Autor Wątek: Gucia 1,5 roczna baranka  (Przeczytany 20468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Gucia 1,5 roczna baranka
« dnia: Maj 04, 2011, 22:15:42 pm »
Niedługo na stronie adopcyjnej pojawi się profil Guci- wzięłam ją od dziewczyny, która musiała ją oddać. Jest u mnie tymczasowo, ponieważ zaczepia moje psy, na co one reagują niekoniecznie dobrze :(  Gucia powinna trafić do domku, gdzie nie ma psów. Królinka jest 1,5 roczną baraninką- jest baaaardzo kochana, uwielbia głaski, przytulanie, całuski- baaardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem- nie przepada za siedzeniem w klatce....jest wesoła, lubi się bawić...to PRZYJACIÓŁKA NA DOBRE I NA ZŁE :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2011, 06:26:52 am »
...muszę ją izolować od psów (królinka zaczepiajac psy, a potem broniąc się- uszkodziła w szamotaninie Tosi trzecią powiekę (okolice oka) tak, że jedziemy na antybiotyku....sama też straciła kilka włosów), w związku z czym albo one siedzą same, albo ona- i robi się coraz gorzej, bo albo psy piszczą i chcą do mnie- albo Gunia ma smutny pyszczek, bo nie chce być sama... trzymać w klatce zwierzę, które nie jest do tego przyzwyczajone?....to się skończy depresją któregoś ze zwierzaków- dlatego SZUKAM DOMU TYMCZASOWEGO- bez psów :((((  Najlepiej, żeby szybko znalazła dom stały i nie musiała się tułać po DT....proszę o pomoc :(
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2011, 06:34:28 am wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Dominika.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2011, 08:32:47 am »
Ja mam kogoś z forum miniaturki ale to nic pewnego .
Dam znac jak sie dziewczyna odezwie

Kahl

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2011, 10:03:29 am »
Tak, tak. Damy znać jak się dziewczyna odezwie.
Wszystko zależy od jej rodziców.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 06, 2011, 21:20:25 pm »
nikt nie chce Guci? :(((
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 06, 2011, 21:27:06 pm »
hop.hop/ Domku, gdzie jestes? :)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2011, 21:28:51 pm »
ło tam, nie chce - każdy by chciał taka slicznotke :heart :onajego
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2011, 21:37:41 pm »
to nie jest królik- to przylepa...a jak chcę ją zamknąć w pokoju lub kuchni to na siłę wpycha mordeczkę między futrynę a drzwi- pieszczocha, że hej...a mięciutka jak świeża bułeczka ;)

Ps- przed chwilą spojrzałam na Gucię...a ona leżała z łapkami prawie do góry  przeciera_oczy i rozciągała się ślicznie :)
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2011, 21:51:56 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2011, 23:57:18 pm »
Ps- przed chwilą spojrzałam na Gucię...a ona leżała z łapkami prawie do góry  przeciera_oczy i rozciągała się ślicznie usmiech2
:lol To jest chyba najfajniejszy widok na swiecie...

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2011, 06:06:09 am »
pilnie szukam DOMU TYMCZASOWEGO DLA GUCI - NAPRAWDĘ PILNIE- mam za mało miejsca na izolowanie psów od króla :( a nie mogę jej zamknąć w klatce, bo nie jest do tego przyzwyczajona na dłuższą metę, a do tego w tym tyg.  z lecznicy mają odwieźć do sklepu zoolog. tego baranka, o którym kiedyś pisałam, a ja totalnie nie mam teraz dla niego miejsca)  :icon_frown
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2011, 11:33:38 am »
a gdzie Ty masz ją w Lublinie czy w Wawie ?  :>
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2011, 20:02:00 pm »
Gunia jest w Wawie :icon_smile2
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2011, 17:08:41 pm »
Gucia jest bardzo smutna...schowała się w domku i nie chce wychodzić :(((( jest przyzwyczajona do tego, ze może chodzić gdzie chce i człowiek poświęca jej dużo czasu...a u mnie niestety przez konflikt z psiakami- musi być w kuchni, a widać że chciałaby być z nami :( Staramy sie poświęcać jej tyle czasu ile się da- ale musimy go dzielić pomiędzy nią, Łatkę i Fionkę, no i psiaki- i to się wyraźnie Guci nie podoba- PILNIE SZUKAMY DLA NIEJ DOMKU :(((( choćby tymczasowego, gdzie nie było by piesków :(
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2011, 16:29:18 pm »
Nowe zdjecia Guci (BUBY)- niestety nie najlepszej jakości, bo robione telefonem :/




« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2011, 21:47:01 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Maritti

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2011, 18:07:58 pm »
Cóż za piekne nóżki... ;)

Offline Dominika.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2011, 19:16:04 pm »
Domku gdzie jesteś ? :((

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2011, 21:39:49 pm »
znowu Gucia pokłóciła się z psem :(( dłużej tak być nie może :(((
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2011, 17:46:50 pm »
haalo, Gucia prosi o domek :((((
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 18, 2011, 16:51:52 pm »
Gunia czeka... :(((
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 22, 2011, 12:30:08 pm »
niestety osoba, która była zainteresowana zabraniem Guni- wycofała się :((( (nie poznała jej nawet osobiście)....dlatego GUCIA PROSI O DOM- NAWET TYMCZASOWY, bo u mnie naprawdę nie ma warunków :((((((((( KTO POMOŻE GUCI?  smutny_krolik
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sofi

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 22, 2011, 12:50:19 pm »
słuchaj, ja mam królika któremu szukam DT, ale odeszły mi dwa króle - nie wiem czemu lojalnie uprzedzam. Możemy się podmienić na razie królikami, bo moja jest maleńka i ucieka przed kotem więc nie będziesz miała problemu z pieskami. co Ty na to? http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11849.new#new
Podaję jej lakcid 1 dziennie, bo mnie straszyli, że odeszła przez bakterie i deszcze które były. w razie czego pisz margarelad@gmail.com

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 22, 2011, 13:03:22 pm »
wiesz, to jest jakieś wyjście- tylko jest jeden problem- Gunia zaznacza teren w wybranych przez siebie dość stałych miejscach....czego przez 1,5 roku nie robiła w poprzednim domu (nie było tam innego królika- a u mnie są 2, niedawno były 3 poza nią). Jeśli u Ciebie jest tylko kot, to jest szansa, że wróci do dawnych przyzwyczajeń. A kotek nie atakuje króli?
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sofi

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 22, 2011, 13:52:52 pm »
odpisałam na mailu :) musimy rozmawiac w jednym miejscu. Jeśli będzie sikała, to Ci ją przywiozę z powrotem. Ale jest szansa, że nic takiego nie będzie - wtedy spokojnie poczeka u mnie na DS. Będę jej podawać lakcid jak ten małej. Dwa żeby nie było, że nie uprzedzałam ( bo bardzo się boję) dwa króle mi odeszły odeszły ostatnio w 10-12h na bakterie w przewodzie pokarmowym.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2011, 13:57:49 pm »
wiem wiem- napisałam tu- a potem zauważyłam, że jesteś offline. Odpisałam

 GUCIA NADAL SZUKA :(((
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2011, 15:02:35 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 23, 2011, 16:17:36 pm »
jestem zdesperowana :((( dziś Gucia dziabnęła psa w nogę, na co ten zareagował z zębami ...i się zaczęło :( przybiegł też drugi i nie mogłam ich rozdzielić- PROMOCY!!! placzek
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 23, 2011, 16:21:23 pm »
nubijka a co z Gucią ?? Coś poważnego jej się stało ??

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 23, 2011, 16:38:59 pm »
nie, nic, poza tym, że się wystraszyła...choć to ona była inicjatorką zajścia. Ja się po prostu boję, że w końcu nie zdążę dobiec i stanie się coś złego- a niestety choć trzymam Gucię w kuchni, a psiaki w pokoju, to zdarzy się, że ktoś wejdzie do pokoju czy kuchni i nie domknie drzwi, a wtedy....na dłuższą metę tak się nie da :((((

D o tej pory w poprzednich bójkach- Gunia straciła troszkę sierści, a pies przez ponad 2 tygodnie był na antybiotyku zakraplanym do oka :(((
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 23, 2011, 17:05:53 pm »
A jak tam, na razie cisza w eterze, czy może wiadomo że ktoś jest zainteresowany ?
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2011, 17:09:35 pm »
jedna dziewczyna była zainteresowana...ale jak już adopcja była blisko- rozmyśliła się...nawet nie poznała osobiście Guci...to był pewnie kaprys, który im bliżej finału- minął- w sumie dobrze, że przed adopcją, niż po niej :P





« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 21:03:45 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sofi

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 23, 2011, 18:51:50 pm »
ojej, ależ ona piękna! spełnienie marzeń

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 23, 2011, 19:04:00 pm »
jest okrąglutka, dlatego bardziej pasuje mi do niej imię BUBA :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 26, 2011, 16:55:24 pm »
a oto Gucia- Buba czatująca pod drzwiami do łazienki na swoją ofiarę (ręce do głaskania)  :niegrzeczny

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

sofi

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 26, 2011, 17:24:12 pm »
jeju!!! jaka ona uroczyska   :icon_smile2

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 29, 2011, 08:25:25 am »
Gucia- vel. Buba jest największym pieszczochem pod słońcem :) nawet moje psy wymiękają, kiedy je za długo "tarmoszę"...a ona- domaga się więcej i więcej- uwielbia głaski, czesanko pod włos, całowanie, noski noski ;) itd- dziwię się, że nikt jej nie chce  przeciera_oczy
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2011, 22:10:20 pm »
jest przepiękna.. troszkę mi KRępego przypomina wyglądem. Fantastyczny król.
A czy Gucia jest na adopcyjnej ?

Nubijka, niektóre króle są od razu adoptowane, inne czekają. To tylko kwestia przypadku :(
a Czy u Ciebie nie ma warunków na postawienie zagrody ?
Jesli psy reagują agresywnie to jest bardzo niebezpieczne.. wiem bo moja psina tez nie toleruje króla :(
albo trzeba cos wykombinowac, albo szukac opiekuna po znajomach, przyjaciolach..
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 30, 2011, 22:18:54 pm »
dnorthern7, Gucia jest na adopcyjnej...wiesz...w zagrodzie mieszkają 2 nieduże królinki, a poza nimi- w klatce obok- największy baranek jakiego widziałam- mój Maciuś :) więc ze względu na przyzwyczajenia Guci do życia bez klatki, no i do oznaczania terenu w pobliżu dziewczynek- królinek- jej umieszczenie w tym samym pokoju jest niemozliwe- dlatego pomieszkuje w kuchni i wypuszczana jest do przedpokoju...jeśli chodzi o teren do biegania- to nie ma źle- gorzej z uwaga i głaskami- bo muszę to dzielić między nią, 2 psami, no i 3 tymczasowiczami..a jutro przybędzie do mnie mały szczurek Dumbo (też na tymczas)- wiec sama rozumiesz :(  DLATEGO MOJE PROŚBY O DOMEK DLA NIEJ- bo zasłuzyła na głaski i miziaje częściej  smutny_krolik  (a musiałam ją wziać- z ogłoszenia na gumtree- bo właścicielka gotowa ją była oddać każdemu...a ja cierpliwa jestem..tzn. staram się być ;) wiec cierpliwie szukam jej domku )
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 22:27:05 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 30, 2011, 22:25:39 pm »
bardzo, bardzo dobrze, że ją wzięłas.. kurcze, to masz niezłą zagryche. Dopiero zwróciłam uwagę
jakie Ty masz stadko :) a znajomi tacy zaufani.. nikt by się nie podjął ?

kurde, tyle ludzi kupuje króliki.. a tu tyle jest do oddania. to takie głupie.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 30, 2011, 22:30:10 pm »
hmm- staram się nie angażować na siłę znajomych w moje "hobby"- żeby potem nie było zażaleń :P
Wystarczy, ze mój TŻ to toleruje...ale niestety kocha tylko psy, króle go nie wzruszają- choć zawsze pomoze w nagłych przypadkach :)

...no właśnie- tyle ludzi kupuje- za spore pieniądze, zamiast wziąć królika z adopcyjnej- i do tego znając jego charakter...ale wiesz co? ja myślę, że to chodzi o niedoinformowanie ludzi, że istnieje coś takiego jak SPK i ADOPCJE KRÓLI
...choc jak ja chciałam adoptować Gacusia z Krakowa- to się okazało, ze wolą znaleźć mu dom w Krakowie, chciałam Zadymkę- ale już była w zasadzie zajeta, a potem Fetka- ale stwierdziłyśmy z pośredniczką adopcyjną- że stres w postaci psów nie jest dla niego wskazany po zabiegach związanych z czyszczeniem ropienia...no i tak- zaraz po tym wszystkim przez przypadek spotkałam w galerii- w KAKADU- 2 duże baranki do oddania (potem 1 znalazł dom, a ja niedawno wzięłam jednego do domu- po prawie miesiecznym jego pobycie w lecznicy- miał ropień)- a następnego dnia- odbiłam od handlarza 5 maluszków...i tak oto mój dom wypełnił się po brzegi ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2011, 22:37:14 pm wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 30, 2011, 22:37:10 pm »
tak jest. ja - mimo, iz nawet bywałam na tym forum przed posiadaniem króla - nie wiedziałam nic o spk i adopcjach..
i mój królas tez nie jest z adopcji.. teraz wszystkim, którzy się interesują zawsze mówię o spk :) zeby na przyszłość wiedzieli.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 11, 2011, 07:39:49 am »
a Bunia (Gucia) czeka :((( jest taka kochana i przytulińska...nie rozumiem, dlaczego nikt jej nie chce :(
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline sysia1811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
    • Gucio :-)
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 11, 2011, 22:12:35 pm »
Teraz żałuję, że nie jestem w Warszawie tylko w IRl.
Jest piękna no i byłaby  świetną partnerką dla mojego Gucia  :(

Offline Collin31

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 11, 2011, 22:22:49 pm »
Biedna :(
a zdażają się jakieś pomocne dłonie przy transporcie? Mogę popytać wśród znajomych na uczelni, bo u nas na psychologii to sami zwierzakomaniacy :). tyle, że jestem we Wrocławiu i trzeba by ją jakoś z Wawy przewieźć jakby ktoś się zgodził

Offline magda=)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2813
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Lukier
  • Za TM: Kruszynka, Maro i Mała Niusia
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 11, 2011, 22:24:57 pm »
transport zawsze się znajdzie. Moje dwa króliczki przyjechały do mnie z warszawy  (adoptowane były w różnym czasie)
Suwaczek z babyboom.pl" border="0 

Is­to­ty ludzkie to je­dyny ga­tunek zwierząt, których szczerze się obawiam.

Offline sysia1811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
    • Gucio :-)
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 11, 2011, 23:27:43 pm »
właśnie czytałam o tych przewozach za granicę...wcale to nie takie hop siup :/

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 12, 2011, 05:43:04 am »
Sysiu1811, szkoda, że jesteś w IRL, a nie w Pl :( A co do przejazdu uszaka do innego miasta w Pl...niedawno Fionka I Łatka pojechały do nowego domu pod Łodzią...wszystko zależy od odpowiedniego i kochającego domku :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline sysia1811

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Kobieta
    • Gucio :-)
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:22:25 pm »
Też strasznie żałuję, pasowaliby do siebie bardzo

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 12, 2011, 12:49:28 pm »
Gucia jest śliczna!  :icon_smile jak myślisz, byłby problem z "wakacyjnym psem"? Tak mi ta nasz Gucia chodzi po głowie- jednak zaraz będą wakacje, jadę do domu (Słupsk), a w domu- piesek i kotek. Mam jednak dom z ogródkiem, blisko las, łąki, rzeka. Do Szczecina przyjeżdżam od października- mieszkam w pokoju z siostrą, ale mamy swój ogródek- mogłabym Gucię wyprowadzać. Jak myślisz? Z rodzicami rozmawiałam wprawdzie tak ogólnie, chciałam najpierw zasięgnąć Twojej opinii.
Króliczka już miałam, więc umiałabym się nią zająć, a ona bidulka tak długo już  czeka...

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 12, 2011, 14:52:04 pm »
digoxyno, wszystko zależy od częstotliwości kontaktów Guci z psem...w swoim pierwszym domu- zaczepiała psa, u mnie- robi to samo (a psy bardzo tego nie lubią- dlatego dochodzi do "starć"). Niestety teraz u mnie- Gucia i Pepinki są w oddzielnych pomieszczeniach, bo za każdym razem jak próbowałam je oswajać- był taki sam scenariusz (Gucia podbiega do Tosi- mniejszego psa, łapie go za nogę, a pies się broni, próbuje gryźć....przybiega drugi- Gucio i broni Tosi..).
Chciałabym dla niej jak najlepiej więc mówię szczerze- Gunia raczej się nie zaprzyjaźni z psem :(
Ps- jak byłam z nią na przeglądzie u weterynarza- pani stwierdziła, że Buba (tak inaczej nazywam Gucię, bo mi bardziej do niej pasuje, a poza tym w domu jest pies- Gucio...) jest pięknym zdrowym okazem...ma tylko mały problem z ząbkiem- który trzeba będzie albo usunąć albo obserwować, bo prawdopodobnie się kiedyś ułamał  :/
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 12, 2011, 16:12:55 pm »
Wysłałam Ci wiadomość na priv   :icon_mrgreen

Offline Collin31

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 12, 2011, 20:52:12 pm »
dałam dziś informację u mnie na forum uczelnianym ;) może ktoś zakocha się w Guci na stałe. "Upchnęłam" już im dwa psy ze schorniska więc może na króliczka się skusi ktoś
:)

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 16, 2011, 09:47:17 am »
Wysłałam dwa dni temu formularz adopcyjny Guci. Trzymajcie kciuki :)

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 19, 2011, 12:07:57 pm »
Trzymamy trzymamy, oby się szczęśliwie zakończyło :)
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 19, 2011, 18:38:48 pm »
sukces :)) wzięłam Gunię na ręce- i nie chciała zejść na podłogę- a wręcz wtuliła się :))) jest NIESAMOWITA
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Asia2110

  • Gość
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 19, 2011, 19:45:20 pm »
szukam osoby która chciała by wydac królika .  chetnie go przygarne ; )) najlepiej gdyby była to osoba z poznania lub okolic

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 19, 2011, 20:34:03 pm »
Jutro widzę się z digoxyną na wizycie przed adopcyjnej dla Guci :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 19, 2011, 21:07:38 pm »
Wiem i trzymam kciuki :)))
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 19, 2011, 22:04:42 pm »
Iskra- we wtorek się widzimy, nie jutro :D jutro mnie jeszcze nie ma w Szczecinie...

Trzymamy trzymamy, oby się szczęśliwie zakończyło :)
dziękuję :*

sukces :)) wzięłam Gunię na ręce- i nie chciała zejść na podłogę- a wręcz wtuliła się :))) jest NIESAMOWITA
:)

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 19, 2011, 22:29:37 pm »
Asia2110 napisała  
Cytuj
szukam osoby która chciała by wydac królika .  chetnie go przygarne ; )) najlepiej gdyby była to osoba z poznania lub okolic
Asia   wklejam link do strony króliczków czekających na DS  http://adopcje.kroliki.net/. Przy każdej informacji  o kroliczce jest napisane kto się zajmuje adopcją i po prostu napisz do tej osoby.  Chciałam także dodac ,że to jest watek Guci ślicznej baraninki.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 19, 2011, 22:41:26 pm »
Iskra- we wtorek się widzimy, nie jutro :D jutro mnie jeszcze nie ma w Szczecinie...

Trzymamy trzymamy, oby się szczęśliwie zakończyło :)
dziękuję :*

sukces :)) wzięłam Gunię na ręce- i nie chciała zejść na podłogę- a wręcz wtuliła się :))) jest NIESAMOWITA
:)

WIEDZIAŁAM, że coś pomyliłam :P
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 20, 2011, 00:06:16 am »
Iskra- we wtorek się widzimy, nie jutro :D jutro mnie jeszcze nie ma w Szczecinie...

Trzymamy trzymamy, oby się szczęśliwie zakończyło :)
dziękuję :*

sukces :)) wzięłam Gunię na ręce- i nie chciała zejść na podłogę- a wręcz wtuliła się :))) jest NIESAMOWITA
:)

WIEDZIAŁAM, że coś pomyliłam :P

haha, dobrze, że zdążyłam wejść na forum  :turla:

Zapraszam na kawę i ciastka we wtorek :D

Offline digoxyna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Kobieta
Odp: Gucia 1,5 roczna baranka
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:43:33 pm »
Założyłam Guci nowy wątek:  http://forum.kroliki.net/index.php?topic=12397.new#new  zapraszamy :)