Autor Wątek: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe  (Przeczytany 125602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #260 dnia: Sierpień 18, 2017, 16:56:07 pm »
Zdecydowanie czekać na wizytę u dra Kliszcza, szkoda królika, czasu i pieniędzy na lekarzy, którzy znają się mniej więcej. Nic nie powinno sie złego wydarzyć do tego czasu :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpień 18, 2017, 17:05:41 pm »
Zatem czekamy. Moze mi sie poszczesci i zwolni sie cos predzej u Dra.

Offline MADZIULEK224

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: uk
  • Moje króliki: Lesse
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 09, 2017, 22:50:16 pm »
Witam .
Chcialabym sie podpiac pod pytanie . Moze jest ktos kto aktualnie mieszka w UK chociaz chyba tak samo opieka wyglada wszedzie.
Nasz kroliczek jest z nami 2tygodnie. W pierwszych dniach zauwazylam iz ma jeden zab bardzo dlugi .
Przy pierwszej wizycie u weterynarza (Lesse byla z nami wtedy 4/5 dni ) powiedzialam o tym Pani weterynarz . Okazalo sie ze nie jeden a dwa tak rsna , na gorze i ne dole po przeciwnych stronach , nachadzac na siebie . Zabki zostaly ladnie spilowane. Teraz wizyty mamy miec co dwa tygodnie , ale nie wiem przez jaki czas ? Czy ktos sie orientuje moze ? Jezeli zabki beda dalej tak rosly niestety bedziemy musieli usunac, poniewaz byc moze jest to wada wrodzona  :(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #263 dnia: Wrzesień 09, 2017, 22:58:10 pm »
Hej! Może tak być, że zęby źle się ścierają, bo jest wada zgryzu. Rozumiem, że mowa o siekaczach? W takich sytuacjach, jeśli królik nie piłuje sobie sam ząbków, jedząc siano, rzeczywiście koryguje się je u weta, jednak korekty co 2 tygodnie to duża częstotliwość. Czy  króliczka je dużo siana? Na początku spróbowałabym zobaczyć, co się będzie działo, jak będzie dostawała dużo sianka i musiała samodzielnie ząbki ścierać. Jeśli to nie pomoże, w ostateczności można zęby usunąć (cały czas mówię o siekaczach), ale do tego jeszcze daleka droga :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline MADZIULEK224

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: uk
  • Moje króliki: Lesse
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 09, 2017, 23:21:01 pm »
sianka je duzo , czasem nie ma ochoty na wieksza ilosc ale nadrabia wieczorem. za tydzien mamy kontrole . zdziwilo mnie troche to ze co dwa tygodnie trzeba bedzie zeby sprawdzac ... jeszcze bardziej zdziwlo mnie to ze takie dlugie miala wlasnie siekacze , nie wiem jak szybko rosna < ale na miejscu tego sklepu jest weterynarz gdzie wlasnie bylismy na szcepionce wiec chyba powinni sprawdzac...

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #265 dnia: Wrzesień 10, 2017, 13:00:24 pm »
Jeśli królik ma wadę wrodzoną (a wygląda, że Twój ma), to powierzchnie trące po prostu się nie stykają i zęby rosną sobie, niczym niepowstrzymywane. Wówczas rzeczywiście częste korekty są konieczne, ale można je robić w domu, jeśli weterynarz nas nauczy.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline antola

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Pola 12 grudzień 2015
  • Za TM: Wilhelmina 2005, Tosia 2012, Mela 13 sierpień 2015
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 17, 2017, 18:51:29 pm »
Jestem dziś bardzo zmartwiona, wyczulam pod żuchwą u mojej królini guzek pewno jest to ropie , Pola od pewnego czasu przestała jeść sianko, trochę łzawiły jej oczka, weterynarz zapisała kropelki oglądała też zęby przez wziernik i wszystko było ok, ale zwierzątko było jakieś takie smutne, moja weterynarz dała mi namiary do lekarza na Mieszka I Michała Walorskiego czy warto tam jechać? Czy też od razu wybrać się do Lisieckiej

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 17, 2017, 22:20:41 pm »
Antola, jedź do Lisieckiej. Oczywiście nie daje to żadnej gwarancji, bo wiadomo, jak jest z ropniami, ale Lisiecka dobrze sobie z nimi radzi. U mojej Tosi uporała się z ohydnym ropniem umiejscowionym w kości, z przetoką do pyszczka. Jest bardzo dokładna i sumienna.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline izunia2707

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Starachowice
  • Moje króliki: Puszaty
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 19, 2018, 07:02:29 am »
hej jestem ze Starachowic mam królika od niecałego roku w domku. Do tej pory wszystko było ok. problem zaczął się w lutym. Spuchła powieka - poszliśmy do weta i króliś dostał kropelki do oczka. Oczko zaczęło ropieć - zmiana kropelek na inne. Zaczęło puchnąć i ropieć drugie oczko - oba do zakrapiania i sprawdzanie ząbków - jeden wyraźnie za duży (jednak po prawej stronie, pierwsze ropiejące oczko - lewe) drugi po lewej stronie też długi ale mniej. Następnie puszaty przestał jeść - dokarmianie strzykawką do pyszczka co 3 godziny, w tym samym tygodniu zabieg piłowania ząbka. UFF po 3 dniach Puszatek wszystko zaczął jeść, myślałam że problemów koniec - po 4 dniach lewe oczko znów zaczęło puchnąć - lekarz stwierdził żeby przez kilka dni kropić jeszcze tymi drugimi kropelkami. minął weekend czyli 3 dni kropienia, oczko ropieje, drugie jest już spuchnięte. Czy to na pewno od ząbków a jeśli nawet to co dalej robić pomóżcie  :(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 19, 2018, 07:19:06 am »
Po pierwsze zmień weta. Najbliżej masz Lublin, umów się z dr Różańską, niech zrobi diagnostykę i ogarnie temat kompleksowo.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 19, 2018, 11:41:28 am »
Bośniak ma rację. Problemy z oczkami są bardzo często objawem chorób zębów i konieczna jest porządna diagnostyka, a nie tylko zewnętrzne oględziny. Powodzenia! :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html