Autor Wątek: Królik i świnka morska...Kiedyś to byli przyjaciele, a teraz...  (Przeczytany 5497 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Witam! :)

Mój problem dotyczy tego, że jeszcze tydzień temu, kiedy jeszcze żyła Łacia (króliczka), wszystkie zwierzęta żyły w zgodzie. Świnka mieszkała z królikami. Mój wykastrowany samiec, Kaki zawsze ustępował jej jedzonko, nawet kiedy dla niego nic nie zostawało, razem się przytulali i nawet ją mył!!!

Po śmierci Łaci, Kaki zrobił się niemiły do Agi (Świnka morska)
Wczoraj, kiedy doszedł nowy króliczek (oczywiście na razie mieszka na drugim końcu pokoju), było bardzo niemiło. Kaki zaczął ganiać Agę. Atakował ją. Świnka stanęła na 2 łapkach i prosiła mnie abym ją od niego zabrała.

Teraz znajduje się w osobnej klatce, a dokładniej kojcu.

Co mogło się stać? Oni kiedyś się kochali!
Czy Puszek (nowy królik) tak na niego wpłynął?
Czy mam je zaczĄĆ na nowo zaprzyjaźniać? Jeśli tak to w jakiej kolejności? Mam poczekać, aż wykastruję Puszka i go zaprzyjaźnić z Kaki, a potem dodać Agę.

Dodam, że świnka morska dogaduje się ze wszystkimi zwierzakami z jakimi się ją zapoznaje. Teraz boi się tylko Kaki, nie można jej pokazywać go na oczy.

Proszę o pomoc. :)
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik i świnka morska...Kiedyś to byli przyjaciele, a teraz...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2011, 22:08:20 pm »
Niestety - króliki i świnki nie zawsze się przyjaźnią. Mój pierwszy królik terroryzował świnkę i trzeba je było rozdzielić.
Przyszedł nowy królik i na nowo ustalają hierarchię w domu.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

sonia

  • Gość
Odp: Królik i świnka morska...Kiedyś to byli przyjaciele, a teraz...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2011, 22:27:28 pm »
Mialam kiedys swinke z krolem,zyli bardzo zgodnie i dlugo  krolis zmarl  to swinka z tesknoty za nim po 2 miesiacach tez umarla.Pare dni temu zmarl mi  prosiaczek,zostal jego dorosly syn myslalam zeby zaprzyjaznic go z krolami,ale boje sie,ze krole zrobia mu krzywde. Swiniaczek jest w klatce w tym pokoju kroliczym,takze on widzi krolasy ,martwi mnie czy on nie czuje sie samotny.

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Królik i świnka morska...Kiedyś to byli przyjaciele, a teraz...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 22:33:23 pm »
Warto spróbować - jest chyba kilka osób na forum, które mają zaprzyjaźnione świniaczki z królikami. :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline nika527

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Kobieta
Odp: Królik i świnka morska...Kiedyś to byli przyjaciele, a teraz...
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2011, 19:04:23 pm »
Moi się bardzo kochali, nawet myli się wzajemnie :)

Teraz Aga jest osobno, a Kaki niedługo z Pusiem może zamieszka...Oby :)
Ratując jednego królika, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego królika.

sonia

  • Gość
Odp: Królik i świnka morska...Kiedyś to byli przyjaciele, a teraz...
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2011, 20:15:29 pm »
Probowalam juz zaprzyjaznianie,krole nie reaguja agresywnie za to swiniaczek ze strachu sie posiusial.

Nuna

  • Gość
Odp: Królik i świnka morska...Kiedyś to byli przyjaciele, a teraz...
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2011, 22:06:15 pm »
Tak to u mnie wyglada :)

W twoim przypadku to drugi, obcy krolik wywolal agresje u Kaki. Po zaprzyjaznieniu krolikow, swinka zostanie zaakceptowana.