Autor Wątek: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.  (Przeczytany 211534 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline madziuula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 539
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 29, 2011, 19:33:48 pm »
Ja to normalnie nożem rozciachałam, nie powiem było twarde, ale dało radę, może faktycznie to nie to samo
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 13, 2012, 13:32:35 pm »
A to co wydaje Ci sie że to miejsca przyczepu do strąka to raczej nie - to była spirala... o właśnie tego słowa mi brakowało. Ten wzorek na tym to były spiralki. Na zdjęciach niestety dobrze tego nie widać
To tez mógł być groch, tylko z robaczkiem w środku.

Ja ostatnio się smagam z pleśnią w produktach Zuzali :( Normalnie porażka, całe zamówienie ziół musiało być zawilgocone. Po paru tygodniach od dostawy otwieram woreczek i czuję jakieś to miękkie, zapach nie taki. Wywalam na podłogę, a w środku liście sczerniałe albo brązowe :/

A w mieszkaniu chłodno, ale wilgotność mamy w normie (i to raczej za sucho, jak mokro), królikom z katarkiem muszę powietrze nawilżać dodatkowo.

Nie wiem, czy Zuzali się już odechciało dbać o jakość, czy ja po prostu miałam pecha - towar podobno prosto z hurtowni był wzięty. Ale to jest porażka i przy obecnych cenach ziół, nawet nie lekkie przegięcie...
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 13, 2012, 20:44:53 pm »
Eni,to nie pech,ale niedbalstwo producenta.W styczniu robiłam zamówienia w animalii.pl i videozoo i w obu przypadkach babka lancetowata była wilgotna-wszystko musiałam suszyć,a część liści była rzeczywiście  poczerniała.
Od kilku miesięcy w opakowaniach babki szerokolistnej jest więcej trawy i korzeni,niż listków babki-kompletna porażka.Do tego biały,ususzony kokon w jednym z opakowań.
We wrześniu miałam mole spożywcze w Cykorii Podróżnik Zuzali,a ostatnio,w jednym z opakowań pasternaku Herbal Pets niektóre plastry miały ślady pleśni.
Sama nie wiem już,co kupować,wszystko trzeba dokładnie oglądać,bo jakość produktów bardzo spadła,a ceny znacznie wzrosły.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 13, 2012, 20:46:14 pm »
Eni,to nie pech,ale niedbalstwo producenta.W styczniu robiłam zamówienia w animalii.pl i videozoo i w obu przypadkach babka lancetowata była wilgotna-wszystko musiałam suszyć,a część liści była rzeczywiście  poczerniała.

To nie jest wina producenta,wierzcie mi :)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 13, 2012, 20:58:30 pm »
To nie jest wina producenta,wierzcie mi :)

A co, nadzorujesz produkcję? ;)
Sorry, ale żeby to było tak zawilgocone, zapleśniałe, z robalami, mchem i trawą to w hurtowniach musieliby rozpakowywać worki i dokładać oraz w mega wilgotnych miejscach składować.

Tuberoza, czy to może chodzi o to samo zamówienie, co Sarcia dostała? Bo ja wczoraj sięgam z pudła po babkę dla maluchów (wcześniej mieli jedzonko z innego źródła o krótkim terminie, to musiałam brać tamto) a tam pełno listków poczerniałych i w plamy :( Normalnie się poryczałam i zgłupiałam... Bo suszone przeze mnie jakoś nie czernieje w pudle, a tu porażka i żarcie dla króli do wywalenia.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 13, 2012, 21:09:54 pm »
Nie Eni nie nadzoruję produkcji ale znam właściciela Zuzali i wiem co się tam dzieje.Mam suszki na rok 2012 od sierpnia i nie mam żadnych robali i pleśni.A może te listki są zczarniałe bo suszą je np.w piekarniku ?? Ja raz suszyłam tak miętę w piekarniku i zczarniała.Czyli - może są przypalone ??

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 13, 2012, 21:14:09 pm »
W grudniu babka lancetowata byla jeszcze dobra,a styczniowa już zawilgocona.Ja zamawiam na bieżąco,nie robię nigdy zapasów,bo nie mam miejsca na składowanie zielska.Liście babki były poczerniałe w opakowaniu styczniowym,a nie na skutek mojego suszenia.W paczkach dla tymczasów nie wysyłam felernych opakowań.Tusi wysłałam babkę wysuszoną i przebraną z brzydkich liści,moje jedzą taką samą.Sara dostała zioła z zamówienia grudniowego,moje też w grudniu je jadły,grudniowa dostawa babki była dobra,nie była zawilgocona.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 13, 2012, 21:16:26 pm »
Wydaję mi się że to sklepy zamawiają dużo tego towaru i nie umieją tego przechowywać.Od VideoZoo nie raz dostałam zapleśniałe zioła.Piszcie do nich reklamacje.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 13, 2012, 21:43:42 pm »
Sara dostała zioła z zamówienia grudniowego,moje też w grudniu je jadły,grudniowa dostawa babki była dobra,nie była zawilgocona.

W grudniu była ok, ale w lutym już widoczne plamy, a przecież ważne do grudnia 2012 :(
Wydaję mi się że to sklepy zamawiają dużo tego towaru i nie umieją tego przechowywać.Od VideoZoo nie raz dostałam zapleśniałe zioła.Piszcie do nich reklamacje.

Na opakowaniach nie ma informacji, że wymagają specjalnego przechowywania - nie ma warunków, więc uważam, że warunki pokojowe powinny być OK, a jednak ta sama dostawa u Tuberozy była dobra i zjedzona na bieżąco, a u mnie dwa miesiące później już ma zmiany na liściach (czarne liście, plamy czy zażółcenia to grzyby polecam poczytać jak toksyczne to jest dla królików http://www.miniaturkabeztajemnic.com/mykotoksyny.html Wysuszenie ziół w piekarniku i przypalenie ich powoduje utratę wartości i niezdatność do spożycia - skoro to porządni ludzie, to chyba by nie dodawali takich okazów?

Sklepy internetowe rzadko składują u siebie, raczej na bieżąco kupują w hurtowniach, ale fakt, też maja obowiązek sprawdzać towar. Tylko z zawilgoceniem jest ten problem, że pleśń wychodzi po czasie, nie od razu... I zioła, które ja dostałam w ostatnim zamówieniu były tylko dziwnie mniej przesuszone, a sczerniały po 2 tyg około.

Dostajemy zioła Zuzali z różnych źródeł, że są tam inne badziewia (trawa, mech, inne zioła) to ja rozumiem, nikt po listku nie będzie przebierał; że zdarzają się zasuszone robaczki - też rozumiem, były na łące, to się zebrały; ale że są niedosuszone? to już jest problem, bo takiego jedzenia, nawet po przebraniu, nie powinno się dawać... choć nie wiem, czy mnie stać na wywalenie całości.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 13, 2012, 21:49:28 pm »
I zioła, które ja dostałam w ostatnim zamówieniu były tylko dziwnie mniej przesuszone, a sczerniały po 2 tyg około.

To dlaczego moje są takie świeże już pół roku ??  :nie_wiem
Dwa lata temu zamawiałam mniszka lekarskiego Zuzali to fakt na 3 paczki 150 gr zostało mi może 200 gr - były niedosuszone.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 13, 2012, 22:04:05 pm »
To dlaczego moje są takie świeże już pół roku pytajnik

Bo ta partia była wysuszona dobrze ?? Przecież ja nie twierdzę, że wszystkie zioła i każda partia jest felerna. Ale nie wierzę, żeby wina była tylko po stronie hurtowni.

Wcześniej miałam dużo paczek, leżały sobie spokojnie w pudle i nic im nie było, a tu taki pech i całe ostatnie zamówienie trafił szlag. I to jeszcze mogłam zaszkodzić Jaśkowi, który z niewiadomych przyczyn choruje już 11 dni, a wet podejrzewa m.in. reakcję na pleśń...
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 13, 2012, 22:13:14 pm »
Tak jak pisałam wcześniej - robić reklamację bo pieniądze też z nieba nie lecą.

Offline Tuberoza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 516
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 13, 2012, 22:21:45 pm »
Myślę,że w lecie mają w sprzedaży świeże,zbierane na bieżąco zioła-w lipcu i sierpniu były piękne,zielone,duże liście w opakowaniach.W zimie do sklepów trafiają te,ze zbiorów jesiennych,bardziej wilgotne,pożółkłe niekiedy,nieraz resztki po sezonie.
Babka lancetowata latem też była dorodna,a teraz to kilkanaście listków,nieraz z korzeniami i ziemią,małych listków.Teraz nie wiem,czy ją nawet zamawiać,bo po przebraniu starcza na 4 dni,a właśnie nam się skończyła.Mam jeszcze op.mniszka i ostatnie babki lanc.ze stycznia,jutro otworzę i zobaczymy,jakie będzie.Liście malin,czarnej porzeczki i truskawki są zawsze dobrej jakości,ale babka i mniszek są chyba zbierane tak,jak zioła dla Herbapolu,czyli wszędzie?
Niczego nie suszę w piekarniku,tylko w suszarce,przeznaczonej do tego i czystej.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 13, 2012, 22:46:54 pm »
Myślę,że w lecie mają w sprzedaży świeże,zbierane na bieżąco zioła-w lipcu i sierpniu były piękne,zielone,duże liście w opakowaniach.W zimie do sklepów trafiają te,ze zbiorów jesiennych,bardziej wilgotne,pożółkłe niekiedy,nieraz resztki po sezonie.

Też tak myślę bo ja właśnie mam z pierwszego rzutu z lipca 2011 - zamówiłam wszystkiego 65 paczek,trzymam w przewiewnym pokoju w poszewkach  na poduszki.W tym roku planuje taki sam zakup bo nie mam zamiaru juz wyrzucac suszków zakupionych w grudniu.Tuberoza spróbuj zamówić ze Świat4łap.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 13, 2012, 23:21:54 pm »
Duzo zalezy od warunkow przechowywania i moim zdaniem 95% produktow zawilgoconych czy zaplesnialych to wina sklepow/hurtowni. Dam przyklad: kupuje sianko vitapolu. W miejscowym zoologu sianko jest ladne, pachnace i suche. W okolicznym miasteczku w tym samym oddziale zoologicznego sianko jest rownie piekne i suchutkie. Natomiast w tymze miasteczku ale calkiem innym zoologicznym kazde (!!) zakupione tam siano jest zawilgocone i stechle. Bez znaczenia czy to vitapol, jr farm, zuzala czy inne. Kazde siano jest tam takie. Wiec problem wynika z przechowywania. Nie na kazdym produkcie jest to napisane jak przechowywac, ale na wielu jest informacja że przechowywac w suchym, zacienionym miejscu.
Tak samo nie ma informacji jak przechowywac produkty takie jak pieczywo, owoce czy warzywa, a jednak przechowujemy je odpowiednio. Wiec wlasnie to przechowywanie ma duze znaczenie. Nie przecze oczywiscie że producent czasem nie zawala sprawy. Ale że te suszki sa suszone w wysokich temperaturach to jest to raczej rzadkie.

Offline zgaga14

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 2977
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 14, 2012, 10:01:17 am »
Ja też uważam, że najważniejsze jest przechowywanie. Nawet najlepiej wysuszone zioła, przechowywane w wilgotnych warunkach, moga się zepsuć. Nie chodzi tu nawet o to, że w domu możemy mieć wilgoć. Składy, magazyny i przewóz przesyłek często pozostawiają wiele do życzenia. Mogę sobie zioła trzymać w idealnie suchym miejscu, lecz jeśli opakowanie suszu było choć raz narażone na nieodpowiednie warunki, może rozwinąć się pleśń. Zarodniki grzybów są wszędzie i tylko czekają na odpowiednie warunki do rozwoju.



Zdumiewają mnie ludzie.
"Pomogłam -działaczowi SPK z innego miasta- ponieważ zgłosiłam mu umierającego królika! Sam musiał tam pojechać, odebrać królika, zajmować się zdychającym/ciężko chorym zwierzęciem, ale co tam! Jak ten działacz SPK śmie nie doceniać mojej ciężkiej roboty???????!".I tracę wiarę w ludzkość, serio.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 16, 2012, 14:14:15 pm »
ja też jakąś dziwną babkę dostałam- pozbijana w duze peki - piccola ktore babke normalnie ubostwia i bez zastanowienia cala paczke by zjadla powachala tylko i w nogi tupala potem jak szalona wokół - trochę to dziwnie wygladalo
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 16, 2012, 14:54:49 pm »
Dziewczyny, jak macie takie produkty to składajcie reklamacje tam gdzie kupiłyście, żeby lepiej sprawdzali, bo ktoś inny też może taki produkt dostać... A wiadomo, pieniądze na chodniku nie leżą.

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 16, 2012, 15:27:55 pm »
ja też jakąś dziwną babkę dostałam- pozbijana w duze peki - piccola ktore babke normalnie ubostwia i bez zastanowienia cala paczke by zjadla powachala tylko i w nogi tupala potem jak szalona wokół - trochę to dziwnie wygladalo

To w takim razie ta babka jest nie do spożycia.Moje też tak zareagowały na babkę szerokolistną w 2011 jak im przywiozłam była cała zapleśniała z dużą ilością białego nalotu - zdjęcie na początku wątku.W sumie Niusia i Krispie wyczuwają czy zioła są dobre czy nie.Tak samo jak Piccolcia jeśli zioła są zepsute nie chcą tego jeść.

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nieświeże produkty Zuzala,Herbal Pets,Jr Farm itd.Zdjęcia i opisy.
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 16, 2012, 16:01:43 pm »
tu nalotu nie ma plesni tez ale pare pozbijanych zauwazylam i to tez babka szer z 2011 (przyjechala w pol stycznia 2012) - no szlak normalnie mnie trafia nie po to wydaje ogromne pieniadze zamawiajac te ziola (tanie to raczej nie sa) by dostac cos takiego
Madziu tu nawet nie chodzi o pieniadze ale o to ze mogloby to uszakom zaszkodzic
moje pierwsze dwa zaraziły sie kokcydioza ...z karmy- wtedy przestałam kupowac karmy dla króli - cale zycie przez te karmy mialy zmarnowane- zeby byly przycinane do konca zycia co 1-2 mies, leki na odbudowe watroby na stałe, dieta, i problemy zoladkowe ( co jakis czas trzeba bylo tez podawac leki na kokcydioze)
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!