Autor Wątek: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"  (Przeczytany 46388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:17:41 am »
o masz, Blacky, przecież to było tylko pokazanie, a nie nakaz druku. Coś surowość się tu wdarła...
:/
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:02:12 am »
Pozwolę sobie napisać kilka  zdań na temat plakatu  , który ma propagować akcję  ,,Daj piątaka na uszaka" ,   nie z pozycji forumowicza , królikomaniaka  , którego nioe trzeba przekonywać ,że pieniądze na leczenie i ratowanie królikow sa konieczne.  Ale z pozycji   normalnego zjadacza chleba , nieświadomego  i niewiedzącego nic o dzialaniach SPK na rzecz ratowania krołików  , człowieka  patrzącego na królika , to tylko królik , ale mogącego dać 5 zl dla ratowania tego zwierzęcia uważam ,że plakat musi wyglądać troszke inaczej . Żeby ludzie wpłacali pieniądze, ten plakat musi krzyczeć ,że faktycznie  dzieje się królikom  krzywda .    Że naprawde potrzebują pomocy. Plakat musi takiego czlowieka pzrekonać i zachęcić do wydania tych symbolicznych pieniędzy , a może i więcej. Króliczek skarbonka , śliczny rudasek . puchata kuleczka  , nie poruszy sercem  normalnego zjadacza chleba , ot zatrzyma na mgnienie oka wzrok  ,może pomyśli , po co pieniądze mam  wpłacać ,żeby kupowali  królika ? Co oni chcą , o co im chodzi . Taki zwykly zjadacz przeczyta , jak wiele innych kolorowych  plakatów , wywieszonych dookola ,odwróci się ...i zapomni . Jeśli natomiast przedstawi się np . króliczka z amputowana łapką ( Michalinka ) Barbarkę  z uszkiem zawinietym bandażem i jeszcze przecudne zdjęcie Tobiaszka , ze złożonymi łapkami jakby prosil o pomoc  ( zdjecie KItty ) i napisze kilka zwięzłych słów prośby o pieniądzach czyli te  5 zł na ratowanie  i leczenie takich nieszczęśników przez SPK  , poda dane do wpłaty , to taki widok poruszy i myśle ,ze skutek bedzie lepszy . Takich plakatów z prośba o pieniądze jest dużo , ten MUSI się czyms wyróżniać,żeby przyniósł toczekiwane efekty. Może sie ktoś nie zgadzać z moim zdaniem , ja nie jestem fachowcem , ale jestem takim właśnie zwykłym człowiekiem i tak to widzę.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 13, 2011, 11:04:15 am »
Anika, niestety wiemy jak to jest z internetem. Raz coś się wrzuci i zostaje na zawsze. ;)

Dori, Twój głos jest jak najbardziej zasadny. Niestety jesteśmy poważnie ograniczeni dostępnymi zasobami. Nie mamy budżetu na kupowanie profesjonalnych zdjęć, więc mogę korzystać tylko z darmowych stocków albo zdjęć przysłanych przez forumowiczów i członków SPK. A niestety w tych zasobach ciężko znaleźć zdjęcie, które jest odpowiednie jakościowo i akurat pasuje do danej akcji. Robię co mogę z tym, co mam. Oczywiście, jeśli ktoś znajdzie darmowe zdjęcie z królikiem po amputacji lub wyśle swoje zdjęcie, to chętnie je wykorzystam. Ale zdjęcie musi być w dobrej jakości i z porządnym kadrem. To jest ciągle powracający problem.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

sonia

  • Gość
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 13, 2011, 11:06:16 am »
 :wow :wow :wow    Dori,ty to masz glowe do pomyslow :roza: to jest wlasnie TO co powinno ludzi wzruszyc i otworzyc portfele :hura:

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 13, 2011, 12:02:55 pm »
Anika, niestety wiemy jak to jest z internetem. Raz coś się wrzuci i zostaje na zawsze. ;)

Dori, Twój głos jest jak najbardziej zasadny. Niestety jesteśmy poważnie ograniczeni dostępnymi zasobami. Nie mamy budżetu na kupowanie profesjonalnych zdjęć, więc mogę korzystać tylko z darmowych stocków albo zdjęć przysłanych przez forumowiczów i członków SPK. A niestety w tych zasobach ciężko znaleźć zdjęcie, które jest odpowiednie jakościowo i akurat pasuje do danej akcji. Robię co mogę z tym, co mam. Oczywiście, jeśli ktoś znajdzie darmowe zdjęcie z królikiem po amputacji lub wyśle swoje zdjęcie, to chętnie je wykorzystam. Ale zdjęcie musi być w dobrej jakości i z porządnym kadrem. To jest ciągle powracający problem.

no niestety, a zdjęcia domowej roboty biednego kicaja się nie nadają - ludzie, siedząc w poczekalniach, wbrew pozorom niechetnie patrza na dodatkowe tragedie. Przychodza z wlasnymi problemami, czesto towarzysza im dzieci i mozna slyszec komentarz: o Jezu, straszne. Na tym koniec. Uwage ludzi coraz czesciej przyciaga natomiast zywy kolor, i dobra, wyrazista kreska, dlatego przeslodzony krol przykuwa uwage, dlatego czesto plakaty fretkowe, mimo ze nie sa wlasnie w ogole drastyczne, wzbudzaja wieksze zainteresowanie niz krolicze.

Jest to akcja wakacyjna z tego, co zrozumialam. Powinniscie sie pospieszyc, bo zaraz bedzie jesien:) Jezeli nie pasuje Wam moja propozycja, dajcie jakis inny plakat, bo szkoda czasu - juz mozna wtedy rozeslac do Wojtysiowej, Rzepki. Ja jade w Polske, tez z checia wydrukowalabym kilka plakatow.
Takie moje zdanie
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 13, 2011, 13:15:17 pm »
Przecież plakaty już dawno wiszą w pierwszym poście...

P.S. Gdyby ktoś potrzebował większą rozdzielczość, to póki nie podwieszę plakatów na stronie piszcie na grafika@kroliki.net :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 13, 2011, 13:36:28 pm »
widzialam je, podobnie, jak ten, ktory zrobilam na facebooka, ale przeciez on nie moze wisiec w poczekalni, bo z niego NIC nie wynika:)
informacyjnie spelnia jedynie zaciekawiajacą funkcje, a plakat "na miasto" musi byc nieco inny...
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 13, 2011, 14:08:29 pm »
To jest plakat promujący akcję. Ustaliliśmy, że nie ma sensu umieszczać na nim numeru konta, bo i tak nikt go sobie nie spisze. Info o akcji jest na naszej stronie głównej, a link jest łatwy do zapamiętania. Produkują się ulotki, na których będą szersze informacje. Niestety mam tylko dwie ręce i jedną głowę, więc nie jestem w stanie załatwiać tego szybciej.
Ale postaram się do końca tygodnia wrzucić coś stosownego. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Anika

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Kobieta
    • http://rysiek.wordpress.com
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 13, 2011, 14:11:52 pm »
dwie rece to juz zawsze cos, a glowa na sprawnym uchwycie - bezcenne;)
Numer konta mozna umiescic w formie do odrywania, jak zaproponowalam - nie musza wtedy nic spisywac, wystarczy wziac do domu...
A do strony nie wszyscy maja dostep. Wierz mi, ze osoby po 50. niekoniecznie sie biora za szukanie informacji w internecie (nie generalizuje oczywiscie:))
Ania, Paweł, Czesław, Aj (FCR), a za tęczowym mostem... Docent (FCR) i Prezes (czarny baranek)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 13, 2011, 14:23:30 pm »
http://www.kroliki.net/pl/do-pobrania/do-pobrania/plakaty

Plakaty już są u nas na stronie - są w dobrej rozdzielczości, więc wydruk na A4 wyjdzie ładnie.

Muszę nieskromnie powiedzieć, że plakat ze skarbonką po wydrukowaniu wygląda rewelacyjnie - udało się zgrać kontrast i fotomontaż wygląda super. :) Tu podziękowania dla Pana M., który kombinował go razem ze mną.

Spokojnie, mamy jeszcze pól lipca, sierpień i wrzesień. Póki co akcja szaleje w internecie, więc zachęcam do umieszczania plakatów i banerów gdzie się da. :)
A uloteczki albo plakat ze zrywką pojawią się niebawem. Kosztem mojej pracy magisterskiej i przygotowań do ślubu ;)

Edycja
Proszę bardzo: http://www.kroliki.net/public/obrazy/images/do_pobrania/plakaty/akcja_piatak3.jpg
Nie jest idealny, ale teraz nie dam rady go szlifować, bo jadę z Michaliną na zdjęcie szwów.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 16:14:18 pm wysłana przez Blacky »
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 15, 2011, 15:04:40 pm »
Już wysłałam plakat i czeka teraz na akceptacje :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 02, 2011, 14:41:23 pm »
Wakacje ciągle trwają, tak samo jak Akcja Piątak. :megafon

Skończył się kolejny miesiąc i znów dostaliśmy faktury z lecznic... Bardzo prosimy o wsparcie - to przecież dopiero połowa wakacji. Nowe uszaki ciągle trafiają pod naszą opiekę, a pieniążki szybko się kończą. Pamiętajcie: każda złotówka się liczy!
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Harribel

  • Gość
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 02, 2011, 22:48:46 pm »
mogę zaoferować pomoc przy tworzeniu plakatów i obróbce zdjęć mam troche doświadczenia w fotografii i PS więc jeśli tylko...pisać, może coś pokombinuje ;)

Offline Agatka:D

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 02, 2011, 23:55:26 pm »
Powiem rodzicom, żeby jakieś drobne przelali :)



Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 03, 2011, 00:02:22 am »
mogę zaoferować pomoc przy tworzeniu plakatów i obróbce zdjęć mam troche doświadczenia w fotografii i PS więc jeśli tylko...pisać, może coś pokombinuje oczko

Zgłoszenia na grafików przyjmujemy pod adresem: grafika@kroliki.net :)

Agatka:D będziemy bardzo wdzięczni. :bukiet
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Dale Cooper

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 03, 2011, 21:41:48 pm »
Przesłałem coś od siebie. :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 04, 2011, 18:29:47 pm »
Bardzo dziękujemy :bukiet

Pamiętajcie o wrzuceniu plakatów albo banera na swoje konta na fb, nk, gronie czy gdzie tram można :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 23, 2011, 16:48:11 pm »
UWAGA UWAGA zostało jeszcze tylko 7 dni aby móc wziąć udział w wakacyjnej akcji DAJ PIĄTAKA NA USZAKA !

Niektórzy wakacje nadal mają - tj. studenci dlatego też akcja trwała też cały wrzesień.

Tak więc wszyscy, którzy chcieliby jeszcze dorzucić swojego piątaka do uszatej puszki mają ostatnią szansę! :bunny:

Potrzebne dane to:

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Okopowa 43/51
01-059 Warszawa
Volkswagen Bank Polska S.A.
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
z tytułem przelewu: "Daj piątaka dla Uszaka"

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I Z GÓRY DZIĘKUJEMY!!!! :)

Offline andźka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 24, 2011, 11:27:08 am »
Studencki piątak na koniec wakacji wysłany :)


Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 25, 2011, 21:07:18 pm »
Podnoszę. Może ktoś jeszcze ma wolnego piątaka? :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog