Autor Wątek: Tanie klatki na 2 króliki?  (Przeczytany 52234 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline sayaha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 425
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Moje króliki: Choco, Lilo
  • Pozostałe zwierzaki: Bazyl
  • Za TM: Kula
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 02, 2011, 21:41:51 pm »
Tańszego kojca nie kupisz. Dużej klatki za mniej niż 100 zł też nie.

Jast

  • Gość
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 03, 2011, 08:37:19 am »
Fakt, ale żeby moje przyszłe uszatki były szczęśliwe mogę wydać tyle, ile trzeba.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 03, 2011, 11:51:24 am »
Jast - jak Ci wiele osób radziło - ZACZNIJ OD JEDNEGO KRÓLIKA.

Jast

  • Gość
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 03, 2011, 13:41:19 pm »
Wiem, ale jak tak często piszę- dla mnie prawie nie ma różnicy, bo i tak będę miała dwa, tylko drugiego trochę później. Ale będą. Wiem, szanuję wasze rady, bo wy się znacie o wiele lepiej na królach ode mnie. Chcę, żeby doświadczenie zdobyte na króliku (nie jego kosztem!) mogę wykorzystać za jakiś czas na drugim, w większym odstępie czasu.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 03, 2011, 22:50:15 pm »
Ja ostatnio kupiłam 2 klatki 100 cm- jedną za 50 a drugą za 60 zł  :)
Trzeba tylko szukać i być czujnym  ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Jast

  • Gość
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 04, 2011, 13:54:34 pm »
Hmm. Ja akurat nie mam nosa do takich spraw ;)

Offline Branwen

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1681
  • Płeć: Kobieta
Potworki zapraszają do swojej galerii: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13287.0.html

Offline eyva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:29:45 am »
Ostatnio z facetem zrobiliśmy zagrodę dla królików 1m x 2m zmieściliśmy się w 80zł
ale zagroda jest niemobilna (trzeba rozkręcić) i jak się znajdzie królik kamikadze to byłby w stanie ją zjeść  :DD (czytałam na forum o takich  :diabelek)

przez pierwszy miesiąc wydałam na królika prawie 500 zł (nie licząc klatki) i wcale nie przesadzam
i to nie na żadne pierdoły i zabawki (no dobra oprócz kuli -smakuli i szelek ;) ale to pikuś w porównaniu z całością)
tak informacyjnie pokazuje ci że z kosztem utrzymania królika to rożnie bywa...

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:41:13 am »
Jast wielka wręcz bym powiedziała klatka ;) ZA stosunkowo nieduże pieniądze
http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-swinki-morskiej-140cm-gigant-i1549508229.html

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 11, 2011, 13:32:52 pm »
Jast wielka wręcz bym powiedziała klatka ;) ZA stosunkowo nieduże pieniądze
http://allegro.pl/klatka-dla-krolika-swinki-morskiej-140cm-gigant-i1549508229.html

9 dni do końca i już dwie osoby się licytują więc cena znacznie pójdzie w górę :)
Ale licytuj, może uda Ci się :P

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 11, 2011, 21:10:04 pm »
Jedna z tych osób to ja, ale zrezygnowałam, bo wolę kojec :D

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 12, 2011, 11:11:37 am »
Najlepiej kupić 2 klatki na allegro takie same i je połączyć zrobić schodki dla króla na wyższe piętro bądź można kupić już gotową np. :http://allegro.pl/klatka-willa-2-pietra-dla-krolika-szynszyla-i1541874149.html
Tylko ta akurat jest mała no ale można kupić np.: dwie setki lub dwie 120 połączyć i już mamy klatkę dla dwóch królów. Albo jak to dziewczyny wcześniej napisały zagroda najlepsza ;P jak mamy dużo miejsca to można kupić  dwie zagrody z 6 lub 8 elementów połączyć i już mamy zagrodę dla króliczków większą ;)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 12, 2011, 14:05:03 pm »
Najlepiej kupić 2 klatki na allegro takie same i je połączyć zrobić schodki dla króla na wyższe piętro bądź można kupić już gotową np. :http://allegro.pl/klatka-willa-2-pietra-dla-krolika-szynszyla-i1541874149.html
Tylko ta akurat jest mała no ale można kupić np.: dwie setki lub dwie 120 połączyć i już mamy klatkę dla dwóch królów. Albo jak to dziewczyny wcześniej napisały zagroda najlepsza ;P jak mamy dużo miejsca to można kupić  dwie zagrody z 6 lub 8 elementów połączyć i już mamy zagrodę dla króliczków większą ;)

Nie koniecznie trzeba kupować 2 zagrody :) Jedna zupeeeełnie wystarczy :)
Ja mam zagrodę 8-scienną 60x60cm. W kwadrat wychodziło 120x120 - jak dla jednego króla ok :)

Zrobiliśmy małe przemeblowanie zagrody i konstrukcja ma 150x140cm -  na dwa króliki IDEALNIE :D
do tego potrzebne było tylko 5 ścianek z owej kupionej zagrody i ściany (najlepiej to robić tam gdzie mamy kąt ścian)
przy ścianach płotka od zagrody nie ma, są tylko ścianki dane od strony pokoju. Ostatnie przymocowane są do ścian za pomocą haków.
Więc myślę, że to idealne rozwiązanie.

Kupna dwóch klatek nie polecam, bo więcej zajmują miejsca same klatki, niż miejsca jest w nich.
Zresztą koszt dwóch klatek zwykle może być większy niż kupno kojca.

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 12, 2011, 14:49:02 pm »
No tak ale jeżeli ktoś nie ma miejsca na zagrodę (tak jak ja) to musi kupić dwie klatki tych samych rozmiarów i tylko połączyć i gotowe. U mnie np. to tylko dwie klatki na sobie tak połączone by wchodził w grę inaczej nie da rady ;/ Zagrodę bym mogła mieć ...ale moja siostra...ona nie lubi mojego królika chociaż miał być on wspólnym królikiem ale jej się znudził(wiem, głupia jak but ona jest no ale nic nie poradzę..starsza a głupsza) no i powracając do tematu to właśnie bym mogła mieć zagrodę ale to bym musiała się pozbyć takiego małego stolika i laptopa mojej siory ale to nie wchodzi w grę bo ona się nie zgodzi..bo dla niej laptop ważniejszy..żall mi jej debilka powinna się już dawno wyprowadzić już miejsca w tym pokoju nie ma ;P
A nic jej przetłumaczyć nie mogę ..uparta jak osioł. Dosłownie zawsze się ze mną kłóci i mówi że ma rację ..Na przykład ostatnio miała ona kupić karmę dla króla.. i co? nie kupiła bo ona musi mieć na wyjazd!!No myślałam że ją zatłukę!! Kurde 15 zł nie może wydać...A moja mama nie chce mnie słuchać bo jak zwykle broni tej debilki../(sorka za wyrażenia ale nie mogę z nią już wytrzymać i muszę jakoś odreagować)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 12, 2011, 14:55:42 pm »
No tak ale jeżeli ktoś nie ma miejsca na zagrodę (tak jak ja) to musi kupić dwie klatki tych samych rozmiarów i tylko połączyć i gotowe. U mnie np. to tylko dwie klatki na sobie tak połączone by wchodził w grę inaczej nie da rady ;/ Zagrodę bym mogła mieć ...ale moja siostra...ona nie lubi mojego królika chociaż miał być on wspólnym królikiem ale jej się znudził(wiem, głupia jak but ona jest no ale nic nie poradzę..starsza a głupsza) no i powracając do tematu to właśnie bym mogła mieć zagrodę ale to bym musiała się pozbyć takiego małego stolika i laptopa mojej siory ale to nie wchodzi w grę bo ona się nie zgodzi..bo dla niej laptop ważniejszy..żall mi jej debilka powinna się już dawno wyprowadzić już miejsca w tym pokoju nie ma ;P
A nic jej przetłumaczyć nie mogę ..uparta jak osioł. Dosłownie zawsze się ze mną kłóci i mówi że ma rację ..Na przykład ostatnio miała ona kupić karmę dla króla.. i co? nie kupiła bo ona musi mieć na wyjazd!!No myślałam że ją zatłukę!! Kurde 15 zł nie może wydać...A moja mama nie chce mnie słuchać bo jak zwykle broni tej debilki../(sorka za wyrażenia ale nie mogę z nią już wytrzymać i muszę jakoś odreagować)

Powtarzam. Dwie klatki zabierają więcej miejsca niż sama zagroda, a koszt ich jest większy.
Zagrodę też bez problemu ustawisz na wymiar klatki 100x ok 50 cm. lub więcej- jak kto woli.
Zagrody możesz formować też 50-60cm szerokość a np 2m długość- jak wolisz.

Offline dorkas

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 12, 2011, 15:22:00 pm »
Zrobiliśmy małe przemeblowanie zagrody i konstrukcja ma 150x140cm -  na dwa króliki IDEALNIE
do tego potrzebne było tylko 5 ścianek z owej kupionej zagrody i ściany (najlepiej to robić tam gdzie mamy kąt ścian)
przy ścianach płotka od zagrody nie ma, są tylko ścianki dane od strony pokoju. Ostatnie przymocowane są do ścian za pomocą haków.


Madziu, możesz wrzucić fotki swojej zagrody? z chęcią zobaczę. dzięki

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 12, 2011, 16:21:56 pm »
Powtarzam. Dwie klatki zabierają więcej miejsca niż sama zagroda, a koszt ich jest większy.
Zagrodę też bez problemu ustawisz na wymiar klatki 100x ok 50 cm. lub więcej- jak kto woli.
Zagrody możesz formować też 50-60cm szerokość a np 2m długość- jak wolisz.

No ja wiem ale jak ktoś ma taki pokój jak ja to zagroda nie wchodzi w grę bo ja mam od razu tutaj łóżko i tylko klatka na klatce może być ..nawet 120 mi się nie mieści a zagroda nie może być bo moja siostra by łóżka nie miała jak zrobić, i z tyłu od razu są kable i nie mam jak ich schować.A tak klatka spokojnie sobie stoi i jest dalej od kabli a zagroda nawet 4 elementy by mi się nie zmieściły...Więc tylko mówię jak ktoś ma taki problem jak ja czyli siostra pod dachem i mały pokój..A u mnie to tylko dwie klatki by wchodziły w grę bo nie mam za dużo miejsca w szerokości lecz więcej w wysokości ale też nie mogłyby być za wysokie bo jest jeszcze skos ;/

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 12, 2011, 18:03:00 pm »
jak masz jednego królika to wystarczy jedna klatka, po co piętrowa?

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:40:49 pm »
No ja wiem ale mówię ogólnie że jakby ktoś chciał bo w temacie jest podane klatka na 2 króliki.. to mówię jakby było jak ma mały pokój jak ja i brak miejsca na zagrodę.

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 12, 2011, 20:49:23 pm »
Nie zupełnie rozumiem o co Co chodzi... Mały pokój ok... Ale jest miejsce na klatke która zajmuje więcej miejsca niż na kojec, który zajmuje mniej? bez sensu.