jej się znudzi, młoda jest, to się szybko nauczy, że jej nie wolno. I wychowuj ją już teraz, bo będziesz miała problemy w przyszłości. Zwierzę (jak dziecko) MUSI mieć ustalone granice, których nie wolno przekraczać.