Autor Wątek: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?  (Przeczytany 8323 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« dnia: Maj 27, 2011, 12:09:43 pm »
pomimo najszczerszych chęci i skorzystania z forumowej wyszukiwarki, nie udało mi się znaleźć takiego tematu :P

mam problem. przedwczoraj mój radosny królik w czasie zabawy przypadkiem mnie uszkodził. wyrwał mi się z rąk (normalnie się nie wyrywa, stąd moje nieprzygotowanie) i skokami (a skoki ma silne :_:) odbił mi się od zgięcia ręki. dzień wcześniej miałam akurat stamtąd pobieraną krew i przejechał mi oczywiście pazurami po śladzie od igły i krwiaku, zostawiając wielkie zadrapania w poprzek ramienia. miejsce jest samo w sobie wrażliwe, a zadrapania naprawdę głębokie. normalnie jego prezenty goją się na mnie jak na przysłowiowym psie, ale wczoraj rany spuchły, a w miejscu ukłucia zrobił się dość nieprzyjemny bąbel.

na pewno większość z was miała podobne, głębokie rany -- czym je goiłyście? maście, kremy, smarowidła? jakie?
nie ukrywam, że nie widzi mi się chodzenie w tych upałach z długim rękawem, a ze względu na lokalizację, odpadają plastry -- poodklejają się. wyglądam jak emo narkomanka i niedoszła samobójczyni, ludzie w tramwaju dziwnie się patrzą na tą moją rękę ;D

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2011, 12:17:20 pm »
Umyłaś i zdezynfekowałaś? Możesz spróbować posmarować alantanem, no i czekać niestety... Ewentualnie może jakiś opatrunek z bandaża? Ale chyba lepiej nie zawijać za bardzo żeby samo przyschło, wtedy szybciej się zagoi :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2011, 12:25:01 pm »
Ja polecam tribiotic. Po tym ładnie mi się wszystko goiło (przede wszystkim miejsca przekłuć). Co nie zmienia faktu, że szrama i tak będzie widoczna przez dłuższy czas :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2011, 12:31:39 pm »
Oprócz wspomnianego tribiotiku czy alantanu, nawet jeśli rana już przeschła, możesz użyć wody utlenionej w żelu, która przyspieszy proces ziarninowania i gojenie rany.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline katja

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
Odp: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2011, 12:56:07 pm »
dzięki, dziewczyny <3 rana była dezynfekowana parę razy; ino tym razem potrzebuję dodatkowego wspomagacza z apteki. zaraz się do niej przejdę :)

btw. skoro już jest temat.. nie mam kota, ale od koleżanek słyszałam, że od tych zwierzaków można w ten sposób złapać jakieś paskudztwa. jest coś specjalnego w ranach od królików?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2011, 13:15:34 pm »
To głupstwo jakieś. Ja zawsze miałam koty, psy + teraz mam królika dodatkowo. Niejednokrotnie chodziłam pogryziona i podrapana- nic nie załapałam.
No owszem może załapać osoba, której kot włóczy się byle gdzie i nie widział na oczy weta. Wtedy tak.
Ale takie domowe zwierzaki raczej nie mają paskudztw żadnych, by zarazić.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2011, 13:57:45 pm »
Od kocich pazurów ranki goją się trudniej, bo generalnie kot biega gdzie chce. Poza tym jednak jest mięsożercą więc w jak zakopuje conieco w kuwecie to te bakterie mogą być niebezpieczne. Ale ja osobiście nie spotkałam się ze złapaniem czegoś poważnego :)
A no i koty mają ostrzejsze pazury i ranią głębiej niż królik :)

sonia

  • Gość
Odp: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2011, 14:22:22 pm »
 :wow Ja caly czas jestem podrapana,szyja to Koki i Bobbyego sprawka a Wojtus narabia mi pelno siniakow na rece,podczas mycia jego dupci. Moja reka wyglada jak u narkomana :crazy:znajomi wiedza ze mam pelno stworkow,ale kto nie wie to patrzy,na dodatek pokazaly sie komary,ktore tez zywcem mnie zra :/
Rany po komarach smaruje,ale po krolach nie,same sie goja :)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: czym najszybciej wygoić rany wojenne po króliku?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2011, 21:45:42 pm »
Na blizny, zadrapania, skaleczenia, rany cięte jest maść na... hemoroidy :)