Autor Wątek: sam czy z towarzystwem?  (Przeczytany 16133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:10:34 pm »
Ale tu nie ma co przesadzać, bo chodzi o życie królika. Nieznający się na królach wet może uszaka nawet zabić, podając np nieodpowiednią dawkę narkozy.

No ale skoro dobry weterynarz zbyt kosztowny...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 27, 2011, 13:59:48 pm »
zawa niby daleko nie jest ale to będzie jednak zbyt kosztowne (zwłaszcza że mam dwa uszaki które by potrzebowały oddzielnych wizyt ze względu na wiek - przynajmniej teraz) ale tu w bliższej okolicy też powinien się ktoś znaleźć ? usmiech2


Bliżej nie ma. Jeśli chodzi o królika to trzeba inwestować. Ja do weta jeżdżę ponad 100km, a więc w waszym przypadku 60km to MAŁO.
A do drugiego weta śmigam 15km żeby tylko zaszczepić i pazury podciąć. A mam weta w mojej miejscowości.

Offline Asiula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • In the middle of nowhere
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 27, 2011, 14:19:39 pm »
Ja nie miałam na myśli tego że do dobrego weta nie będę jeździć bo daleko tylko to że podejrzewam że bliżej się ktoś dobry znajdzie. A Madzia7, widzę że jesteś z zachodniopomorskiego to skąd wiesz że bliżej nie ma ? Tutaj tylko o wawie się mówi bo są użytkownicy którzy tamtych weterynarzy sprawdzili, ale ja przeszukam swoją okolicę - w samym Pułtusku mam ich 5 do sprawdzenia ...



Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 27, 2011, 14:29:50 pm »
Wiem, bo czytam forum i znam mniej więcej wetów polecanych przez SPK i użytkowników. Ale skoro chcesz chodzić z królikiem i "testować" na nim wetów... To Twój wybór, ja Ci tylko radzę.

Offline Asiula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • In the middle of nowhere
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 27, 2011, 15:04:52 pm »
Pi pierwsze nie testować tylko sprawdzić i pogadać z ludźmi czy mieli do czynienia itp, po drugie - czy spk sprawdziło wetów z całej polski ? No to jest chyba prawie niemożliwe, a z racji że do pułtuska spk nie dotarło jeszcze to jak ktos mogl polecić jakiegoś weta stąd ? czemu od razu macie mnie za jakąś głupią że będę jeździć po weterynarzach i każdy będzie kastrował moje króliki ? No bez przesady ... tez czytam forum i wiem czemu nie ma słowa o wetach w mojej okolicy - bo nikogo stąd nie ma więc dlatego jest polecana wawa ... zresztą wydaje mi się że ta dyskusja nie ma sensu, ja mam swoje zdanie Ty masz swoje - więc proszę niech się tu nie panoszy niemiła atmosfera, mogę zapewnić Was że ja także chcę dla moich uszaków jak najlepiej, a właśnie dostałam namiary od znajomego który ma hodowlę królików - miniaturek i jest z okolicy i bardzo chwali sobie jednego weta który jest kilka km ode mnie więc chyba sprawa zamknięta :)



Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 27, 2011, 17:42:49 pm »
Asiula masz racje zrób pełny wywiad z lekarzem, gdzies na stronie chyba SPK jest inormacja odnosnie takiego wywiadu. Na a potem to juz sama zdecydujesz czy zaufasz lekarzowi czy jednak pojedziesz do W-wy. Maluch jest młody ale juz pora myslec o kastracji i zbieraniu pieniędzy. Nie mozna popadać w paranoje przecież lekarze uczyli się swojego zawodu i to parę ładnych lat, więc myślę że jak się wprost zapyta lekarza czy zna sie na królikach to powie tak lub nie.

Offline Asiula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • In the middle of nowhere
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 27, 2011, 17:52:10 pm »
Jeśli się okaże że tutaj w mojej okolicy faktycznie nie ma dobrego fachowca od uszaków to wybiorę się do warszawy na pewno, ale szczepienia i podcinanie pazurów to już nie jest aż taka filozofia i weterynarz nawet ten do którego aktualnie chodzę da sobie z takim czymś radę :)



Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:34:29 pm »
Co do szczepionek to byłabym ostrożna. Ten który się nie zna nie bedzie wiedział jak podawać, nie chodzi mi tu oczywiście o zastrzyk ale o dawkowanie i mieszanie. Ja tez się nie znam ale sa takie na rok i na pół roku, jednoskładnikowe i takie które podaje sie osobno. Mój tez się nie znał bo wchodza różne nowości ale powiedział że najpierw sie popyta, w między czasie ja sie dowiedziałam i okazało sie ze w sumie dowiedzielismy sie tego samego.
Niezaleznie od opini kastrować i sterylizować trzeba.

Offline Asiula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • In the middle of nowhere
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:46:22 pm »
Ten gdzie teraz chodzę jest w porządku naprawdę, miał do czynienia z królikami itd, jedynie tylko zaczęłam się zastanawiać co do kastracji bo on nie namawiał za specjalnie i mówił że jeśli jest dobrze to nie ma na razie takiej potrzeby ... Dlatego się rozglądam za innym który powie mi więcej na ten temat :)



Offline Miki

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 27, 2011, 18:52:44 pm »
dobrze Ci powiedział bo a razie nie ma co po prostu uciąć :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 27, 2011, 19:36:10 pm »
U starszego już jak najbardziej jest ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Asiula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • In the middle of nowhere
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:03:52 pm »
No u małego to oczywiście że nie, nawet go nie zaszczepił bo powiedział że poniżej 6 tyg. nie powinno się szczepic więc mały tylko odrobaczony, a kazał mi poczekać i z duzym, mimo że on to nawet na małego się próbował rzucić  :bunny:



Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:12:10 pm »
Czemu kazał poczekać z dużym? Widać nie zna się na zachowaniach królików - i w sumie nie musi, ale niech chociaż rad nie udziela, skoro nie wie...

A ten mały królik na (poniżej) 6 tygodni mi nie wygląda. Wydaje mi się, że jest starszy. Ech, odrobaczać też się powinno tylko wtedy, kiedy królik ma robaki, a nie "w razie czego", to nie są psy :/
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Asiula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • In the middle of nowhere
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:25:47 pm »
No ja słyszałam że przed szczepieniem się odrobacza i jeśli nie ma robaków to wtedy się szczepi, tak zrobiłam z dużym (wg zaleceń weta) a mały może na zdjęciu nie wygląda na miesiąc ale od się mieści w mojej dłoni a ręce mam nie za duże, po prostu taki urok zdjęć że nie oddają do końca prawdy :) A z tym kastrowaniem to może on nie odradzał a po prostu zalecił żeby się z tym jeszcze wstrzymać ... Co do weta - znać to on się zna tyle że może na temat królików nie wie tyle co np o psach czy kotach. Fakt faktem - u niego kastrować raczej nie będę, boję się że może nie mieć dużego doświadczenia w tym temacie.



Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 27, 2011, 20:31:28 pm »
Tak, niektórzy weci zalecają. Ale królika powinno się odrobaczać tylko wtedy, jeśli ma robaki - każdy środek na robale to trucizna. Najlepiej jest zrobić badanie kału i jeśli wyjdą robaki - wtedy dopiero odrobaczać.


No właśnie, kazał się wstrzymać - czemu? Jaki podał powód? Na co chce czekać? Aż zaczną się bójki, czy może mały okaże się małą i zajdzie w ciąże? Ja bym temu wetowi nie ufała, no ale zrobisz, jak będziesz chciała.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Asiula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • In the middle of nowhere
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 27, 2011, 21:03:11 pm »
Jak kupiłam małego to poszłam z dwójką do niego i powiedziałam że najpierw duży się na małego czaił żeby go  :bunny: no ale że się zrobił spokój i że myślę o kastracji on na to że no to jak jest teraz spokój to na razie nie trzeba, no to co miałam na siłę mu mowic o kastracji (zwłaszcza że nie miałam jeszcze taj wiedzy co teraz). Tak czy owak - szukam innego speca od uszaków i wtedy się okaże co i jak i dam znać jak przebiega sytuacja :))



Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 27, 2011, 21:34:19 pm »
No tak, na razie nie trzeba... Ale można i dzięki temu można uniknąć wielu problemów w przyszłości.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Asiula

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Kobieta
  • In the middle of nowhere
Odp: sam czy z towarzystwem?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 27, 2011, 21:35:52 pm »
wiem juz wiem :))