Autor Wątek: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.  (Przeczytany 211622 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #460 dnia: Sierpień 09, 2013, 09:41:04 am »
mole spożywcze które rozpleniły mi się po całym mieszkaniu...do dziś (mineło kilka miesięcy) do końca nie moge ich wytępić...
Kup w sklepie z chemia albo hipermarkecie lepy na mole spożywcze. Troszkę to potrwa, ale działają.

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #461 dnia: Sierpień 09, 2013, 11:29:38 am »
Kup w sklepie z chemia albo hipermarkecie lepy na mole spożywcze. Troszkę to potrwa, ale działają.

dzięki :)
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Madżis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Gagatula; Syringa (świnka)
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #462 dnia: Wrzesień 01, 2013, 17:42:10 pm »
No to dzisiaj i ja dołączam do skarg i zazaleń na zuzalę... generalnie sianko zaczęło fruwać - okazało się, że dostałam w gratisie larwy moli  :/ dwie pełzajace już zatłuczone i kilka fruwających też ubitych  :/ wściekła jestem jak cholera, bo robiłam wieksze zamówienie i teraz do wywalenia pójdzie prawie 10 paczek siana... no i teraz pytanie - wystarczy jak wywalę całe siano, wymyję szafkę i jeszcze pooblepiam lepami...?

Offline emilia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2756
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: woj.Wielkopolskie
  • Moje króliki: Tamisia,Mika,Kikuś, Chica,Leoś , Niusiek,Lusia,Laidy
  • Za TM: Tosia,Daisy
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #463 dnia: Wrzesień 01, 2013, 17:45:49 pm »
Madżis ciężko jest mole wytępić :(
Najgorszym grzechem wobec naszych bratnich istot nie jest nienawiść, ale OBOJĘTNOŚĆ KTÓRA STANOWI KWINTESENCJE NIELUDZKOŚCI.

AS !

Offline Madżis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Gagatula; Syringa (świnka)
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #464 dnia: Wrzesień 01, 2013, 17:50:23 pm »
Niestety wiem i na samą myśl dostaję szału  :/ no nic będę działać a siano to chyba od razu wyrzucę bez czekania czy coś jeszcze wylezie czy nie... fuuuuuj !!

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #465 dnia: Wrzesień 01, 2013, 18:04:16 pm »
No to dzisiaj i ja dołączam do skarg i zazaleń na zuzalę... generalnie sianko zaczęło fruwać - okazało się, że dostałam w gratisie larwy moli  kwasny dwie pełzajace już zatłuczone i kilka fruwających też ubitych  kwasny wściekła jestem jak cholera, bo robiłam wieksze zamówienie i teraz do wywalenia pójdzie prawie 10 paczek siana... no i teraz pytanie - wystarczy jak wywalę całe siano, wymyję szafkę i jeszcze pooblepiam lepami...?
Z kuchni powyrzucaj też wszystkie otwarte opakowania nie tylko ryżu czy płatków, ale też ziół i np ziaren kiełków. Wszędzie tam się lęgną. Zamyka też szczelnie karmę, bo w niej tez się lęgną. Wszystko teraz musi byc szczelnie zamknięte. I dużo lepów. Uda się. Mi i mamie się udało. Mojemu chłopakowi kiedyś też :)

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #466 dnia: Wrzesień 01, 2013, 18:05:00 pm »
a dodam jeszcze, że do domu do nas też przyszły w sianie niezłego ziółka

Offline Madżis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Gagatula; Syringa (świnka)
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #467 dnia: Wrzesień 01, 2013, 18:31:57 pm »
PippiLotta, ja mam sianko i wszystko dla zwierzaków u siebie w pokoju w szafie. Narazie półki są wymyte i odkażone, karma dla Syri i Gagaty jest w plastikowych pojemnikach zamykanych, ziółka przepatrzyłam i nic nie widzę żeby coś w nich siedziało... siano już wyleciało na balkon... jutro idę do zoologa po jakiekolwiek siano, dopóki nie przyjdzie do mnie to od Pana Roberta, kupię też lepy i mam cichą nadzieję że jakoś się z nimi uporam. Od 3-4 dni nie widziałam żadnego, wiec może udało mi się zwalczyć gnojki zanim się zdążyły rozgościć na dobre...  :/

Offline Madżis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Gagatula; Syringa (świnka)
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #468 dnia: Wrzesień 01, 2013, 18:35:48 pm »
no i jutro jadę do ikei po plastikowe pudełka z przykrywkami na zatrzaski, żeby nową partię suszków od razu do pudełek zamknąć... no i siano albo od Pana Roberta albo będę kupowała na bieżąco, bo wywalanie zapasów mnie średnio bawi...  :/

Offline PippiLotta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2917
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #469 dnia: Wrzesień 02, 2013, 10:04:09 am »
no i jutro jadę do ikei po plastikowe pudełka z przykrywkami na zatrzaski, żeby nową partię suszków od razu do pudełek zamknąć... no i siano albo od Pana Roberta albo będę kupowała na bieżąco, bo wywalanie zapasów mnie średnio bawi...  :/
PippiLotta, ja mam sianko i wszystko dla zwierzaków u siebie w pokoju w szafie. Narazie półki są wymyte i odkażone, karma dla Syri i Gagaty jest w plastikowych pojemnikach zamykanych, ziółka przepatrzyłam i nic nie widzę żeby coś w nich siedziało... siano już wyleciało na balkon... jutro idę do zoologa po jakiekolwiek siano, dopóki nie przyjdzie do mnie to od Pana Roberta, kupię też lepy i mam cichą nadzieję że jakoś się z nimi uporam. Od 3-4 dni nie widziałam żadnego, wiec może udało mi się zwalczyć gnojki zanim się zdążyły rozgościć na dobre...  :/
Niestety to, ze ich nie widziałaś, nie znaczy, ze wytępiłaś.  U mnie też były takie okresy ciszy przed burzą. One mają takie okresy przerwy, bo wtedy dojrzewają larwy i musza sie jeszcze wykluć. Lepy działają na tej zasadzie, że przyciągają jedynie samców i mają ich zabić, aby nie mogli zapłodnic samic i aby nie bylo nowych glizd. Na lepach są feromony, które przyciągają jedynie chłopaków, ale one są skuteczne. Nie rezygnuj z nich. No i mordować ile się da. Żadnemu nie odpuszczać. Jak glizda na ścianie, to ją odkurzaczem wciągać. One zawsze idą do góry, wiec jeśil będa w karmie czy sianie, to będą wyłaziły do wieczka. Ja bym suszków z zamknietych malych opakowań nie wyciągała, bo jeśli będą w jedym, z tych opakowań, bo potem będzeisz miała już w całych suszkach. Kup sobie takie spinacze na bieliznę i zawijaj każde opakowanie a potem dopinaj spinaczem. Ja mam takie drewniane. Teraz bezwzględnie pilnuj, żeby wszystko było od razu po użyciu zamknięte.


Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #470 dnia: Wrzesień 02, 2013, 10:07:37 am »
Z lepów stanowczo najlepiej działają firmy "Molan". Nie polecam natomiast "brosa" - nic się na nie nie łapie.
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline Madżis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Gagatula; Syringa (świnka)
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #471 dnia: Wrzesień 02, 2013, 12:33:46 pm »
wielkie dzięki dziewczyny!! bedę walczyć i może się gnojki wyniosą !!  :lajkonik:

Offline zuzaaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #472 dnia: Listopad 20, 2013, 12:46:41 pm »
To ja dołączam do tej listy firm firmę TIVO. Właśnie skończyłam walkę z molami w domu. Mam nadzieję, że skuteczną.

Jakiś czas temu, w sierpniu dostałam od znajomej kilka paczek ziół tej firmy, bo zwierzaki koleżanki nie chciały jeść. Jedną paczkę otwartą, a resztę zamkniętą (zgrzaną fabrycznie). Po otwarciu wyleciał nieproszony szary gość i okazało się, że krwawnik ma dziwne pajęczynki. Wysypałam zawartość na kartkę i to znalazłam...



to poczwarka motyla (mola) a na filmie widać pajęczynki powiewające na wietrze (od 0:18)

http://youtu.be/iUKQODrdkTw


dodam jeszcze, że w korzeniu mniszka (nie otworzyłam tylko wywaliłam) też siedziały dorosłe mole... FUUUUUUUUUUUUUUJ!

Offline magda24

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 4418
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Marysia i Frugo, Cynio
  • Na DT: Dzidzia Maczek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #473 dnia: Listopad 20, 2013, 13:31:05 pm »
Mogłaś zrobić zdjęcie z opakowaniem. Moje uszy tam Tivo lubią i Zuzalę też, chociaż w zuzali też niespodziankę znalazłam :) Najważniejsze oglądać wszystko co podaję się uszakowi, nikt nie pakuje suszek listek po listku, pewnych rzeczy po prostu zauważyć się nie da.

Offline Kejt

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3330
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Kraków
  • Moje króliki: Tofcia
  • Pozostałe zwierzaki: kot Milka
  • Za TM: Tuptuś, Aboszek i Amorek
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #474 dnia: Listopad 20, 2013, 15:09:44 pm »
Ja mimo całej sympatii do MartyP też trochę zawiodłam się na suszkach TIVO :( poprzednie 2 zamówienia były naprawdę super, a z 8 paczek które zamówiłam jakiś miesiąc temu połowa była "felerna". To że w pokrzywie znalazłam 3 mini skorupki po ślimakach, to bym przeżyła, ale w babce lancetowatej był naprawdę konkretnych rozmiarów kamień, a w mniszku rozgnieciony wielki ślimak winniczek, co było już naprawdę obrzydliwe :/ natomiast babki szerokolistnej w ogóle nie chcą tykać moje gady, nawet wszystkożerna Tofcia, która za wszelkimi możliwymi suszkami wręcz przepada.. a babkę wącha, kręci nosem i ucieka.
Wątek mojej najwspanialszej księżniczki Tosławy - http://forum.kroliki.net/index.php/topic,15125.0.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #475 dnia: Listopad 20, 2013, 15:14:19 pm »
no z babką szerokolistną naprawdę jest coś nie tak .. u mnie nikt jej nie je .. :/ u siostry też ..
i pokrzywa .. nie jest dobrej jakości . :(

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #476 dnia: Listopad 20, 2013, 17:17:51 pm »
Ha, a u mnie cała banda babkę szerokolistną TiVo wsuwają aż miło! pokrzywa też, wg mnie, bardzo dobra - wnioskując po apetycie uszaków. Generalnie absolutnie się na TiVO jeszcze nie nacięłam (i nie piszę tego dlatego, że znam i lubię Martę ;-)
Mole, niestety, mogą się wszędzie zdarzyć :(
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html

Offline miniaturowaem

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7089
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Żory
  • Moje króliki: Perła , Szariczka, Promyk,Lila , Szyszunia,Murzynka , Fru
  • Pozostałe zwierzaki: kanarek -Kuba
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #477 dnia: Listopad 20, 2013, 17:19:02 pm »
no to może dostałam jakąś wadliwą :P

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #478 dnia: Listopad 20, 2013, 17:20:31 pm »
nie ma co się zrażać - ja też się na TiVo nie zawiodłam. Nie zawiodłam się też na Zuzali a dużo złego tu o niej napisano. Zawsze można reklamować "trefne" paczki :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline joac

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 34609
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Gacek, Tosia, Eryk, Wróżka, Miluś, Balbina
  • Pozostałe zwierzaki: ZA TM: Pandzia, Rubens, Kapirek (11.04.17), Szarunia (19.02.19),
  • Za TM: Trusia (8.04.19), Frycuś (30.04.19), Baron (27.07.2019), Baksio (30.09.2019), Pandora (16.01.2020)
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #479 dnia: Listopad 20, 2013, 17:22:52 pm »
no to może dostałam jakąś wadliwą :P
Może być :)
Zawsze można reklamować "trefne" paczki
Otóż to! każdemu producentowi zależy na dobrej marce, więc najlepiej reklamować bezpośrednio u producenta - ktokolwiek nim jest :)
Wirtualny opiekun


Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html