Autor Wątek: dwa króliki w warszawskim sklepie  (Przeczytany 5121 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
dwa króliki w warszawskim sklepie
« dnia: Kwiecień 05, 2011, 21:08:12 pm »
w jednym z warszawskich sklepów zoologicznych są 2 króliki do oddania- są spore- i to jest własnie ich "problem"- mają ok 6/7 miesięcy i nikt nie chce ich kupić- bo są za "stare" i "za duze"....są to samce i nie darzą się wielką miłością, dlatego są wypuszczane na kicanie oddzielnie.
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline Samogonny Mefisto

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2011, 22:00:22 pm »
Napisz o tym konkretnie do SPK na email: adopcje@kroliki.net

Miałabyś możliwość zabrania ich z tego sklepu czy jednak nie? Bo to też ważne. Jak nie to trzeba byłoby im jak najszybciej znaleźć jakiś DT. Gdyby była możliwość to dobrze by było gdybyś zrobiła im zdjęcia i także wysłała lub wrzuciła tuta. ; ))

Tak mi się wydaje, że będzie najlepiej.
~ Stwierdzenie, że zakaz tortur jest absolutny i bezdyskusyjny, stanowi przejaw takiego
 samego fundamentalizmu, jaki wraża się wprzekonaniu o całkowitym i bezwarunkowym zakazie aborcji." - J.M.
~

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2011, 22:43:42 pm »
Zapomniałeś napisać jaki to sklep - to najważniejsza informacja :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2011, 00:25:40 am »
Jeśli zdecydujecie się na wykupienie królików, to pomożemy w adopcji, jednak nie zapewnimy domu tymczasowego - proszę to wziąć pod uwagę, bo niestety nie mamy gdzie wsadzać tych królików, tyle ich jest i priorytet mają króle poszkodowane albo wymagające specjalnej troski.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2011, 05:16:43 am »
prawdopodobnie wezme je- i 1 zostawie na stałe, a dugiego tymczasem (d.t.). A nazwy sklepu publicznie nie podałam, bo w internecie krążą osoby, które szukają króli do innych niż etyczne celów :(
te króliki są lubiane przez obsługę sklepu, dobrze traktowane- ale wiadomo, warunków nie ma...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2011, 05:22:30 am wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2011, 05:32:25 am »
niestety w obecnym mieszkaniu nie mam w ogóle warunków na 2 króle :( myślałam, że lada chwila będę się mogła przeprowadzić...a to niestety za ok 2 tyg. więc 1 uszatek nadal będzie w sklepie, a osobie zainteresowanej powiem gdzie jest
Króliki są spore- najlepsza klatka dla nich to 100cm. Jeden trochę ciemniejszy, a drugi jaśniejszy- jeden sprytniejszy, a drugi to taka mała ciapa ;) boją się obcych...nie wiem jak z braniem na ręce- ale są piękne :) Jeden niedługo będzie u mnie- muszę się do tego przygotować (klatka, jedzonko, sianko, miejsce)...choć nie wiem który... wzięłabym najchętniej oba- ale nie mam na razie gdzie ich umieścić :(
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2011, 05:39:33 am wysłana przez nubijka »
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

agaffe

  • Gość
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:23:00 pm »
nubijka, wypadałoby powiadomić pośredników adopcyjnych, z którymi się kontaktowałaś, o swojej rezygnacji z adopcji.
sama niedawno niecierpliwiłaś się, kiedy dostaniesz odpowiedź na swojego maila :]

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2011, 16:57:53 pm »
hmm- niecierpliwiłam się- bo nikt się do mnie nie odzywał...dopiero po jakimś czasie dostałam informację, ze oba króliki będą najprawdopodobniej zaadoptowane...dlatego nie rozumiem z jakiej adopcji mam rezygnować?  :icon_cool
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

agaffe

  • Gość
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2011, 19:03:35 pm »
dobra, źle się wyraziłam, powinno być - "chęci adopcji" :)
a konkretnie chodziło mi o Fetka, ale już to sobie wyjaśniłyśmy :]

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 18, 2011, 11:28:21 am »
czy coś w sprawie tych królików się zmieniło? Wiadomo coś?

agaffe

  • Gość
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 18, 2011, 12:55:05 pm »
z tego co wiem jeden królik jest cały czas w sklepie, a drugi ma ropnia okołozębowego i ponoć jest na leczeniu, ale to już nubijka musi się wypowiedzieć, ja się nie orientuję:)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 18, 2011, 17:29:17 pm »
no właśnie- ten zdrowy już został oddany komuś, a ten chory- jest w trakcie leczenia i niedługo wróci do sklepu, wtedy go zabieram :) (mam nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2011, 15:10:28 pm »
nubijka jak uszatek trafi już do Ciebie to załóż mu proszę nowy wątek a ten zamykamy :)

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: dwa króliki w warszawskim sklepie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2011, 15:46:53 pm »
ok :)...mam nadzieję, że trafi, bo coś długo nie dzwonią ze sklepu, że wrócił :P
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)