Autor Wątek: królik się meczy jestem bezradny!!  (Przeczytany 8684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adrian

  • Gość
królik się meczy jestem bezradny!!
« dnia: Lipiec 26, 2011, 12:19:05 pm »
Moja siostra  na dzien dziecka dostała słodkiego króliczka miał już około dwóch miesięcy był bardzo zabawny skory do zabaw reagował na komendy ( stój ,nie wyłaż z pokoju prosił itp0 tydzień temu przyjechała do nas 7 letnia siostrzenica która próbowała go brac na ręce i wtedy jej wypadł rozbijajac sobie pyszczek .nie było powodów do obaw królik jadł brykał jak zwykle był pełen życia . problemy zaczeły się w piatek królik zrobił sie osowiały stracił apetyt na swoje ulubione przysmaki uszło z niego życie, itak do niedzieli wtedy udałem sie do weta ale on stwierdził ze to stan zapalny i faszeruje go zastrzykami tak samo w poniedziałek i dzi  ś też mam sie udać na kolejny zastrzyk . z mojej obserwacji wynika że królik ma bardzo napiety brzuszek przednie łapki podkulone i chodzi tak na kurkę czasem tylko zrywa sie jak by chciał pokazać że nic mu nie dolega ale to tylko przez kilka metrów pużniej z powrotem to samo .dokarmiam go przez strzykawke podaje płyny siemie lniane rumianek wczoraj w nocy zrobi.ł bardzo duzo rzadkiej kupki i takie łańcuszki bobków co powinien zjadać a nie zjada tak to prawie wcale nie robi kupy. mysle że to jelita zapchane co zrobić jak pomóc co dawać jeść?

Offline charme

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Płeć: Kobieta
    • Moje króliczki :)
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2011, 12:37:14 pm »
Skad jestes Adrian?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2011, 12:39:28 pm »
Podpisuje sie pod pytaniem charme. Skąd jesteś?
Wet ten nie jest kompetentny a królikowi trzeba PILNIE pomóc.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2011, 13:03:51 pm »
Napięty brzuszek może oznaczać wzdęcia, które mogą być konsekwencją zatoru. Królikowi pilnie potrzebna jest pomoc, bo cierpi. Można podać espumisan w kropelkach dla niemowląt, masować brzuszek, dokarmiać strzykawką, dopajać, a przede wszystkim udać się do kompetentnego weterynarza.

Nie wiem jakie zastrzyki podaje obecnie wet, ale lepiej podać maluchowi także lakcid - pół ampułki 2 razy dziennie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2011, 20:30:15 pm »
Udać się i to jak najszybciej bo stan królika ja bym oceniała jako ciężki z takimi objawami, królik to nie zabawka nie daje się go do zabawy jako zabawkę dla siostrzenicy !!! zupełny brak odpowiedzialności do tego jeszcze dodam że nie nosi się królików na rękach tym bardziej przez 7 letnie dzieci, niestety przez głupotę ludzką teraz królik się męczy a może i umrze.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).



Adrian

  • Gość
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2011, 10:45:53 am »
monika.k  jak jesteś taka mądra i wyzywasz mnie od głupków to może wiesz , co dać królikowi żeby zrobił kupę ? wczoraj weterynarz podał toŚkowi zastrzyk na poprawę pracę żołądka i tyle ale to nie pomaga ,dalej jest osowiały muszę  mu sam podawać jedzenie , a wczoraj tylko raz i to wieczorem zrobił kupę, może zrobić mu głodówkę ? żeby  dać czas na strawienie skoro tego nie wydala a brzuch ma napięty ?króliczek jest mojej siostry  sam nigdy nie miałem królika polubiłem drania i martwię sie jak siostra kolejny raz wraca od veta a ja nie widzę poprawy jak on nie potrafi zaradzić to co ja mogę?  środki na przeczyszczenie może by wydalił to co mu leży  na żołądku ?

goldie

  • Gość
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2011, 11:30:31 am »
Adrian, monika.k nikogo nie wyzywała od głupków, dobrze że zająłeś się królikiem, ale sprawa na prawde jest poważna :(
królik musi jeść i pić, nie wolno robić mu głodówek ani dawać środków na przeczyszczenie, przewód pokarmowy i trawienie u królika odbywa się inaczej niż u innych ssaków, skoro nie ma poprawy powinniście iść do dobrego weta a tymczasem królikowi masować brzuszek w kierunku omyka, spróbować go trochę przegonić, żeby pobiegał może wtedy jelita zaczną pracować, poić przez strzykawkę bez igły wodą lub herbatkami: koperkową, mietową, podawać espumisan, lakcid i koniecznie musi jeść

Offline kagar

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1430
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • Tu znajdziesz temat księżniczek ;)
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2011, 11:34:54 am »
może zrobić mu głodówkę ?


Adrian głodówka to najgorsza rzecz jaka może spotkać krolisia. Króliki potrzebują stale jeść chociażby tylko siano i wodę.

Ja bym pomyślała nad udaniem się do innego weta, który zna się na królikach.
Napisz skąd jesteś to postaramy się podpowiedzieć naprawdę dobrego króliczego weta.

Jeśli to zaparcie to poniżej załączam link do strony z pierwszą pomocą dla królisia http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zaparcia.html

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:05:47 pm »
Masuj brzuszek, żadnych głodówek, żadnych środków przeczyszczających! Podawaj dużo płynów, lakcid, espumisan. Koniecznie trzeba iść do weterynarza, czemu nie napisałeś, skąd jesteś? Przecież prosiły cię dziewczyny, chcemy pomóc królikowi.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2011, 21:08:55 pm »
Podaj mi gluta z siemienia lnianego Adrian. 2 lyzki wrzuc do wody i podgotuj tak zeby sie zrobil kleik, kleik do strzykawki i do ryjka (jesli bedzie sie wyrywał owin krolika recznikiem zeby soebie i Tobie krzywdy nie zrobił). Podawaj duzo płynów, nie dawaj mu zadnych przysmaków - zostaw na sianie, ewentualnie daj cykorie, ananasa. Kup espumisan w kroplach i podaj mu 1ml do ryjka, masuj brzuszek do dolu w kierunku odbytu. Jesli krolik nie bedzie chcial jesc rozmocz granulat w wodzie i podawaj mu taka papke strzykawka z wiekszym otworem niz te standartowe (strzykawka wielka uzywana do plukania bodajze) i radzilabym jednak zmienic lekarza. jakby cos to pisz. jesli krolik robi lancuszki to albo zzarl jakis dywn, albo od siersci.. powinienes go tez delikatnie wyczesywac, zeby usuwac wychodzaca siersc. zadnych glodowek i zadnych srodkow przeczyszczajacych!

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Odp: królik się meczy jestem bezradny!!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2011, 22:40:03 pm »
po pierwsze Adrianie nikt nie wiem czemu się rzucasz skoro nikt tym bardziej ja tego nie robiłam, to ty zawiniłeś więc nie bądź agresywny do innych jakbyś cały świat i innych obwiniał za swoje niedbalstwo !!! po pierwsze nie doprowadzać to takich sytuacji wtedy nie będzie takich problemów jak masz teraz, po drugie na co dzień dbać o dietę królika, a najważniejsze udać się do odpowiedniego weterynarza bo grunt to dobra opieka medyczna !!! ja jednak wbrew temu co piszą dziewczyny na twoim miejscu nie posuwałabym się do innych metod niż espumisan i siemię lniane ,a masaże zostawiła dla kogoś bardziej odpowiedzialnego.Nikt
cie tez tu nie obraża, ale uważam że trzeba wskazywać tak istotne błędy w opiece nad królikiem jakie ty poczyniłeś, tyle razy zwraca się uwagę tu ,a także w innych forach czy stronkach ,że królik to nie zabawka i nie nosi się go na rękach, oczywiście każdy popełnia błędy ale za takie błędy czasami zwierzę płaci życiem i zdrowiem.Zamiast się obrażać po prostu postaraj się teraz ulżyć i pomóc królikowi i następnym razem nie popełniaj takich błędów.
Na stany zapalne ja zawsze polecam Traumeel i Zeel firmy Heel tak jak już w wielu postach pisałam jest na forum kilka osób któe takie stany zapalne i problemy ze stawami czy to kręgosłupem leczyły tymi lekami z bardzo dobrym skutkiem, oczywiście i tak najlepiej jak najszybciej udać się do dobrego weta który może podać środki szybciej działające aby królik lepiej się poczuł.
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).