Autor Wątek: Wszystko o bobkach: kolor, konsystencja, zmiany w wyglądzie  (Przeczytany 138059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 20, 2013, 15:18:32 pm »
kata_strofa ma rację. Mój pierwszy królik też tak robił. Niestety niewiele wiedziałam wtedy o królasach, bo nie było jeszcze internetu (tak. były takie czasy:). Królinka szybko pokicała za TM przez raka macicy.
Postaraj się może jakoś pozbierać kasę. I kochaj swoją królinkę tak, jak ona Ciebie :) A wiesz, że króliki lubią się uczyć? Moja Truśka przewracała mi strony w książce

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 20, 2013, 16:04:17 pm »
Tak jak dziewczyny piszą, mała powinna zostać wysterylizowana.
Pogadaj z rodzicami, królika po sterylizacji dużo łatwiej nauczyć korzystania z kuwety, a i nie ma tego  przykrego zapachu podczas rujki...może to ich przekona?
Musisz powoli  urozmaicić diete i zmniejszyć porcje granulatu, bo Fifi zostawia cekotrofy.

Rzeczywiście, brak czasu nie usprawiedliwia zaniedbania królika. Ale ludzie potrafią gorzej zaniedbać dziecko, więc już nic mnie nie zdziwi :/
Grunt, że widzisz swój błąd, mam nadzieję, że teraz będziesz lepiej się nią zajmować.

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:16:28 pm »
Mokre bobki to mogą być cekotrofy (kał nocny normalnie zjadany przez królika) od nadmiaru granulatu.

Nie to nie to wiem jak wyglądają cekotrofy

A wiesz, że króliki lubią się uczyć?
Tak nie wiedziałam :-)

przykrego zapachu podczas rujki...może to ich przekona?

Ale ona jest młoda ma równo rok

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:13:12 pm »
Tłumaczenie, że nie wypuszczałaś królika, bo musiałaś się uczyć jest śmieszne. Ja mam króliki od 3 klasy podstawówki i jakoś zawsze był czas na zajmowanie się nimi.. Jakby Ci ktoś napisał, że króliczka umiera i potrzebuje natychmiastowej wizyty u weterynarza, to też byś czekała "do następnego miesiąca"? Eh... Jak nie masz kasy na sterylizację, to staraj się nią chociaż lepiej zajmować, bez głupich wymówek. Z ciekawości zapytam jakie wymiary ma jej klatka?
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 20, 2013, 20:35:24 pm »
Tłumaczenie, że nie wypuszczałaś królika, bo musiałaś się uczyć jest śmieszne.
Zgadzam się. Przecież królik może biegać podczas uczenia się, co to za problem? Wyobraź sobie, że też chodzę do szkoły, ale jednak nie zapominam żeby klatka była otwarta. Kiedy brałas królika mogłaś pomyśleć o wszystkim (ja np. nie wzięłabym królika wiedząc, że nie mam pieniędzy na wizytę u weterynarza i nie mówimy tu o jakichś zabiegach tylko o tym, że zwierzak ma jakieś objawy choroby).
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:02:01 pm »
Z ciekawości zapytam jakie wymiary ma jej klatka?

120x70x50

A co do pieniędzy to je miałam ale moja suczka musiała przejść wszystkie szczepienia a twgl. wiem zasłużyłam sobie dajcie mi popalić a co do wypuszczania to mama mówi że dopóki się uczę królik siedzi w klatce i basta nie ma co dyskutawać a wtedy wracałam ze szkoły uczyłam się do 24:00 i spać i tak w kółko

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:14:25 pm »
Tyle dobrze, że ma klatkę w której jest w stanie się wygodnie położyć i jakoś poruszać.. ale to niestety za mało. Nie wierzę, że mama każe Ci się codziennie do północy uczyć, bez przesady, chyba nie masz mamy tyrana.. Zresztą ile Ty masz lat? Nie możesz z mamą porozmawiać na spokojnie, że królik potrzebuje ruchu, bo inaczej się rozchoruje. Teraz już koniec roku, ale może ustalcie na następny rok szkolny, że mimo tego, że się uczysz, to królik przez minimum 2 godziny o ustalonej porze jest wypuszczany.. Wszystko da się jakoś załatwić.
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:15:42 pm »
A co do pieniędzy to je miałam ale moja suczka musiała przejść wszystkie szczepienia
Zanim wzięłaś królika mogłaś przewidzieć, że pies również będzie potrzebował opieki weterynaryjnej...
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 20, 2013, 21:23:36 pm »
może masz jakieś rzeczy do sprzedania na allegro lub masz mozliwość podjęcia pracy sezonowej (np;ulotki) sterylka to nie jest jakis kosmiczny koszt.
A co do "dziwnych, kleistych bobków" sprawdź sobie w google hasło cekotrofy i porównaj ze zdjęciami - jeśli to są one to znaczy, ze królik ma zbyt kaloryczna dietę. Poczytaj sobie tu http://www.miniaturkabeztajemnic.com/ o prawidłowej opiece i zywieniu :)
Co do mamy to wiem jakie potrafią być zasadnicze w kwesti nauki ale królik to nie zabawka, która możesz się w nagrodę pobawić ale żywe stworzenie. MUSI chociaż raz dziennie sie wybiegać i jeśli mama obawia się, że królik cię rozprasza to niech biega w innym pokoju np: pod nadzorem mamy :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 20, 2013, 22:54:40 pm »
Tak wiem jak wyglądają cekotrofy

Offline Scampi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1429
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Edzio "Dziulek"
  • Za TM: Skampusia "Cika" moje słońce
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 21, 2013, 18:01:41 pm »
Dziewczyny,nie wsiadajmy na Królikmanka od razu. Może nie miała wystarczającej wiedzy, jak zajmować się królikiem. To, ze pyta tutaj świadczy o chęci naprawienia swoich błędów.
Królikmanka poczytaj na forum, jak króliki są nieszczęśliwe siedząc w klatce i jak cierpią bez sterylki. Jeśli chcesz to pomożemy Ci przekonać mamę, że królik to nie zabawka. Jak chcesz,mogę z nią porozmawiać też.

Offline królikmanka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 24, 2013, 15:36:55 pm »
Ha ha już po sprawie przyjechała do mnie daleeeeeka rodzina i okazało się że wujek mojego taty jest doświadczonym weterynarzem zwierząt hodowlanych i powiedział że jej zachowanie jest uzasadnione jakimś czymś co mam zapisane gdzieś na kartce i powiedział że króliki robią tak na pocieszenie gdy są samotne więc teraz razem z królisią siedzimy bawimy się na dworze (Tak tak była szczepiona już wcześniej) i wgl. Koniec ątku z mojej strony. Pa

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 24, 2013, 15:46:41 pm »
królikmanko, pozwolisz, że ja również napiszę HA HA - bo wujek twojego taty wkręca Ci jakiś kit. Zachowanie to CIĄŻA UROJONA. Żadne tam robienie czegoś "na pocieszenie". I nie pomoże tu wybieganie na dworze. To zachowanie będzie powracać, a króliczka będzie się męczyć z hormonami.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 15:52:06 pm wysłana przez kata_strofa »


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Małe bobki i dziwne zachowanie
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 24, 2013, 15:53:14 pm »
Szkoda królika :/

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokre,śmierdzące bobki :)
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 25, 2013, 22:11:46 pm »
A ja właśnie ogoliłam mojemu Tyśkowi wełnę na dupce. Nazywam ją "spódniczką baletnicy", a że to chłop to w spódnicy mu nie przystoi  :mhihi

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: mokre,śmierdzące bobki :)
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 25, 2013, 22:13:21 pm »
a że to chłop to w spódnicy mu nie przystoi
a jesli to Szkot ? :P
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline tymek79

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Kobieta
Odp: mokre,śmierdzące bobki :)
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 26, 2013, 00:12:31 am »
a że to chłop to w spódnicy mu nie przystoi
a jesli to Szkot ? :P

Polski jurny chłop! hahahaha

Offline karola2121

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Wszystko o bobkach: kolor, konsystencja, zmiany w wyglądzie
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpień 14, 2013, 22:02:11 pm »
Witamy !

Cytrynek dziś zrobił bardzo dziwną kupkę, co mnie zaniepokoiło..  :icon_curve
Zazwyczaj robi bezwonne, suche kulki, a dziś brzydko pachniały, i nie wyglądały tak jak zawsze tylko były malutkie, na półrzadko i było ich bardzo dużo. A i były zlepione ze sobą.
Tzn w jednej formie.
Cytrynek puki co jest na diecie - sianko i woda, zrobię mu też rumianek jakby było gorzej.. Jadł dzisiaj selera, natkę pietruszki, mleczyki, klarepę górę i dół, marchewkę i brokuły.
Czy coś z tych rzeczy mogło zaszkodzić ? Czy mam skonsultować to u weta ? Wizytę kontrolną ma dopiero w czwartek za tydzień..  :icon_neutral

To mój pierwszy króliś, i gdy jest coś nie tak jak zawsze to strasznie się denerwuje.. 

Offline Elzbieta1950

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2910
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa/Izdebki
  • Moje króliki: Bodzio
  • Za TM: Franulka 04.03-03.01.13-żył 9 lat, Puszek 28.02.13-żył ok 8l. i Kakuś 25 .05.14 Misia 6,09.2017
Odp: Dużo małych bobków
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpień 14, 2013, 22:10:30 pm »
Kupka przypominała owoc jeżyny?
Komplikują nasze życie ale bez nich ciężko żyć.

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Dużo małych bobków
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 14, 2013, 22:21:29 pm »
A może po prostu za dużo tego wszystkiego było? Mi to wygląda na cekotrofy. Króliczki je normalnie zjadają, ale jak się przejadł mógł już nie mieć na nie ochoty i je zostawił ;). czy zjadł dziś więcej niż zawsze?