Autor Wątek: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc.  (Przeczytany 7563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

izabett

  • Gość
zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc.
« dnia: Maj 11, 2011, 11:37:16 am »
Posiadam 2 króliki: samicę (weterynarz ustalił płeć) Funię którą mam od 1.5roku i od lutego samiczkę Tośkę (tak pani w sklepie powiedziała o płci) która ma ok 7miesiecy. Odkąd zamieszkali razem nie było żadnych problemów, byly spokojne, dopiero po  miesiącu Tośka próbowała już "gwałcić"- ze tak się wyrażę Funię, i strasznie mnie to zaskoczyło- pomyślalam pewnie to jednak jest samiec? skoro dobiera sie do Funi, a już od paru dni jest nie do zniesienia sytuacja- Rola się zmieniła, teraz to Funia (rzekomo samiczka jak sam weterynarz ustalil plec) zaczeła ganiać po całej klatce tą małą wyrywając jej futerko i dobierając sie do niej aż Tośka wydawała dzwięki coś jak kwikanie. O co chodzi? Udało mi sie nawet filmik nagrać ale nie wiem czy tutaj można wrzucać?
Oba króliki nie były kastrowane/ sterylizowane bo nie było takiej potrzeby:(

Czy ktoś może mi poradzić i wyjaśnić ta sytuacje?
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 15:36:09 pm wysłana przez izabett »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne zachowanie- prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2011, 11:46:42 am »
Po pierwsze radzę się udać z królikami do weta. U jednego na potwierdzenie płci, u drugiego na sprawdzenie płci.
Pani ze sklepu nie wierz, bo oni raczej sami tam nie wiedzą jakie króliki mają.
Wiele królików wg pani ze sklepu jest samicą czy samcem, a po czasie okazywało się że jest innej płci. Po czasie- tzn jak urodziły się małe.

Jeśli króliki nie przejdą zabiegu kastracji/sterylizacji to będziesz miała raczej stałe problemy z nimi- walki, gryzienie, wygryzanie sierści, terytorializm itd itd.
Młodsza króliczka może zaczyna dojrzewać stąd też problemy, no ale nie zmienia faktu że one nie znikną.

Nadmieniam, iż jeśli młodszy króliczek jest samcem i przechodzi okres dojrzewania to wystarczy sekunda, aby Funia zaszła w ciążę.
Więc odizoluj je od siebie i do weta.

Aaa i filmik możesz wstawić. Aby był widoczny na forum filmik, to link filmiku (adres URL) wklej tu między znaczniki [ youtube ] tu link [ / youtube ]
Oczywiście znaczniki bez spacji.

izabett

  • Gość
Odp: dziwne zachowanie- prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2011, 11:57:46 am »
filmik usunięty
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 15:11:46 pm wysłana przez izabett »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: dziwne zachowanie- prosze o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2011, 11:59:56 am »
Moim zdaniem powinnaś je rozdzielić.

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2011, 12:12:42 pm »
Kurczę, jak one się męczą. Rozdzielić natychmiast. A poza tym taka mała klatka dla dwóch króli. Przecież siedzą tam jak sardynki w puszce !!!!
Nie chcę tutaj siać zamętu, ale nie miałabym serca trzymać na takiej mikroskopijnej powierzchni moje uszaki nawet przez 5 minut. Będziesz musiała koniecznie je wysterylizować/kastrować. Puki tego nie zrobisz ich zachowanie się nie zmieni.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2011, 12:13:58 pm »
izabett- mi się wydaje, że twoje samiczki po prostu dojrzewają i ustalają hierarchię ;)
Ale warto by było zabrać obie do weterynarza, niech potwierdzi płeć.
Jak okaże się, że to dwie panny- to warto wysterylizować, hormony opadną i jest duża szansa, ze spadnie terytorializm :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Asieńka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1265
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mielec
  • Za TM: Kochany Pimpuś (09.2010 - 10.12.2014) Kochane Słoneczko (05.2009 - 09.10.2016)
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2011, 12:32:31 pm »
Strasznie mi szkoda tych króli, taka mała klatka... A jak się musi czuć ten poganiany - ciągły strach i bezsilność. To może doprowadzić do nerwicy u królika. Jak najszybciej je rozdziel i wykastruj/wysterylizuj.

Offline Wataha

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2099
  • Płeć: Kobieta
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2011, 12:43:24 pm »
gołym okiem widać że ten szaraczek jest przestraszony, nie rozumiem jak można skazywać na coś takiego króliki :( przecież on nawet nie ma możliwości żeby się gdzieś schować, praktycznie cały czas jest przeganiany, w tej klatce jest tak mało miejsca że musi biegać po prętach ściany jeśli dobrze widzę. Jak najszybciej je rozdziel.

Maritti

  • Gość
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2011, 12:44:32 pm »
Ej. Już któryś raz mi się odp. nie wysyła ;/

No właśnie klatak zdecydowanie za mała, zmeiń ją.
Rozdziel dziewczyny <?> i idź do weta na sprawdzenie płci.
Pewnie jest tak jak Iskra mówi - dojrzewają, bo inaczej jedna z nich by "gwałciła", a mówisz że role się odmieniły.

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2011, 13:01:23 pm »
dziewczyno... zebys za jakis czas nie miala gromady krolikow. Mi pani w sklepie tez "powiedziala" ze krolik to samica i do tego rasy angora. Nie można wierzyć sprzedawcom, ponieważ połowa nie zna sie na zwierzetach, podjeli sie takiej pracy zeby miec tylko kase. Mój Staszek robi podobne rzeczy z pluszowym misiem ( ale kastracje będzie miał w poneidziałek) Króliki strasznie się męczą, gdy nie mogą się "rozładowac". Zabrałabym oba króliki od razu do weterynarza. Bo jeśli to samiec to juz na bank będą małekróliczki. Co do klatki... po co zgodziłaś się mieć drugiego królika jak nie mozesz zapewnić mu odpowiednich warunków?

Maritti

  • Gość
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2011, 13:12:27 pm »
Stachu - dokładnie.
Sprzedawcy z zoologów nie znają się < prawie wszyscy>. Mi Pani wciskała, że ona wie jak sprawdzać płeć bo wyczytała w internecie <ja i tak jej nie wierzyła, ale mama tak> i za kilka miesięcy Baksia stała się Baksem bo dopiero było widac jajka.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2011, 13:16:34 pm »
Oj jest mnóstwo takich sytuacji. Tak jak napisałam w swoim pierwszym poście: już niejedna osoba zaufała "wiedzy" sprzedawcy, która potem okazała się błędna. Potem tzn wtedy kiedy urodziły się małe.

Pierwszą króliczkę (starszą) powinnaś umówić już na zabieg sterylizacji. Jeśli u drugiej będą narządy rozwinięte to również możesz umawiać.
Taki zabieg jest POTRZEBNY ze względu na zdrowie króliczek.

Zastanawiam się, czy biorąc drugą króliczkę brałaś pod uwagę koszty, jakie z tym przyjdą. Bo sama sterylizacja to koszt 200-300zł. Oczywiście to koszt zabiegu jednej królicy.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2011, 14:53:07 pm »
Ale biedne się męczą :( Koniecznie trzeba potwierdzić płeć i podjąć decyzję co do rozdzielenia lub kastracji/sterylizacji. No i zdecydowanie większa klatka!! Jak długo uszaki przebywają poza nią?
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Stachu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zachowanie 2 krolikow- prosze o pomoc. FILMIK
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2011, 14:54:30 pm »
To co sie dzieje w tej klatce jest tragiczne!! Nie wiem jak mogłaś na to patrzec i jednocześnie nagrywać. One pewnie robią to cały dzień a nie jak w filmiku przez 3 min.  :/ :/ :/ :/ :/ :/
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 14:57:55 pm wysłana przez Stachu »