Autor Wątek: Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?  (Przeczytany 11557 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MichiAngelo

  • Gość
Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?
« dnia: Maj 07, 2011, 20:43:10 pm »
Mam przypadek że dwie samice zdechły w kilkanaście dni po okoceniu. Małe już zaczynają jeść pomału a samica zdechła. Jaka może być przyczyna? Karmione zielonką, sianem i wodą.

Offline Fallen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1158
Odp: Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2011, 20:54:20 pm »
a po co rozmnażałeś?

Kikuśa

  • Gość
Odp: Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2011, 21:17:19 pm »
Młodych karmimy tylko granulatem, sianem i suszkami, nie dajemy zieleniny. A poza tym nie rozmnażaj!!! Mało uszatyczhy czeka na dom!?  Po co to robiłeś!?!?

sonia

  • Gość
Odp: Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2011, 21:24:34 pm »
I nie pisz tak brzydko ZDECHLA krolisie tez umieraja a nie zdychaja.
Nie wolno rozmnazac kroli! bo po cholere??? Napewno juz pare razy rodzily ,byly wyczerpane i dlatego umarly.

Arleta

  • Gość
Odp: Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2011, 21:26:14 pm »
ciekawe jeszcze jaką konkretnie "zielonką", bo hodowcy zazwyczaj mało wnikliwie do tego podchodzą (znałam takie przypadki). Poza tym wszystko przecież zależy od warunków, w jakich królik przebywa, kontrol u dobrego weterynarza itp itd chociaż sam fakt rozmnażania dla zysku w niezarejestrowanej hodowli(bo przypuszczam, że to takowa - zarejestrowane mają kontakt z wetem, nie potrzebują szukać odp na forum) mnie bulwersuje. :protest: I smutno mi z powodu maluchów, które zostały bez matki :icon_sad

EDIT:

a tak poza tym - jak czerpiesz z tego zysk - zgłoś hodowlę! przebadaj maluchy i zapewnij im lepszy dom albo w miarę możliwości się nimi zajmij(tym razem ze zdrowym rozsądkiem i pod okiem weta, może kogoś z spk) . Dowiedz się jak prawidłowo zajmować się maluchami (od weta, ze stron typu miniaturkabeztajemnic, czy tego forum), bo to niełatwe zadanie, a początek życia królika decyduje o jego przyszłości (przyszłym stanie zdrowia, zachowaniach).
 Co do tajemniczej śmierci króliczej mamy - inspektor weterynaryjny się kłania i ewentualna sekcja zwłok podejrzewam (ale niech to się wypowiedzą eksperci).


Prosze uzywac opcji "modyfikuj" i zapoznac sie z regulaminem forum. Posty scalam. Mysza
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 22:15:55 pm wysłana przez mysza »

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2011, 22:17:59 pm »
Mam przypadek że dwie samice zdechły w kilkanaście dni po okoceniu. Małe już zaczynają jeść pomału a samica zdechła. Jaka może być przyczyna? Karmione zielonką, sianem i wodą.


To nie jest forum Hodowcow Krolikow, tylko Stowarzyszenie Pomocy Krolikom. Tutaj nikt nie rozmnaza zwierzat.

Temat nie jest warty dyskusji, juz pare takich bylo, wiec prosze uzytkownikow aby nie zwracali uwagi na podobne zdarzenia i to rowniez.


Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2011, 22:33:57 pm »
A ja nie rozumiem, czemu od razu agresja  :/
OK, gość rozmnożył- tego nie popieramy.
Ale można odpowiedzieć chociaż na pytanie?
Spokojnie przede wszystkim.

Przyczyny śmierci mogą być różne. Nie wiem w jakich warunkach żyją twoje króliki, ale skoro samica zdechła po ok 3 tygodniach ( skoro zaczynają już jeść maluchy) to stawiała bym na wycieńczony porodem organizm- samica mogła podłapać jakąś bakterię przy niewłaściwej opiece. Bo to nie tylko dobre jedzenie jest ważne.. A Jeżeli to był jej któryś miot pod rząd, to to jest przyczyna.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Arleta

  • Gość
Odp: Samica królika zdycha kilka dni po okoceniu?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2011, 22:42:22 pm »
no właśnie - tu chodzi o dobro królików i chociaż zrobił źle, to można minimalnie zapobiec temu, żeby nie pogarszać sprawy - przecież na świat przyszły młode uszatki, nieodpowiednie żywienie i będzie np biegunka (o innych sprawach nie wspominając).
Może lepiej edukować niż tylko ucinać temat(chociaż nie chcę wcinać się w kompetencje SPK, lepiej wiecie co w takich przypadkach robić), nawiązać kontakt, przekonać do poprawnych zachowań(może nawet zaprzestania złego procederu rozmnażania), bo przecież u tego człowieka może być później jeszcze wiele takich króliczych istnień (qrcze, trochę off mi wyszedł, proszę o wyrozumiałość).
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 22:52:37 pm wysłana przez Arleta »