Autor Wątek: ciągłe picie wody  (Przeczytany 25583 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 13, 2011, 21:30:33 pm »
Rozumiem, że się boisz. Zdawaj nam relację na bieżąco. Wierzę, że się uda. Trzeba teraz ustabilizowac stan królinki. Jak się nazywa?
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 13, 2011, 22:16:03 pm »
Kuleczka :) myslicie że mogę jej dawać mlecz?

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 14, 2011, 07:51:41 am »
królikowi bardzo bulgota w brzuchu. co mogę mu dać aby przestało?

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 14, 2011, 08:00:00 am »
lala , zielenina jak najbardziej , wyeliminuj z diety owoce i od czasu do czasu kwaśne jabłko i będzie dobrze .
Co do bulgotania to  coś z trawieniem i uważaj żeby wzdęcia nie miał , masaż brzuszka , herbatka miętowa do picia i espumisan 4-5 kropli



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 14, 2011, 09:31:15 am »
a jak masować żeby nie sprawić jej bólu?

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 14, 2011, 10:51:17 am »
Masuj najpierw delikatnie od strony żołądka , stopniowo kierując się  w stronę omyka  , może jak się podda taki masażom położyć ją tak żeby omyk był do góry , to ułatwia wydalanie gazów w odpowiednią stronę , potem  coraz pewniej  masuj i powinno być dobrze :)



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 14, 2011, 12:22:54 pm »
nie wiesz może czy królikom można podawać tabletki na cukrzyce?

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 14, 2011, 12:34:23 pm »
nie wiesz może czy królikom można podawać tabletki na cukrzyce?
Oj tego to nie wiem już . Ale wiem ,że najpierw walczy się z cukrzycą poprzez zmianę diety , o tabletkach nic nie wiem .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 14, 2011, 12:37:09 pm »
szkoda, że nie macie jakiegoś stałego kontaktu z Waszym weterynarzem, ciekawi mnie od ilu mg jest już powazna cukrzyca bo mój królik ma 237mg. Pani doktor niby mówiła że od 500 trzeba już dawać insulinę ale wolałabym skonsultować to z kimś z zewnątrz a w mojej miejscowosci.. straciłam nadzieje ;|

Offline ewer

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 14, 2011, 13:19:50 pm »
Wysokie skoki cukru występują także podczas stresu, wizyta u weterynarza nie jest super miła dla zwierzaka. Także nie wiem na ile te badanie jest prawdziwe.

Podaj dla królika Lacidofil, jest super na wszelakie sprawy brzuszkowe :) 2x po połowie kapsułki rozrobionej z wodą strzykawką bez igły do pysia.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 14, 2011, 14:51:24 pm »
Ja bym podała tylko kilka kropel espumisanu i masaż brzuszka.
Po co faszerować uszaka jakimiś tabletkami czy lekami?

Lala nie trać nadziei. Najważniejszy jest teraz uszak. Dużo czytaj, a jeśli nie jesteś pewna możesz skonsultować dietę Kuleczki u weta. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 14, 2011, 14:57:49 pm »
Jeśli potrzebujesz konsultacji z dobrym wetem, to może podzwoń po wetach, np do doc Krawczyka z Torunia czy innych i umów się na konsultacje telefoniczną.

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 14, 2011, 16:43:59 pm »
wiecie co mnie dziś załamało? poszłam do jednego wet zapytać o podjęcie walki w leczeniu a on mnie wyśmiał i powiedział że on nie wie nawet jak to leczyć :(

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 14, 2011, 16:54:09 pm »
wiecie co mnie dziś załamało? poszłam do jednego wet zapytać o podjęcie walki w leczeniu a on mnie wyśmiał i powiedział że on nie wie nawet jak to leczyć :(

Dlaczego Cie to załamało? Przecież to normalne, że większość wetów NIE MA NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA o leczeniu królików.
Nie ma co się załamywać, takie są realia. Ale jeśli nam zależy to zabieramy się i jak trzeba to nawet jedziemy przez pół polski do króliczego weta- z prawdziwego zdarzenia- z doświadczeniem i wiedzą.

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 14, 2011, 20:18:55 pm »
no niby tak ale z drugiej strony mnie boli sam fakt wsadzenia jej do klatki.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 14, 2011, 20:39:56 pm »
Cytat: lala11 on Dzisiaj o 16:43:59
wiecie co mnie dziś załamało? poszłam do jednego wet zapytać o podjęcie walki w leczeniu a on mnie wyśmiał i powiedział że on nie wie nawet jak to leczyć mutny

Dlaczego Cie to załamało? Przecież to normalne, że większość wetów NIE MA NAJMNIEJSZEGO POJĘCIA o leczeniu królików.

Ekhem, co w tym dziwnego, że człowiek się załamuje, jak usłyszy od weta, że sorry, ale nie wiem jak to leczyć. I to niekoniecznie mogło chodzić o królika ale o cukrzycę jako taką.
Mnie też załamuje fakt, że niektórych spraw nie załatwię w Szczecinie, widać dziwna jestem.

Lala- poziom cukry twojego królika przekracza normy mniej więcej dwukrotnie. Biorąc to pod uwagę+stres to nie jest jeszcze bardzo tragicznie z małym więc spokojnie, bez nerwów :) Wydaje mi się, że warto by zacząć od zmiany diety- na taką, która powoduje mniejszy wyrzut cukru do krwi. Dobra dieta jest podstawą przy ludzkiej cukrzycy, wydaje mi się, że powinno być tak również przy królisi.

Mogła byś mi wysłać na priva wyniki badań małej? Zapytam moją wetkę co o tym sądzi :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 14, 2011, 21:11:29 pm »
królik dostal dziś lakcid bo ma wzdęcia :s

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 14, 2011, 21:33:18 pm »
Żeby stwierdzić u królika cukrzycę, to naprawdę nie wystarczy zbadać krew podczas wizyty u weta.
Królikom ze stresu bardzo skacze cukier, jednorazowe czy dwukrotne badanie nie przesądza o cukrzycy.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

lala11

  • Gość
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 14, 2011, 21:46:58 pm »
to co trzeba jeszcze zrobić?

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: ciągłe picie wody
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 14, 2011, 21:51:44 pm »
Lala ,musisz zmienić dietę to przede wszystkim i teraz jest priorytetem , wyeliminuj owoce i warzywa korzeniowe np. marchew . nie możesz oczekiwać ,że przez jeden dzień cukier się unormuje , to niejednokrotnie długi proces .  Jak masz okazję to zaopatrz się w glukometr i w domu na spokojnie zmierz cukier i wtedy według mnie rezultaty będą bardziej wiarygodne .
Musisz uzbroić się w cierpliwość i być pomocna Twojemu maluszkowi , bo on ma tylko ciebie i nikt inny jej nie pomoże .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!