Autor Wątek: 28.maja. fetyn "Śniadanie na trawie" Wasze pomysły , na promowanie SPK !!  (Przeczytany 69156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 13, 2011, 20:28:30 pm »
A może tak założyć nowy wątek dot. imprezy? bo schodzimy z tematu a rozmaialismy przecież wcześniej o uratowanych malukach. Adminstratorzy można przenieś fragment tego wątku do innego działu? czy jak?

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 13, 2011, 20:50:03 pm »
Można kupic papier  samoprzylepny w kilku kolorach  , wyciąc maleńkie kroliczki    coś na kształt serduszek z Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Jesli ktoś z oglądających chciałby wesprzec SPK to mógłby wrzucic grosz do skarbonki i wtedy ten króliczek byłby taka zapłatą , taką cegiełką.Obok skarbonki moznaby napisac na leczenie chorych kroliczków. A czy mozliwe byłoby rozłożenie zagródki   wyposazenie w sianko , wode zieleninkę domeczek jakis czy tunelik , żeby pokazac jak powinien mieszkac króliczek . Można by klateczke jakąś postawic i maskotke króliczka. Mysle, że Swiat Królików  pomógłby w takim pokazie , zareklamowałby sie .

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 13, 2011, 20:59:31 pm »
Zamówiłam już scrapki http://allegro.pl/trinket-tt-scrapki-krolik-1-5cm-braz-100szt-i1573925975.html w różnych kolorach i rozmiarach :D

Jutro usiądę nad porządnym planem :)

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 13, 2011, 21:21:31 pm »
Dużooooooo królików musi być, oczywiście nie na wybiegu ale może jakis laptop i ustawiony pokaz slajdów ze śmiesznymi ujęciami uszatych.

Można też w dużych donicach posiać owies i poustawiać pomiędzy nimi króliki - figurki. Będzie przykuwać uwagę.

Pomysł z zagrodą też mi sie podoba i namówienie do współpracy świat królika to dobry pomysł. Swoja drogą rozmawiałam wczoraj z żona właściciela fajna babeczka - chyba?

I nie wiem jak tam organizacja całej imprezy ale można np: w harmonogram wstawić konkurs - 10 minut. Chyba będzie jakas scena? Dla dzieci np: kicanie jak zajączki kto pierwszy albo dla całej rodziny - wszyscy dostaną kartki i coś do pisania a ze sceny ktos bedzie zadawał pytania. Oczywiscie musi byc jakaś nagroda. Główka sałaty hi hi

sonia

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 13, 2011, 21:34:35 pm »
Miki,ale masz mnostwo wspanialych pomyslow :wow dobrze byloby to wszystko zorganizowac byloby cudownie :doping: Dori tez pomysly sa fantastyczne :roza: Dzialajcie dziewczynki kochane  :onajego 

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 13, 2011, 23:01:55 pm »
Cytuj
A jak będzie trzeba to przebiorę się za królikczka.... playboya dla tatusiów
Miki ten pomysł bardzo mi sie podoba. Nasz forumowy  Hackermuz  mógłby robic tatusiom  zdjęcia z króliczkiem . Za odpowiednią opłatą. W tym samym czasie dzieci także mogłyby zrobic sobie zdjęcie z dużym królikiem Baksem( przebrany ktoś) :lol

sonia

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 13, 2011, 23:10:05 pm »
Przeciez SPK ma 4 kroliki pluszowe wielkosci czlowieka (jeden z nich ma 2 metry) odemnie podarowane,ktore doskonale nadawalyby sie na taka impreze i do zdjec z dziecmi.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 13, 2011, 23:30:22 pm »
Soniu, wydaje mi się, że jednego ma Magda w Bydgoszczy( miałyśmy takiego zająca podczas dnia otwartego w schronisku, ale nie wiem czy to ten największy), ale czekamy na jej powrót z urlopu :) a reszta jest chyba w W-wie, będziemy i tak musieli coś przywieźć z W-wy, może będzie transport samochodem i uda nam się wyciągnąć co nieco..

jutro zobaczę jak nasz maluszek z objawami + zabieramy pozostałą "8" na kontrolę + sekcja...mam nadzieję, że to będzie lepszy dzień niż te ostatnie...przydałby się jakiś cud zamiast śmierci dla odmiany...



sonia

  • Gość
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 13, 2011, 23:37:58 pm »
Magda ma tego orginalnego,on nie jest taki wielki. Wiem,ze jeden jest w Poznaniu ,jeden we Wroclawiu a ten najwiekszy brazowy jest w Warszawie u Ais.

Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 14, 2011, 07:03:42 am »
Już wstałam i wymyśliłam, przecież to jest dobra okazja do zbierania podpisów pod projektem nowej ustawy o ochronie zwierząt. Zdaje się że trzeba każdemu pokazać ustawę,przeczytam na spokojnie i jakby co też mogę to podrukować.

Tak sobie też jeszcze myślałam ale to już może na przyszłość. Pod Toruniem jest przecież firma, która robi soki z marchewki, buraków itp. jednodniowe. Robi z tego co jedzą króliki - widzicie podobieństwo? Tak samo taki Playboy, kobitki z małym puchatym ogonkiem i uszkami bardzo seksowne - na wzór królika - symbol tej gazety. Symbol symbolem ale zobaczcie co ludzie wyprawiaja z prawdziwymi zwierzętami. Nie wiem czywiecie o co mi chodzi ale pomyślcie dwa wielkie przedsiębiorstwa a małe króliczki, ile wspólnego. Jaką możnaby zrobić kampanie reklamową i społeczną. Wyobraźcie sobie plakat -wielką marchewkę i małego króliczka i napis "wszyscy ją uwielbiamy" albo cizie z bandą uszatych (torche kontrowersyje) i napis w stylu zabrałyśmy wam "ogonek i uszka" wiec teraz wam pomożemy. Mieć takiego sponsora to byłoby coś, nie wiem może mnie fantazja ponosi ale warto mieć marzenia :)

Offline Agn

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 14, 2011, 08:38:48 am »
Też już wstałam.   :icon_mrgreen
Ogarnęłam klatkowe. Pozaklatkowe - czekają, choć śniadanie już dostały.
W kwestiach marketingowych niestety nie pomogę - dwie lewe ręce i myślenie w zupełnie innym miejscu umysłu.

Maluchy dziarskie i chrupiące. Czyszczą się na bieżąco, więc są puchate i suche. Zważone przed śniadaniem wykazały minimalny spadek wagi w granicach kilku gram na sztukę ale od wczoraj wedle zaleceń Oli są bez granulatu, więc to może dlatego.

I ogromna prośba o wsparcie.
Hospicjum jest w całości utrzymywane z datków. Wszystko, co jest potrzebne dla królików mam od Oli i Dwóch Kaś. Na szczęście mieszkam w lesie  :icon_razz , więc zioła dla królików staram się też zapewnić we własnym zakresie [choć muszą się jeszcze dosuszyć].
W celu zachowania lepszej higieny w klatce [ok.80x50cm], gdzie kica osiem maluchów, zakupiłam wczoraj podkłady higieniczne Seni - pozwala to wymieniać całość ściółki codziennie [a nawet chyba zacznę dwa razy dziennie, bo trzeba ograniczyć w jak największym stopniu siewstwo wirusów].
Bardzo proszę o zasilenie konta odpowiedniej 'sekcji' SPK, z którego jest finansowany pobyt maluchów - 'przerób zieleniny' maluchy mają spory, że o 'zapleczu technicznym' nie wspomnę.

Kolejny raport po wizycie u Doc.  :icon_cool

Temu, kto pozwala światu lub najbliższemu otoczeniu ułożyć plan jego życia za niego, potrzebna jest tylko małpia zdolność naśladowania.

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 14, 2011, 22:58:30 pm »
Jeszcze jest troszke czasu i  można coś wymyśleć . Tylko potrzebny byłby rzeczywiście osobny temat ,żeby nie zaśmiecac tego.Jeśli powstanie to proszę moderatora o przeniesienie mojego posta  . Póki co napisze tytaj . Nie wiem czy dziewczyny dobrze czułyby sie z puchatym ogonkiem na wzór króliczka  Pklayboya, chociaz seksowne są i przyciągałyby męskie spojrzenia , ale takie doczepiane uszki kosmate byłyby fajne. Ogromny królik o jakim wspomniała Sonia jak najbardziej przy stoisku  to fajna sprawa .Możnaby mu dorobic  duuużą marchewkę . Trzymałby logo SPK bo przecież to SPK ma byc promowane.Możnaby zrobic wystawę ze zdjęciami kroliczków do adopcji i tych juz w DS, oczywiście z odpowiednimi tekstami .Możaby zrobic kilka konkursów  dla dzieci np. narysowanie króliczka albo na kartonie albo na tablicy, tylko trzeba by pożyczyc tablice .Możnaby zadawac dzieciom  pytania np. jak się nazywa króliczy ogonek , ile ma łap , ile uszu. itp . Możnaby poczęstowac czekoladkami  -króliczkami.




Kupiłam takie w ALDI za około 3 zł. Sa to zajączki wielkanocne z białej i ciemnej czekolady jest ich 36 szt. Jesli chodzi o nagrody konkursowe to  może forumowicze maja na zbyciu : maskotki króliczki , figurki . Niech sie zgłaszają  co kto ma i może przesłac do Torunia . Przy okazji  gdyby udało się zebrac pare groszy do skarbonki na leczenie  chorych króliczków, to byłoby dobrze. Widzi mi się  zagródka właśnie o jakiej pisałam wczesniej . Nie wiem czy dobrym pomysłem byłoby gdyby kicał tam króliczka( widzę Tosie króliczka z chorymi łapkami ). Głównie  żeby przybliżyc temat  czym zajmuje się  SPK -miedzy innymi  leczeniem takich  króliczków. Jeśli Toasia to zły pomysł to może byc maskotka z obwiązną łapkąi termometrem pod pachą na znak ,że jest chory . No i  sprzedawanie  cegiełek celem wsparcia  SPK w tych działaniach. Jak najbardziej podoba mi sie pomysł pozyskiwania  sponsorów Ja pomyślałam o Świecie Królików , który to sklep zaprezentowałby się przy okazji , jako ten , który sprzedaje artykuły dla zwierząt. Nie wiedziałam o innych , o których wspomniała Miki. No i trzeba by było wydrukowac ulotki informacyjne o SPK  i rozdawac przy okazji.

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Odp: Nasze króliki, Toruń i Bydgoszcz, cześć II
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 14, 2011, 23:15:11 pm »
Dori wątek podzieliłam , zaraz zmienię temat :D



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

sonia

  • Gość
Odp: 28.maja. fetyn "Śniadanie na trawie" Wasze pomysły , na promowanie SPK !!
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 14, 2011, 23:32:12 pm »
Tego 2-metrowego krolika i rugiego troche mniejszego mozna zobaczyc na stronie glownej SPK
w GALERIA-zoobotanica 2009, jest tam pare zdjec .

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Odp: 28.maja. fetyn "Śniadanie na trawie" Wasze pomysły , na promowanie SPK !!
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 14, 2011, 23:55:47 pm »
Wstawiajcie potem fotki :D.

Może oglądanie jakieś filmików z Rabbit Agility ^^ ? Albo coś związane z królikami? (może film 'Królik po berlińsku')


Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: 28.maja. fetyn "Śniadanie na trawie" Wasze pomysły , na promowanie SPK !!
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 15, 2011, 11:03:42 am »
hm, a może taka opaska z uszami króliczka do zakupienia? z tego co wiem to na festynach własnie duzo takich schodzi bo dzieci je uwielbiają :) i może tez zdjecie z kroliczkiem za mala oplata? :)

Offline Szaraczek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 938
  • Płeć: Kobieta
  • DT POZNAŃ
  • Moje króliki: Grubson
  • Pozostałe zwierzaki: Piorun, Leon i Dasza oraz Doti i Carmen
  • Za TM: Lusia i Grubson (króliczki), Cuma, Ściema (psy), Singha i Axl (koty)
Odp: 28.maja. fetyn "Śniadanie na trawie" Wasze pomysły , na promowanie SPK !!
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 15, 2011, 13:13:47 pm »
Dziewczyny jesteście kopalnia fantastycznych pomysłów!!  :brawo:
Może "zgwałcę" męża i rodzinnie przyjedziemy na festyn :D

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: 28.maja. fetyn "Śniadanie na trawie" Wasze pomysły , na promowanie SPK !!
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 15, 2011, 14:02:45 pm »
Duży królik od Soni robi furorę na wszystkich festynach dla dzieci - dopiero co był z nami na festynie w Parku Górczewska, a 4 czerwca idziemy do Parku Praskiego na dzień dziecka. :) Dzieciaki robią sobie z nim zdjęcia i w ogóle. :)

Z doświadczenia: dla maluchów (do 3 klasy) - kolorowanki idą jak burza. My w nagrodę za kolorowanie rozdawałyśmy im naklejki z królikiem i nasze mini ulotki. Wydrukowałam też dla celów dydaktycznych zdjęcia różnych królików w dużych formatach (na lekcjach dla dzieciaków omawiamy na nich poszczególne rasy, a na festynach przyciągają jak magnes :) ).

Wieszamy plakaty - wbrew pozorom niektóre dzieciaki czytają, a rodzice zawsze przeczytają z nudów, jak czekają aż dzieciak skończy kolorowanie. Wydrukujcie sobie też kartkę, że więcej kolorowanek, planów lekcji, itd można znaleźć na naszej stronie internetowej - i duży link. :)

Wyślę Wam co mam, ale nie jest tego dużo, bo sporo poszło na ostatni festyn, a jeszcze trochę muszę mieć na 4 czerwca. Na pewno znajda się plakaty i trochę mini ulotek, troszkę naklejek i te przypinki, które obiecałam.

Nie wiem w jakiej formie jest ten festyn, ale jeśli dzieciaki podchodzą grupami, to możecie zrobić im krótką pogadankę (max. 5-6 min), a potem zrobić quiz z nagrodami. Nagrody nie muszą być wielkie - dzieciaki cieszą się z naklejek, długopisów, planów lekcji, a nawet kolorowych ulotek. :) Jak powiecie wcześniej, że będzie quiz, to dzieciaki uważniej słuchają.

Ze starszymi dzieciakami jest ciężej - powyżej 3 klasy zaczyna się łobuzowanie i wyśmiewanie, szczególnie u chłopców. Ja nie mam dobrych doświadczeń z dziećmi w tym wieku.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: 28.maja. fetyn "Śniadanie na trawie" Wasze pomysły , na promowanie SPK !!
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 15, 2011, 15:32:48 pm »
No to Szaraczek , gwałć chłopa  :lol. Przebierz dzieciaki za zające  i jedźcie. Przyda się dziewczynom jeszcze jedna para rąk do pomocy

kagome19

  • Gość
Odp: 28.maja. fetyn "Śniadanie na trawie" Wasze pomysły , na promowanie SPK !!
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 15, 2011, 15:40:39 pm »
Jesli SPK bedzie na tym to ja chyba przyjade^^ zalezy ile bedzie kosztowac bilet na pociag. Bardzo podoba mi sie pomysl z zagroda i pluszakiem krolika w niej + wyposazenie. I prawda, kolorowanki doskonale przyciagaja dzieci. tak samo jak rozmowa o zwierzatkach - czy ktos ma krolika, jakie dzieci maja zwierzatka, jak opiekuja sie zwierzatkami, czy zwierzatko moze kochac albo byc smutne itp. Przeprowadzalismy z kolezanka takie lekcje na temat kotow i psow^^