Autor Wątek: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe  (Przeczytany 125932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ellessa

  • Administrator
  • **
  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 1831
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Moje króliki: Francisz & Niusia
Odp: Ropnie i przymusowe dokarmianie
« Odpowiedź #240 dnia: Październik 07, 2015, 22:44:46 pm »
To faktycznie dobry specjalista. Niestety w kwestii karmy ratunkowej nie pomogę - pytałaś dr Dziwaka o opinię?

Offline zozol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: Ropnie i przymusowe dokarmianie
« Odpowiedź #241 dnia: Październik 08, 2015, 07:49:46 am »
Nie pytałam. Dopiero później zaczęłam zastanawiać się nad tym, kiedy zobaczylam tańsze zamienniki.
Opinii w necie jak na lekarstwo, zatem jeszcze zaczekam, aż ktoś może mi coś poradzi.. :icon_frown

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ropnie i przymusowe dokarmianie
« Odpowiedź #242 dnia: Październik 08, 2015, 10:25:49 am »
A nie myślałaś o tym, by karmić ją utartymi warzywami i posiekaną zieleniną?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline zozol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: Ropnie i przymusowe dokarmianie
« Odpowiedź #243 dnia: Październik 08, 2015, 10:45:45 am »
W sensie taki miks przez strzykawkę? Nie mam obecnie aparatu, żeby zrobić taką papkę. A nawet jeżeli jej kroję na małe kawałeczki, czy zdarzyło mi się ścierać jej marchewkę to mało co z tego rusza (w zaleznosci od dnia..). Nie lubi mieć też brudnego pysia, bo ostatnio dużo się śliniła i bardzo jej to przeszkadza.
Zamówiłam już i tak karmę, bo nie mogę zwlekać i czekać,  i wierzyć w to, że sama nagle zacznie regularnie jeść. :icon_frown

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: Ropnie i przymusowe dokarmianie
« Odpowiedź #244 dnia: Październik 08, 2015, 11:14:25 am »
Zadzwoń może do Ogonka, i podpytaj, które z karm u nich w ofercie poleciliby w Waszej sytuacji. Jeśli chodzi o ekonomię, to chyba spróbowałabym z Burgess Excell Dual Care , bo to jest opakowanie 70 dag.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Ropnie i przymusowe dokarmianie
« Odpowiedź #245 dnia: Październik 08, 2015, 12:33:18 pm »
Ja się tylko wypowiem o karmie dr Ziętka, u którego (chwaląc się ;)) leczę moje uszaczki. To dobra karma, bardzo drobniutka w sensie w postaci papki łatwo przechodzi przez "dziubek" małej strzykawki - tuberkulinówki,  a to ważne podczas podawania do pysia. Karma dr ma różne wersje w zależności od potrzeb - dla króliczków z problemami wątrobowymi, nerkowymi i taka zwykła ;)
Od siebie dodam, że za taką cenę to najlepsza karma jaką miałam, fakt, ze akurat moim dokarmiaczom smakowała bardziej rodicare... ale ze wzgledu na cenę nie mogłam sobie na nią pozwolić. Ziętkową też jadły ochoczo, ale nie tak jak rodi :oh: ale cena to w moim przypadku był decydujący czynnik. Skład dr tez opracował porządnie. 
Trzymam kciuki za uszaka  :przytul:
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline zozol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: Ropnie i przymusowe dokarmianie
« Odpowiedź #246 dnia: Październik 08, 2015, 13:08:48 pm »
Właśnie dzisiaj zamówiłam karme dr Ziętka. Zobaczymy jak się sprawdzi.

Na szczęście dzisiaj ładnie zajada mi herbicare, to przynajmniej z tym nie walczymy, tylko nadstawia słodko pysia i chlipta ze smakiem ze skrzykawki :icon_smile . Gorzej z oczyszczaniem jej jamy po oczku.. :(

A 70 dg karmy ratunkowej mam nadzieję, że nie bedzie potrzebne :)

Offline mila

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Rudek
  • Za TM: Blusia, Śnieżka, Szczęściarz, Piorun
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 11, 2016, 20:44:05 pm »
Kochani Króliczolubni. Potrzebuje waszej pomocy. Czy jest ktoś w stanie polecić mi dobrego weterynarza ( najlepiej żeby był praktykiem ) który rozwiązuje problem przyrośniętych korzeni zębów trzonowych u królika - i podać mi namiary na takiego lekarza w celach konsultacji . Pod kątem wady zgrywu mojego Rudka ( którego zaadoptowałam ) wykonałam zdjęcie RTG ( z własnej inicjatywy- nie lekarza). Lekarz do którego uczęszczam ( nic chciałabym operować tu nazwiskami, żeby nic nie sugerować ) ujmując w skrócie nie widzi możliwości wyjścia z sytuacji, która mimo ciągłej korekcji i tak prędzej czy później doprowadzi do śmierci królika. W związku z tym chciałabym upewnić się i skonsultować czy rzeczywiście nie ma innego wyjścia z sytuacji niz czekanie na nieuniknione- omówić przypadek mojego Rudka z innymi lekarzami ( mającymi doświadczenie w tej sprawie ). Mam zdjecia RTG więc interesuje mnie kontakt na terenie całej Polski ( w Warszawie nie ma do kogo zwrócic się w tej sprawie - ja bynajmniej nie znalazłam nikogo ).Proszę też o informację osób , które zmagały się z takim problemem u swojego królika. Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #248 dnia: Luty 11, 2016, 20:48:37 pm »
Doktor Białasik, gabinet Synergia Bytom :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #249 dnia: Luty 11, 2016, 21:06:38 pm »
Czy polecani przez SPK i warszawskich zakróliczonych też nie podołali?
Masz w W-wie Ogonek, Pulsvet - wydaje mi się, że tam pracuja doświadczeni w tych sprawach lekarze, którzy zajmowali się nie jednym przypadkiem zębowym.
Czy dojazd do innego miasta wchodzi w grę, gdyż wielu lekarzy nie diagnozuje i nie udziela porad przez internet.
U mnie w Lublinie jest super wet, która operuje trudne zębowe przypadki, ale niestety/stety trzeba się zjawić osobiście by okazać delikwenta.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 21:11:17 pm wysłana przez Aguleks »
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline mila

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Rudek
  • Za TM: Blusia, Śnieżka, Szczęściarz, Piorun
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 11, 2016, 21:47:45 pm »
Solvieg - dziękuję za propozucje. Aguleks - niestety właśnie "tych polecanych" ja bynajmniej nie polecam , a wręcz przeciwnie. Szukam lekarza który spojrzy na przypadek królika nie pod kątem " jak najwiekszego zarobku" a checi znalezienia wyjścia z sytuacji - i wyjścia najkorzystniejszego dla królika ( nie dla mnie i nie dla lekarza ). Myślałam, żeby zanim podejmę decyzje co do tegego co robić skonsultuje to za pomocą przesłanego zdjęcia RTG do lekarza i opłacenia takiej konsultacji . Jeśli bynajmniej dwóch z trzech powiedziałoby mi że możan, a nawet trzeba coś z tym zrobić to jestem gotowa jechać na koniec Polski żeby mu pomóc. A co to jest za wet z Lublina? i czy jakieś namiary do niego posiadasz ?

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 11, 2016, 22:01:31 pm »
Milu, a doktora Kuby Kliszcza leczyłaś swego króla? Bo to króliczy stomatolog.
Jeśli nie, to jak wyżej - dr Marta Białasik z Synergii, Bytom, albo Lublin - jak Aguleks pisała. Ona zna lubelskich lekarzy, więc  lepiej Ci doradzi.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline mila

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Rudek
  • Za TM: Blusia, Śnieżka, Szczęściarz, Piorun
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 11, 2016, 22:14:57 pm »
Tak - dr. Kuba leczył moje króliki -niestety dla mnie niejest specjalistą ( może kiedyś był ) . Szukam praktyka - kogoś kto działa a nie tylko dużo gada i sądzi że jest nie omylny tylko dlatego że jest powszzechnie znany i uważany.

Offline zozol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #253 dnia: Marzec 13, 2016, 16:10:29 pm »
Czaję się ostatnio z napisaniem jakiegoś postu, a potrzebuję jakiś rad. Mója królina już nie ma szans na wyzdrowienie, boję się, że przegapię moment, może ona się już męczy i powinnam dać jej odejść? :(

Po krótce - zaczęło się od ropnia na oku wrzesień 2015 - pierwszy zabieg: usunięcie oka, zęba
następny ropień wyszedł jej dość szybko - następny zabieg to usunięcie podwójnego ropnia, skrócenie zębów.
Od września nie je siana, zajada tylko rozmoczony granulat, jeszcze w zeszłym roku jadła tarte warzywa, choć i były momenty dokarmiania - ale doszła do wagi 2 kg co było sukcesem.
Od tego roku z jej jedzeniem coraz gorzej. Jeszcze przed zabiegiem skracania zębów policzkowych jakoś jadła... teraz każda wizyta u weta kończy się tym, że przez ok.5 dni nie ma królika, tak ciężko dochodzi do siebie. Coraz częściej karmie ją przymusowo z czego czasami się wyrywa i stawia opór... od paru dni nie je w ogóle sama, mało wykazuje aktywności, jest podirytowana tym, że ma obśliniony pyszczek. A ja wciąż czekam, że dojdzie do siebie po ostatniej korekcie zębów, że wróci do mnie uśmiechniety, towarzyski pyszczek (a bywaly i takie ostatnio momenty).. :(
ma zdeformowany staw żuchwowy, asymetrie pyszczka, rope "siedzącą" w kości i czasami wyciekającą z kichającego noska, nie wspomne już o nieprawidłowych kupkach wynikającej też ze złej diety, ostatnio jest chudziną. A ja tracę wiarę i siłę, której powinnam mieć dla niej dużo :icon_frown

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #254 dnia: Marzec 13, 2016, 16:14:59 pm »
Zozol, rzeczywiście trudna i  smutna sprawa :( Jaki granulat jej podajesz? Czytałam ostatnio na stronie toruńskiego azylu, że tam króliki nawet niejedzące siana, dobrze się trzymają na rodi care - ale może to właśnie jej podajesz? Poczekałabym jeszcze parę dni, skoro kilka razy miała powroty do lepszej formy po korekcie zębów, to może i ten raz jeszcze będzie miała.
Jeśli nie, jeśli zobaczysz cierpienie i niechęć do walki w oczach Twojej królini, to nadejdzie czas pożegnania się z nią... :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline zozol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #255 dnia: Marzec 13, 2016, 16:46:41 pm »
joac,
rodicare nie próbowałam. Mam mnóstwo granulatów by zachęcać ją do jedzenia, bo zauważyłam, że dość szybko jej się nudzą. Staram się wybierać te z dużą ilością włókna ( JR Farm, Burgess, Brit, Cuni Complete). W sumie obojętnie czy jest na diecie typowo karmy ratunkowej (herbicare, dr ziętek, burgess, jr farm) to i tak te kupki są jakie są, ale to już najmniejszy problem, byleby się tylko nie przytkała. Teraz najważniejsze, żeby w ogóle coś chciała jeść no i żeby przytyła. Kiedyś był taki z niej obżarciuszek... wykradała mi jabłka, pomarańcze wrecz z buzi. Zawsze wskakiwała mi na kolana, jak z drugiego końca pokoju wyczuwała smakołyk i wyłudzała ode mnie małe porcje :( dlaczego nie potrafi mi powiedzieć czy ją bardzo to wszystko boli, czy się męczy, czy dać jej spokój, czy może walczyć o każdy jej dzień... próbuje znaleźć te odpowiedzi w jej oczku... ehh rozkleiłam się totalnie :( :( :( żyję w ciągłym strachu, zaglądam do niej i sprawdzam czy żyje, co robi, boję się gdy głęboko zasypia :icon_frown

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębowe
« Odpowiedź #256 dnia: Marzec 13, 2016, 16:59:16 pm »
Zozol, rozumiem Cię i współczuję, to ciężki, bardzo ciężki czas :( Pisałam o rodi care, bo dziewczyny z Azylu mają doświadczenie w żywieniu bardzo chorych królików, również tych z ropniami, bez zębów etc. i wypróbowywały wiele karm. Jak dotąd tylko rodi care się sprawdził na dłuższą metę - zresztą sama zerknij:
http://www.azyl.vot.pl/2016/03/co-jedza-podopieczni-azylu-dla-krolikow/
Myślę, że w ciągu najbliższych paru dni wszystko się rozstrzygnie. Na pewno jesteś zmęczona, zestresowana, potwornie przybita - też bym była - i tak jesteś niesamowicie dzielna! I właśnie jako najczulszy, najlepiej znający swego zwierzaka, opiekun będziesz wiedziała, czy to już, czy mała jeszcze powalczy.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2016, 17:21:13 pm wysłana przez Aguleks »
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline zozol

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: wrocław
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #257 dnia: Marzec 13, 2016, 17:49:39 pm »
joac,
dzięki za słowo i wsparcie:-) na pewno pomyśle nad rodicare, dzięki za linka.

Tak naprawdę wiele było momentów kiedy myślałam, że to już. Chowała się po kątach w pokoju, siedziała w dziwnych pozycjach na obsikanych, wybobowanych ręcznikach,  były momenty w których jej już nic nie przeszkadzało, nie myła się albo siedziała osowiała w jednym miejscu przez cały dzień. Ale zawsze wracała do "lepszej" formy na tyle ile choroba jej pozwalała. Teraz też musi...

dziękuje joac jeszcze raz  :)

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #258 dnia: Marzec 13, 2016, 18:01:41 pm »
Zozol, nie ma za co, po to jest forum. Trzymajcie się, spróbuj z Rodi Care, może pomoże się królince wygrzebać. Lepiej powalczyć o jeden dzień dłużej niż o jeden za krótko :przytul
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline misia01

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2367
  • Płeć: Kobieta
    • Namaluję obrazy
  • Lokalizacja: Minsk Maz.
  • Pozostałe zwierzaki: koty,psy,konie
  • Za TM: Misia (13.03.2020 r) :(
Odp: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe
« Odpowiedź #259 dnia: Sierpień 18, 2017, 16:52:51 pm »
Moja Misia ma prawdopodobnie przerośniete  korzenie, bo jest łzawienie oczka :( w posiewie nic nie wyszlo wiec na 100% to zeby  :placze wizyta u Dr. Kliszcza dopiero we wrzesniu .Nie wiem czy szukac czegos szybciej czy czekac na termin u Dr.? Misia normalnie je i zachowuje sie jak zwykle. U mnie w Minsku jest Dr. Maluta, ale ona nie robi narkozy wziewnej a ja sie boje Misie znieczulać tylko do RTG