Autor Wątek: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc  (Przeczytany 8049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pucci

  • Gość
Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:41:01 pm »
Kochani, potrzebuje od Was fachowej pomocy, mieszkam w Trójmieście, a tu nie ma lekarza specjalisty od królików. Moja króliczka ma prawie 8 miesięcy, to miniatura z głową lwa, od końca marca zaczęła się zmieniać, dojrzewać (nie jest sterylizowana), niechętnie je, wcześniej rzucała się na jedzenie, teraz zanim cokolwiek zje, to najpierw to obwącha, potem myśli, dopiero później trochę podje i zostawia to, potem wraca. Nawet przysmaki typu cykoria czy banan jadła niechętnie i mało. Zauważyłam, że jak zrobię jej przerwę w jedzeniu np. banana, to je go z apetytem. Nie wiem, czy zrobiła się wybredna, czy to wiosna, prawie lato obecnie, jestem ciekawa jak zachowują się Wasze króliczki o tej porze. Dodam, że liniała, nawet wyrywa sobie włosy, dbam o to by ich nie jadła i podaję siemię, żeby uniknąć zatoru. Poza tym króliczka jest towarzyska, bardzo wesoła, biega, skacze, jest naprawdę kochana, martwi mnie tylko to że nie je tak dużo jak przedtem i jest szczuplutka. I dodam, że najwięcej je nocą, nadchodzi 23.00, ona się zabiera całkiem konkretnie do jedzenia np. siana. Co o tym myślicie? Proszę piszcie jak znacie taki przypadek, w przeciwnym razie mnie wystraszycie, a ja i tak już jestem zestresowana. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:57:46 pm »
według mnie to zmiana temperatur tak na nią wpływa , u mojego Makiego jest teraz to samo , je wolniej i mniej i więcej śpi :)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:17:56 pm »
Moje też teraz więcej śpią a mniej jedzą - zostawiają na później.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:34:36 pm »
Moja Fruzia też najchętniej je ok. 23 :)
Owszem, w dzień poskubie trochę sianka albo suszków, trochę jakiejś zieleniny, ale dosłownie kilka listków.
Myślę że nie masz czym się martwić, dojrzała, przestała rosnąć to i troszkę mniej pożywienia potrzebuje jej organizm :)

Pucci

  • Gość
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:39:21 pm »
Dziękuję Kasiagio, Monika2415 i Otka_a. Lżej mi na sercu:-)

Offline Gosia/Closter

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 756
  • Płeć: Kobieta
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:53:39 pm »
ooo widzę, że mój Closter to nie wyjątek (uffff) ;)

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2011, 14:04:05 pm »
Pucci - w Trójmiescie mamy dwoch kroliczych wetów: http://www.lecznica.gdansk.pl/
Ania Bielska
Marcela Wawrzyniak - Gursztyn

Pucci

  • Gość
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2011, 17:05:46 pm »
Dziękuję Ci Nelciaa. Faktycznie gdzieś w Internecie czytałam o dr Marceli Wawrzyniak-Gursztyn, podobno nie jest specjalistą od chorób królików, tylko po prostu do niej chodzą właściciele królików ze swoimi pupilami z Gdańska. Na stronce, którą podajesz dr Wawrzyniak-Gursztyn jest na zdjęciu z królikiem, ale obok jej nazwiska nie jest napisane, że jest króliczym specjalistą, tak jak w przypadku jej koleżanki, którą jest specjalistą chorób psów i kotów. Tak samo w Gdyni mamy takiego lekarza, poszłam do niego na szczepienie z Fernandą, zapytałam o kilka prostych rzeczy, no i się zawiodłam. Mieszkałam trochę we Włoszech jak moja króliczka była malutka i byłyśmy u króliczego weterynarza, także mam porównanie, ta włoska weterynarz była rewelacyjna, brakuje mi jej, teraz Nandusia dojrzewa i mamy inne problemy, gdyby nie to forum, to byłabym z tymi problemami kompletnie sama. Mam nadzieję, że Fernanda nie zachoruje i nie będziemy potrzebować na przykład jakiegoś poważniejszego zabiegu.

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2011, 20:21:11 pm »
Nie ma takiej specjalizacji w weterynarii jak specjalista kroliczy ;] . Ta przychodnia jest polecona przychodnia SPK - wszystkie kroliki pod opieką SPK na terenie Trójmiasta i okolic leczone sa wlasnie tam: http://www.kroliki.net/pl/weterynarze/weterynarze/lekarze-weterynarii-wg-miejscowosci

dr Baran tez leczy kroliki a na stronie nie ma opisu ze jest specjalista kroliczym ;] http://www.arka-vet.pl/go/zespol/ bo nie ma takiej specjalizacji ;)

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2011, 20:30:09 pm »
ale jest specjalizacja od zwierząt egzotycznych a w tym są króliki:) O ile dobrze mi wiadomo?

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 07, 2011, 21:06:52 pm »
może też być specjalista chorób zwierząt futerkowych
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2011, 21:08:42 pm »
Od zwierząt egzotycznych czyli jaszczurek, wezy, gadów itp :) kroliki można podciagnac pod zwierzęta gospodarskie ale na weterynarii nie ma od nich specjalizacji w Polsce. Jest z tego co wiem w Anglii

ps. Albo tak jak napisała Eni - kroliki można podciagnac pod zwierzęta futerkowe. Budowę i fizjologie krolika poznaje się na pierwszym roku weterynarii :) wiem z autopsji ;) reszta to kwestia doświadczenia a w Trojmiescie ta przychodnia to jedyna pewna gdzie można leczyć krolika :) osobiście byłam tam z 10 uszakami :) 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 21:11:52 pm wysłana przez nellciaa »

Pucci

  • Gość
Odp: Króliczka wiosną - spadek apetytu - prośba o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2011, 21:12:08 pm »
Wiem, że nie ma specjalizacji "króliczy weterynarz", dziwię się, że tak zrozumiałaś Nelciaa skoro sama użyłaś tego kolokwializmu w pierwszej wiadomości:-) Ta weterynarz, o której mówię jest w dosłownym tłumaczeniu z włoskiego "specjalistą od zwierząt egzotycznych i niekonwencjonalnych", dzięki temu, że tak się przedstawia a nie tylko "lekarz weterynarii" (który potem okazuje się specjalistą chorób psów i kotów tak ja ja trafiłam) i wkleja zdjęcie z kotem i królikiem, można łatwo do niej dotrzeć i przede wszystkim być pewnym jaką specjalizację naprawdę posiada.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 23:14:34 pm wysłana przez Pucci »