Porady > Choroby

Wszystko o bobkach: kolor, konsystencja, zmiany w wyglądzie

<< < (2/49) > >>

Miki:
Ostatnio poruszałam równiez na forum taki problem. Uchix robił tak smierdzące bobki że nie szło wytrzymać, większośc z forumowiczów pisała że pewnie je obskijuje. Badanie bobków nic nie wykazało a problem ustapił jak królas zostal wykastrowany.

Marl:
Czyli podsumowujac pierw nie granulatu , to mam go warzywami ?np marchewka, albo tez siano i woda?
a jak nie zadziala to kastracja?

Madzia7:
Tu masz stronę, gdzie masz opisane wszystko co możesz dawać królikowi http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html
m.in zioła, gałązki, warzywa i owoce.

Kastracja nie jest dobrym wyjściem z powodu jedynie śmierdzących bobków. Najpierw warto zmienić dietę.
Jeśli królik gwałci, podszczypuje, obiskuje itd to masz powód do kastracji. Same bobki, to powód nie za duży. Takie moje zdanie.

Miki:
W moim wypadku śmierdzące bobki były wynikiem dojrzewania królasa, pankikowałam tak jak Marl bo myslałam że to coś z Uchixa dietą. Podawałam suszki, odstawiłam granulat i nic nie pomogło a badanie bobków nic nie wykazało. Potem król został wykastrowany i skończył się problem ze śmierdzącymi bobkami, gwałtami "na zlecenie i bez zlecenia :)" a także z obszczywaniem wszystkiego co popadło włącznie z moja osobą. Oczywiście że kastracja nie jest rozwiazaniem problemu bobków ale jeżeli z dietą jest wszystko OK to myślę że jest to efekt dojrzewania królika a pozostałe objawy pewnie już są albo dopiero sie pojawią i wtedy myślę że będzie pora na kastracje.

Marl:
a najlepsze jest to ze w klatce nie smierdzi a w pokoju jak zrobi to tak :) hmm ja juz nie wiem.. zmieniam mu ,,diete''narazie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej