Autor Wątek: Tanie klatki na 2 króliki?  (Przeczytany 52223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 12, 2011, 22:02:55 pm »
Zrobiliśmy małe przemeblowanie zagrody i konstrukcja ma 150x140cm -  na dwa króliki IDEALNIE
do tego potrzebne było tylko 5 ścianek z owej kupionej zagrody i ściany (najlepiej to robić tam gdzie mamy kąt ścian)
przy ścianach płotka od zagrody nie ma, są tylko ścianki dane od strony pokoju. Ostatnie przymocowane są do ścian za pomocą haków.


Madziu, możesz wrzucić fotki swojej zagrody? z chęcią zobaczę. dzięki

Przedtem wyglądała tak. Wymiary: 120x120cm



Obecnie. Wymiary 150x140cm.





(...)i z tyłu od razu są kable i nie mam jak ich schować.A tak klatka spokojnie sobie stoi i jest dalej od kabli (...)

W sklepach jest od groma osłonek na kable bądź listew specjalnych do chowania ich lub nawet też listwy przypodłogowe z przestrzenią w środku na te kable.
Metod ich chowania jest wiele. Ceny również nie są wygórowane.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2011, 22:07:43 pm wysłana przez Madzia7 »

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 12, 2011, 22:47:32 pm »
Ja też niedługo przeprowadzam króliki do zagród. JEdna będzie w takiej 115/115, a druga w 5-kątnej :D (3*100 i 2 * 50). Fajnie masz urządzoną zagrode, może z Ciebie ściągnę :D

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 12, 2011, 22:53:20 pm »
Ja też niedługo przeprowadzam króliki do zagród. JEdna będzie w takiej 115/115, a druga w 5-kątnej :D (3*100 i 2 * 50). Fajnie masz urządzoną zagrode, może z Ciebie ściągnę :D

Ściągaj sobie śmiało :D
Szczerze powiedziawszy uszak jest wniebowzięty nie zagrodą ale samym domkiem kartonowym (porozrywał prawie całą podłogę od niego) no i tym takim "tunelikiem" z kawałka kartonu :) Szczególnie tym tunelikiem :D
 
Jeszcze czekam na zamówienie z JR FARM i dojdą tunele (lub tunel) z sianka lub wikliny z siankiem :D

Offline shoti1910

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
    • SPŚM
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Shila i Siggy
  • Pozostałe zwierzaki: średniej wielkości zoo ;)
  • Za TM: Benio
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 12, 2011, 23:12:11 pm »
Wiem, że tworzę OT, ale jakiej jest wysokości Twój kojec? Pewnie sporo ponad 60 cm... Moje mają 60 i mam dylemat czy jakąś siatkę dokupić jako taki dach

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 13, 2011, 09:45:33 am »
Wiem, że tworzę OT, ale jakiej jest wysokości Twój kojec? Pewnie sporo ponad 60 cm... Moje mają 60 i mam dylemat czy jakąś siatkę dokupić jako taki dach

Wysokość ma 60 cm :) Ale uszak nie wyskakuje :)

Offline Kania

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 268
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 25, 2011, 13:46:22 pm »
Najlepszy byłby kojec ale to już mówiły dziewczyny ja natomiast powiem że na zooplus zobaczyłam dzisiaj taką klatkę o :http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/klatka_dla_gryzoni/dla_krolika_miniatrurki/klatka_120/61257 duża i tania ale to nie zmienia faktu że na dwa kóliki to jednak jest za mało..Ja równierz stawiam na kojec i np klatkę bo króliki mogą się nie polubić więc najpierw jeden i klatka zobaczysz czy w ogóle dasz radę z dwoma a potem kojec.. Jeden królik może żyć w klatce do czasu aż uszy się nie zaprzyjaźnią a drugi w kojcu.
Kochanie tak bardzo mi Ciebie brak..
''Cover my eyes
 Cover my ears
 Tell me these words are a lie
 It can't be true
 That I'm losing you
 The sun cannot fall from the sky
 Can you hear heaven cry
 Tears of an angel''

Offline nubijka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 25, 2011, 19:43:32 pm »
Ja też mam taki kojec z allegro http://allegro.pl/kojec-dla-gryzonia-lub-psa-8-elem-60x60-gratis-i1530669425.html i nie zamykam go- ale dołączam do klatki albo nieokablowanej części mieszkania- bo muszą w nim kicać 4 maluchy :)
"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem. Los zwierząt jest nierozerwalnie związany z losem człowieka"
Emile Zola

moje: 2 psy, 11 szczurków i Maciek (król)

Fauka

  • Gość
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 25, 2011, 19:56:46 pm »
Co myślicie o piętrowych klatkach dla królików czyli takie 120*2 razem z górą?

Sassenka

  • Gość
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 25, 2011, 20:09:06 pm »
Ja też miałam zagrodę :)



 i jednak przeszłam do klatki :)


i jestem bardzo zadowolona :)

Fauka

  • Gość
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 25, 2011, 20:21:06 pm »
Sassenka, co to jest za klatka i jakie ma wymiary?

Sassenka

  • Gość
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 25, 2011, 20:55:50 pm »
140 na ileś :P ale dywan jest kupiony na 135 na 64 czy jakoś tak nie pamiętam a jestem "na świętach" więc nie zmierzę

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 22, 2011, 20:04:39 pm »
Nie zupełnie rozumiem o co Co chodzi... Mały pokój ok... Ale jest miejsce na klatke która zajmuje więcej miejsca niż na kojec, który zajmuje mniej? bez sensu.

Sory że tak późno odpisuję no ale u mnie klatka mniej miejsca zajmuje niż zagroda... ja specjalnie muszę robić zabudowę aby weszła zagroda bo tak nie wejdzie...a tylko klatka 80 mi weszła a tak nie mam gdzie postawić taki mam właśnie mały pokój jeszcze dużo rzeczy w nim jest.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 22, 2011, 22:49:39 pm »
Nie zupełnie rozumiem o co Co chodzi... Mały pokój ok... Ale jest miejsce na klatke która zajmuje więcej miejsca niż na kojec, który zajmuje mniej? bez sensu.

Sory że tak późno odpisuję no ale u mnie klatka mniej miejsca zajmuje niż zagroda... ja specjalnie muszę robić zabudowę aby weszła zagroda bo tak nie wejdzie...a tylko klatka 80 mi weszła a tak nie mam gdzie postawić taki mam właśnie mały pokój jeszcze dużo rzeczy w nim jest.

Też miałam początkowo "zagracony" pokój i nie miałam miejsca na zagrodę a tylko klatke 100cm.
Zrobiłam porządki, powywalałam to, czego nie używałam (np niektóre częsci mebli), troszkę przemeblowałam i miejsce się znalazło na ogromną zagrodę.
Wystarczy chcieć i się postarać :)

Offline Skittles

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 673
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Egon,Bobo,Bajka
  • Na DT: Pimpcia,Skiper
  • Pozostałe zwierzaki: Cherie&Carrie
Odp: Tanie klatki na 2 króliki?
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 23, 2011, 18:28:58 pm »
No wiesz ale ja wywalić też nie mogę bo mieszkam z siostrą w pokoju....na dodatek małym i spytałam się czy telewizor mogę wywalić(bo i tak nie oglądam) a ona nie.
A mój pokój wygląda tak jak się wchodzi: po lewej zabudowa-szafa- na całą ścianę potem po prawej moje łóżko takie że jak się je rozłoży to nie można przejść i trzeba łazić po łóżku a obok mojego łóżka jest następne mojej siostry takie same..one są od razu obok siebie nie ma między nimi przejścia nic z tych rzeczy.
Na przeciwko łóżek telewizor,który leży na szafce i w szafce są głośniki a na głośnikach karmy itd. dla królika i myszaków.
zaraz  po prawej stronie od strony tv jest biurko -ogromna landryna jeszcze brzydka bo już pogryzdana- jak jest biurko to od razu jest klatka królika , która ledwo się mieści a jest mała jak nie wiem co a na klatce królika jest klatka dla myszek  i aż po skos jest transporterek na klatce myszek (dla królika transport.) a po klatkach od razu znajduje się stolik na którym moja siostra ma laptopa.Koło niego są płyty z muzyką i zdjęciami.
A więc mój pokój jest strasznie mały..pewnie najmniejszy na całym forum...i mimo moich chęci i wyobraźni działającej nic nie wymyśliłam....muszę czekać na zabudowę, która będzie aż od biurka(którego już nie będzie) aż po koniec stolika mojej sis z laptopem i pod zabudową będzie zagroda a na zabudowie klatka królika(którą ofiaruje myszką) noo i bynajmniej królik nie ucieknie od góry bo będzie zabudowa ja siatki nie muszę kupować i zaoszczędzę kasę .Tylko będę musiała wymierzyć bo nie wiem czy ta zagroda aby na pewno się zmieści.
Więc mówię nawet gdybym bardzo chciała nic bym nie wykombinowała z takim pokojem i z siostrą;/
 :)