Autor Wątek: Wyjazd ze Szwecji do Polski!  (Przeczytany 4429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SweetHeaven

  • Gość
Wyjazd ze Szwecji do Polski!
« dnia: Maj 30, 2011, 21:12:59 pm »
Witam. Czytałam i zauważyłam że jest już taki temat co do przewożenia królika do polski ze Szwecji ale ja mam troszkę więcej pytań.
Będę płynęła promem firmy StenaLine , dokładnie to Stena Baltica lub Stena Vision. Mieszkam w Göteborg i jadę na wakacje do polski na 2 i pół miesiąca. Mojego królika mam zamiar zabrać. do kalskrona mam okł. 400 km. potem promem 10 godzin a potem do Zamościa jest chyba 8 godzin jechania samochodem. Tak podejrzewam ale nie jestem pewna na 100 %. Czyli można powiedzieć 24 h (z przystankami) jazdy. I nie mam pojęcia o transportach królików. Tym czym jestem ciekawa jest:
-Mój królik nie był nigdy szczepiony na nic , nie byłam z nim u weterynarza i w tym rzecz czy musi mieć jakieś szczepionki ? Tak ogl. to nie dawno go kupiłam.
-Jakie są najważniejsze rzeczy żeby wziąźć dla królika z tego co wiem to trzeba w transporterze trzymać królika , a nie będę mogła w klatce go przewieźć? Mam combi więc tam się spokojnie zmieści . Albo też jej możliwość że na tylnym siedzeniu mogę klatkę posadzić. Jeszcze jakie najważniejsze rzeczy muszę wziąźć ?
-Czy jest coś co można dać królikowi na uspokojenie mam na myśli żeby się nie denerwował i spokojny był.
-Mój królik nie ma również tatuażu , potrzebne to jest? Albo zarejestrowanie? Bo ja mam go krótko i nic nie zrobiłam i nie wiem co jest potrzebne.

Proszę o pomoc! Jeśli coś zapomniałam to dopiszę. Z góry dziękuję! :* 

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wyjazd ze Szwecji do Polski!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2011, 22:27:30 pm »
Znalazłam podobne tematy:

http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10014.0

Królika szczepi się mimo wszystko, bez względu czy się wyjeżdża gdzieś, czy nie. Jednak do przejazdu książeczkę z aktualnymi szczepieniami trzeba mieć.
rzeczy które trzeba wziąć na podróż: temat tu http://forum.kroliki.net/index.php?topic=10018.0
Uszaka każda podróż stresuje, myślę że nie ma potrzeby podawania czegoś na uspokojenie,. Chyba że uszak bardzo się denerwuje wtedy będą przydatne krople Bacha Rescue.
Co do tatuażu- nie masz rasowego królika- więc to nie jest wymagane.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
Odp: Wyjazd ze Szwecji do Polski!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2011, 22:49:45 pm »
Ja sie moge dowiedziec co musisz zrobix zeby z nim wrocic ale to dopiero jutro :) do polski to nie umiem pomnoc bo nie jechalam i nie jade.
 
Madzia7 tutaj sie nie szczepi wszystkoch krolikow, np tak jak moj 100% domowy i trawe itp dostaje z domowego ogrodka to nigdy nie byl szczepiony :)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 23:25:05 pm wysłana przez tusiatko_1987 »

Offline Silvana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Moje króliki: Fisia, Dyzia [*]
Odp: Wyjazd ze Szwecji do Polski!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2011, 15:01:32 pm »
No wlasnie jak to jest z przywiezieniem do Polski? Tutaj sie nie szczepi krolikow i nie ma nigdzie jasnej informacji czy trzeba miec jakis papier. Wiadomo, ze trzeba dla psa, kota i fretki. Wiem, ze moge zabrac je na prom bo sie pytalam, ale oni nie wiedza czy Polacy sie nie przyczepia do czegos.
FISIA i DYZIA GALERIA