Autor Wątek: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.  (Przeczytany 210298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #120 dnia: Grudzień 19, 2011, 09:43:57 am »
Nie no, to nie groszek -twarde jak kamień, na zdjęciach nie widać, ale to miało taki jakby wzorek - kręgi. No i oprócz zielonych były tez białe kulki.
Generalnie wolalysmy nie ryzykować i poszło wszystko do kosza.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #121 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:14:19 am »
Jak dla mnie to zielone to bankowo groszek jest :) Twarde, bo przecież nie dadzą świeżego groszku do granulatu, no nie?
Kupowałam kiedys mieszanki vitapolu i takie ustrojstwo tam było i ilości sporej.

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #122 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:19:46 am »
Madzia7 - groszek wiem mniej więcej jak wygląda, a to były gładkie kulki, jak wypolerowane, okrągłe kamyki, w dodatku z tymi kręgami. No i były jaśniutko zielone oraz białe (na białych nie było kręgów).
Twarde, bo przecież nie dadzą świeżego groszku do granulatu, no nie?
Suszony? Nie ma szans żeby był tak gładki. I ogólnie to naprawdę było masakrycznie twarde - takie kamyczki
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 10:25:00 am wysłana przez Lita »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #123 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:32:53 am »
No ja wiem o co Ci chodzi, bo przecież mówie że nie raz z tym się spotkałam w granulatach gorszych firm.
Groszek nie jest w 100% jednobarwny co nawet można zauważyć np tu (starałam sie znaleźć foto gdzie to widać i nie jest to odbiciem otoczenia):



A czy suszony to nie wiem, bo jest multum sposobów obróbki warzyw, by wyglądały cały czas pięknie.


Edit. Nadmieniając także że jest jeszcze groszek biały- nie pamiętam nazwy bodajże cieciorka.

Offline Simran86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 599
  • Płeć: Kobieta
  • Zolinko Mamusia tęskni:(
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #124 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:33:40 am »
ja w sierpniu zamawiałam na animali i dostałam 1x liście czarnej porzeczki i 1x pokrzywę zuzali z molami :/ od razu poszło do kosza. problem zgłosiłam w animali i przy następnym zamówieniu dostałam nowe paczki. Teraz to jestem na to mega uczulona i zanim otworzę to oglądam z każdej strony a po otwarciu też wszystko sprawdzam :/ w tygodniu powinno dojść do mnie kolejne zamówienie więc mam nadzieję, że będzie wszystko ok.

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #125 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:44:27 am »
Jak widać nawet na zdjęciu - groszek ma przyczepy trzymającej go w strąku - to cos nie miało nawet śladu po takim przyczepie, było idealnie gładkie w dotyku.
Moim zdaniem, mimo wszystko to nie był groszek, natomiast nie mam pojęcia co to było. No i jeśli chodzi o niejednolite kolory to wiem ze groszek nie jest jednolity ale nie spotkałam groszku, który miałby na sobie kręgi - mniejszy w większym. Troche przypominało to jaja traszki ale to niemożliwe ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2011, 10:52:30 am wysłana przez Lita »

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #126 dnia: Grudzień 19, 2011, 12:17:23 pm »
z moich zbiorów :P

nie zawsze widać na nasieniu miejsce po przyczepie, poza tym proces suszenia może powodować odbarwienia lub wzorki, traci też kolor z czasem, a mój jest tak twardy, że nie wiem czy dałabym radę go obcęgami zmiażdżyć...
a dla odmiany łubin :)

NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #127 dnia: Grudzień 19, 2011, 12:28:43 pm »
No ok, moze, ale moze i to był groch (choć było to w innych kolorach i zdecydowanie bardziej wypolerowane)
Tak czy tak powędrowało do kosza - nie jestem ryzykantką ;)

Offline SiM:)

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1839
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #128 dnia: Grudzień 21, 2011, 21:40:05 pm »
ja w sierpniu zamawiałam na animali i dostałam 1x liście czarnej porzeczki i 1x pokrzywę zuzali z molami :/ od razu poszło do kosza. problem zgłosiłam w animali i przy następnym zamówieniu dostałam nowe paczki. Teraz to jestem na to mega uczulona i zanim otworzę to oglądam z każdej strony a po otwarciu też wszystko sprawdzam :/ w tygodniu powinno dojść do mnie kolejne zamówienie więc mam nadzieję, że będzie wszystko ok.

Ja wlasnie dostalam przed momentem paczke od kuriera z animalii i znowu kolejny raz niedosuszona babka lancetowa-wilgotna z dodatkowym gosciem w postaci slimaka....siana zamowilam 6 paczek (Zuzala 3melisowe,3mietowe) i okazalo sie cale brazowe, na dodatek wszystkie paczki :/ jutro bede dzwonic do animalii by mi to wymienili bo nawet nie podam tego swoim maluchom. zdjecie siana ponizej:

« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 21:43:08 pm wysłana przez SiM:) »

Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #129 dnia: Grudzień 22, 2011, 23:47:10 pm »
Uhhh jak dobrze, że trafiłam na ten wątek. Mikołaj przyniósł dziś prezenty dla Bobka, w tym melisowe sianko z Zuzali. Ja, po lekturze całego wątku przewrażliwiona, dokładnie obejrzałam całą paczkę, i uwaga uwaga- akurat przy kartoniku siedziała biedronka! ŻYWA! Bidula gramoliła się tam, ściśnięta między folią a kartonikiem :( Czym prędzej otworzyłam paczkę, i możecie mnie uznać za wariatkę, ale od razu rozpoczełam akcję ratunkową i umieściłam biedronkę, w jej tymczasowym domku (pustym 10l akwarium, które wysypałam żwirkiem Pinio, włożyłam łupinkę kokosa, i dałam jej chusteczkę namoczoną w słodkiej wodzie. Jak tylko wpuściłam tam biedronke, ta bidula, taka niemrawa i powolna, od razu poszła do chusteczki i zaczęła z niej wysysać wodę! Teraz jak już totalna wariatka latam po domu w poszukiwaniu muszek dla biedronki:D
[/url]

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #130 dnia: Grudzień 23, 2011, 06:57:11 am »
Teraz jak już totalna wariatka latam po domu w poszukiwaniu muszek dla biedronki:D
Noooo, to możesz mieć pewien problem o tej porze roku...

To biernie jedzą muszki, a nie zielone, świeże listki? Qrcze, nawet nie wiedziałam

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #131 dnia: Grudzień 23, 2011, 08:29:59 am »
Biedronki jedzą mszyce głównie :)

Ja kupuję sianko Zuzali w sklepie. Zawsze dokładnie oglądam. Po przeczytaniu tego wątku nie odważę się na zamawianie przez internet :]

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #132 dnia: Grudzień 23, 2011, 11:10:20 am »
no ja ostatnio zakupiłam chyba 8 paczek różnych ziółek, i wszystko było jak najbardziej w porządku, więc nie ma też się co tak całkowicie zrażać..
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline annawanna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 356
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #133 dnia: Grudzień 23, 2011, 12:23:00 pm »
Teraz jak już totalna wariatka latam po domu w poszukiwaniu muszek dla biedronki:D
Noooo, to możesz mieć pewien problem o tej porze roku...

To biernie jedzą muszki, a nie zielone, świeże listki? Qrcze, nawet nie wiedziałam

Mam problem, w całym domu były tylko dwie muszki, które jakimś cudem się ostały i mieszkają w jednym z kwiatków. Tzn mieszkały, bo już je eksmitowałam do biedronkowego domu:p niestety, biedry to mięsożercy =D
[/url]

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #134 dnia: Grudzień 28, 2011, 18:36:06 pm »
Takie coś:
Też coś takiego spotkałam w CuniPro ;/ i to nie w jednej paczce.. W następnej i kolejnej również.. Nie wiem czy próbować dalej czy przerzucić się na CC, bo w każdej paczce znajdowałam 3-10 takich 'kuleczek'
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #135 dnia: Grudzień 28, 2011, 18:38:23 pm »
to groszek.... nie ma się czym przejmować. Mają po prostu partię gdzie się zapodział przy produkcji.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #136 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:38:45 pm »
ja sie nie będę kłócić, mimo że dla mnie to nie groszek (wyciągnęłam nawet jakieś groszki z szafki u teściów i to było coś innego). W każdym razie ja wyrzuciłam i będę wyrzucać jeśli coś takiego znajdę ponownie
i dodam:
Dobrze,że to wyrzucasz.Parę lat temu też kupiłam karmę z takim czymś,co wyglądało na groszek,a wykluły się z tego paskudne,białe gąsienice.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #137 dnia: Grudzień 28, 2011, 21:56:23 pm »
Też takie coś mi się trafiło, faktycznie twarde jak skała i również jestem pewna, że to nie był groch.
Radzę wyrzucić..


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #138 dnia: Grudzień 29, 2011, 16:29:35 pm »
A ja widzę miejsca gdzie groch był przyczepiony do strąka. Trzymam kulki z poprzednich opakowań i nic się nie wykluwa, a ponadto rozpołowiłam to przed chwilą i nie ma możliwości żeby miało się coś z tego wykluć. Dla mnie to jest groch.
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Lita

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:02:26 pm »
madziuula skoro rozpołowiłaś to to nie było to samo - u mnie nie było możliwości rozpołowienia. Mogłam spróbować młotkiem ale szkoda mi podłogi więc odpuściłam. No mogłam jeszcze wyjść z tym na dwór na beton i tam walnąć to młotkiem ale ... bez przesady. W każdym razie to u nas za diabła nie dałoby się rozpołowić.
A to co wydaje Ci sie że to miejsca przyczepu do strąka to raczej nie - to była spirala... o właśnie tego słowa mi brakowało. Ten wzorek na tym to były spiralki. Na zdjęciach niestety dobrze tego nie widać
Może po prostu niektórzy natknęli się faktycznie na groch ale to co było u mnie na pewno grochem / groszkiem nie było.