Autor Wątek: Dni Ziemi 23 kwietnia 2006  (Przeczytany 18535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« dnia: Luty 11, 2006, 21:01:06 pm »
Dopiero luty ale myślimy już z Iwoną jak zorganizować ten dzień.
Dni Ziemi to największa plenerowa impreza w jakiej bierzemy udział i jak pokazały doświadczenia roku minionego trzeba się do niej dobrze przygotować.

Pomyślałyśmy też czy może ktoś chciałby przyjechać spoza Wawy?
Np. dzień wcześniej?
Można by wykorzystać ten dzień również na spotkanie sympatyków i członków spk.

Najważniejsza jest obecność ludzi na stoisku i ciekawe zaprezentowanie się.
W tym roku mamy więcej materiałów poligraficznych, myślimy również o zakupieniu stroju królika, co na pewno zwiększy zainteresowanie stowarzyszeniem. Zrobimy wydruki plakatów.
Myślimy u przygotowaniu jakiegoś poczęstunku, o materiałach multimedialnych, jak zawsze kolorowankach i zabawach dla dzieci.
Co Wy na to jest ktoś chętny? Może macie jakieś pomysły?
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Magdi

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2006, 18:35:01 pm »
ja mam pewien pomysl zorganizujmy aukcje chartytatywną moze ona przebiegać mniwj więcej na takiej zasadzie : jeśli czlonkowie oraz osoby z poza stowarzyszenia posiadaja jakieś krolicze gadżety jak np : maskotki albo kubki z sylwetka uszatka albo jakąś figurke , i moga je przekazać na cele stowarzyszenia to my je weźmiemy a potem zlicytujemy na dniach ziemi . oczywiście to wypali jesli będzie odpowiednio nagłośnione . i co pani na to ?  :>  prosze o odpowiedź

anUSZka

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2006, 18:40:07 pm »
1. naprawde potrzebny jest stroj krolika? (ehm, zeby fundusze szly na to zamiast...)
2. moze zamiast licytacji loteria - rzeczy ofiarowane na rzecz stowarzyszenia bylyby fantami w loterii, mozna by wykupywac losy i wygrac cos...
3. najwazniejsze, zeby byli ludzie.

Mozna by zrobic taka wystawke jak urzadzic krolikowi mieszkanie - albo z b. duza klatka, albo, najlepiej, z zagrodka, kuweta, domkiem, zabawkami - zeby pokazac ludziom naocznie alternatywe do za malej klatki. Byloby na to miejsce?

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2006, 19:22:26 pm »
Nie wiem czy możemy organizować takie loterie fantowe musze to sprawdzić, bo nie prowadzimy działalności gospodarczej.

Co do stroju królika to myślimy o tym już z Iwoną od dłuższego czasu, bo mało co jest w stanie przyciągnąć uwagę poza stoiskiem z broszurkami, a co roku jest wiele dzieci.
Strój przyda nam się na targi zoo gdzie, aby mieć za darmo stoisko trzeba wymyślić coś ciekawego bez żywych zwierzaków - co zawsze nam proponują.
Poza tym są w planach lekcje w szkołach...  
Rok temu kupiliśmy namiot, który użyty był na razie tylko raz, ale jest przecież potrzebny. ehm :P fundusze mają się dobrze na razie ;-)
ostatnia impreza plenerowa nie kosztowała nas nic, bo wszystko same zrobiłyśmy łącznie z poczęstunkiem a i ulotki mieliśmy wydrukowane za darmo.

Będzie wystawka- weźmiemy zagrodę, urządzimy klatkę.
Miejsce będzie - o ile nikt nie zaśpi bo trzeba tam być przed 7  ;-)
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Martulkaa

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 14, 2006, 21:16:07 pm »
Zeszloroczne miejsce było całkiem dobre bo tuż przy stawiku jeśli dobrze pamiętam ?
Trzeba by się postarac o jakąś stabilną tablice na której można by wywiesic plakaty stowarzyszenia, adopcji, akcji itp.

Z wydrukiem broszurek raczej też większego problemu chyba nie będzie (?).
 Ja w razie czego zawsze mogę coś tam pokserować u mamy.

Hmm strój królika...rozumiem Kapi że zgłaszasz się jako chętna do przebrania się ? :P
Ja mogę co najwyżej zalożyć królicze uszka :D

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2006, 21:22:49 pm »
ja chetnie sie dolacze do akcji, mimo, ze na dzien dzisiejszy nie jestem jeszcze w stowarzyszeniu - powstrzymuje mnie tymczasowy brak kasy na przelanie na konto spk;) a chce przelac troszki wiecej niz wymagane minimum.... ale jesli chodzi o Dni Ziemi to chetnie pomoge...

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2006, 19:08:06 pm »
Dni Ziemi wypadają w tym roku 23 kwietnia, zgłoszenie wysłane, więc można już zacząć planować.
Czekam ciągle na odpowiedz prawników z ngo na temat tych loterii.

Gonia na ostatnią imprezę zrobiła quiz dla dzieci, może na dniach ziemi będzie więcej młodszych i będziemy mogli z niego skorzystać.
Iwona chce zrobić slajdy. Na pewno będą duże plakaty, ale przydałaby nam się również stojąca tablica. Ma ktoś może taką na stanie? Wygodniej czyta się, kiedy ma się coś na wysokości oczu.

Potrzebujemy też ludzi na stoisku do pomocy i myślałam o zorganizowaniu spotkania króliczego na tzw.
”zapleczu” – tak jak było to rok temu ;-)
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Magdi

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2006, 21:13:23 pm »
z tym spotkaniem to super pomysł

katej

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2006, 10:39:33 am »
Jeśli zdecydujecie się na tą loterię, to ja mogę częśc moich "królików" przekazać :)
I jeżeli będą jakieś problemy z ksero, to też mogę pomóc, tylko muszę wiedzieć o wszystkim odpowiednio wcześniej :)

Cytuj
i myślałam o zorganizowaniu spotkania króliczego na tzw.
”zapleczu” – tak jak było to rok temu

tylko żeby pogoda dopisała tak jak w ubiegłym roku :) bo jak na razie końca zimy nie widać  :?

Inker

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2006, 06:54:11 am »
Witam wszystkich.Jestem z Gliwic , mógłbym zrobić coś pozytecznego dla Stowarzyszenia ? Mieszka ktos w mojej okolicy ?? Bardzo chętnie pomoge o ile tylko bede w stanie.Pozdrawiam /Inker/

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2006, 12:47:08 pm »
A może zamiast tablicy ktoś ma sztalugi?  Są mniej stabilne, ale zawsze można byłoby coś wykombinować.

Co do pokazu odpowiednich warunków życia królika - myślę, że moglibyście wystawić 100- lub 120-cm, a obok 60-tkę. Dało by to ogólny obraz i byłoby dosadnym porównaniem. I do każdej klatki wpakować tyle samo gadżetów  :D
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2006, 13:28:52 pm »
gaber bardzo dobry pomysł  :D
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Offline ziabak

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 743
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2006, 14:24:20 pm »
I napisać na plakacie do jednej klatki strzałkę - "To właściwa klatka dla królika" a do drugiej - "To jest za mała klatka dla królika". może jeszcze dla dekoracji uśmiechniętego królika i smutnego ;) (jak na adopcyjnej stronie jest smutasek gdy nie ma zdjęcia królika, a na dole przy sponsorach jest uśmiechnięty).

Magdi

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2006, 15:56:26 pm »
Ąwietny pomysł tylko czy ktoś ma klatke 120 ?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2006, 20:55:32 pm »
ja mam chyba 70cm.... ale mam tez malego krolaska, bo wazy chyba ok 1 kg

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2006, 17:27:28 pm »
Cytat: "Magdi"
Ąwietny pomysł tylko czy ktoś ma klatke 120 ?



Z tego co się orientuję to nie będzie z jedną i drugą w Wawie problemu...
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Magdi

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2006, 10:59:50 am »
Ja mysle że można zorganizować jak w zeszłym roku podkoszulki spk , tak żęby każdy miakla taką na sobie no i bardzo profesjonalnie by wyglądało gdyby każdy miał identyfikator . Co wy na to ??

Offline gaber

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 350
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2006, 20:39:40 pm »
Identyfikatory SPK trzeba sobie kupić - by Kapi  :lol
"Żyje się tylko raz, ale jeżeli żyje się dobrze - ten raz wystarczy"

                                              Benjamin Franklin

Magdi

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2006, 20:48:35 pm »
Wiem że trzeba kupić ja już swój zamówiłam

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 19, 2006, 00:53:06 am »
Zalatwilam wlasnie polciezarowke, ktora przewiezie mi w niedziele wszystko co trzeba - za darmo albo poldarmo ( po znajomosci). Wezme wiec 2 drabiny i na nich powiesimy plakaty te najwieksze, kilka stolow, klatke 120 cm ( mam) , mase krzesel i lezakow, moze lozko polowe nawet, zaslony, przescieradla ( w roli serwet wszystko), namiot, plakaty wszystkie wielkie ( czesc bedzie na wspomnianych wyzej drabinach - drabiny sie okreci jakas krepiną czy czyms, zeby ladnie wygladaly i szczeble byly schowane, zrobie probe generalna u siebie wczesniej).
Parasol ogrodowy tez wezme, broszurki, ulotki. Fajne serwetki z krolikiem.

Kto upiecze ciastka w ksztalcie  krolikow? Martulka chyba ma foremki.

Magdi bedzie koordynowac origami ( jeszcze porozumiem sie ze specjalistami od origami, ktorzy nam dadza mnostwo wzorow krolikow albo tez nas wspomoga osobiscie na festynie). Magdi zrobi duzego kartonowego krolika z napisem "Baw sie z nami w origami" oraz upiecze pyszne ciasto.

Prądu jednak nie bedzie - nie ma fizycznie takiej mozliwosci - prad w zasadzie beda miec tylko Lasy Panstwowe oraz estrada i bary.

Tak wiec ja wezme magnetofon z CD i pare plyt z klasyczna muzyka.

Popieram pomysl Ziabaka odnosnie napisu: dobra klatka i zla klatka przy tych 2 klatkach.
Kto zrobi takie napisy?

Ja bede miec krolicze uszy fajne takie ze sklepu z przebraniami. Ktos jeszcze ma krolicze uszy? Niech kazdy przyniesie kto ma. Bedzie to taki substytut calego kostiumu krolika, ktorego w koncu nie mamy.

Bedziemy za to miec olbrzymie fantastyczne plakaty :) kazdy wiekszy niz 1m na 1m :)

I bierzemy miejsce kolo Stowarzyszenia Empatia, poniewaz mamy pare wspolnych akcji, a to i tak zawsze wiecej ludzi, ktorzy nas przy okazji zobacza jak podejda do Empatii.

Impreza jest od 10 rano, ale proponuje, zeby kto moze, pojawil sie juz miedzy 8-9. Potrzeba sil do rozlozenia namiotu i poustawiania wszystkiego elegancko. Gdy sie wszystko poustawia, mozna sie rozejsc pozwiedzac festyn, na stoisku powinny naraz dyzurowac ze 3-4 osoby minimalnie.

strona Dnia Ziemi to http://www.dzienziemi.org.pl

A i niech kazdy kto moze przyniesie cos do jedzenia - zrobimy sobie uczte z tylu za namiotem. Byle wegetarianskie bylo - sporo ludzi od nas nie je miesa ani ryb i inaczej beda glodne! :) Poza tym wspolpracujemy tam oficjalnie z Empatia, a to organizacja stricte wegetarianska.

anUSZka

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 19, 2006, 17:22:29 pm »
Tak to slicznie opisalas, ze az zaluje, ze nie moge tam byc  :buu

Magdi

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 19, 2006, 19:39:03 pm »
Jak chcesz to ja też mam jakąś muzyke klasyczną w domku to przynose .

asara

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2006, 22:58:22 pm »
Nie należę do SPK, ale chętnie odwiedzę Wasze stoisko - choćby po to, by poznać Was "na żywo" ;) Mam przy okazji pytanie - czy ktoś nie potrzebuje używanej klatki dla małego gryzonia? Chętnie oddam. Nie jest to w żadnym razie klatka dla królika, ale może komuś przyda się np. dla chomika. Jest stylizowana na taką z dawnych czasów, dość nietypowa, w miarę dobrym stanie. Mogłabym przynieść ją na Dzień Ziemi i przekazać chętnemu ;) Mam też ponad pół torby siana Zuzali z melisą, którego mój królik nie chce jeść - trochę szkoda wyrzucić, a może ktoś skorzysta... Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to proszę, żeby dał znać na forum. A tak a propos - pogoda w niedzielę ma być piękna  :jupi

Martulkaa

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 21, 2006, 15:13:39 pm »
czyli Ais Laptopa mam nie brac tak?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 21, 2006, 15:29:09 pm »
tez wpadne:) nie darowalabym sobie jakbym nie podskoczyla chocby na chwilke :) pozdrawiam

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 23, 2006, 23:10:17 pm »
asara, miło było Cię poznać  :D
następne spotkanie będzie niebawem ( najpóżniej za 2 - 3 tyg damy znać na forum) w bardziej domowych klimatach i również zapraszamy  :D

co do festynu to chyba wszystko wypadło bardzo dobrze, mieliśmy świetne stoisko.
profesjonalne plakaty i różne atrakcje, ludzie dopisali, pogoda też, miło też było spotkać się z Wami na zapleczu naszego stoiska :D
zdjęcia niedługo będą na naszej stronie ;-)
i każdy kto się przy tym napracował pewnie czuje teraz doskonale każdy swój miesień , nawet ten dawno zapomniany :P
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Martulkaa

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 23, 2006, 23:11:08 pm »
Fajniutko bylo :)

Dziekujemy wszystkim za przybycie :D


Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 24, 2006, 12:10:15 pm »
a w weekend jak znajdę więcej czasu zgram film z kamery i wrzuce na serwer ;-)
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

elodi

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 24, 2006, 12:51:14 pm »
Kapi, a ja napiszę maila tak, jak obiecałam.
Mi też było bardzo miło Cię poznać i pogawędzić o króliczkach w Polsce i we Francji...

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 24, 2006, 14:47:50 pm »
:D mi również  :D i widzę, że już u nas na forum piszesz :D  
czekam na maila  :D

a tak btw wiecie jak miło kiedy widzi się, że Stowarzyszenie tak się rozrasta, nawet mówiłam komuś na festynie, że ja już wszystkiego nie wiem i nie jestem w stanie ogarnąć i nie ze złej woli ale po prostu tyle się dzieje, że nikt chyba nie byłby w stanie.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net

Magdi

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 24, 2006, 16:56:21 pm »
Kapi mi to mówiłas że nie ogarniasz  :P  :P  :P  :P

asara

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2006, 12:24:55 pm »
Mnie też było miło się z wami spotkać. Kapi - niedługo odezwę się w sprawie przystąpienia do SPK :)

ulpu

  • Gość
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 02, 2006, 18:03:08 pm »
Przeczytałam własnie relację z Dni Ziemi zamieszczona na stronie głównej. Mysle, że impreza się udała, bardzo zaskoczył mnie, i jednocześnie przypadł do gustu, pomysł z tym origami. Fajna sprawa :)

Jedna rzecz rzuciła mi się w oczy: poproście tą osobę, która wymyśla plakaty bądź hasła, aby je przerobiła. Napis "Zbyt wcześnie odebrane matkom młode króliczki umierają" nie ma sensu, jest po prostu niegramatyczne. Powinno być "Króliczki, zbyt wcześnie odebrane matkom (odłączone od matek) umierają". Usunęłabym słowo "młode", bo wiadomo, że jak odstawione od matek, to nie 5-latki tylko maleństwa :) Inna sprawa to to, że nie powinno się tak generalizować. Wiekszość zbyt wcześnie odstawionych królików przeżywa, jednak hasło temu przeczy. Ktoś jednak może się do tego przyczepić. Nie wiem, co było dalej na plakacie, ale sama góra niezbyt mi odpowiada.

To takie szczegóły, które zawsze można dopracować :) Mam nadzieję, że takie akcje będą częstsze i pojawią się w innych dużych miastach, a za rok impreza będzie jeszcze lepsza :)
Żałuję, że do Warszawy mam tak daleko :(

Gratulacje :)

Offline kapi

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1432
    • http://www.kapiszonek.prv.pl
Dni Ziemi 23 kwietnia 2006
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 02, 2006, 19:55:48 pm »
dzięki za uwagi.
 :> hasła do plakatu robi Semene, polonistka ;-)
plakaty były bardzo drogie i na razie nie planujemy wydruku nowych.
Każdy ma takiego królika na jakiego sobie zasłużył ;-)  
spk@kroliki.net