Autor Wątek: Podgryzanie oczek przy zaprzyjaźnianiu uszaków  (Przeczytany 3783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Asieńka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1265
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mielec
  • Za TM: Kochany Pimpuś (09.2010 - 10.12.2014) Kochane Słoneczko (05.2009 - 09.10.2016)
Podgryzanie oczek przy zaprzyjaźnianiu uszaków
« dnia: Czerwiec 07, 2011, 10:30:46 am »
Witajcie!

Przy zaprzyjaźnianiu moich 2 uszaków pojawił się problem. Mam Pimpka - 9-miesięczny samiec, wykastrowany, od "małego" u mnie oraz "nowa" Słoneczko - 2-letnia samiczka, wysterylizowana. I to właśnie Słoneczko podgryza Pimpka w oczka. Od 2 tygodni ich zaprzyjaźniam, do tej pory nie było "aktów agresji", Pimpek długo i namiętnie leżał pod zagrodą Słoneczka przyglądając się jej, ona też wykazywała zainteresowanie, chociaż była wystraszona. Potem były pierwsze "spotkania w cztery oczy", znowu trochę strachu i ucieczek, ale w końcu zaczęli przy sobie leżeć i się lizać. A tak dokładnie, to Słoneczko jest dominującą "lizaczką", bo Pimpek cały czas z uniżeniem i rozmażeniem podsuwa jej swój łepek. No i Słoneczko go liże, tylko że przy tym podgryza go w okolice oczek. Pimpek się wzbrania i nawet kilka razy pogonił Słoneczko, ale przy kolejnym mizianiu sytuacja się powtarza. Pimpek ma przez to małe ranki koło oczu i chyba nawet troch wygryzioną sierść. Strasznie mi go szkoda, bo bardzo potrzebuje bliskości drugiego uszaka.  :placze No i takie zachowanie jest też dla niego niebezpieczne.

Nie wiem, co o tym myśleć, jak wyeliminować takie zachowania Słoneczka.  :nie_wiem

Proszę poradźcie coś.  :heej

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Podgryzanie oczek przy zaprzyjaźnianiu uszaków
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:46:43 pm »
Asieńka jak zauważysz że Słoneczko znowu będzie tak chciała zrobić to delikatnie pacnij ją palcem w nosek i mów "Nie wolno".Może to poskutkuje ??

Offline nellciaa

  • Administrator
  • *****
  • Zarząd SPK
  • *****
  • Wiadomości: 1422
  • Płeć: Kobieta
  • ZARZĄD SPK // GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Sopockie Uszakowo
  • Lokalizacja: Trójmiasto
  • Moje króliki: Tadzia, Leon, Karol
  • Na DT: Tio
  • Pozostałe zwierzaki: Biszkopt, Kafka
  • Za TM: Kazik, Krakers
Odp: Podgryzanie oczek przy zaprzyjaźnianiu uszaków
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:02:39 pm »
U mnie tak Leon robil Tadzi dopoki w pelni jej nie zdominowal - moim zdaniem to wciaz ustalanie hierarchi. Dopoki krew sie nie leje to moim zdaniem nie ma co za bardzo w to ingerowac