Autor Wątek: Podgryzanie, szczypanie?  (Przeczytany 27871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Podgryzanie, szczypanie?
« dnia: Marzec 20, 2011, 23:14:35 pm »
Do tej pory Teodor przychodząc na kolana żeby go pogłaskać odwdzięczał się jedynie lizaniem, dzisiaj natomiast odkrył nowy sposób podziękowań otóż zaczął mnie iskać. Wszystko byłoby super gdyby nie fakt że nie robi tego delikatnie...po dzisiejszym dniu moja lewa ręka jest cała w czerwonych bąbelkach od uszczypnięć.
Mam cały czas nadzieje że jutro już nie będzie pamiętał o iskaniu ale jeśli nadal będzie to robił to czy istnieje jakiś sposób oduczenia królika takiego zachowania? Wiem że to leży w naturze tych zwierząt ale Teodor  około 2h dziennie spędza u mnie na kolanach i nie wyobrażam sobie tego jak będą wyglądały moje ręce za jakiś czas.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2011, 23:16:43 pm »
A króliś kastrowany?

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 23:29:32 pm »
Nie jest kastrowany. Nie widziałam takiej potrzeby bo okres dojrzewania przeszedł bezproblemowo i ogólnie nie stwarza problemów. Jedyny jego zły nawyk to znakowanie psa i to ostatnio przeważyło o tym że podjęłam decyzję o kastracji ale dopiero w maju jak będzie cieplej. Nie jest to też nagminne zachowanie...zdarza się sporadycznie więc nie ma pośpiechu.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2011, 23:31:25 pm »
To może być też związane z popędem płciowym.

Mój Groszek tak robi, że podszczypuje, przy tym bzyczy i próbuje obskakiwać.

Chyba że Teodor robi to dla zabawy :)

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2011, 23:39:18 pm »
Wiem że samiczki na wiosnę dostają ruję, czy to samo tyczy się samców..są wtedy bardziej pobudzeni?
Teodor od kilku dni jest troszkę natrętny i dopiero teraz skojarzyłam fakty.

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2011, 07:27:10 am »
są wtedy bardziej pobudzeni?
Są, moja Makrela robi dokładnie to samo co Teodor :P albo trzeba z tym żyć, albo pozbawić króliczka skarbów.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2011, 08:34:09 am »
Łatek też iska Milkę, ona tego nie lubi i ucieka, a on ją goni - widać, że chce na nią wejść, tyle że ona ucieka. Takie zachowania powtarzają się i nie przechodzą mu. Robi tak często jak ona odpoczywa, więc to jest raczej popęd, a nie chęć dominacji. Tym bardziej, że iska jej tylną część grzbietu i zad.
Cóż, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że był kastrowany w październiku. Jeszcze mu nie przeszło?
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2011, 08:44:22 am »
Krolikom to chyba nigdy nie przechodzi. Ignac wlazi na Jozke i tez to wyglada bardziej jak zaloty, bo robi kolka itd. Ona z kolei mysli, ze on chce dominowac, wiec zeby go usadzic sama wlazi na niego ;) Czasem lezy gdzies kepka Ignasiowego futra.
Toska w trakcie rujki nie tyle co iskala, tylko wchodzila na kolana i drapala w brzuch i gryzla ubrania.
Dzisiaj na znak, ze wiosna idzie Jozka przez dwie godziny 'kopala norke' w pudelku tekturowym. Wrazenia akustyczne-niezapomniane i bezcenne ;)

Wiec wychodzi na to, ze nawet kastraty nie sa siedzacymi w miejscu, pozbawionymi zycia pluszakami. Pewne zachowania im zostaja i w sumie dobrze. Przynajmniej czlowiek wie, ze ma krolika w domu :lol

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2011, 15:44:17 pm »
No nie wiem, dla Milki na pewno niedobrze, bo ona tego nie lubi, jak już wcześniej pisałam ;)
Jasper nic takiego nie robił, był spokojny raczej.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Black_

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Kobieta
  • Królestwo za konia!
    • Blog
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2011, 19:12:38 pm »
Nie  jestem pewna, czy  ma to ścisły  związek z byciem samcem, bo moja  Ziutka to kobitka, a i tak lubi sobie popodgryzać mizianego człowieka. W szczególności lubi  lizanie nieszczęśnika po głowie i przy okazji podcinanie włosów...

Człowieczeństwo nie jest stanem, w którym przychodzimy na świat. To godność, którą trzeba zdobyć
Jean Bruller

Offline Zara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 541
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Astrid
  • Pozostałe zwierzaki: Pies Grapa, koty Grzmot i Batman
  • Za TM: Królik Luis, królik Duszek, pies Arpa, koń Avanti
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2011, 19:28:01 pm »
Hm, Luis od kiedy się u mnie zadomowił i nabrał do mnie zaufania to liże mnie i iska. Nie wiem czy to ma jakiś związek z popędem, wydaje mi się, że nie. W sumie to jego iskanie w ogóle mi nie przeszkadza, nie boli, nie zostają po tym żadne ślady.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2011, 19:28:04 pm »
Ciapula też tak robiła, więc to nie ma nic wspólnego z płcią, wszak popęd mają również samiczki ;)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline jonQuilla

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2011, 20:48:27 pm »
Dziwi mnie tylko to że Teodor wcześniej tego nigdy nie robił a ma ponad rok.

Offline Barbara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2011, 18:06:36 pm »
Mój Stefan jest bezklatkowcem, niestety jednak od jakiegoś czasu notorycznie w nocy wskakuje mi na głowę. Problem w tym, że 'ciągnie' mnie za włosy. Czy można temu jakoś zaradzić? Bo nie cieszy mnie widok króliczka za kratkami.
Kochasz mężczyznę, ale nie potrafisz go zrozumieć? Ta książka ci pomoże: http://zlotemysli.pl/barbara,1/publication/show/6486/mezczyzna-od-a-do-z-nowa-edycja.html

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2011, 18:29:17 pm »
moj Krepy za to robi mi ażurowe bluzy.. ale mnie raczej nie "skubie".. ale za to moja "królicza" bluza..
powiem Wam jakby puscic przez nią swiatlo bylby niesamowity efekt :P
mnie sie wydaje, ze to wiosna przewraca w głowach naszym pupilom ... no przynajmniej mojemu świrkowi :lol
a jak szczypie to tylko nogi... i tez tego nie lubie ! :(
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline Barbara

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 05, 2011, 19:44:59 pm »
Chyba rzeczywiście to przez wiosnę, bo wcześniej tak nie robił :D a ja marzę chociaż o jednej przespanej nocy  :zdenerwowany
Kochasz mężczyznę, ale nie potrafisz go zrozumieć? Ta książka ci pomoże: http://zlotemysli.pl/barbara,1/publication/show/6486/mezczyzna-od-a-do-z-nowa-edycja.html

Offline Collin31

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 587
  • Płeć: Kobieta
Odp: bolesne iskanie
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 21, 2011, 10:53:14 am »
Mila też uwielbia wskakiwać mi prosto na głowę i mielić moje włosy! dodatkowo biega w koło i bzyczy :p robi to tak długo dopóki nie wstanę z łóżka
u mnie pomaga przykrycie się całkowicie kołudrą i spanie pod nią wtedy rezygnuje i śpi na dywanie ;P

Offline Pączuś

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
podgryzanie moich włosów ;)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2012, 12:53:47 pm »
Szukałam podobnego watku lecz go nie znalazlam... :P moze umknelo to mojej uwadze ale:
Ogolnie kroliczek biega sobie jak chce ma kuwete ale go nie zamykam przewaznie. Pączuś jest bardzo milusinski biega tam gdzie ide i siada kolo mnie, lubi byc branym na lapki i drapkany :) no krolik marzenie! Jest tylko cos co mnie zastanawia... czasami jak ide spac albo sie chce zdrzemnac to on po tym jak juz zasne wskakuje na poduszke nad moja glowa i wyrywa mi po jednym wlosku z czubka glowy  :crazy: i czy to jest normalne? :|

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 19, 2012, 13:19:51 pm »
Było wiele przypadków królików, co wyrywały właścicielom z głowy włosy. Więc to normalne, a raczej zabawne :) Najzwyczajniej w świecie bawi go to.

Offline Pączuś

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dziwne...
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 19, 2012, 13:25:18 pm »
Jego moze tak mnie budzi :P tak myslalam ze moze nie chce zebym spala bp chce sie bawic :P