Autor Wątek: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.  (Przeczytany 210383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Kilka miesięcy temu znalazłam pleśń w suszkach Zuzala-  liściach brzozy (2 opakowania) i liściach truskawek (2 opakowania) a paczka z mniszkiem lekarskim (3 opakowania)była mokra i suszki zgniatały mi się w ręce zamiast kruszyc.Suszki poszły do kosza a pieniądze w błoto.Kilka dni temu kupiłam suszki babki szerokolistnej tej samej firmy.Otworzyłam paczkę to "suszki" były nie do końca wysuszone więc zostawiłam na słońcu na kilka dni.Dzisiaj zauważyłam że babka szerokolistna ma biały nalot(??).Niusia z Krispim jak nigdy nawet jej nie chcą ruszyc - jak nigdy bo zawsze znikała w mgnieniu oka a teraz patrzą na mnie z zapytaniem - co to jest  :wow :wow ?? Wcześniej myślałam że jak suszki ważne do grudnia 2010 to już mogą się zaczynac psuc bo był gdzieś październik no ale teraz mamy marzec a suszki ważne do grudnia 2011.

Możecie zobaczyc zdjęcia:





Nie wiem czy to pleśń,czy to pajęczyny,czy babka ma taki nalot po wysuszeniu ?? We wcześniejszych paczkach taka nie była.
Nie opisywała bym całej tej sprawy ale nie wiem czy mam im takie suszki podawac ?? Proponuję tutaj wpisywac takie uwagi i spostrzeżenia na temat suszków,pozwoli to uniknąc niespodzianek.

 EDIT:

Poprawiłam temat wiadomości. mysza
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 10:27:45 am wysłana przez mysza »

Mel

  • Gość
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2011, 19:08:56 pm »
Ja raczej takich przypadków jeszcze nie miałam.
Jedynie co, to widziałam w sklepie liście brzozy, truskawki, malin, czarnej porzeczki z Zuzali, które były ważne do grudnia 2010. Można takie podawać? Czy to jest jakoś tak, że do tego się dolicza rok, itd?

:D

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2011, 19:18:51 pm »
Jedynie co, to widziałam w sklepie liście brzozy, truskawki, malin, czarnej porzeczki z Zuzali, które były ważne do grudnia 2010. Można takie podawać? Czy to jest jakoś tak, że do tego się dolicza rok, itd?
:D

Do takiej daty trzeba podac jaka jest podana bo producent podaje ważnośc 13 miesięcy od daty zbioru.
Czekam na opinie.

P.S. Ale jestem zła na tę Zuzalę ...

Offline Saphe

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2011, 19:52:09 pm »
A może warto by zareklamować towar u producenta?? W końcu płacisz i wymagasz. Ja osobiście z Zuzali zaopatruje się tylko w sianko i póki co zawsze ładne do mnie trafia :)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2011, 19:54:12 pm »
To raczej nie jest wina producenta, tylko złego przechowywania w sklepie.
Ja tylko co do JR Farm mam wątpliwości po z dwóch różnych źródeł przyszły mi zaparzone sianka :/

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2011, 19:57:15 pm »
Ostatnio dostałam sianko Zuzali, miętowe, dziwnie wyglądało. Niby do niczego nie można było się przyczepić- suche było, bez śladu nalotu itd... ale za to z ziemią  ;|

Ale to pierwsza taka moja sytuacja, do tej pory produkty zuzali było b.dobrej jakości. Wiadomo, raz na ileś rzeczy jakaś mała wtopa bywa :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline mysza

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 6041
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2011, 21:21:05 pm »
Miałam ostatnio ten sam problem z sianem ;) cała paczka była do wywalenia tylko dlatego, że była zle przechowywana, zawilgocona, pozniej znowu podeschła, ja ja otworzyłam i zrobił się "kisiel" - zgniłe siano :/

Oddałam do sklepu i zwrócono mi pieniądze. Wina była oczywiście nie zoologa tylko wcześniejszego magazynu, gdzie towar był przechowywany.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2011, 21:25:21 pm »
Też bym chętnie to im pokazała na żywo ale niestety jestem za daleko :( Może to Video Zoo Sklep źle przechowują ?? Teraz spróbuję inny sklep,może Animalia ??

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2011, 21:51:08 pm »
I tak warto dać znać Zuzali, niech wiedzą jak ich towar jest przechowywany, w końcu mają wpływ na to z kim współpracują. A może to Zuzala nawaliła albo powodzie miały wpływ na jakość zieleniny.
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline evans7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 547
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nie świeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2011, 10:26:10 am »
Mi się jeszcze nigdy to nie przytrafiło, ale tak jak Misokyya uważam, że nie jest wina producenta, tylko głownie złego przechowywania w sklepie. Oczywiście wskazanym byłoby napisać do producenta Zuzali zuzala@zuzala.com załączajac im wyżej wstawione przez Monikę zdjęcia z info w jakim sklepie został dokonany zakup danego prodktu. Może ich to zmotywuje, aby w ramach dystrybucji swoich produktów uczulali sprzedających nt. warunków magazynowania, aby uniknąć w przyszłości ew. reklamacji i zwrotów.

PS. Monika, polecam Ci zakupy w tym sklepie http://www.swiatkrolika.eu/ Mają tanie i świeże produkty. Ja, dziewczyny z GA i wolontariatu często zaopatrujemy swoje i tymczasowe uszaki właśnie w tym sklepie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 10:29:51 am wysłana przez evans7 »
- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy?
- Nic wielkiego. -zapewnił go Puchatek. -Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2011, 10:43:36 am »
Mi też zdarzyła się mokra babka lancetowata i mokre siano z zuzali, które pachniało kiszonką (jedna paczka z pięciu, a przechowywane były razem - więc możliwe, że to już u producenta coś szwankowało). W każdym razie teraz uważnie oglądam zawartość paczek.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2011, 10:46:56 am »
Mnie kiedyś zdarzyło się kupić lekko wilgotnego mniszka lekarskiego, czyli tu sklep nie zawinił, bo mniszek był po prostu niedosuszony. Rozłożyłam na parapecie na słońcu, dosechł, obejrzałam czy wszystko jest oki i dałam uszom. To moje jedyne negatywne doświadczenia :)

Kiedyś zamówiłam w świecie królika liście truskawki czy czegoś innego, ale dostałam informację, że przyszły z białym nalotem i takiego nie sprzedadzą, więc jak widać to nie tylko błędy sklepów.

Miso muszę powiedzieć, ze jestem w szoku co do JR Farmu. Ja się na nich przestawiłam, sianka kupuję tylko od nich (sianko z górskich łąk zwykłe a nie premium lub sianko z mleczem) i nigdy mi się to nie przytrafiło. A sianka tez kupuję  dwóch źródeł (choć ostatnio coraz częściej z jednego)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2011, 10:55:56 am »
jpuasz, więc pewnie to wina przechowywania. Nam z koniczyną przyszły zaparzone :/
Króle i tak wolą z kupnych sianek zuzalę (najlepiej im wchodzi jak kupuje zwykłe - mazurskie i mieszam z ziołami w domu), więc zrezygnowałam z JR - od nich tylko zabawki zakupuję :)

Offline jpuasz

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2034
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Łódź
  • Moje króliki: Pusiek i Kulka
  • Za TM: Liska
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2011, 12:14:17 pm »
Moje zdecydowanie wolą JR Farm :) Nawet Liska czasem skubnie :)



Liska była z nami 4 lata, 6 miesięcy, 3 tygodnie i 5 dni (od 01.09.2009 do 27.03.2014)

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2011, 14:45:00 pm »
Monika, polecam Ci zakupy w tym sklepie http://www.swiatkrolika.eu/ Mają tanie i świeże produkty.

A ja właśnie na forum usłyszałam ostatnio inną opinię - że wysyłają przeterminowane produkty. Ale nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa, bo nie mam dobrego zwyczaju sprawdzania dat, a w świecie królika zamawiam teraz tylko tabletki papaya.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 25, 2011, 15:47:51 pm »
Ja zamawiałam niedawno i nie żałuję. Produkty przyszły dobre, aż Marjaś zajada się. ;)


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Kamulka84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4093
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Moje króliki: Natka
  • Za TM: Niuguś, Chrumek, Zgodzia, Niuchenek vel Heniek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 25, 2011, 16:30:23 pm »
Ja tez robię zakupy w świecie królika i wszystko jest ok.

Mi się jeszcze nigdy to nie przytrafiło, ale tak jak Misokyya uważam, że nie jest wina producenta, tylko głownie złego przechowywania w sklepie. Oczywiście wskazanym byłoby napisać do producenta Zuzali zuzala@zuzala.com załączajac im wyżej wstawione przez Monikę zdjęcia z info w jakim sklepie został dokonany zakup danego prodktu. Może ich to zmotywuje, aby w ramach dystrybucji swoich produktów uczulali sprzedających nt. warunków magazynowania, aby uniknąć w przyszłości ew. reklamacji i zwrotów.

Uważam, żre bardzo dobry pomysł. Można by rozpocząć jakąś większą dyskusję na ten temat i nagłośnić sprawę. Ludziom się wydaje, że zwierzę, to zje wszystko i nie trzeba się za bardzo starać.
Zgodzia była z nami 5 lat 8 miesięcy 2 tygodnie i 6 dni
Heniu był z nami 7 lat 3 miesiące 2 tygodnie i 2 dni
[/url]

Zapraszamy http://forum.kroliki.net/index.php?topic=11135.new#new

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 25, 2011, 18:50:49 pm »
Ok,to dzisiaj albo jutro napiszę do Zuzali wiadomośc na maila i wyślę też zdjęcia.

Offline kasia72w

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Nasze Ujeścisko
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Pozostałe zwierzaki: pies, kot
  • Za TM: Zuzia, Zygmuś, Kulek, Pinio, Misia
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 25, 2011, 18:55:56 pm »
Ja przestałam kupować suszonki Zuzali odkąd dwa razy miałam w pasternaku robale (takie małe czarne żuczki) a w truskawkach mole :/
Robię dużo za dużo, ale tak się rozpędziłam, że nie mogę przestać.:)

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 26, 2011, 18:37:32 pm »
Ja przestałam kupować suszonki Zuzali odkąd dwa razy miałam w pasternaku robale (takie małe czarne żuczki) a w truskawkach mole :/

Zuzala nie ma pasterniaka w swojej ofercie :)

Napisany list do firmy Zuzala:

Tytuł wiadomości:Nieświeże suszki.

od:Monika J........
 do Zuzala
   
pokaż szczegóły 17:32 (2 min temu)
   
W styczniu tego  roku kupiłam w sklepie zoologicznym Video Zoo suszki (4 paczki mniszka lekarskiego,2 paczki liści brzozy oraz 3 paczki liści truskawek  Państwa firmy.Niestety wszystkie paczki suszków poszły do kosza ponieważ mniszek lekarski był mokry,na liściach brzozy był biały nalot,a liście truskawek były w pajęczynach.Dwa tygodnie temu zamówiłam 2 paczki babki szerokolistnej z Video Zoo również Państwa firmy.Bardzo mnie to zdziwiło że moje króliki powąchały suszki i zostawiły.Postanowiłam sprawdzic co sie dzieje...Zajrzałam do jednej paczki - biały nalot,smród zgnilizny(zdjęcia w załączniku).Zajrzałam do drugiej paczki - smród zgnilizny,drobne pajęczyny(zdjęcia w załączniku).Tym razem postanowiłam to zglosic ponieważ na kilka paczek suszkow wyrzuconych do kosza można przymrużyc oko ale nie na 11 !!! Nie jestem jedyną osoba która w paczkach Zuzali znalazła taką "niespodziankę":

Wypowiedzi użytkowników Stowarzyszenia Pomocy Krolikom:

1."Ostatnio dostałam sianko Zuzali, miętowe, dziwnie wyglądało. Niby do niczego nie można było się przyczepić- suche było, bez śladu nalotu itd... ale za to z ziemią "
2."Mi też zdarzyła się mokra babka lancetowata i mokre siano z zuzali, które pachniało kiszonką (jedna paczka z pięciu, a przechowywane były razem - więc możliwe, że to już u producenta coś szwankowało). W każdym razie teraz uważnie oglądam zawartość paczek"
3."Mnie kiedyś zdarzyło się kupić lekko wilgotnego mniszka lekarskiego, czyli tu sklep nie zawinił, bo mniszek był po prostu niedosuszony. Rozłożyłam na parapecie na słońcu, dosechł, obejrzałam czy wszystko jest oki i dałam uszom. To moje jedyne negatywne doświadczenia"

Tak naprawdę to nie wiadomo czy to Państwa wina że te suszki mają takie wady czy to wina sklepu za złe przechowywanie.Od 3 lat kupuję suszki Zuzala i dopiero teraz w tym roku paczki lecą do kosza ponieważ zawartośc nie nadaje się do spożycia.Szkoda bo moje króliki bardzo lubią babkę szerokolistną a mozna ją tylko kupic w Zuzali.
Bardzo proszę o wyjaśnienie tej sprawy.Czekam na odpowiedz.

Pozdrawiam.

CZEKAMY NA ODPOWIEDZ.