Porady > Akcesoria i DIY - czyli Zrób To Sam

Impregnaty do drewna nietoksyczne dla królików.

(1/2) > >>

mysza:
Może ktoś z Was wie, jakie są bezpieczne, nietoksyczne impregnaty do malowania drewna?
Mogą być naturalne, jak i te typowo sklepowe. Proszę o nazwy i ewentualne linki :)



Misokyaa:
Pokost lniany jest nietoksyczny dla zwierzaków :)

mysza:

--- Cytat: Misokyaa w Maj 30, 2011, 22:50:53 pm ---Pokost lniany jest nietoksyczny dla zwierzaków usmiech2
--- Koniec cytatu ---

No właśnie nazwy nie pamietałam :D Gdzie można go zdobyć?

olinka23:
Chyba w większości sklepów z farbami, lakierami do drewna...  :)

Asieńka:
Witaj Mysza!

Mój mąż pracuje w niemieckiej firmie, która zajmuje się produkcją lakierów do podłóg.
Poniżej przesyłam Ci info od niego. Może będzie pomocne. W razie czego - służymy pomocą.  :papatki

Do zabezpieczenia podłogi możemy używać następujących środków:

1) lakiery na bazie chemicznej
2) lakiery na bazie wodnej
3) oraz oleje i olejo-woski.

Ad.1
Zasadniczo można powiedzieć, że każdy lakier po wyschnięciu i całkowitym utwardzeniu przez około 7 dni powinien być chemicznie obojętny tzn. wszelkie reakcje chemiczne zachodzą do owego 7 dnia. Osobiście odrzuciłbym lakiery chemiczne – owszem, po wyschnięciu są lub powinny być chemicznie obojętne, ale jest to przestarzała technologia min. 30 lat – no i może dlatego tania. (Jak mucha wleci nad taki parujący (świeży) lakier, to zdycha. 100 % rozpuszczalnika.)

Ad.2
Lakiery wodne zwierają poliuretan rozpuszczony w wodzie. Rozpuszczalnika jest tu tylko 15 % lub 5 % linia Diamond – przynajmniej tak się nazywa w firmie, w której pracuję. Są bezpieczne.

Ad. 3
Oleje i olejo-woski – oleje na bazie naturalnych składników olejów sojowych lub lnianych i naturalnego  wosku pszczelnego: zawartość rozpuszczalnika do 2 % - 3% czyli tyle, ile w sklepowym mleku.

Polecam Magic Olil 2 K firmy Pallmann – na bazie oleju lnianego.
Ewentualnie Soja Base Plus firmy Pallmann – na bazie oleju sojowego.
Karty techniczne powyższych produktów mogę wysłać na PW, ponieważ są w formacie pdf.

Sam pokost lniany lub olej lniany na podłogę to kiepski pomysł. Zakładam, że ktoś pisząc o olejach lnianych miał na myśli olejo-woski

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej