Autor Wątek: Zagroda i zachowanie królika  (Przeczytany 14671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

stasiek6663

  • Gość
Zagroda i zachowanie królika
« dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:04:29 pm »
Witam ! Dziś przyszła moja wymarzona zagroda ;) Królik lata w niej szczęśliwy i radośnie kica . Pierwszy raz ogólnie widzi te rzeczy ale otoczenie zna bardzoooo dobrze . Mam pytanie czemu królik nie sikał ani nie wydalał się przez jakieś 4 godziny? Przed wyjęciem z klatki włożeniem do zagrody robił dużo . Liczę na odpowiedzi ! :blaga: :D

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:09:39 pm »
nie jestem pewna.. ale mi się wydaje, że Twój króliś spotkał coś zupełnie nowego. Narazie jest zainteresowany nową zagrodą i na znaczenie terenu i w ogóle wydalanie szkoda mu czasu, najpierw musi wepchnąć nosek w wszystkie zakątki, dokładnie poznać.. I dopiero wtedy będzie się zajmował.. hmm.. wypróżnianianiem :) Przynajmniej ja tak myślę :)

Moja Kleo gdy wstawiłam jej kuwetę to też długo nie sisiała ani bobkowała.. Potem było wszystko ok..
Z tego co ja wiem, gdy nie ma nic od 12 godzin to dobiero wtedy jest powód do strachu. I wtedy trzeba iść do weta. Ważne, że brzuszek jest miękki, a jak pozwolę sobie zgadnąć, napewno jest miękki :)

Chyba, że moja teza nie jest słuszna, wtedy proszę o poprawienie :).

Pozdrawiam :przytul:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 19:13:30 pm wysłana przez anula__95 »
Ann.^^

stasiek6663

  • Gość
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:12:10 pm »
Dziękuje ;) Wstawie fotke zagródki :) Za chwilkę ;)

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:12:44 pm »
Dobzie :)

Czekamy ^^
Ann.^^

stasiek6663

  • Gość
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:16:56 pm »
http://img38.imageshack.us/i/20110427119.jpg/ proszę :)
Miałem niestety problem z dodaniem załącznika . Kojec wydaje się tu mały ale naprawdęjest duży ;) Ważne , że moja królica szczęśliwa ;D

Jeszcze do klatki nie wstawiłem paśnika , a to dlatego, że chcę zrobić żeby nie śmieciło :D


* Bardzo proszę o zapoznanie się z Regulaminem i nie pisanie kilku postów pod sobą. Wiadomości scalam - Misokyaa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2011, 22:52:47 pm wysłana przez Misokyaa »

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:24:06 pm »
nie no dla mnie bomba :) Wcale moim zdaniem nie jest za mały ^^

Najwspanialsze w tej zagrodzie jest to so biega tam po środku :) Takie fajne barankowe i futrzaste xD

Wymiziać te piękne oklapłe uszy proszę ! :)

Jeszcze do klatki nie wstawiłem paśnika , a to dlatego, że chcę zrobić żeby nie śmieciło

Zauważyłam :) Ale ja gdybym miała robić zdj to też bym nie dała jeszcze sianka ^^
Ann.^^

stasiek6663

  • Gość
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:28:46 pm »
W tym czarnym sobie lubi leżeć ;D więc dałem jej kocyk i ma słitaśnie :D W wakacje mam plan powiększyć kojec i adoptować kastrowanego samca :D

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:42:47 pm »
W tym czarnym sobie lubi leżeć ;D więc dałem jej kocyk i ma słitaśnie  W wakacje mam plan powiększyć kojec i adoptować kastrowanego samca

no wyjąłeś mi to z ust ! No a raczej wyjąłeś z pod palców xDD Ma tam bardzo słitaśnie :)
Co do adopcji.. Bardzo fajnie, ze chcesz przygarnąć jeszcze jedno uszate serduszko ^^
Planujesz kolejnego baranka ?
Ann.^^

stasiek6663

  • Gość
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:54:49 pm »
Tak planuję adopcję :) Króliczka wystrzeliła 5 bobków przed chwilą , oczywiście na dywanie . Były trochę rzadkawe ale tak ma jak nie ma jakiś czas dostępu do sianka :D Przed chwilą też wsadziłem sianko i już jest syf ;) Mam pytanko jak nauczyć królice robić kupki do kuwety? Nawet ani razu do niej jeszcze nie weszła ;D widać że jej unika :bunny:

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:13:33 pm »
a jest sterylizowana/kastrowana ?
Ann.^^

stasiek6663

  • Gość
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:18:59 pm »
nie

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:22:06 pm »
to będzie cięzko.. łatwiej jest nauczyć stelilizowane samiczki..
Ale to nie jest powiedziane, ze jej nie nauczysz :)

Za każdym razem gdy zrobi bobki po za kuwetą, to Ty je zbierasz i wrzucasz do kuwety. Tak samo z siuśkami. Wycierasz je chusteczką lub czymś innym i wrzucasz to do kuwety..

Trzeba na to dużo cierpliwości :)
Ann.^^

stasiek6663

  • Gość
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:26:21 pm »
boję się że dywan będzie cały żółty :) W czym pomaga sterylizacja właściwie . Coraz bardziej mam chęć wysterylizować ale się boję

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 27, 2011, 20:45:06 pm »
moja Kleo też nie jest sterylizowana, choć wiem, że powinna, ale ja mam inne powody.. mama się nie zgadza.. bo wiesz .. mam 15 lat  ( za 4 miesiące 16);/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2011, 20:57:57 pm wysłana przez anula__95 »
Ann.^^

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:08:23 pm »
o sterylizacji: http://www.uszata.com/eksplorer/zdrowie/kastracja.html

Tylko pamiętaj, iż zabieg musi dokonać króliczy wet. Króliczki powinno się sterylizować nie ze względu na własne "widzimisię" ale ze względów zdrowotnych.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 27, 2011, 22:28:23 pm »
Hę? A ja uważam, że każdy argument za sterylizacją, jest ważny.
Czyli jeżeli królik komuś znaczy teren to nie powinien tego używać jako argumentu za kastracją? To absurd :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline anula__95

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 27, 2011, 23:40:25 pm »
Zgadzam się z Madzią i Iskrą. Jeżeli Twoja królisia nie okazuje tego, że dojrzewa ( w sensie nie gwałci, nie miewa burz hormonów i jest w miarę spokojna jeśli chodzi o takie popędy seksualne) to na razie się wstrzymaj ze sterylką.

Ale po sterylce rzeczywiście jest łatwiej nauczyć korzystania z kuwety, i tego nikt nie może zaprzeczyć. Jednaj niech to nie będzie główny powód oddania jej do zabiegu :)
Ann.^^

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2011, 08:56:03 am »
To, że nie robi bobków do kuwety to nie tylko przez to, że znaczy teren. Po prostu zagroda jest dla niej nowa, kuweta też - bo ja dobrze rozumiem to wczesniej była w klatce. Królinka musi się nauczyc ze to właśnie tam ma załatwiac potrzeby fizjologiczne. Jak ochłonie z nowości to powinna się nauczyc, jesli do tej pory nie było z nia problemów. Tylko musisz robic tak jak napisała wczesniej anula - za każdym razem wrzuca wszystkie bobki i siuśki do kuwety, a nie do śmietnika i królinka jak poczuje zapach z kuwety to powinna z czasem załapac. Tylko czasem trzeba cierpliwości, bo króliczki to wszystko robią w swoim własnym czasie :)

A zagródka bardzo fajna, dywan zreszta identyczny jak u mnie :D Miziaki dla tego stworka w środku, śliczny jest:)
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2011, 13:20:46 pm »
Zgadzam się z Madzią i Iskrą. Jeżeli Twoja królisia nie okazuje tego, że dojrzewa ( w sensie nie gwałci, nie miewa burz hormonów i jest w miarę spokojna jeśli chodzi o takie popędy seksualne) to na razie się wstrzymaj ze sterylką.

Ale po sterylce rzeczywiście jest łatwiej nauczyć korzystania z kuwety, i tego nikt nie może zaprzeczyć. Jednaj niech to nie będzie główny powód oddania jej do zabiegu :)

Heh, ale mi nie chodziło o to, żeby nie sterylizował. Nie trzeba czekać na rujki i budowanie gniazd i wzrost popędu seksulanego królinki, żeby sterylizować. Teoretycznie samiczki można sterylizować już od 4-5 miesiąca życia. Jeżeli króliczka jest już w określonym wieku, jest zdrowa i zadbana, a w swojej okolicy masz króliczego weta... to sterylizacja jak najbardziej wskazana.
Przede wszystkim ważny jest aspekt, że po sterylizacji nie ma szansy na ropomacicze, ale aspekt behawioralny- gwałcenie, obsikiwanie, niespokojne zachowanie- też jest ważny. Po co czekać aż zacznie gwałcić? To nie ma sensu bo to przecież nie jest jednoznaczne  dojrzałością płciową
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline jasminne2

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Kobieta
  • Emi (Niunia)
Odp: Zagroda i zachowanie królika
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 28, 2011, 15:11:08 pm »
Przepraszam że tak odbiegnę od tematu, ale nie chce zakładać nowego wątku. Mam pytanie. czy jeżeli w klatce ściółka jest tylko w kuwecie, to czy np. w nocy królikowi nie będzie zimno na gołym plastiku?