Autor Wątek: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa  (Przeczytany 88748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
[Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« dnia: Czerwiec 22, 2011, 04:14:34 am »
Dopiero wróciłam i padam z nóg, dlatego po krótce opisuje tylko kogo udało nam się odbebrać. Z 18 13 zostało złapane, reszta pouciekała na sąsiednie posesje, więc akcję trzeba będzie powtórzyć:/


Mamy:
1. srokatą samicę bez objaw chorobowych
2. olbrzym belgijski młoda samica, prawdopodobnie w ciąży zaawansowanej
3. duża brązowa panna też z podejrzeniem ciąży (zaawansowana)
4. samica BO z licznymi owrzodzeniami i ledwo trzymajacą się na nogach
5. srokatą samicę prawdopodobnie w ciąży
6. czarną agresywną pannę

7.duży brązowy samiec kicha i cieknie mu z nochala
8. samiec srokacz bez objaw
9. czarny samczyk bez objaw
10. czarny samczyk z wielkim bąblem na nocie i w nosie (oczywiście wiemy co jest podejrzewane :/)
11. czerwony samiec z biegunką i białym nalotem na sierści
12.samczyk podpalany, mam wrażenie, że z lekko spuchniętymi oczami i nosem :/

13. Panna miniaturka kichająca i być może ledwo co po ciąży, bo ma ubytki w sierści jakby gniazdo wiła.
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:29:05 am »
Prawie same biedy...  smutny_krolik
To te króliczki o których była mowa na forum miau?

Zdrowia życzę i powodzenia w łapaniu pozostałych :)

A dla Ciebie milka i dla reszty zaangażowanych :bukiet Uszatki na pewno są wdzięczne :)

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:59:59 am »
otka_a tak to ta akcja http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=21&t=129337

kawał dobrej roboty  :bukiet bardzo się cieszę, że tak szybko je zabrałyście :*



Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2011, 08:01:32 am »
trzymam kciuki za pozostałe uszaki, co zrobicie z taką ilością królików?

Offline herbata

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2462
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Lupcio-22.05.2011 r. Filuś-10.07.2014 r. Nika-4.09.2014 r.
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2011, 08:19:18 am »
Co to się dzieje z ludźmi na tym świecie - biedne uszyska - teraz z Wami mają chociaż szanse na przyzwoite życie :bukiet
Lupcio - mój pontonik
Filuś - uszaty przyjaciel
Nika - pasiasty stwór 
                          

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2011, 09:15:51 am »
co zrobicie z taką ilością królików?
;( nie wiem, naprawdę teraz lecimy na żywioł :P

Tym bardziej, że nie można wykluczyć póki co na 100% mykso, a króliki muszą dziś zniknąć z lecznicy :/
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline asioola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
  • http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2011, 09:30:13 am »
Jest mi przykro, ale jesli o tych krolikach mowilas wczesniej to ja nie wezme zadnego.
Mam male mieszkanie i nie moge pozwolic sobie na takie ryzyko. Nie wynika to z mojej niecheci czy przekory, po prostu po opisach widze, ze praktycznie kazdy jest wyraznie chory ;(
Mam za duzo zwierzat w domu, zeby doprowadzic do "epidemii" w domu, ryzykujac ich zdrowie, jeszcze mykso ;/
Niby szczepione, ale... boje sie w sumie ;(

Moge za to kupic karme czy sianko itd. - zeby jakos pomoc.
Moge zabrac do weta od 20ej dzis do niedzieli mam wolne (wylaczajac 4h w czwartek od 18 do 22) i siedze w Warszawie, ale widze, ze juz w jakiejs lecznicy sa.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 09:34:30 am wysłana przez asioola »
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA, bedzie nam bardzo milo :D - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
2 kicaki, 1 syryjka, 3 (byly 4 (*) ) szczurzyce, pies na dochodne :P i akwarium jak uda sie cos uchwycic z moim brakiem talentu i marnym aparatem :D

Maateusz

  • Gość
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2011, 11:14:20 am »
Trzeba dodać na początku, że królików mieliśmy nie brać do Warszawy, bo nie ma już miejsc na żadnego królik. Szczegóły później.
Na miejsce przyjechaliśmy koło 21, i odrazu rzuciło nam się w oczy stado królików na pustej parceli. Dwa znajdowały się na środku ulicy [teren bezpośrednio graniczył z ulicą tylko cienkim chodnikiem] udało nam się przegonić je ale uciekły do jakiegoś domu i tyle je widzieliśmy.
Sporo czasu upłynęło zanim zaczeliśmy łapać króle, gdyż czekaliśmy na Policje. 'właściciel' nie był agresywny ale też nie pomagał nam. Po całej akcji zainteresował się gdzie może odwiedzić króliki.
Koło 23 skończyliśmy łapanie króli z powodu braku miejsca, w samochodzie był full 5 osób + 8 transporterów z 13 królikami.
Króle mieliśmy tymczasowo zostawić w schronisku dla zwierząt nieopodal Mszczonowa, jednak na miejscu uznaliśmy że miejsce nam zaoferowane okazało się niewłaściwe dla królików, był to spory kawałek lasu. Postanowiliśmy zabrać króliki do Warszawy wiedząc że będzie to bardzo problematyczne, ale wydało nam się to lepszym pomysłem niż szukanie potem króli conajmniej 13 po lesie i zawożeniu ich do weta [ok 50km].
Więc mamy godzine 24, wracamy do Warszawy. Na prędce załatwiliśmy adresy i numery do lecznic całodobowych. Skierowaliśmy się do lecznicy Multi-Wet, gdzie często Straż Miejska przywozi znajdki. Miała to być nasza baza operacyjna bo wątpiliśmy w to żeby ktoś mógł przyjąć 13 króli i mieć dla nich 'warunki' [tzn. kaltki, poidła] o 1 w nocy. Pani doktor z tej lecznicy pozwoliła nam w ostateczności zostawić króliki na jedną dobe [dziś o 19 trzeba je zabrać]. Staraliśmy się załatwić jakieś miejsce gdzie maluchy będą mogły zostać dłużej.
Nic z tego nie wyszło więc postanowiliśmy zostać w tej lecznicy, niestety nie mogli nam zaoferować żadnych klatek więc pojechaliśmy szybko po 120 i dwie 70, w jednej 70 umieściliśmy dwie ciężarne samice, w drugiej dwa samce. W 120 natomiast samca i samice [prawdopodobnie w ciąży, więc drugi raz zapłodniona nie zostanie] i umieścilymśmy dodatkowo transporterek.
Reszta króli była sama w transporterach głównie te chore.


Cytat: milka37
4. samica BO z licznymi owrzodzeniami i ledwo trzymajacą się na nogach
Cytat: milka37
10. czarny samczyk z wielkim bąblem na nocie i w nosie (oczywiście wiemy co jest podejrzewane )
Wydaje mi się ze ich płci nie sprawdzaliśmy.

Wszystkie króle piękne, prawdopodobnie rodowodowe, z tatuażami. Dwa wymagają natychmiastowej wizyty u lekarza, jeden z wrzodem na nosie, i drugi chodowlany ledwo trzymający się na nogach z popękanymi wrzodami.
Zdjęcia z oględzin królików, bo w czasie 'akcji' nie było zbytnio kiedy.
https://picasaweb.google.com/MateuszDudkowski/2122Czerwca2011Mszczonow?authkey=Gv1sRgCPqenvDe3sOUvwE&feat=directlink

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2011, 13:07:25 pm »
Wyjeżdżam dziś, nie dam rady pomóc. :( Wrzuciłam info na fb. Widziałam, że na miau i dogo już pozakładałyście wątki - mam nadzieję, że wszystko uda się jakoś poukładać.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline asioola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
  • http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2011, 13:31:11 pm »
napisalam PW Mateusz.
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA, bedzie nam bardzo milo :D - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
2 kicaki, 1 syryjka, 3 (byly 4 (*) ) szczurzyce, pies na dochodne :P i akwarium jak uda sie cos uchwycic z moim brakiem talentu i marnym aparatem :D

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 22, 2011, 14:18:01 pm »
Na razie 8 królików pojechało na kontrolę do lecznicy. Muszę przyznać, że niektóre są dosyć waleczne. :) W Multiwecie zostały 4, które wyglądały najlepiej, ale będą jeszcze dziś zabrane.

Najbardziej mi żal uszaka z chorym nosem - napuchnięty i ciągle kichał. :(
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline asioola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Płeć: Kobieta
  • http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2011, 14:22:07 pm »
Jeszcze pewnie nie wiadomo gdzie trafia potem..  :?:

Bidulki, dobrze, ze lekarz je zobaczy, lepiej pozno niz wcale  :glaszcze:
ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA, bedzie nam bardzo milo :D - http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10042.0
2 kicaki, 1 syryjka, 3 (byly 4 (*) ) szczurzyce, pies na dochodne :P i akwarium jak uda sie cos uchwycic z moim brakiem talentu i marnym aparatem :D

Offline Saphe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2011, 15:56:14 pm »
Ech a najgorsze jest to, ze ten facet ma jeszcze inne zwierzaki w równie tragicznym stanie :( Matko czemu w naszym kraju prawo nie działa na rzecz zwierząt. Przecież on z miejsca powinien mieć założoną sprawę i dożywotni zakaz posiadania zwierząt. Całe szczęście, że tym królom się udało ale jak czytam co pisze sąsiadka tego pana to szkoda mi pozostałego inwentarza trzymanego na tej posesji... i tych kaczek na balkonie...

Offline emme

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 22, 2011, 16:06:19 pm »
na szczęście powoli to nasze prawo się zmienia.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2011, 16:19:30 pm »
Ja tam myślę, że prawo to jeszcze mamy w miarę znośne, ale z realizacją jest gorzej - bo facet z pewnością pogwałcił parę paragrafów, ale policja i służby ruszyły się dopiero, jak ktoś ich przymusił. A przecież powinni od razu po zgłoszeniu odwiedzić gościa, zobowiązać do poprawy warunków i rąbnąć mandat za już...

A jak wiedzieli, że zwierzęta mają objawy choroby, to z weterynarzem i całą resztą służb od zagrożeń powinni się tam stawić - a nie znowu stowarzyszenie będzie ratować, leczyć i zastanawiać się, gdzie umieścić zagrożone zwierzęta, żeby epidemii nie było w razie czego. Kurczę, strasznie mi się nie podoba takie podejście służb i władz danego terenu - bo wygląda na to, że jak jest ok, to robią co chcą i nie patrzą, jak kto się zajmuje hodowlą, a jak się coś posypie, to oddać sprawę SPK, niech się martwią :(
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 22, 2011, 16:36:33 pm »
Jest kilka propozycji przesłania karmy i innej pomocy na naszym fb. Wstępnie podałam adres biura. Ja już się zbieram do wyjazdu, więc dobrze by było, żeby ktoś tam zaglądał i jakoś ogarniał tę pomoc.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline milka37

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Mercedes, Andrzej Złysyn, Maja Mi
  • Za TM: Pati, Puszek Okruszek, Merida Tumorka, Jogobella
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 22, 2011, 21:24:51 pm »
Zaraz zajrzę na fb, dziękuję Blacky :)

Wydaje mi się ze ich płci nie sprawdzaliśmy.
Masz rację, już bzdury gadałam wczoraj (dzisiaj w zasadzie :P).

Kilka poprawek :
1. Srokata samica: ciąża, zapelnie podeszwy skoków, poza tym zdrowa, trafi dziś do dt u Ani  :bukiet
2. Samica Olbrzyma belgijskiego w zaawansowanej ciąży (lada moment rozwiązanie), świerzbowiec uszny, poza tym zdrowa, trafiła do dt u Prym  :bukiet
3. Duża brązowa panna, wczesna ciąża, ropień wargi
4. Samiec olbrzyma belgijskiego, martwica, zmiany grzybicze, obrzęk nosa, świerzb uszny, czeka go RTG lewej kończyny (na której jest martwica)- to ten, gdzie pomyliłam wczoraj płeć :P
5. Srokata samica, ciąża, poza tym zdrowa
6. Czarna agresywna panna, wczesna ciąża, poza tym zdrowa
7. Duża brązowa samica, nie rozpoznano ciąży, ma rujkę, zakatarzona - z niej wczoraj zrobiłam z kolei pana
8. Samiec srokacz, zdrowy, dziś trafił do dt u Karoliny  :bukiet
9. Czarny samczyk, ranka na plecach, ropień na plecach , grzybica, obrzęk nosa, zapalenie podeszwy skoków
10. Czarny samczyk z bąblem na nosie, rozerwana skóra moszny, ropnie na pyszczku i w pyszczku, obrzęk nosa, zapalenie podeszwy skoków
11. Czerwona samica, z której wczoraj zrobiłam chłopa, Chelietella (nie wiem czy tak to się pisze :P), wada siekaczy, ropny katar, wychudzenie, zapalenie podeszwy skoków
12. Samiec podpalany, katar, ropień, obrzek nosa
13. Mała samiczka, którą nazwałam Pistacja, zdrowa, wychudzona, grzybica na uszach

Wykluczyliśmy mykso ! :)
Ale wszystkie podejrzane o pasterelloze :/

Mamy 8 pań, i 5 panów

2 panie urodzą małe
6 jutro zostanie poddane sterylizacji.

Dla Pań z lecznicy Medicavet  :bukiet wielkie podziękowania :) Wszystkie uszaki, które nie są w dt zostały w tej właśnie lecznicy pod czujnym okiem dr. Rzepki.

https://picasaweb.google.com/MateuszDudkowski/2122Czerwca2011Mszczonow?authkey=Gv1sRgCPqenvDe3sOUvwE&feat=directlink#5620961735472246850 lans na zimny łokieć :P
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 21:46:02 pm wysłana przez milka37 »
"To, ze zwierze jest duze, nie oznacza, ze nie potrzebuje czulosci.
Jakkolwiek duzy Tygrys sie wydaje, potrzebuje tyle czulosci, ile Malenstwo"

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 22, 2011, 21:50:25 pm »
Ale sajgon  :/
Wiem, że to brzmi strasznie, ale to duże szczęście, że nie wszystkie ciąże są zaawansowane, tylko uda się jeszcze zrobić sterylki aborycjne. Biedne chore zwierzęta, które niczym sobie na ten los nie zasłużyły :(
Milka i reszta ekipy - trzymajcie się! Wielki  :bukiet dla wetów
Jeśli jest już jakieś hasło dla tej interwencji, chętnie dokonałabym skromnego przelewu.

Milka - Bardzo podoba mi się mina króla na zdjęciu z Tobą :P


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline pb

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1043
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:12:24 pm »
to szczera prawda dziewczyny są wielkie, a nasza pani doktor wspaniała  :bukiet :bukiet :bukiet
byłam dziś przez chwile w lecznicy jak ogarniały całe to towarzystwo.... a był to jeden wielki armagedon  :niespodzianka
wszędzie, klatki, transportery, króliki, siano nie bylo gdzie nogi postawić, ja nawet nie wiedziała bym od czego zacząć a dziewczyny radziły sobie świetnie, wielkie brawa dla nich  :brawo:

sonia

  • Gość
Odp: [Warszawa] Grupa uszaków z Mszczonowa
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:27:26 pm »
Nie moge sie napatrzyc na tego czekoladowego krola,jeszcze nigdy nie widzialam w takim kolorze krola :DD
Cudowni jestescie :onajegotak szybko i sprawnie ratujecie te kochane futerka,chwala wam za to :bukiet :roza: :roza: :roza: