Autor Wątek: Prawie nic nie je  (Przeczytany 3013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gosiek

  • Gość
Prawie nic nie je
« dnia: Luty 03, 2006, 11:16:42 am »
W schronisku Luna żyła na samych ziołach Zuzali i to podawanych w ilościach raczej niewielkich  :?
U mnie od razu dostała siano i na szczęście je wcina.
Jednak granulatu praktycznie nie tknęła ani wczoraj ani dzisiaj (dałam jej Duo Cuni z odrobinką Vitapolu i praktycznie tylko Vitapol zjadła - ale to było dosłownie pare ziarenek).
A jak biegała po pokoju, to chciałam jej dać na odwagę kawalątek marchewki,ale tylko ją obrudkowała i poleciała dalej.Później już nie zwracała na nią uwagi.Zupełnie, jakby nie wiedziała,że to służy do jedzenia...

Na obiad spróbuję dać jej odrobinkę natki pietruszki i listek cykoriii - zobaczymy...
Jednak trochę mnie to martwi.Niestety ma tak bujne futerko,że nie widać spod niego czy jest chyda czy gruba  :(

Myślicie,że "nauczy się jeść" mimo,że jest już dorosła?

Gosiek

  • Gość
Prawie nic nie je
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2006, 12:21:42 pm »
Kurcze, jednak nie dostanie żadnych warzyw, bo ma rozwolnienie  :(
Przetrzymać ją na samym sianie czy próbować dalej podawać granulat?

Katasza

  • Gość
Prawie nic nie je
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2006, 14:46:00 pm »
ja bym radzila narazie siano i wode. nie dosc ze mala stresuje sie zaistniala sytuacja to jeszcze zmiana diety nawet powolutku w tej chwili przeprowadzona moze zaszkodzic. mysle ze powoli nauczy sie jesc wszystko co powinny wcinac kroliki, ale troche to musi potrwac.

karo

  • Gość
Prawie nic nie je
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2006, 15:42:23 pm »
Twoja kroliczka poprostu nie wie co to inne jedzenie niz suszonki, ktore jadla tak jak mowisz w schronisku... kroliczki z bardzo duza rezerwa podchodza do nowosci wiec trzeba dac jej nieco czasu na oswojenie sie i poprubowanie nowego pokarmu :) mysle ze po jakims czasie kroliczka zasmakuje i bedzie jadla wszystko... moj szarus juz nieraz tak mial kiedy dawalam mu jajas nowosc.. potem wcinal jakby jadl to od dawna :)  :)