Autor Wątek: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"  (Przeczytany 46377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« dnia: Czerwiec 27, 2011, 21:21:51 pm »
Szanowni Państwo,

 
W ostatnim czasie pod opiekę Stowarzyszenia coraz częściej trafiają króliki pochodzące z interwencji.
 
W maju były to króliki z myksomatozą - mimo bardzo wysokich kosztów finansowych udało nam się je uratować, jednak wciąż borykają się z problemami zdrowotnymi.
Kolejne interwencje to akcje w mini-zoo w Świerklańcu na Śląsku oraz w podwarszawskim Mszczonowie. Efektem ich przeprowadzenia było objęcie opieką kilkudziesięciu królików, wśród nich królików w zaawansowanej ciąży oraz z młodym potomstwem.
 
Większość z królików wymaga intensywnej opieki weterynaryjnej. Już w tej chwili wiemy, że w wielu przypadkach leczenie będzie długotrwałe i bardzo trudne - wśród naszych podopiecznych panuje m.in. gronkowiec złocisty i pastereloza. Naszą sytuację komplikuje fakt, iż rozpoczął się okres wakacyjny, w którym tradycyjnie borykamy się ze zwiększoną liczbą zwierząt bezdomnych. Oznacza to dla nas konieczność zaangażowania ogromnych sił ludzkich oraz finansowych.
 

Bez Państwa pomocy będzie nam niezwykle trudno sprostać wyzwaniu, przed którym stanęliśmy.
Wciąż poszukujemy domów tymczasowych, dzięki którym nasi podopieczni mają szansę spokojnie czekać do czasu adopcje. Nasze domy tymczasowe staramy się wspierać jak tylko możemy - jedzeniem dla królików, zapewniamy też akcesoria, opiekę weterynaryjną i stały kontakt. Jeśli tylko mieliby Państwo możliwość pomóc nam w ten sposób lub znają Państwo osoby, które mogłyby zostać domem tymczasowym, prosimy o kontakt: adopcje@kroliki.net .
 
Staramy się docierać do coraz większej ilości miejsc, w których znajdują się króliki potrzebujące naszej pomocy. Nie bagatelizujemy żadnego wezwania... Chcemy, aby króliki trafiały pod naszą opiekę, ponieważ wiemy, że one są - wszędzie, jednak zazwyczaj większość ludzi nie reaguje na ich los. Schroniska odmawiają przyjmowania królików, tłumacząc się brakiem warunków. My chcemy to zmienić. Nie szukamy ich, ale rozpowszechniając wiedzę o nas, staramy się docierać do ludzi, a tym samym zwiększamy liczbę zwierząt, będących w naszym "posiadaniu" - tak jest lepiej, tak powinno być, jednak wiąże się to z coraz większymi kosztami.
 
Cześć kosztów pokrywamy samodzielnie - w każdym miejscu, gdzie intensywnie działamy koszty codziennych podróży do weterynarzy, transportu zwierząt, pożywienia to kilkanaście/kilkadziesiąt zł dziennie. Jeśli mamy przywieźć potrzebującego królika do najlepszego lekarza, to w ciągu doby potrafimy zorganizować transport na trasie kilkuset kilometrów. Liczy się tylko dobro zwierząt, o które bez Państwa pomocy niestety trudno nam walczyć.
 
Akcja Daj piątaka dla uszaka ma na celu pomoc w przetrwaniu nam tak trudnego okresu wakacyjnego - trudniejszego niż zwykle. Każde 5 zł to dla nas bardzo wiele.
 
Każda złotówka wpłacona na nasze konto zostanie przeznaczona na leczenie, zabiegi sterylizacji oraz utrzymanie królików w domach tymczasowych.
Zapraszamy do naszych wątków na forum - niektóre z nich to np. króliki z interwencji w Mszczonowie (temat: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12056.0 ) oraz króliki z Torunia i Bydgoszczy (temat: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11327.0 )
 

 
Dane do przelewu:
 
Stowarzyszenie Pomocy Królikom
ul. Ringelbluma 3/21
01-410 Warszawa
Volkswagen Bank Polska S.A.
79 2130 0004 2001 0516 7234 0001
z tytułem przelewu: "Daj piątaka dla uszaka"

 
 
Z całego serca dziękujemy,
Członkowie Grupy Adopcyjnej

 :bukiet

UWAGA!

Zachęcam wszystkich do wstawienia bannera Akcji :)

Mały:



Większy:



Ruchome:





Plakaty:





//Uaktualniłam adres--Blacky
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2012, 17:43:20 pm wysłana przez Blacky »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 27, 2011, 21:24:54 pm »
Podoba mi się ten pomysł  :brawo:

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 27, 2011, 21:35:56 pm »
Mi również, jutro prześlę parę groszy ode mnie i kasigio :)

Offline Dale Cooper

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2011, 04:44:44 am »
A co powiecie o pomyśle "adopcji tymczasowej" na wzór popularnych ostatnio "adopcji" dzieci z Afryki. Żeby odciążyć DT z ponoszenia środków finansowych możnaby zapewniać opiekę finansową nad danym zwierzakiem szukającym stałego domu? 

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2011, 19:35:58 pm »
A co powiecie o pomyśle "adopcji tymczasowej" na wzór popularnych ostatnio "adopcji" dzieci z Afryki. Żeby odciążyć DT z ponoszenia środków finansowych możnaby zapewniać opiekę finansową nad danym zwierzakiem szukającym stałego domu?

Jest podobna opcja w adopcjach. Nazywa się "wspomóż mnie". Np. przy tym uszaku po prawej: http://adopcje.kroliki.net/rabbits/158#yield  :)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2011, 20:23:58 pm »
Dale Cooper taka akcja już istnieje .Jest wiele dziwczyn -nastolatek , które nie maja stałych dochodów , tylko skromne kieszonkowe . Więc jeśli masz możliwosci  to fajnie by bylo  gdybys zaopiekował się jakimś uszolkiem.  Dodam ,że Czarnecka w Chrzanowie jest zaklepana :lol
Ja myślałam  o takim czymś jak o  dobrowolnym ,, opodatkowaniu" się forumowiczów takiego wpisowego. Kazdy by wpłacał kwotę 20 zł ( 2x10 zł na półrocze)dobrowolnie z włąsnej nieprzymuszonej woli . 10 zł to chyba nie  jest dużo dla  każdego  . Czytałam ,ze na forum jest zarejestrowanych 10 000 osób. Troszke by było na ratowanie uszu nawet gdyby nie kazdy wpłacił.Co myślicie o tym?

Offline emme

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2011, 21:06:19 pm »
pieniążki na pewno prześlę, ale na początku miesiąca.

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2011, 13:00:41 pm »
Wysłałam 4 piątaki.
No ludziki wpłacajcie, wpłacajcie

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:15:24 pm »
Zamieściłam ogłoszenie o akcji na moim photoblogu :)

sonia

  • Gość
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2011, 20:16:29 pm »
Przelalam 50 euro-pare piatakow :doping:.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2011, 20:38:10 pm »
Piątak (za czerwiec) ode mnie i męża przekazany :)

W lipccu i sierpniu też przelejemy jak się uda :)

Offline Patyczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2011, 19:26:22 pm »
Z siostrą też dołączamy się do akcji:)

Offline bziunda

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Moje króliki: Lilo
  • Za TM: Edmund, Stitch
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2011, 19:45:42 pm »
Też dołączyłam 2 piątaki.
Dziękuję za piękną kórliczą kartę od zarządu :)

sonia

  • Gość
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2011, 20:43:06 pm »
Dziękuję za piękną kórliczą kartę od zarządu usmiech2

Ja tez taka chce :blaga: :blaga: :blaga:

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2011, 19:51:32 pm »
Plakat facebook'owy do dodania na swojej tablicy :) (wystarczy kliknąć "udostępnij" i potwierdzić). Dzięki temu, więcej osób dowie się o naszej akcji :) W takim razie klikamy, klikamy!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150248791478544&set=pu.241014363543&type=1&theater

"Prosimy o dodanie tego plakatu wraz z podpisem na Wasze profile :) W ten sposób może uda nam się przetrwać wakacje, w tej chwili, w związku z interwencjami oraz porzucanymi królikami zaczyna się u nas prawdziwy dramat finansowy!
"Stowarzyszenie Pomocy Królikom prosi o wsparcie w ramach Akcji Daj piątaka dla uszaka. Pomóżcie bezdomnym królikom w przetrwaniu tak trudnego okresu wakacyjnego - trudniejszego niż zwykle. Każde 5 zł to dla stowarzyszenia bardzo wiele. Każda złotówka wpłacona na konto zostanie przeznaczona na leczenie, zabiegi sterylizacji oraz utrzymanie królików w domach tymczasowych. Szczegóły: www.adopcje.kroliki.net "


Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2011, 19:57:52 pm »
No to kliknięte i dodane :)

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 04, 2011, 11:52:05 am »
Dziękuję za piękną kórliczą kartę od zarządu
Też taką dostałam, dziękuję bardzo, życzę wytrwałości w tej potrzebnej pracy na rzecz tych małych uszatych serduszek:)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 04, 2011, 19:22:34 pm »
Sonia oczywiście też dostaniesz - dla Ciebie za to wszystko co robisz dla naszych adopcyjnych uszatków powinien być raczej billboard a nie zwykła kartka ;))) Chociaż taka zwykła to ona nie jest bo przedstawia piękną Kluseczkę naszego Bośniaka  :przytul:

Mam nadzieję, że wszystkim którzy otrzymają ten drobny gest podziękowania od nas - jako od SPK karteczka się spodoba - niestety póki co tylko tak możemy się Wam wszystkim odwdzięczyć  :bukiet

Akcja "Daj piątaka dla uszaka" będzie trwać do końca wakacji :)

sonia

  • Gość
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 04, 2011, 19:44:57 pm »
Jedna juz mam od Blacky (nie wiem moze to ta sama?) jest u mnie na honorowym miejscu w szklanej ramce :dookola:

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: AKCJA SPK- "Daj piątaka na uszaka"
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 04, 2011, 19:53:00 pm »
być może to jest ta sama, ale te są wysyłane przeze mnie więc czymś się różnią :P Najwyżej będziesz musiała dokupić drugą ramkę  :lol