Autor Wątek: Jak zrobić taką torbę dla królika?  (Przeczytany 11402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Jak zrobić taką torbę dla królika?
« dnia: Kwiecień 10, 2011, 12:27:57 pm »
Witam chciałam się zapytać : Jak można zrobić taką torbe - transporter dla królika ?

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2011, 12:37:36 pm »
To się raczej kupuje, a nie robi;) A wg mnie najlepsze są zwykłe plastikowe transportery.

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2011, 14:00:05 pm »
Tak, jak wyżej, transporter raczej trudno zrobic samemu, transporter trzeba kupic. Można dostac fajne transportery już od 30zł, jak sie dobrze poszuka.
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline eyva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:19:12 am »
Można dostac fajne transportery już od 30zł, jak sie dobrze poszuka.
proponuję na allegro poszukać bo w sklepach to nie widziałam taniej niż za 75zł
na allegro spróbuj zawęzić poszukiwanie do swojego miasta to jeszcze koszty transportu odpadną...

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2011, 11:42:05 am »
Torba-transporter dla krolika to raczej na bardzo krotka podroz zda egzamin, bo krolik moze w niej zrobic siku. Pies raczej nie zalatwi sie w torbie. Ja mysle, ze uszycie od poczatku takiej torby w domu bedzie drozsze niz kupienie. Bo jak sie zliczy wszystkie materialy, podklad usztywniajacy, zamek blyskawiczny, tasmy i inne to naprawde tanio nie wyjdzie. No i jeszcze trzeba zrobic przeciez szablon na taka torbe, zeby to mialo rece i nogi ;)
Dla krola najlepszy jest plastikowy transporter. Moze w nim wygodnie siedziec, ma wentylacje, moze sie polozyc...
No chyba, ze ktos umie sobie uszyc, lubi i ma materialy :lol Jak tak to czekamy na fotki :)

Offline ammelia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2011, 13:09:18 pm »
jesli potrzebujesz transporter na chwile, to mozesz do tego wykorzystać zwyczajny wiklinowy, lub plastikowy koszyk i w nim przenieść królika, oczywiście wyścielany ręcznikiem i z dostępem do powietrza od góry, albo po bokach. Niestety nie zda egzaminu na dłuższą metę. Na początku tak robilam, potem jak zaczął się sezon chorób u moich panów kupiłam plastikowy transporter i jestem z niego w 100 % zadowolona. 50 zl, a nie do zniszczenia :)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2011, 15:36:52 pm »
Ja mam torby-transportery, bo na wizyty u weta i transportowanie królików w obrębie Warszawy plastikowe są dla mnie po prostu za ciężkie. Ale na dłuższą podróż koniecznie plastikowy. No i absolutnie nie polecam żadnego noszenia w koszach - bez przykrywki królik może w trzy sekundy z niego nawiać. Przestraszy się czegoś i nieszczęście gotowe. Nie eksperymentowałabym też z robieniem transportera, bo ja coś się urwie czy rozklei, to królik wyląduje na chodniku.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2011, 11:18:03 am »
Ja niedawno wymyśliłam a'la torbę dla mojego królika :D

Projekt :
http://imageshack.us/photo/my-images/577/torba.png/

Niedługo pokażę torbe na żywo :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2011, 11:29:07 am wysłana przez Króliczara »

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2011, 12:29:30 pm »
Ja niedawno wymyśliłam a'la torbę dla mojego królika :D

Projekt :
http://imageshack.us/photo/my-images/577/torba.png/

Niedługo pokażę torbe na żywo :D

Ja tam bym się bała, że karton mi się urwie i królik spadnie... Nie lepiej kupić porządny transporter? Będzie służył przez kilka dobrych lat.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2011, 16:21:30 pm »
O matko.... Transporter z kartonu to kompletne fiasko będzie. Przemoknie, urwie się, będzie w nim za duszno...

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2011, 20:40:42 pm »
przestań kombinować i kup normalny transporter. karton? jak już dziewczyny pisały- albo się porwie, albo przemoknie i będzie zbyt miękki, żeby utrzymać królika, w obu przypadkach królik spada na ziemię, a Ty go łapiesz z nadzieją, że przerażony królik w popłochu nie wbiegnie pod koła samochodu. bardziej stawiałabym na to, że przemoknie, królik raz dwa go zasika. materacyk czy ręcznik to spowolni, ale nie przekreśli całkowicie problemu.
w jakimś wątku pisałaś, że możesz wydać 50zł na gitarę. to idealna kwota na transporter.
http://www.krakvet.pl/ferplast-transporter-atlas-p-8619.html i przesyłka 10zł.
jak się ma królika, to, niestety, czasem trzeba sobie odmówić przyjemności na rzecz bezpieczeństwa naszego podopiecznego. a taki transporter może służyć nawet kilka lat.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 14, 2011, 21:05:31 pm »
A ja się zastanawiam...

Oczywiście karton nie jest idealnym rozwiązaniem, choć na krótką podróż i koniecznie podtrzymywany od spodu, to jeszcze da radę. Ale nie nad tym myślę. Tak podsuwacie "kup transporter", a przecież te transportery tez ktoś robi. Oczywiście z plastiku to raczej wyższa szkoła jazdy, ale już ze sklejki, skrzynki czy materiału to czemu nie? Przecież te torby do transportu ktoś wymyślił i grubą kasę za nie chce - a one są w zasadzie proste - nawet na allegro są już producenci, którzy zajefajne torby robią, tylko masakrycznie drogie. Jak dziewczyna, czy ktokolwiek inny, ma talent, materiały i ochotę, to czemu miałaby nie zrobić sobie takiego czegoś - właśnie pokombinować?

Niestety przedstawiony projekt z wyżej wymienionych powodów nie jest dobry - karton musiałby mieć wzmocnione dno i pewne uchwyty (choćby tak, jak się owijało kiedyś paczki sznurkiem, żeby były linki od spodu i po bokach, a do nich uchwyt), a i tak nie dałoby się zostawić w nim królika bez nadzoru (bo wygryzłby dziurę i poszedł w dal).

Tak więc, nie mam nic przeciwko samodzielnie robionym akcesoriom, byleby były z głową robione i uwzględniały potrzeby i bezpieczeństwo uszaków
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2011, 22:11:56 pm »
Ja też nie mam nic przeciwko samodzielnie robionym akcesoriom. Jednak nie zaryzykowałabym robienia transportera samemu. Klatkę okej, można zbić z jakichś desek, dopasować siatkę i niech stoi w domu, nie musi nawet ładnie wyglądać. Ale transporter? To ma być naprawdę bezpieczne. Przecież królik ma być przenoszony poza domem, musimy mieć pewność, że jest solidnie zabezpieczony. Jeśli ktoś ma aż taki talent, to w porządku. Jednak my nie jesteśmy zawodowcami (w większości), nie damy rady przemyśleć wszystkiego pod takim względem, żeby było funkcjonalne, żeby odpowiadało naszemu uszakowi, żeby było bezpieczne, a do tego trzeba też pamiętać o wszystkim od strony technicznej- jakie obciążenie, gdzie coś wzmocnić, gdzie wpasować uchwyt albo pasek na ramię, żeby całość była w miarę stabilna podczas noszenia i żeby uszak nie leżał na przykład na ściance. Nie sądzę, żeby 13-letnia dziewczynka to potrafiła.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Kuniaki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 14, 2011, 23:42:34 pm »
Ja też nie mam nic przeciwko samodzielnie robionym akcesoriom. Jednak nie zaryzykowałabym robienia transportera samemu. Klatkę okej, można zbić z jakichś desek, dopasować siatkę i niech stoi w domu, nie musi nawet ładnie wyglądać. Ale transporter? To ma być naprawdę bezpieczne. Przecież królik ma być przenoszony poza domem, musimy mieć pewność, że jest solidnie zabezpieczony. Jeśli ktoś ma aż taki talent, to w porządku. Jednak my nie jesteśmy zawodowcami (w większości), nie damy rady przemyśleć wszystkiego pod takim względem, żeby było funkcjonalne, żeby odpowiadało naszemu uszakowi, żeby było bezpieczne, a do tego trzeba też pamiętać o wszystkim od strony technicznej- jakie obciążenie, gdzie coś wzmocnić, gdzie wpasować uchwyt albo pasek na ramię, żeby całość była w miarę stabilna podczas noszenia i żeby uszak nie leżał na przykład na ściance.

Zgadzam się w 100%.
Od siebie dodam tylko, że gdy (tfu, tfu) królik zachoruje na chorobę zakaźną, transporter trzeba często dezynfekować. Plastik można łatwo oczyścić. Karton (o ile przeżyje podróż) będzie się nadawał do wyrzucenia. Drewno także. A wiem co mówię, bo sama bardzo często musiałam (i dla bezpieczeństwa małego ciągle to robię) dezynfekować wszystko, z czym Tyszuń miał styczność.

Offline Króliczara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 451
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jak zrobić taką torbę dla królika?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 05, 2011, 21:32:24 pm »
Teraz mam w planie 20 września kupić torbę transporter dla uszaka :)