Autor Wątek: Pomoc dla Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim - obroże i smycze  (Przeczytany 4454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Pomoc dla Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim - obroże i smycze
« dnia: Czerwiec 10, 2011, 22:43:22 pm »
Kochani, chciałabym wesprzeć Schronisko w Tomaszowie. Niestety środków jak zawsze jest za mało, więc może ktoś z Was chciałby dorzucić swój grosik.

Historia schroniska jest opisana tu: http://www.dogomania.pl/threads/203756-APEL-O-POMOC!-Przej%C4%99li%C5%9Bmy-zdewastowane-schronisko-brakuje-prawie-wszystkiego!

Cytuj
sprawa jest poważna.
W Tomaszowie Maz, w schronisku od 10 lat rządził tyran. Człowiek, który nie znał litości i nie lubił zwierząt. Dzięki działalności Towarzystwa Miłośników i Opieki nad Zwierzętami oraz nagłośnieniu sprawy przez program UWAGA: http://uwaga.onet.pl/166,news,44422,...cja_uwagi.html
zrobiło się o tym głośno i jest możliwość, aby kierownik stracił posadę, na rzecz towarzystwa. Nie jest to jednak na rękę ani UM, ani kierownikowi. Zmiana nie jest pewna, ale na nią spora szansa. Musimy się zatem zabezpieczyć, gdyż obecny kierownik już zastrzegł, że jeśli towarzystwo przejmie schronisko, nie zastanie tam ani jednej budy, ani odrobiny karmy, ani sprzętu (łopaty, taczki, itd.). Urząd miasta nie reaguje, choć zagrożenie jest realne. Budy i sprzęty nie są bowiem własnością UM, a darami dla schroniska, które kierownik traktuje jak swoją własność. Musimy przygotować się na najgorsze.

To informacja z kwietnia. Niestety podejrzenia się potwierdziły i schronisko zostało praktycznie bez niczego. Dzięki zbiórkom na dogomani i poza nią, udało się zebrać naprawdę wiele rzeczy. Ciągle jednak bardzo brakuje obroży i smyczy - schronisko dostało kilka czy kilkanaście kompletów od darczyńców, ale wiele osób adoptujących psy przychodziło bez własnych akcesoriów, więc ok 70 poszło razem z pieskami.

Mam więc dwie prośby.

Po pierwsze, jeśli ktoś ma niepotrzebne smycze i obroże, to można je wysłać do schroniska:

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim
ul. Kępa 3
97-200 Tomaszów Mazowiecki

Na terenie Warszawy ja mogę smyczki odebrać i zbiorowo wysłać.


Druga prośba dotyczy funduszy. Chciałabym zrobić zamówienie w Krakvecie głównie na smycze i obroże. Ze środków własnych i rodziny zrobiłam już dwa zamówienia karmy na ponad 200 zł każde, ale jak wiecie w schronisku zawsze czegoś brakuje. Chciałabym tym razem zamówić głównie obroże i smycze. Myślałam o takim zestawie:

TRIXIE Obroża łańcuszkowa jednorzędowa chrom 32cm/2mm 2226 3,90zł
   
TRIXIE Obroża łańcuszkowa jednorzędowa chrom 40cm/2mm 2227 4,50zł
   
TRIXIE Obroża łańcuszkowa jednorzędowa chrom 45cm/2mm 2228 4,90zł
   
TRIXIE Obroża łańcuszkowa jednorzędowa chrom 60cm/4mm 2193 8,90zł
   
CHABA Smycz taśmowa 10mm / 130cm kolor: czerwony 6,90zł
   
CHABA Smycz taśmowa 10mm / 130cm kolor: czarny 6,90zł

Łącznie to jest 36 zł. Ja mogę dać 20zł, a darmowa wysyłka jest od 99zł. Jeśli jest ktoś, kto chce i może pomóc, to będę bardzo wdzięczna.

P.S. Wyjeżdżam na weekend, ale na wszystkie pytania chętnie odpowiem we wtorek.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Inga

  • Gość
Odp: Pomoc dla Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim - obroże i smycze
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2011, 19:08:47 pm »
Hop hop, czy nadal aktualne?

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Pomoc dla Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim - obroże i smycze
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2011, 10:41:36 am »
Aktualne cały czas w kwestii obroży i smyczy.
Ja swoje zamówienie już złożyłam jakiś czas temu. Teraz mam ślub cywilny w sierpniu i urlop we wrześniu, więc jeśli o mnie chodzi, to jakąś wolną kasę będę miała najwcześniej w październiku. Ale jeśli zgłosi się kilka osób, to mogę skoordynować zamówienie.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Pomoc dla Schroniska w Tomaszowie Mazowieckim - obroże i smycze
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2011, 22:02:56 pm »
Kochani, w Carrefour są smycze za 4,59! Ja już kupiłam 3 i zamierzam wysłać do schroniska. Jeśli ktoś z Warszawy chciałby się dorzucić do paczki, to chętnie zajmę się wysyłką.

Dowiedziałam się, że w schronisku przydałyby się też zabawki dla szczeniaków, jeśli ktoś coś ma, to może śmiało wysyłać albo w Warszawie przekazać mi i ja wyślę.

Czekam do końca lipca i wysyłam swoją paczuszkę. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog