Autor Wątek: Toruń prosi o głosy w Krakvecie  (Przeczytany 78231 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 28, 2011, 21:21:17 pm »
Nie chcę swoim komentarzem nikogo urazić, zaznaczam na wstępie. Po prostu chodzi mi o to, że takie przekrzykiwanie się widzę. Tam pewnie tak samo mówią o nas. I tu jest mowa- jak wygramy, to następnym razem wspomożemy ich. Tylko wtedy może być za późno. Wiem, że Toruń jest potrzebujący- pieniądze są zawsze potrzebne. Ale jednak jakoś sobie radzi. Nie możemy to my zrobić pierwszego kroku i ustąpić? Może od tego właśnie zacznie się porozumienie, dokładając do tego fakt, że tamte zwierzęta nie mają zbyt wiele czasu. Powtarzam- tak, jestem świadoma, że Toruń jest potrzebujący. Ale radzi sobie. Przez dwa miesiące wytrzyma jeszcze. W Radomsku jakiś niewinny pies może umrzeć, bo ludzie nie potrafią się dogadać (Tu najbardziej nie rozumiem pani burmistrz. Ja wiem, że pewnie ciężko jest zarządzać, ale czy naprawdę nie może odstąpić kilkuset złotych na karmy dla umierających psów w zamian za kilka klombów w mieście?) Wiem, tu jest forum pro-królicze. Ale ktoś w końcu musi ustąpić.
Króliczki uwielbiam, skradły mi serce. Ale akurat w tej dokładnie chwili nie są w tak tragicznej sytuacji, jak tamte zwierzęta. Przepraszam, ja głosuję na Radomsko. A pani burmistrz życzę, żeby kiedyś też doznała takiego głodu.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 28, 2011, 21:31:57 pm »
Nie rozumiem, czemu ktoś musi ustąpić? To jest konkurs, a nie żadna chora rywalizacja. Za dwa miesiące będzie kolejny - my zaproponowaliśmy współpracę. Póki co nie ma odzewu, ale propozycja jest aktualna.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 28, 2011, 21:33:59 pm »
http://www.facebook.com/event.php?eid=163369833716893

my się nie próbujemy nikogo przekrzyczeć, nie chcemy nikogo dzielić, zaczęliśmy głosować, walczyć o Toruń i chcemy to zrobić jak najlepiej...i to nie jest walka z dogo czy miau, ponieważ nigdy nie uczestniczyliśmy w żadnych forumowych rozgrywkach i nie o to chodzi,
to co robimy, to tylko wyraz naszego zaangażowania, którego chyba nikt się nie spodziewał i na tym polega problem...wszyscy o coś walczymy i jak mamy ustąpić...powiedzieć ludziom z zewnątrz, żeby nie głosowali?  
my tak samo jak dogo/ miau kochamy zwierzęta i znamy ich problemy/ potrzeby i też musimy dokonywać pewnych wyborów

jak napisała Blacky każdy ma swoje powody i motywy, ale wszystkim nam chodzi tak samo o dobro zwierząt




Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 28, 2011, 21:43:25 pm »
Ja wiem, że to nie rywalizacja. Ale jest bardzo napięta atmosfera i wszyscy jednak w pewien sposób walczą o swoje schronisko. I z tego co widzę Toruń bardzo prowadzi, tym samym zmniejsza się szansa na przeżycie tamtych psów. Tak, trzeba popierać swoich (Toruń wspiera króliki- króliki wspierają Toruń), tylko teraz nie takie kryteria moim zdaniem powinny być brane pod uwagę. Skupmy się na najbardziej potrzebujących. :(
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 28, 2011, 21:47:36 pm »
Nikt tak naprawdę nie wie kto jest bardziej potrzebujący. Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które były w obu miejscach, jeśli w ogóle takie są. Zdjęcia, opinie, reportaże - wszystko z drugiej ręki. Do tego dochodzi jakaś dziwna rywalizacja wewnątrz społeczności wspierającej zwierzęta - pomówienia, plotki - małe bagienko. Nikt nie ma monopolu na prawdę, są tylko opinie. A nasza opinia jest taka, że lepiej jest teraz wesprzeć Toruń i zdania nie zmienimy.
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 28, 2011, 21:49:29 pm »
Myślę, że każdy zagłosuje jak mu serce podpowiada i nie ważne na kogo, paczki i tak trafią do potrzebujących zwierząt :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 28, 2011, 22:09:55 pm »
Słuchajcie, ale my mamy swojego kandydata, a oni mają swojego, wszystko jest uczciwe, każdy w swoim zakresie szuka pomocy i prosi o głosy. Gdyby oni traktowali nas (i króliki oraz inne mniejsze zwierzęta) poważnie, to może wynik byłby zupełnie inny? Gdyby się z nami dogadali. A tak, pewnie się nie spodziewali, że my też potrafimy się zebrać z kupę...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline gumijagodowysok

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3137
  • Płeć: Kobieta
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 28, 2011, 22:20:54 pm »
No tak... w sumie to nad wyraz proste rozumowanie. Nie chciałam tu żadnych konfliktów, czy nawet zbędnego poruszenia. Po prostu patrzeć nie mogę na te wszystkie zwierzęta, które nie dość, że zostały porzucone przez ukochanych właścicieli, to jeszcze teraz z takimi problemami natury materialnej muszą się zmagać. Jak człowiek może tak taktować przyjaciela? I co do dogo i miau- jak człowiek może traktować drugiego człowieka, kiedy koniec końców i tak mamy wspólny cel? Może jakiś taki dzień mam otępiały, trochę senny, ale nie rozumiem tego, co się dzieje. Jeśli kogoś wzburzyły lub obraziły moje posty- przepraszam, przeprowadziłam jedynie próbę pojednania.
Na moje i królicze potrzeby: http://gumijagodowysok.blogspot.com/

Nasz wątek

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 29, 2011, 06:55:16 am »
Gumi, mniejsza jak oni traktują nas - ważne, jak traktują króliki i gryzonie. Za podzwierzęta. Mniej inteligentne i nie potrafiące tak kochać i cierpieć, jak psy i koty. Niestety. A schronisk takich jak Radomsko jest o wiele więcej, nie da się wszystkim pomóc. I nie tylko psy i koty potrzebują pomocy, trzeba to zrozumieć.
To jest niezwykle przykre i niesprawiedliwe, że nie da się wesprzeć wszystkich tych zwierzaków i schronisk, no ale tak to już jest.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 29, 2011, 08:52:34 am »
http://www.dogomania.pl/threads/202335-Schronisko-w-Radomsku-Ruszamy-z-adopcjami!-Prosimy-o-pomoc./page38

Racje żywieniowe zostały w Radomsku zwiększone, a schronisko dostało pomoc od miasta. Tak przynajmniej wynika z tego wątku. Więc może nie będzie jednak aż tak dramatycznie.


No kochani - głosujemy dalej na Toruń. Jeszcze tylko 3 dni! :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline madzia85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2523
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Azyl Dla Królików w Toruniu
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 29, 2011, 09:42:50 am »
A ja myślę, że skoro jest tak trudna sytuacja w Radomsku to trzeba się zebrać i niech każdy głosujący (z dogo, miau i od nas) wpłaci na ich konto te 2 zł które przeważnie jest z rabatu na krakvecie i uzbierają taką samą sumę (jeśli nie większą) na jedzenie i inne wydatki :)

Można też po prostu kupić jedzenie, karmę suchą, mokrą, kaszę, makarony - niech każdy kupi po jednym opakowaniu i im wyśle - nie potrzeba wielkich nakładów pieniężnych, jeśli zbiorą się wszyscy. Potrzeba tylko chęci :)

Niestety psy i koty będą jeszcze długo na pierwszym miejscu w hierarchii zwierząt - a szkoda, bo powinny być na równi :(

Offline Blacky

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3342
  • Płeć: Kobieta
    • Pomyślna Blog
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 29, 2011, 09:51:22 am »
Myślałam o wysłaniu im jedzonka prywatnie, ale widzieliście ich profil na fb? Część osób pisze, że potrzeba karmy, część, że wcale nie - pomieszanie z poplątaniem. Oglądałam też reportaże o tym schronisku i to wszystko jest bardzo niejednoznaczne. Na stronie schroniska nie ma żadnego apelu o pomoc, kierownik twierdzi, że nigdy nie było głodnych zwierząt, to samo prezydent miasta. Trudno jest wyrobić sobie jednoznaczną opinię.

Mimo to, jeśli ktoś chciałby się złożyć na zamówienie z animalii, to możemy to zrobić. Kurier kosztuje 10 zł, więc niedużo. Ale może na to założymy oddzielny wątek, co?

A póki co głosujemy na Toruń! :)
Save The Earth - it's The Only Planet With Chocolate! ;>
Pomyślna blog

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 29, 2011, 11:52:29 am »
Myślę, że tamtejsze kotki aktualnie nie głodują http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=12898. Kotków ponoć jest 30.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 29, 2011, 13:02:26 pm »
Myślę, że nie ma co dochodzić kto kłamie, jeżeli będzie zrzutka na karmę dla Radomska to chętnie się dorzucę, ale dopiero po przyszłym tygodniu. Tak czy siak pracownicy karmy nie zjedzą i można być pewnym, że trafi do zwierząt ;)

Jeżeli przegra Toruń to będziemy mogli zrobić zrzutkę na karmę do nich :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2011, 13:43:43 pm wysłana przez Misokyaa »

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 29, 2011, 14:04:13 pm »
Gdzieś na dogo Temida pisała, że woli mniej karmy lepszej jakości, niż więcej gorszej jakości - czyli sytuacja chyba aż tak tragiczna nie jest. Pamiętam, jak była interwencja (chyba w Bydgoszczy), potrzeba było wszystkiego i dziewczyny pisały, że nawet mieszanki mogą być, byleby króle nie głodowały - i widać, że to była pilna sytuacja.

No ale to tylko takie moje przemyślenia.
Zwierzaków jest strasznie mi szkoda, czemu one mają cierpieć za głupotę ludzką...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 29, 2011, 14:15:26 pm »
To ja tylko powiem, że sytuacja w Toruniu jest zła, bo schron jest przepełniony o 100%. I przyjmują każdą karmę, wczoraj zawiozłam 10 kg (naprawdę szajsowej, wiem, ale na inną nie mam  :icon_redface), dzisiaj zawozimy następne 50, jutro kolejne, biorą wszystko... zapasy suchej karmy skończyły się dawno. To że na stronie są ładne czyste zdjęcia to nie znaczy, że brzuszki nie bywają puste...

Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 29, 2011, 14:32:19 pm »
To ja tylko powiem, że sytuacja w Toruniu jest zła, bo schron jest przepełniony o 100%. I przyjmują każdą karmę, wczoraj zawiozłam 10 kg (naprawdę szajsowej, wiem, ale na inną nie mam  icon_redface), dzisiaj zawozimy następne 50, jutro kolejne, biorą wszystko... zapasy suchej karmy skończyły się dawno. To że na stronie są ładne czyste zdjęcia to nie znaczy, że brzuszki nie bywają puste...
I wszystko mówi za siebie .............. wydaje mi się ,że na trym powinny się zakończyć jakiekolwiek dyskusje  na dogo czy miau  i to pisze Katka , która jak wynika jest na miejscu  i widziała .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline Katka

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 506
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 29, 2011, 14:39:19 pm »
Nasz schron nigdy jeszcze nie odmówił przyjęcia karmy, nawet jeśli to było Puffi z Biedronki.

Offline Ola_19

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2818
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • Zostań dawcą szpiku
Odp: Toruń prosi o głosy w Krakvecie
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 29, 2011, 15:04:05 pm »
potwierdzam to, co mówi Katka, schronisko przyjmuje każdą karmę, a aktualna liczba psów to z tego co wiem ok 300- dwukrotnie więcej niż przewiduje schronisko