Autor Wątek: Adopcja Dwojga  (Przeczytany 8420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Megi_2307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
    • Moje hobby
Adopcja Dwojga
« dnia: Maj 18, 2011, 20:44:11 pm »
witam serdecznie
znalazłam wasze forum w sumie przez przypadek, kiedy szukam pomocy dla mojego kicaka... niestety trochę za późno wzięłam się za lekturę, i mimo wizyty u weterynarza mój Kusiol odszedł. minęło kilka tygodni a ja łapie się na tym że nadal do niego mówię jak wracam z pracy i szukam mojej białej kuleczki pod stopami.

trafiłam dzisiaj na miniaturkę bez tajemnic - bardzo fajna stronka (podziękowania dla autorki) lektura mnie wciągnęła, wydrukowałam co ważniejsze informacje bo natchnęła mnie pewna myśl. Potrzebuje nowego przyjaciela. a ze króliki są podobno zwierzątkiem stadnym to najlepiej dwóch.
i tutaj pojawia się moje pytanie: jak się do tego zabrać?

mieszkam w Mysłowicach w domku jednorodzinnym, z dużym ogrodem, poza miastem.
Mam jedna klatkę w domu ale dla drugiego chyba będzie trzeba dokupić...
oprócz rybek i krewetek nie mam innych zwierząt w domu. Mieliśmy owczarka ale zdechł biedaczek na jesieni ze starości. no a teraz Kusiol . . . wiec królikom nic nie będzie zagrażać. kable mam juz pochowane, szczelin praktycznie brak.
tylko. . . jak się do tego zabrać?
czytałam cała ta procedurę adopcyjna ale ona strasznie dla mnie brzmi...
Słuchajcie, a tak w ogóle to czy można adoptować dwa króliki na raz?

pozdrawiam serdecznie i czekam niecierpliwie na odpowiedź.

 
Próba nie strzelba, nie wybuchnie, a może wypali...

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 18, 2011, 20:57:23 pm »
http://adopcje.kroliki.net/

Zobacz ile uszatych serduszek czeka na domek. Są i króliczy przyjaciele do adopcji, a odległość nie stanowi problemu.
Zobacz jakie działy ma forum, wejdź na strone SPK i poczytaj o jego działaności.

Witamy w gronie zakróliczonych :bunny:

Fauka

  • Gość
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2011, 21:05:53 pm »
Procedura adopcyjna wcale nie jest taka straszna jak się wydaje :) jestem świeżo po wizycie przedadopcyjnej i jestem bardzo zadowolona bo to była zwykła, miła rozmowa. Jeżeli ma się jakąś wiedzę i dobre warunki to ni ma przeciwwskazać. Wiedzą świecić nie trzeba bo koordynator chętnie odpowiada i doradza :)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2011, 21:11:37 pm »
Megi _2307 może Pieniążek i Poziomka przypadną ci do seerca . To piekna zaprzyjaźniona parka .Pośrednik adopcyjny opowie ci jak adoptowac i doradzi.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2011, 21:18:19 pm »
http://adopcje.kroliki.net/rabbits/8#yield  albo te uszatki?

Wszystkie czekają na kochający dom.

Offline j_j

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 741
  • Lokalizacja: Opole
  • Moje króliki: Dumbo & Pysia, Popo & Nelson
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2011, 11:51:33 am »
Megi sama widzisz do wybory do koloru :) , a rozmową nie przejmuj sie tak bardzo nie taki wilk straszny jak go malują ;)

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2011, 12:03:41 pm »
Megi, też jestem z Mysłowic więc witam i pozdrawiam Mysłowiczankę :D
Na stronie adopcji jest wiele parek do adoptowania i wydaje mi się że stworzenie im domu byłoby dla Ciebie najlepszym wyjściem bo nie zawsze króliki dadzą się szybko zaprzyjaźnić. Mówisz, że masz ogród. Drapichrusty nadają się świetnie do domu z ogrodem. http://adopcje.kroliki.net/rabbits/8#yield

Co do procedury adopcyjnej, kiedy adoptowałam Choco też mnie ona przeraziła, ale tak jak napisała j_j to tylko tak wygląda, w praktyce nie jest to aż tak radykalne, spotkanie przedadopcyjne miałam przemiłe, Gosia doradziła mi co i jak a po około tygodniu Choco była już ze mną.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2011, 13:59:08 pm »
Ja również pozdrawiam sąsiadkę. :D

Przejrzyj, jak radzą dziewczyny, stronę z adopcjami.
Jak wpadnie Ci jakieś uszate serduszko to skontaktuj się z pośrednikiem, który wszystko Ci powie.

Powodzenia w poszukiwaniu nowego uszaka. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Megi_2307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
    • Moje hobby
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2011, 18:16:00 pm »
dzięki dziewczyny:) oglądam, oglądam, czytam i czytam. jak znajdę dzisiaj jeszcze chwilkę czasu to skrobnę maila do pośredniczki :)
Próba nie strzelba, nie wybuchnie, a może wypali...

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2011, 18:33:33 pm »
Daj nam znać o swoim wyborze, jestem strasznie ciekawa jakie królicze serduszka zostaną dziś uszczęśliwione :D

Offline Megi_2307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
    • Moje hobby
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2011, 09:57:35 am »
ach... to nie takie proste :) pisałam do Magdy, ale albo maila zmieniła albo jest na urlopie:)
przeszukałam rejon śląski. mam dwie opcje, ale chciałabym żebyście się o nich wypowiedziały :
pierwsza to dwie panie: Mocca i Neska :balet:
druga to dwaj panowie: Karmel i Bubu.  :szerm:

wydaje mi się ze są, albo przynajmniej byli w jednych domkach i już w miarę się znają. przynajmniej takie wrazenie odnosze jak czytam wątki na forum....
Co wy na to? jak będzie lepiej?
Próba nie strzelba, nie wybuchnie, a może wypali...

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2011, 12:21:16 pm »
Musisz być cierpliwa, pośredniczki adopcyjne mają kupę roboty, poza tym prowadzą jeszcze zwoje życie i np pracują, nie zawsze odpowiadają z dnia na dzień, ale na pewno odpowiedzą  ;-)
Nie przejmuj się formalnościami, rozmowa przedadopcyjna jest ważnym elementem sprawdzenia czy nadajesz się na domek dla królika. Jest dużo oszustów, którzy chcą wziąć króliki dla niecnych celów, także takie rozmowy eliminują to ryzyko, poza tym nawet jak jesteś niedoświadczoną króliczarką dużo możesz się dowiedzieć dzięki takiej rozmowie, jak również dzięki ankiecie - co możesz zapewnić królikowi. Ja nauczyłam się zdrowego odżywiania króliczków i jestem bardzo z tego zadowolona, teraz wiem że moje maleństwa odżywiają się prawidłowo co im da zdrowie i szczęście.

Myślę że bardzo fajnie że chcesz wziąć dwa. Rzeczywiście jeżeli były w jednym dt to sądzę że nawet jeżeli nie bardzo się lubiły, to przeżycie jechania do nowego domku, tej niepewności, bardzo je zbliży.

Życzę powodzenia i cieszę się że będą dwa królisie mniej na adopcyjnej  :brawo:
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 21, 2011, 14:02:17 pm »
Megi, nie musisz ograniczać się do śląska. Jeśli wybierzesz króliczki z innej części Polski, to ktoś na pewno pomoże Ci zorganizować transport :) Jest kilka parek, które już od dłuższego czasu czekają na dom, np. Pusia i Kłapka, albo Drapichrusty.
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 21, 2011, 14:05:29 pm »
pierwsza to dwie panie: Mocca i Neska :balet:
druga to dwaj panowie: Karmel i Bubu.  :szerm:

O charakterki króliczków i jak się wzajemnie dogadują, pytaj w ich wątkach. Możesz też poprosić o radę pośrednika adopcyjnego - na pewno wie, które króliczki z jego rejonu są najbardziej zżyte. Ale oczywiście to musi być ten zwierzaczek, który Tobie przypadnie do serca - bo adopcja to nie sprawa na dziś czy tydzień, ale na dobrych kilka (a najlepiej kilkanaście) lat.
Musiz tez brać pod uwagę, że jak adoptujesz młode króliczki, to w okresie dojrzewania mogą im hormony uderzyć do głowy i wtedy ani więzy krwi ani wcześniejesza przyjaźń nie pomogą i trzeba będzie zaprzyjaźniać od nowa. Adopcja młodej dwójeczki to branie pod uwagę też kastracji/sterylki.
Cierpliwie czekaj na odpowiedź od pośrednika.

A tak na marginesie - SPK'owskie króliczki podróżują po całej Polsce - nie musiszy wybierać tylko ze śląskich uszaków :D
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Megi_2307

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
    • Moje hobby
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 21, 2011, 16:51:50 pm »
hmmm. oglądałam filmy z drapichrustami:) nie wiem co by mama rzekła jakby tak przekopały nasz ogródek.... poza tym sa białe, mój Kusiol był biały i nie wiem jakby reszta domowników na to zareagowała:( a może by tak Czarnecja i Kajetan? raz jeden a potem następny.... Czarnecka i tak juz bardzo dlugo szuka domu . . . i przynajmniej sa w podobnym wieku (no prawie)....
Próba nie strzelba, nie wybuchnie, a może wypali...

Fauka

  • Gość
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 21, 2011, 17:26:08 pm »
A tak na marginesie - SPK'owskie króliczki podróżują po całej Polsce - nie musiszy wybierać tylko ze śląskich uszaków

Dokładnie, ja jestem z Łodzi a za tydzień przyjedzie do mnie królisia z Gdyni :D

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2011, 17:35:20 pm »
A ja jestem z Katowic, a moja Igiełka przyjechała do mnie aż z Gdańska :)

Dla chcącego nic trudnego :D

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 21, 2011, 17:37:23 pm »
Czarnecka jest piekną wysterylizowana kroliczką , a Kajetan  także z tego co wiem .Z tym ,że on jest przystojny jak na kawalera przystało :lol

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Adopcja Dwojga
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 21, 2011, 19:56:38 pm »
Kajetan? Szczeciński Kajetan?  :icon_mrgreen Wykastrowany już dawno  :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."