Autor Wątek: DWA KRÓLIKI PORADA  (Przeczytany 4000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hero

  • Gość
DWA KRÓLIKI PORADA
« dnia: Marzec 20, 2011, 16:50:47 pm »
Witam
Jestem wolontariuszem w schronisku dla zwierząt,moja koleżanka ma dwa króliki ...
Kupiła je w sklepie jak się 2ygodnie temu  okazało jeden z króliczków był w ciąży i urodził 6 małych króliczków.
Koleżanka rozpaczliwie szuka dla nich domu,chce znaleźć  dla nich dom jak tylko podrosną ...

Ja już mam królika dopiero 3 tygodnie,ale z zaistniałą sytuacją chciałem zaadoptować jeszcze jednego...

Dlatego proszę mi napisać tylko fachowo wszystkie minusy , plusy i ryzyka hodowania dwóch królików...
Z góry dziękuje za opinie ...
Pozdrawiam

Offline la_nouvelle_vie

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Kobieta
Odp: DWA KRÓLIKI PORADA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2011, 16:52:24 pm »
http://forum.kroliki.net/index.php?board=26.0 cały dział o zaprzyjaźnianiu króliczków.

Czy koleżanka jest pewna, że oba króliczki są samiczkami? Być może drugi królik jest tatusiem maluchów...

hero

  • Gość
Odp: DWA KRÓLIKI PORADA
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2011, 18:45:06 pm »
Raczej na 100% to dwie samiczki ...

Królika wzieła równo 2 tygodnie temu i po 3 dniach jedna urodziła te maluszki ...

Offline Misokyaa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3206
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Don Pedro Karramba i Pan Śledź
  • Za TM: Truffel, Fizia-Makrela
Odp: DWA KRÓLIKI PORADA
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2011, 18:55:15 pm »
Raczej :/ ?
Niech zgłosi maluchy do adopcji.

Wszystkie minusy, plusy możesz sobie znaleźć sam czytając dział, do którego linka dała la_nouvelle_vie oraz miniaturke bez tajemnic.
Największym ryzykiem jest posiadanie potomstwa w sytuacji kiedy odbierasz królika, którego nie zbadał króliczy wet, czyli nie masz 100% pewności co do płci.  Drugim z kolei ryzyko, że nigdy się nie zaprzyjaźnią, albo zaprzyjaźnią, ale któregoś dnia coś im odbije i wejdą na wojenną ścieżka.