Autor Wątek: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw  (Przeczytany 3931 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:30:18 am »
Witam.

Razem z mężem (migar) powoli zastanawiamy się nad ponownym zostaniem króliczymi "rodzicami"  :icon_biggrin, chociaż w sercach nadal trwa smutek po odejściu Pasztecika  smutny_krolik

Jeśli decyzja już zapadnie to chcemy adoptować dwa maluchy.

Mamy jednak pytanie jak wygląda proces adopcji w sytuacji gdy zapadnie decyzja o adopcji dwóch uszaków, które są w różnych DT i na dodatek w różnych miastach/województwach. Czy formularze musimy wysyłać dla każdego uszaka oddzielnie i czy da się zorganizować transport tak by oba przybyły do nas równocześne (oczywiście w sytuacji gdy będzie pozytywna decyzja i sami nie będziemy w stanie odebrać maluszków)?

Pozdrawiamy

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:56:44 am »
Wydaje mi się, że wystarczy wysłać jeden formularz, ale musisz zaznaczyć, że chcesz adoptować dwa uszaki.
Ciężko powiedzieć, czy uszaki przebywające w różnych miastach przyjadą do ciebie w tym samym dniu, to dużo zalezy od tego, jak transport się znajdzie.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2011, 11:21:04 am »
Nie znam się na samych adopcjach, ale każdy uszak ma przecież pośrednika i to on decyduje - więc tutaj musieliby się dogadać pośrednicy, kto załatwia spotkanie przedadopcyjne i kto się na czyim zdaniu opiera. Bo dziwne by było, jakbyście musieli przechodzić procedurę dwa razy, gdy chcecie na raz wziąć dwoje uszu.
A w formularzu jest miejsce do wpisania, czy masz upatrzonego króliczka - to chyba spokojnie można wypełnić go raz i tylko napisać do obu pośredników.

Myślę, że najlepiej wypełnić formularz raz, wpisać oba zwierzątka, ale wysłać do obu pośredników z informacją, że chce się też tego drugiego króliczka brać.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline kiwi@@

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2011, 12:56:50 pm »
jeszcze do tego pozostaje sprawa płci i ewentualnej kastracji
ja właśnie jestem w trakcie adopcji dwóch uszaków, co prawda z jednego województwa ale z różnych miast. Wysłałam jeden formularz (bo to był jeden pośrednik) i zaznaczyłam w niej chęć adopcji drugiego wskazanego uszaka. Ponieważ są różnej płci a samczyk mógł już być kastrowany najpierw dostałam jego. Jest już po zabiegu, teraz czekamy na upłynięcie magicznych 6 tygodni i możemy adoptować mu do towarzystwa uszatkę :) a nie umiem się tego doczekać… :) pozdrowienia i powodzenia – najlepiej wszystko omawiać mailowo z pośrednikami a oni już to wszystko sprawnie poprowadzą

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2011, 23:28:06 pm »
Kiwi zdradź tajemnice jakie króliczki adoptowałaś.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2011, 00:09:08 am »
kagar- jeżeli jest dwóch pośredników to wysyłasz dwa formularze, ale piszesz- ze chcesz adoptować tego i tego.
A co do transport- wszystko da się załatwić, ale wtedy raczej odpada transport "po drodze" bo jego trudno zgrać samego z siebie a co dopiero dwa różne transporty w to samo miejsce ale z różnych województw.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2011, 06:31:35 am »
Dzięki za info.

Wczoraj z mężem postanowiliśmy, że adoptujemy dwie pannice - Brendy i Biankę.
Nie chcemy by klatka od Pasztecika stała pusta.

Teraz czekamy na odzew od pośredników :)

Offline kiwi@@

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 51
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2011, 08:27:15 am »
Ja mam u siebie Łatka, który doszedł już do siebie po poniedziałkowej kastracji i właśnie galopuje po dywanie śmigając piruety w powietrzu (nie wiedziałam, że króliki potrafią skakać bokiem i merdają do tego ogonkiem hahaha - niesamowity jest) :) a czekamy na Neske :) to będzie śliczna parka - już nie umiemy się tego doczekać :)

Sassenka

  • Gość
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2011, 09:58:02 am »
kagar a czy bierzesz pod uwagę, że panice się nie polubią? :)

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2011, 10:59:26 am »
Bierzemy ale wierzymy, że będzie dobrze.

Są młode więc będzie dobrze.

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 25, 2011, 13:01:26 pm »
Kagar, do adopcji razem są też Boogie i Charlie - 2 maluchy z Torunia, w sumie teraz już z Bydgoszczy :) Są ze sobą bardzo zaprzyjaźnione, świata poza sobą nie widzą :) To jest Boogie - mały lewek - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/246#yield i Charlie - mały rex - http://adopcje.kroliki.net/rabbits/249#yield :) Chłopaki są rewelacyjne.

W przypadku adopcji Bianki i Brendy może być taki problem - że są z zupelnie innych miejsc, Bianka jest właśnie też z Torunia i wszystkie maluchy trochę kichają więc nie wiem czy nie lepiej jest trzymać je w tym samym gronie - bez ryzyka przeniesienia tego na innego osobnika. Zachowują się jak w 100% zdrowe króliki, jak nasz doktor wróci musimy tylko zbadać przyczynę kichania.

No ale masz sporo czasu na zastanowienie się - mam nadzieję, że jakaś parka znajdzie u Ciebie swój nowy dom :)))

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2011, 13:34:41 pm »
Dzięki za wskazanie innych uszaków.

Jak narazie czekamy na odzew wsprawie Bianki i Brendy bo na nich najbardziej nam zależy (najbardziej ich charaktery nam odpowiadają i razem z mężem się w nich zakochaliśmy) ale nie ukrywamy, że jeżeli nie wyjdzie z nimi to będziemy starać się dalej, bo każde z tych uszatych słodziaków zasługuje na kochający domek :)

Poprostu nie chcemy mieć pusto w domku :)

goldie

  • Gość
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2011, 14:03:48 pm »
Boogie i Charlie są śliczni, to jeszcze dzieciątka  :zakochany: Kagar zastanów się na adopcją już zaprzyjaźnionej parki, one zwykle dłużej czekają na adopcję a szkoda byłoby rozdzielać :( na adopcyjnej są jeszcze parki:
Pusia i Kłapka http://adopcje.kroliki.net/rabbits/26#yield
2Pac i Psuja http://adopcje.kroliki.net/rabbits/266#yield
ale rozumiem czemu Bianka podbiła Twoje serce, jest taka podobna do Pasztecika*
koniecznie daj znać jak będziesz już wiedziała jakie uszaki trafią do Ciebie, bo wszystkie są kochane i zasługują na taki dobry domek  :przytul

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: Adopcja królisiów z dwóch różnych miast/województw
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2011, 14:13:40 pm »
To prawda Goldi.

Mój mąż jak zobaczył Biankę to też tak powiedział.
Oglądaliśmy też inne parki ale one dwie mimo, że z różnych miejsc najbardziej zawładnęły naszymi serduszkami :)

Będziecie wiedzieć od razu jak tylko poznamy decyzję o adopcji.
Póki co czekamy na info zwrotne od pośredników.