Autor Wątek: Choroby zębów: wady zgryzu, przerost zębów, ropnie okołozębówe  (Przeczytany 125935 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 27, 2012, 14:22:37 pm »
W Brynowie też wszystko praktycznie pod narkozą... Za to ze swojej strony mogę polecić Kraków- w szczególności dr Barana.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline peppera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 27, 2012, 14:36:42 pm »
No właśnie nie podoba mi się ta narkoza... Niestety nie mam możliwości jazdy do Rybnika.

Ewentualnie wybrałabym się na Brynów chociaż to by była ekstremalna wyprawa tramwajami i autobusami. Czy wiesz ile kosztuje wizyta w klinice na Brynowie tak "na dzień dobry"? Jestem przed wypłatą i trochę cienko z kasą :/ ale wolałabym być dobrze przygotowana (np. pożyczyć od kogoś) niż przeżyć szok cenowy przy wyjściu z kliniki z półpustymi kieszeniami.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2012, 14:40:52 pm wysłana przez peppera »

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 27, 2012, 15:00:42 pm »
Miałam z takimi problemami do czynienia przez kilka lat.Naprawdę Twojego króliczka musi zbadać polecany specjalista króliczy.Tak,jak dziewczyny piszą,jamę ustną bada się wziernikiem,bez narkozy.Wet musi wykonać rtg,z kontrastem,aby ocenić,czy korzenie nie są przerośnięte,w których miejscach kanaliki mogą być zablokowane,czy korzenie nie wrastają i nie przerywają płytki kostnej.Wtedy dopiero można podjąć decyzję,dotyczącą dalszego postępowania-czy korygować ząbki co jakiś czas i przepłukiwać kanaliki systematycznie i wykonywać masaże kanalików w domu,żeby je udrożnić,jakie leki stosować,czy ewentualnie zastosować jakieś bardziej radykalne rozwiązanie,np.wyrwanie określonych ząbków.

Od jednego z wetów we Wrocławiu też słyszałam,że w sprawach dentystycznych dr Baran jest najlepszy i stosuje nawet bardzo nowoczesne,skomplikowane metody,których inni,nawet dobrzy specjaliści nie stosują.

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 27, 2012, 16:08:00 pm »
Ewentualnie wybrałabym się na Brynów chociaż to by była ekstremalna wyprawa tramwajami i autobusami. Czy wiesz ile kosztuje wizyta w klinice na Brynowie tak "na dzień dobry"?

Peppera, ciężko powiedzieć, to zależy czy będą robić RTG, czy leki dostanie, lepiej mieć w kieszeni co najmniej 100 zł.
Jednak zastanów się, czy nie lepiej pojechać do sprawdzonego weta, czy to do Rybnika czy Krakowa  i mieć całkowitą pewność, na czym stoisz i dla króliczka będzie mniej stresu jak nie będzie leczony w ciemno i kasy nie zmarnujesz.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 27, 2012, 16:18:05 pm »
Podpisuję się pod jazdą do dobrego weta rękami i nogami. Chociaż na diagnozę. Bo to co opisujesz może się okazać problemem z ząbkami, a niestety niekróliczy wet nawet mając zdjęcie i królika na stole może nie zauważyć problemu.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 27, 2012, 16:25:00 pm »
Też uważam, że w Brynowie wyszłoby koło 100zł. Ale tam nawet RTG czaszki bez narkozy nie zrobią, więc nawet nie ma co iść.
Naprawdę warto byłoby dojechać do Rybnika lub Krakowa od razu niż wydawać kasę na weta, który niespecjalnie pomoże.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Kitty27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Katowice
  • Pozostałe zwierzaki: Kocurek Filemon Filosławski, Gerbile Pola & Tola
  • Za TM: Zorruś-5.X.2009, Brandon-2.XII.2009, Igiełka-24.III.2012, Marlonek-30.VI.2019, Kinia-3.X.2020
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 27, 2012, 16:33:29 pm »
Też uważam, że w Brynowie wyszłoby koło 100zł. Ale tam nawet RTG czaszki bez narkozy nie zrobią, więc nawet nie ma co iść.
a to dziwne.
moim królom zrobili bez narkozy wiele razy w Brynowie.
Ostatnio zrobili RTG i USG Elence, nie zażądali narkozy.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 27, 2012, 16:35:59 pm »
Wet psio- koci może zaszkodzić na samym starcie narkozą. To raz. Dwa- jak nie zna fizjologii króliczka to niestety, albo problemu nie rozpozna, albo rozpozna ale wdrąży złe leczenie albo jeszcze gorzej- nie rozpozna problemu i będzie leczyć w ciemno. A wtedy raczej po króliku.

Takie sprawy są poważne. I nie ma co patrzeć na kase. Wet też człowiek i wielu się zgadza ew. płatność rozłożyć ratalnie. Ale królikowi trzeba pomóc. Teraz może jeszcze je, a lada moment może przestać, albo nie daj Boże zrobi się ropień.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 27, 2012, 17:25:57 pm »
Też uważam, że w Brynowie wyszłoby koło 100zł. Ale tam nawet RTG czaszki bez narkozy nie zrobią, więc nawet nie ma co iść.
a to dziwne.
moim królom zrobili bez narkozy wiele razy w Brynowie.
Ostatnio zrobili RTG i USG Elence, nie zażądali narkozy.

Może teraz robią bez. Ale pamiętam, że przy ropniu (jak jeszcze tam chodziliśmy) to chcieli tylko z narkozą. Nie wiem jak jest teraz, bo baaardzo dawno nie byłam. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline peppera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 29, 2012, 15:58:07 pm »
Nooo i już wiem co jest grane :krolik Znalazłam w Bytomiu "najbardziej polecaną" przychodnię wet i co się okazało, b. dobrze wyposażoną (choćby w aparat do RTG, USG i EKG). Tutaj mieli wziernik i sprawdzili ząbki przez wziernik a nie tak na oko. Okazało się, że kicenty ma przerośnięte ząbki, na jutro jestem z nim umówiona na korektę. Pani doktor fachowo opisała mi co i jak, no i jak z opieką po korekcie, z karmieniem itd. Czyli coś w temacie chyba wie. Nie to co ta, do której chodziłam do tej pory >:(

Trochę się boję, bo to narkoza itd., ale cieszę się jednocześnie, że ktoś go zdiagnozował i mu pomoże.

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 29, 2012, 19:58:37 pm »
No to super :) Też się cieszę i trzymam kciuki. My właśnie wróciliśmy z korekty :)

Offline peppera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
  • Płeć: Kobieta
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 29, 2012, 21:47:42 pm »
@Siemka, a ile zapłaciłaś za korektę?

Offline siemka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1028
  • Płeć: Kobieta
    • skoki z Wichrowego Wzgorza
Odp: Mlaskanie, zgrzytanie, dziwne zachowanie
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 29, 2012, 22:46:22 pm »
Więc tak- korekta była od 70zł do 150. Tosiak miał korygowane korony + wyrwane dwa ząbki+ antybiotyk na 4 dni i za to było 100zł.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Wada zębów (zęby policzkowe)
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 21, 2012, 16:02:34 pm »
Chciała bym się podpytać- czy są na forum osoby, których króliki mają usunięte wszystkie zęby lub większość?
Jak się okazało, moja Dora ma problem z zębami- z siekaczami, ale z policzkowymi też  :/
Podobno na dole są już na tyle przerośnięte, że zaraz coś przebiją- tak twierdzi moja wetka. W środę mam jeszcze dzwonić i się konsultować z drugim weterynarzem- doktorem Czyżem w Szczecinie- ale boję się  :( siekacze z pewnością pójdą do wyrwania- są bardzo krzywe, no ale to nie jest taki duży problem w sumie.
Bardziej boję się o te policzkowe- w dodatku RTG wyszło poruszone i trzeba będzie powtarzać  :/
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Wada zębów (zęby policzkowe)
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 07, 2013, 16:45:36 pm »
Proszę o pomoc - Shiva miała zabieg(pełna narkoza) około 12, nadal jest osowiała i do tego się schowała  ;( od rana nic nie jadła, muszę jej podać te herbi care plus, a ona nie chce słuchać i siedzi potym łóżkiem....
Ile jeszcze mogę jej dać spokój, czy już ją czymś stamtąd wygonić? Martwię się o nią :(

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Wada zębów (zęby policzkowe)
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 07, 2013, 16:53:22 pm »
Po każdej narkozie królik powinien zacząć jeść tak po około 12h. Do doby jest to jeszcze w granicach normy, ale cośkowliek powinna zjeść.

To raczej nie kwestia zębów, a narkozy - po korekcie królik może normalnie jeść, chyba że były wyrywane.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Wada zębów (zęby policzkowe)
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 07, 2013, 17:00:26 pm »
Z tym, że ona od nocy nie je przez te zęby.... No ale zobaczymy, po 18 przyjedzie mój M to ją wyciągnie spod łóżka i nakarmię tego małego zdechlaka...
Nie były wyrywane, ale ona ma język poharatany więc zwykłe jedzenie może jej ból sprawiać.
Dziękuję Eni, uspokoiłam się trochę.

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Wada zębów (zęby policzkowe)
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 07, 2013, 18:54:16 pm »
może spróbuj jej dać jakiś smakołyk? natkę pietruszki albo coś takiego innego miękkiego? co ładnie pachnie i Shiva to lubi?
nie martw się, moja Papaja po narkozie przy okazji sterylizacji, tak normalnie zaczęła jeść dopiero następnego dnia po południu , a wcześniej to tak z łaski skubała właśnie zieleninkę.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Wada zębów (zęby policzkowe)
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 09, 2013, 22:18:43 pm »
Ile czasu może minąć zanim królik znowu zacznie normalnie jeść? Shiva jeszcze normalnie nie je, próbuje, ale wypluwa :( karmię ją papką, ale jest ciągle zmarnowana, leniwa, i widać, że już nieco schudła.
Kiedy jej się wygoi ten poraniony język? Czy ona nie może się przyzwyczaić do podciętych zębów?

Offline Zajęcowa

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2003
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Papajka i Szkwał
  • Pozostałe zwierzaki: Luba, Filip - psy
  • Za TM: Franuś, Gomiś, kochana Rózia ;(
Odp: Wada zębów (zęby policzkowe)
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 10, 2013, 00:16:15 am »
po narkozie już powinna normalnie funkcjonować, ale inna kwestia to to , że ją może boleć wnętrze paszczy...
Próbowałaś z ulubionym jedzeniem? też odmawia?
Suwaczek z babyboom.pl" border="0