Autor Wątek: Zając- proszę o pomoc  (Przeczytany 39918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Olcia35

  • Gość
Zając- proszę o pomoc
« dnia: Kwiecień 30, 2011, 20:37:58 pm »
Przedwczoraj koszac trawe zniszczylam gniazdo krolikom. Zauwazylam, ze czmychnely 4 male i uciekly. Bardzo martwilam sie o nie, ale wczoraj znalazlam wszystkie 4 przytulone pod sciana domu. Dzis chyba sie wyniosly, moze znalazla je mama...zostal tylko jeden, ktory nie uciekal i caly czas siedzial przy scianie. Chyba go mama odrzucila, albo nie dal sobie rady. Wzielam go do domu, kupilam siana i zrobilam mu gniazdo w kacie duzej lazienki. Pogoda beznadziejna, leje, wieje, a on nie ma gniazda ani mamy. Ale czy u mnie w domu ma szanse przezyc? Chce go troche odchowac i puscic wolno jak zrobi sie cieplo. Ma otwarte oczka i jest wielkosci 3/4 rozlozonej dloni. Daje mu mleko strzykawka 2 razy dziennie i granulat dla krolikow. Co powinnam zrobic, aby przezyl i kiedy go wypuscic? Pomozcie!

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Porzucony dziki kroliczek
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2011, 20:48:13 pm »
Trzecia osoba na forum która zająca znalazła, a ja mieszkam pod lasem i nawet jednego nie widziałam :D Dziewczyny karmiły tłustym mlekiem i wypuszczały. Może zadzwoń do leśniczówki(?)

Offline Ladwent

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Kobieta
  • I'm not beauty queen . I m just beauty for me<3
Odp: Porzucony dziki kroliczek
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2011, 21:48:02 pm »
 Karm go  co 4 godziny 1ml mleka zastępczego strzykawką  z mlekiem kozim lub specjalnym dla kociąt . Aby poprawić prace jelit do mleczka dodawaj mu trochę lakcidu . Zamiast w wodzie możemy mleko rozrobić w herbatce rumiankowej lub koperkowej . Po posiłku możesz masować odbyt króliczka zmoczonym w wodzie wacikiem stymuluje go to do zrobienia siusiu lub kupki . Karm go mlekiem jeszcze tak około 3 tyg lub 4 tyg . a potem do diety stopniowo dodawaj sianko i wodę  potem zieleninę , granulat itp  . Ja na twoim miejscu bym już go nie wypuszczała , ponieważ może już sobie nie poradzić .

Źródło informacji  : http://www.miniaturkabeztajemnic.com/noworodki.html
Polecam :http://www.miniaturkabeztajemnic.com/index.html  i   http://www.swiatkrolikow.com/
I mam jeszcze pytanko :) Jesteś pewna że to króliczek a nie zając ?

Pozdrawiam ,  Ladwent :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2011, 21:58:45 pm wysłana przez Ladwent »
Dlaczego nie kochasz życia takim jakie jest , tylko nie nawidzisz za to że nie jest takie jakie chciałbyś żeby było.

Karplona

  • Gość
Zając- proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2011, 18:44:33 pm »
Witam serdecznie. Jestem tu na forum od dosłownie chwili. Z reguły nie korzystam z takich stron internetowych, jeśli posiadam chociażby podstawowe informacje. Otóż mam problem, gdyż dziś mój owczarek niemiecki znalazł zajączka na pastwisku( mieszkam na wsi), lecz niestety złapał go w swoją "szczękę". Zajączek widać, że młody ( prawdopodobnie jeszcze był przy mleku matki) , chwała bogu bez urazów mechanicznych ( chyba, że jakiś wylew wewnętrzny). Teraz nasuwa się pytanie co dalej? Ma wmiarę dużą klatkę, może nie jest ona tak duża jak w przypadku mojego " podstawowego królika", który ma długość klatki 120cm. Jest cała wyłożona sianem. Czym mam go karmić? Czy może on normalnie z miseczki pobierać wodę? I najważniejsze pytanie, co z nim zrobić , jeżeli nie będę w stanie opiekować się drugim małym podopiecznym?

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.


P.S proszę nie blokować mi konta, gdyż (przyznaję się) nie szukałam odpowiedniego działu do tego wątku. Jeżeli już chcecie mnie ukarać, to proszę p.moderatorów o wiadomość ostrzegawczą, a dopiero o zablokowanie konta.
Pozdrawiam serdecznie:-)

Offline Tynuta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2179
  • Płeć: Kobieta
    • Facebook
Odp: Zając- proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2011, 19:00:35 pm »
moim zdaniem powinnaś go odnieść tam gdzie go znalazłaś..

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Zając- proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2011, 19:02:41 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11665.0

Tu jest podobny temat i podobna sytuacja
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zając- proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2011, 19:14:51 pm »
odnieś zajączka w to samo miejsce w którym został znaleziony - to najlepsze, co możesz dla niego zrobić  :bis:
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Karplona

  • Gość
Odp: Zając- proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2011, 19:27:46 pm »
Znalazłam go w pysku psa :-) pod domem, więc chyba nie jestem w stanie stwierdzić początkowej lokalizacji:D

Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: Zając- proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2011, 19:40:19 pm »
Niestety zajace w niewoli nie chcą jeść. Jeżeli masz pewność, że jest malutki to możesz nakarmić go na siłę najlepiej mlekiem kocim, jeżeli nie masz takiego to mozesz spróbować go zrobić, ale to nie jest najlepszy pomysł bo jego brzuszek moze zareagować bardzo żle! - niestety!
Jezeli jestes z okolic Warszawy to najlepiej odwieź go do Powsina.
Z zajacami to trudna sprawa.

Offline AgaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zając- proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2011, 20:44:52 pm »
Jak się czuje zajączek?

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2012, 00:21:58 am »
Witam wszystkich!

Zaraz poczytam tematy o odchowaniu małych króliczków, ale na razie proszę o rady na szybko...

Dzisiaj podczas nocnego spaceru z psami zobaczyłam małego króliczka / zająca skaczącego na ulicy - kicał wzdłuż chodnika, w ulewnym deszczu, po brzuch w wodzie... W tej okolicy mamy rozległe łąki i często zdarza się, że widzimy króliki/zające, ale dorosłe... malec próbował ode mnie uciekać, ale gdy podbiegłam do niego, zamarł i dał się wziąć na ręce (trochę mnie ofukał). Nie mogłam go zostawić samego na ulicy, bałam się, że utonie albo upolują go psy, których pełno na osiedlu...

Od lat mam szczury, miałam też jako nastolatka chomiki i myszoskoczki, ale nigdy nie miałam do czynienia z królikami/zającami...

Wydaje mi się, że to zając - ma uszy dłuższe niż głowa, czarne na końcówkach, ogonek ma czarny i od dołu biały... zajączek jest niewielki, akurat na długość dłoni mojego męża. Jedno oczko ma czerwone (zbite?). Obmacaliśmy go, nie wydaje się, żeby miał coś złamanego. Nie wiem, czy jest zdrowy, jutro pójdziemy z nim do weta.

Niestety nie wiem, jak karmić małego zająca... nie wiem nawet, czy on jest wystarczająco duży by jeść stały pokarm, czy muszę karmić go mlekiem dla małych kociąt?... Wyczytałam, że zające/króli jedzą siano, granulat, zioła i warzywka.

Zajączek jest wystraszony, jeszcze w szoku - wtulił się w ręcznik i nie rusza się, tylko nosek mu "chodzi". Malec był totalnie przemoczony, więc obecnie schnie. Przygotowałam mu na szybko klatkę z drewnianymi kołeczkami, miską z wodą i miską z bezmięsną karmą dla szczurów...

Jeśli macie jakieś rady, jak się zająć takim zajączkiem, czym go karmić, co mu włożyć do klatki, itp., to bardzo proszę o odpowiedź.

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2012, 00:28:00 am »
daj mu koniecznie wody. Jak weterynarz stwierdzi, że ma mniej niż 8 tyg to będziecie musieli go dokarmiać mlekiem dla kociąt :) Daj mu coś żeby było miękko, i żeby go ogrzać. Karmy szczurzej raczej mu nie dawaj, bo to niezbyt zdrowe dla niego :) Nie wiem czy tak można, ale moja koleżanka dawała jednemu maluchowi łyżeczkę startej marchewki. O, jak masz, to daj mu może kawałeczek kopru. Ale nie dawaj na razie takich 'cięzszych' warzyw i owoców. Na razie może dawaj mu tylko zioła i jak masz to natkę pietruszki lub marchewki, a po konsultacji z wetem ewentualnie co innego.
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2012, 00:33:24 am »
Dzięki. W domu nie mam niestety takich rzeczy jak koper czy siano.... jutro kupię mu sianko dla królików.

Echh, nie wiem, czy jakikolwiek weterynarz u nas dobrze określi jego/jej wiek, w końcu zające są dzikie, ludzie raczej nie trzymają ich w domu. A z tego co wyczytałam, młode zajęcy są większe niż królicze i rodzą się już z sierścią, a nie łyse i ślepe... no, ale zobaczymy.

Wiecie może jakie są najczęstsze choroby królików?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2012, 00:41:04 am »
Niedobrze, że go zabrałaś. Nie był ranny, tylko kicał w deszczu- a co do psów i innych drapieżnych zwierząt- na takie ryzyko narażone są dzikie zwierzęta właśnie.

Skąd jesteś? Zdecydowanie bym nalegała na skontaktowanie się z najbliższym azylem dla dzikich zwierząt i przedstawienie im całej sytuacji.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2012, 09:47:20 am »
Może i tak. Zając był w szoku, bo dał do siebie podejść no i ma uszkodzone oko. Postaram się wyleczyć mu oczko, a potem nie wiem co robić... wypuścić, zatrzymać? Chyba, że samo leczenie to też nie jest dobry pomysł... Azylu o ile wiem u nas nie ma, ale poszukam jakichś info na ten temat... jest schronisko i ogród zoologiczny, ale to umieralnie, nie oddam tam żadnego zwierzęcia. Jestem z Białegostoku.

Dzisiaj zając przestał być zamrożony ze strachu, nieśmiało kica po klatce i rozgląda się na boki.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 06, 2012, 10:26:08 am »
Tylko pamietaj by nie isc do byle jakiego psio-kociego weta. Na stronie spk i na forum masz spis wetow. Poszukaj najlepszego w okolicy.

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 06, 2012, 10:36:03 am »
Maro jest z Białegostoku, może ona by dała namiary na dobrego weta w tym mieście i wogóle coś podpowiedziała co z tym maluchem dalej?

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 06, 2012, 11:15:52 am »
Spokojnie, jak pisałam, od lat mam szczury, więc wiem jak ważne jest znalezienie dobrego weta. ;) Zająca oglądał dr Tomek Biedulewicz, specjalista od gryzoni i królików. Od 4 lat leczy moje szczury, które są równie "trudne" jak króliki, mam do niego pełne zaufanie. Jeśli Maro poleci innego weta, to mogę się przejść jeszcze raz, to żaden problem.

Dowiedziałam się, że mam zająca płci męskiej, wiek 5 - 6 tygodni. Muszę go jeszcze dokarmiać mlekiem dla kociąt, do jedzonka dawać tylko siano i nic więcej, aby mu nie zaszkodzić. Oczko jest pokryte krwiakiem, prawdopodobnie od urazu mechanicznego (potrącenie?). Malec jest odwodniony, poza tym nic nie ma złamanego, płucka i oskrzela osłuchowo czyste. Zająca oczywiście nie mogę już wypuścić, bo przesiąkł moim zapachem. Dr podpowiedział, abym zadzwoniła do zoo w Białowieży. Niedawno jakiś facet przyniósł mu dwie małe sarenki i właśnie zoo w Białowieży je przyjęło. Zadzwonię, nawet jak sami nie wezmą tego zająca, to może podpowiedzą mi co z nim zrobić.

Teraz przez tydzień mam zajączka obserwować, czy oczko się nie papra, czy mały je, pije i się wypróżnia.

Maro znam i zaraz do niej napiszę. :)

Zajączek podczas badania wyskoczył doktorowi z rąk i pokicał do mnie - wtulił się w mój bok. Po prostu szukał schronienia, ciepłego i ciemnego, niemniej włącza mi się instynkt macierzyński. Szkoda, że będę musiała go oddać...

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2012, 11:25:17 am »
Ach, mały został odpchlony.

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2012, 12:00:11 pm »
Zrób mu domek z kartonu, do środka napchaj jakichś ręczników, starych kocy czy innych szmatek i daj mu. Będzie miał się gdzie schować i będzie mu ciepło i przytulnie :)
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2012, 12:22:55 pm »
Dzwoniłam do Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego i dowiedziałam się, że nie potrzebuję zezwolenia na opiekę nad zającem. Jeśli uda mi się go odchować, to gdy będzie mieć kilka miesięcy, mogę go wypuścić na łąkę lub oddać do azylu. Podobno prawie nigdy nie udaje się odchować takich małych zajączków i po 2 tygodniach umierają. :( Mam nadzieję, że jednak mi się uda...

Na razie maluszek ma polarową kostkę z 2 otworami. Siedzi w niej, jest mu ciepło. Drewniany domek i sianko kupię dopiero po pracy.

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2012, 12:28:50 pm »
Och widzę, że sobie świetnie radzisz :bukiet
Życzę powodzenia, maluchowi zdrówka i znalezienia jakiegoś sensownego wyjścia co do dalszych losów zajączka.

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2012, 12:30:54 pm »
Dzięki. ;) Znalazłam azyl koło Szypliszek w suwalskim, ale na razie nikt nie odbiera...

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 06, 2012, 12:32:24 pm »
Możesz się skontaktować z Olą Głowacką z Torunia- ona w zeszłym roku bodajże odchowywała jakieś zające i pewnie będzie mogła ci doradzić.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 06, 2012, 13:02:41 pm »
A jaki ma nick?

edit - już wiem.

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 08, 2012, 15:44:18 pm »
I co słychać u małego zajączka? :)

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 08, 2012, 18:33:04 pm »
Niedługo pojedzie do azylu dla dzikich zwierząt koło Krynek. :)

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:59:19 pm »
Oto nasz zajączek - zdjęcia są w miniaturkach:

       

A tak sobie pijemy mleczko:

 


Zajączek już w ogóle się nas nie boi, gdy tylko widzi i czuje strzykawkę z mleczkiem w moich rękach, to szybciutko do mnie kica, włazi na piersi i łapczywie przysysa się do strzykawki. :P Potem zadowolony wtula się i usypia.

Nie boi się psów, swobodnie kica po moim owczarku niemieckim, pozwala mu się wylizywać i wtula się w jego futro.

Zdecydowanie nie nadaje się już do wypuszczenia... nie wiem, czy zostanie u mnie aż całkiem wygoi mu się oczko (krwiak szybko schodzi) i przestanie pić mleko, czy pan w azylu się tym zajmie. Jutro będę dzwonić i precyzować warunki opieki. ;)

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 09, 2012, 23:10:23 pm »
Przepiękny :heart
Zdrówka mu życzę i długiego życia - przecież w takim azylu kicajek też będzie szczęśliwy! Ważne, że żyje :) i to dzięki Tobie!  :bukiet

Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 09, 2012, 23:18:13 pm »
zostaw go sobie! - zostaw!...

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 09, 2012, 23:31:13 pm »
Echh, jest słodki, ale to jednak dzikie zwierzę. Nie wiem, czy to normalne, że tak łatwo się oswaja, czy to tylko instynktowne zachowanie maluszka i zmieni się, gdy podrośnie. Zające potrzebują przestrzeni, miejsca do biegania, trawki, krzewów... wątpię, czy byłabym w stanie mu to zapewnić.

Mam u siebie 2 dzikie wędrowne szczury ("kanałowe"), przez kilka miesięcy miałam nutrię (niestety nuter zmarł na pokleszczowe zapalenie mózgu...), ale to jednak zwierzęta udomowione, egzystujące obok człowieka. Z tego co czytałam, zające panicznie się boją ludzi. Nie wiem, czemu ten konkretny się nie boi, czy to tylko etap... nie chciałabym, aby umarł ze stresu, mieszkając z nami w bloku....

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 10, 2012, 10:21:16 am »
Witaj Nakasha na forum :) Prym ja Ci dam zostaw! Ja tu wyszukuję z Nakashą azyl dla malucha a ty mi kontrabandę robisz :) Dostałam namiary na azyl u leśniczego mamy nadzieję, że tam będzie mu dobrze, może sie uda, że zdziczeje i zostanie wypuszczony na wolność?!
Nakasha cudne zdjecia :)
Aniu dziękuję za telefon :)
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 10, 2012, 13:21:57 pm »
Ja też bym go zostawiła...jest taki słodki... nie miałabym serca go oddać:P
Ktoś miał chyba nawet tu na forum miał/ma dzikiego zajączka :)
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline Prym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Schiza-11 lat, Rysiek, Bzyk i Migotka
  • Na DT: 3 sztuk - Kajtuś i Tina, Fiona.
  • Za TM: Białaskowa 07.2009, Gucio 02.2012, Dźwiadek 05.2013, Szaraczkowa 07.2013, Perełka 02.2014
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 10, 2012, 13:32:11 pm »
No co!?...
ja mam słabość do takich "szarusi" i do tego malutkich!!

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 10, 2012, 13:34:40 pm »
Jakbym miała dom z ogrodem i mogła mu zrobić wolierę, to spoko, mógłby zostać. Ale nie mam takich warunków, dlatego pojedzie do azylu.

Muszę tylko ustalić, czy zostanie aż go wykarmię, czy zrobi to leśniczy.

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 10, 2012, 14:24:55 pm »
Prym ja tak samo, dlatego Nakasha wiem i uważam, że dobrze robisz, ale on jest taki słodki...;) hehe
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 10, 2012, 14:31:12 pm »
ja nie mogę, jaki cudak uroczy!

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 10, 2012, 15:39:21 pm »
W końcu się dodzwoniłam. ;)

Zajączek może mieszkać w nadleśnictwie w Krynkach, w azylu dla dzikich zwierząt - głównie ptaków, ale przyjmują też zające. Będzie tam żyć do śmierci, nie wypuszczą go. Z tym, że muszę go najpierw odkarmić, bo tam nikt nie będzie mu 2 x dziennie dawać mleka ze strzykawki. Więc zostanie u mnie, aż całkowicie przejdzie na stały pokarm.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2012, 19:33:33 pm »
ja mysle ze tak sie przywiazal bo uwaza cię za swoją mamę - w koncu to straszny maluch
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:08:43 pm »
Moze tez jest na tyle malutki ze mama nie zdazyla go jeszcze nauczyc pewnych zachowan tj bania sie nieznajomych.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 11, 2012, 01:20:20 am »
W azylu będzie latgał  wolierze na świeżym powietrzu a zapytaj Nakasha czy będzie można go odwiedzić;)
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 11, 2012, 17:17:02 pm »
Od wczoraj zajączek źle się czuje, dostał steryd i antybiotyk, ale nie wiadomo, co mu jest. :( Mleczka też nie chce pić... nie wiem, czy uda się go uratować...

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 11, 2012, 19:53:13 pm »
Nakasha dodaj koniecznie osłonowe przed antybiotykiem. Najlepiej zwierzęcy probiotyk, ale jak nei masz to chociaż lakcid.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 11, 2012, 20:50:08 pm »
Trzymam kciuki za malucha, zdrówka!

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 11, 2012, 22:36:22 pm »
Nie mam zwierzęcego, ale mam lakcid, bo zawsze daję szczurom. Zając nie trzyma temperatury, siedzi na termoforze. Nie je, nie pije. Dostał glukozę podskórnie.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 11, 2012, 22:42:24 pm »
pewnie o bio lapis chodzilo ale lakcid tez jest niezly (nam bio lapis nie sluzyl)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline asiol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 966
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin, Poznań
  • Moje króliki: Jenis, Mundek
  • Pozostałe zwierzaki: koszatniczki, w P-niu pies i gekon
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 11, 2012, 22:56:32 pm »
Trzymam kciuki, walczcie dzielnie!

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 11, 2012, 23:42:21 pm »
Szkoda słodziaka, 3mam kciuki mocno za was!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 11, 2012, 23:52:27 pm »
Ja też trzymam kciuki, oby wszystko było dobrze.

Offline Kamisia900

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Kobieta
  • zakróliczona 4ever
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:58:20 am »
napewno bedzie dobrze  :przytul:

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 12, 2012, 12:26:04 pm »
Dziękuję...

Dzisiaj rano zajączek odszedł.....

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 12, 2012, 12:28:23 pm »
tak mi przykro
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Minka.

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 12, 2012, 12:29:28 pm »
Ojej, bardzo mi przykro ;(.


Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 12, 2012, 12:34:29 pm »
O nie, a tak wierzyłam, że przezyje :(  smutny_krolik biedny teraz pewnie kica sobie po zajęczych lasach za TM. 

 :swieca: dla zajączka

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 12, 2012, 12:39:08 pm »
Bardzo smutna wiadomość, zwłaszcza też w obliczu naszej ostatniej czarnej serii :( Niestety sprawdziło się to, co mówili weterynarze i leśnicy, że małe zające bardzo często nie dają sie odchować :( Ale zawsze jest nadzieja i warto było walczyć i nie poddawać się.

Offline ewa2610

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6868
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Gips i Eklerka
  • Za TM: Gin, Tonic, Alf, Cola, Koka, Kuba, Fuzel i Gaja
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 12, 2012, 12:50:08 pm »
bardzo nam przykro...

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 12, 2012, 16:07:20 pm »
o jaka szkoda :(
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline Dominique_90

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1090
  • Płeć: Kobieta
  • Trafił nam się największy skarb...
    • D&P blog
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Semir
  • Za TM: Dżekuniu...tęsknimy za Tobą...pozostawiłeś okropną pustkę w naszych sercach ;(
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 12, 2012, 18:07:34 pm »
Biedactwo:(
https://dpblog.pl -> Fashion, Beauty & Vegan

https://www.instagram.com/dpblogpl/ -> Paris minimalism inspirations

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 12, 2012, 18:47:34 pm »
jaka smutna wiadomosc :( tak nam strasznie przykro :(

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 14, 2012, 18:08:35 pm »
 ;(
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 20:08:18 pm wysłana przez Scampi »

Offline Anna39

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 427
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 14, 2012, 18:35:34 pm »
Jaki piękny maluch!!! A nie może zostać u Ciebie? Zostałaś jego mamą


Piękny maluch już niestety kica za TM :swieca: :( :( :(

Offline Alma

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 14, 2012, 18:36:15 pm »
No właśnie Scampi jesteś mało delikatna ;/ Zając umarł...

Offline Kamisia900

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Kobieta
  • zakróliczona 4ever
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 14, 2012, 18:55:14 pm »
bardzo mi przykro  smutny_krolik

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 14, 2012, 19:32:00 pm »
Jezu, Przepraszam, nie wiedziałam!! ;( nie wyświetliły mi się ostatnie wiadomości, dopiero dzis hurtowo;(  Bardzo mi przykro..
ja dziś też opłakuję Bosmanka, którego chciałam zabrać do domu, ale pokicał za TM wczoraj...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 20:04:51 pm wysłana przez Scampi »

Offline Nakasha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Kobieta
Odp: Znaleziony malutki zając!
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 14, 2012, 21:08:38 pm »
Niestety mogłam być jego "mamą" tylko przez chwilę... :(