Autor Wątek: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.  (Przeczytany 210322 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 16, 2012, 18:03:49 pm »
No oczywiscie tu najwazniejsze sa uszaki I ich zdrowie ale kurcze trzeba ochrzaniac takie sklepy zeby sprawdzaly swoje produkty. Jeden uszak nie zje, inny- niestety zje. A wtedy problem, bol I cierpienie. A gorzej jak wlasciciel takiego zierza nie zna I nie zdaje sobie sprwy ze wet jego uszaka nie jest "kroliczy"... Chociaz takze I pieniadz jest wazny.

A z ktorej karmy sie uszaki kokcydioza zarazily- jesli mozna zapytac?

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 16, 2012, 18:11:07 pm »
to było dawno temu - 19 lat temu pierwszy sie zaraził- wtedy było bardzo mało karm do wyboru- była taka drobna karma junior cos tam z niemiec specjalnie sprowadzona bo innej nie jadl, a drugi karma vitapolu ( 16 lat temu) oba ledwo to przezyly
w karmach zdarzaly sie mole , pajeczyny koszmar jakis a teraz plesn w zuzali dlatego wlasnie ostatnie 16 lat karmilam zwierzaki tylko naturalnie -strach podawac cokolwiek kupnego:(
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 16, 2012, 18:35:48 pm »
Kurczę, miałam robić zakupy na urodzinki Marjanka, ale teraz się boję suszki pozamawiać, żeby mi jakiejś pleśni nie wysłali... :/


Zapraszamy do naszej galerii :)

kateryna

  • Gość
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 16, 2012, 18:51:19 pm »
Czyli te ciemnobrązowe liście świadczą o wilgotności? Dzisiaj właśnie przyszła paczka, otwieram mniszka a tam część paczki prawie czarna :/

Offline Aguleks

  • Moderator
  • **
  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 15776
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Tadek
  • Za TM: Najukochańszy Buńczek, Chrupek, Pola, Jimmy i Roksanka
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 16, 2012, 19:24:25 pm »
Na szczęście nam się nigdy nie zdarzyło nic podobnego, dobrze, ze w sezonie pozyskuję sama i susze sama. Moim skromnym zdaniem pleśń w ziołach to raczej wynik niedostatecznego wysuszenia, same zauważcie, że czasem taki mniszek jest w worku w całej kępie. Zbyt wilgotny surowiec zapakowany do foliowego wora i jeszcze zawiązany szczelnie bez dostępu powietrza, to jak nic musi się z tego "urodzić" pleśń.
Hmmmm może warto pomyśleć o dobrym źródle ziółek dla ucholi nie chwaląc się (ale żem skromna) np.w  moim "Uszatym przysmaku" ( nazwa przednia, a moja familia to tarzała się ze śmiechu jak im obwieściłam jak to to się będzie nazywało), ruszamy na wiosnę jak roślinność urośnie. Więcej wiadomości na ten temat w moim wątku ;)
Pozdrawiam
Przygody moich uszaków możesz śledzić tutaj: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,12627.0.html

"Los zwierząt jest dla mnie ważniejszy niż strach przed ośmieszeniem" (E. Zola)

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 16, 2012, 21:26:28 pm »
Ja kupiłam parę dni temu Babkę i mniszka z Zuzali(jakimś cudem udało mi się dostać ją w sklepie a nie przez neta). Przed zakupem oglądałam z każdej strony woreczki z suszkami i udało mi się dostać świeże. Jak odwiązałam sznureczek to Pepa w klatce na dwóch łapkach stanęła i wąchała co to za pyszności. Za to zamówione ze sklepu internetowego pędy jabłoni były wręcz gąbczaste. Mój uszol nawet nie zareagował na ich obecność. Mój wniosek z tego taki że lepiej kupować sianka i inne suszki bez pośrednictwa internetu.
Mam jeszcze pytanie co sądzicie o firmie Herbal Pets? Moja koleżanka ma szynszyla i przyszła do mnie z takim małym woreczkiem mieszanki ziołowej dla tych zwierzątek i moja pepa zajadała się tym strasznie (sama dobrała się do jej zakupów co nigdy wcześniej się jej nie zdarzyło). Rzeczy dla królików są równie "smakowite"?

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 16, 2012, 22:08:23 pm »
Ja regularnie kupuję produkty Herbal Pets.Mają bardzo ładne suszone pomidory,pasternak,suszone jabłka,gruszkę,owoce tropikalne,mieszankę "Zioła i warzywa",gryzaczki kminowe,melisowe i warzywne,mieszankę ziaren,a nawet owies do skiełkowania.Leon i Chili bardzo chętnie to wszystko zjadają.
Tylko raz z paczki musiałam wyrzucić trzy plastry pasternaku,bo miały ślady pleśni,ale dosłownie ślady.A zamawiam ich produkty od dawna.Polecam też zioła podstawowe i uzupełniające.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 16, 2012, 22:12:49 pm »
To muszę się na nie zdecydować;) Zuzala coraz słabsze robi produkty. Mój krolas lubi też Herbal Farm :) Liście malin z tej firmy wcina jak szalona;))

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 16, 2012, 22:13:13 pm »
W wiekszosci firm suszki sa suszone w bardzo wysokiej temperaturze, wiec watpie by to byla wina producenta. Tym bardziej ze to nie sa suszki jednej firmy tylko kilku- roznych. Jesli wina by byla po stronie producenta to kupujac stale stechniete I mokre np ziola uzupelniajace w okolicznym zoologu, to bym dostala takie same mokre I paskudne w zoologu w moim miasteczku. A tak nie jest. Wiec tu wina sklepu I tego jak przechowuja.

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 16, 2012, 22:16:37 pm »
Możliwe;) w sumie nawet prawdopodobne nie sądzę by jakakolwiek firma całkowicie odpuściła sobie jakość tym bardziej że zapleśniałe produkty szkodzą. Choć zdarzyło mi się zamawiać produkty w jednym sklepie i "nieświeże" były z Zuzali a z innych firm w świetnym stanie:)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 17, 2012, 23:18:32 pm »
dokładnie u mnie tylko zuzala była felerna- to jakies zarty babka nie dosc ze czarna to jeszcze pozbijana a pół worka stanowiło jakies siano jesli dalej beda tak robic daruje sobie ich produkty nie mam zamiaru malca narazac
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline MAS

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Tymon,Dudek
  • Pozostałe zwierzaki: świniaki Zorro&Garcia,
  • Za TM: szkoda pisać
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 18, 2012, 11:11:21 am »
Z babki szerokolistnej Zuzala(grudzień 2012)wylęgły się gąsiennice moli :/.

Offline marciula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1923
  • Płeć: Kobieta
    • dolnośląskie domy tymczasowe
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 18, 2012, 11:36:41 am »
masakra jakaś.. Mam pełno Zuzali do grudnia 2012 - zaraz będę sprawdzać wszystkie opakowania! Chyba trzeba przerzucić się na innego producenta...

Offline xxxastarothxxx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2223
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 18, 2012, 12:36:43 pm »
Dziwne... Ja zamawiam produkty z ZUZALI w swieciekroloka, teraz zamówiłam w zoo-sklepie, kupowałam też u nas w zoologu w Rzeszowie i same świeże suszki dostawałam. Suche, bez pleśni, zielone, a nie czarne. Prócz małego kamyka, niespodzianek żadnych nigdy nie miałam.


kateryna

  • Gość
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 18, 2012, 12:39:43 pm »
Jak dzisiaj sprzątałam klatki to znalazłam w jednej z nich gąsienice... Pewnie w którejś z paczek była :/

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 18, 2012, 15:44:31 pm »
Ja zawsze kupowałam głownie Herbal Pets. Zawsze wszystko było ok, ale niedawno w pasternaku znalazłam mola spożywczego. Pani ze sklepu bez problemu wymieniła mi paczuszkę na nową. Oprócz tego jednego incydentu suszki zawsze były bez zarzutu.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 18, 2012, 17:13:01 pm »
no to ja się przerzucam na herbal pets:PP w sobotę kupiłam z zuzali babkę i po otworzeniu pachniała ślicznie Uszol się na nią rzucił, ale po kilku dniach ten aromat całkowicie zanikł i listki leżą w klatce już 2dzień a mała nawet do nich nie podchodzi. Nie wiem czy jakoś sztucznie ją aromatyzują czy co bo nigdy wcześniej nie miałam sytuacji że uszalowi przestaje coś smakować po kilku dniach

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 20, 2012, 11:05:36 am »
ja dziś miałam łażące robale w babce którą własnie otworzyłam- kolejne opakowanie do kosza- zamówiłam w styczniu 2012 fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline miedzynarodowa92

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1099
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 20, 2012, 11:39:26 am »
matko...strata kasy i nerwy z tą Zuzalą..... :(

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 20, 2012, 18:29:38 pm »
A ja dzisiaj dostałam ochrzan od męża :P Dostałam nakaz wyrzucenia wszystkich suszków Zuzali.Powód ?? Po każdym zjedzeniu mniszka lekarskiego Krispie robi ogromne ceko którym wymazał dzisiaj cały dywan w pokoju  :oh: A Niusia znowu się zatkała.Najlepsze jest to że w przerwie nie podawania suszków wszystko jest ok,damy Zuzalę i problemy wracają.Jedno jest pewne:JUŻ NIGDY NIE ZWRÓCĘ SIĘ DO WŁAŚCICIELA ZUZALI O ZWROT WYRZUCONYCH SUSZKÓW BO PO CO SKORO WSZYSTKIE SĄ ŹLE SUSZONE ALBO Z NIESPODZIANKAMI.Tak oto 250 zł poszło do kosza ... Od dzisiaj bedę zamawiać im angielskie suszki firmy BURNS albo BOREDOM BREAKERS - są zawsze świeże i dobrze ususzone.Wiem że kilka postów wyżej broniłam Zuzalę ale to był mój błąd.

P.S. Gdyby nie sprawdzenie dalej bym truła swoje uszaki mytokosynami  :oh: