Autor Wątek: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem  (Przeczytany 181638 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Magg

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Kobieta
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 16, 2012, 00:18:36 am »
dzięki, już mamy furminator i wszystko gra! :)
chociaż nasz nie wygląda jak golarka tylko jak piła mechaniczna ale mam nadzieję że to jest to co trzeba

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 16, 2012, 12:09:30 pm »
Myślę że w razie wątpliwości warto udać się do weterynarza oby zbadał przyczynę.
Lubię króliki, ale i koty także.

Offline tomeh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 16, 2012, 12:10:37 pm »
głaskać, szczotkować i pielęgnować.
Lubię króliki, ale i koty także.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 16, 2012, 15:23:34 pm »
ale może polecicie konkety ?
ja mam problem z siereścią Szazy -



jest gruba i sztywna, nie szorstka tylko taka "konkretna" nie linieje strasznie, ale widzę czasami że bobki są w paciorkach. Podaję jej sok z ananasa i nasiona wiesiołka. Ale jak podam jednego dnia to za dwa dni znowu paciorki.
no i problem z Felkiem -



ma sierś strasznie gęstą i cieniutką. Felek linieje w kółko. I to tak intensywnie że kołtyny fruwają już po minucie od odkurzania. Boję się że się zatka, ale też dostaje ananasa i nasiona wiesiołka jak Szaza, poza tym u niego nigdy nie widziałam paciorków. Niestety zdarzają się super małe bobki, brzuszek ma normalny miękki, także sama nie wiem.
Oczywiście szczotki mam, jedną mam drucianą (http://allegro.pl/szczotka-druciana-12-5x6-3cm-lo-53001-i2067126156.html), ale nią to praktycznie mogę tylko Malutką czesać bo jej długa sierść się łądnie rozczesuje.



Dla reszty nic się nie nadaje, bo po prostu je nią "podrapie" a sierść się nie wyczesuje. Mam taką nylonową - jak do paznokci też nic nie wyczesuje. Ostatnio też kupiłam taki grzebyk (http://allegro.pl/gesty-grzebien-dla-kota-lub-psa-i2104862587.html) ale nic nie zmienia. Nic się nie wyczesuje :(
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 16, 2012, 15:48:50 pm »
Oj, ja też mam mały problem z futerkiem Marjana... On na łapkach ma tak ohydnie posklejaną sierść, że po prostu wygląda jak królik ze śmietnika :( A jeśli miałabym mu to umyć to czy i tak to nic nie zmieni? W końcu na łapkach jest mało sierści i ja nie dam rady mu tego wyczesać. A powycinać to już w ogóle będzie problem...





Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline truskawka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 16, 2012, 15:57:49 pm »
Łapki mojego Kuby wyglądają bardzo podobnie, zwłaszcza tylnie. Mam wrażenie, że trzeba by to trochę przetrzeć ściereczką z ciepłą wodą bo wydaje mi się że jak królik jest w kuwecie to zawsze troszkę może mu się siknąć na łapki. Z tymi łapami jest problem, bo ciężko królika utrzymać, a jak ostatnio mi się udało choć trochę mu tyłeczek podczesać to obraza była na 2 dni. Spróbuję dzisiaj z tą wilgotną ściereczką to zdam relację:)

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 16, 2012, 16:04:19 pm »
ja wyczesuje tez lapki za co jestem kazdorazowo otupywana i jest foch no ale coz zrobic szczegolnie przed sterylizacja kiedy sika pod siebie absolutnie wszedzie i brzydko to wyglada
[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 16, 2012, 16:58:58 pm »
Sremo- to na łapach to ropa, prawda? Ja bym to albo wyczyściła ciepłą wodą lub rozczesała- małym trymerem.nMi się zdarzało również wyskubywać posklejane włosy.

Rice_cookie: mój Axel też linieje cały rok prawie, więc rozumiem ten ból. Do wyczesywania- ja stosuję albo trymer albo po prostu wyskubuję tę sierść palcami. Chociaż zdarzają się po wyskubywaniu łyse placki na skórze :/
A jeżeli chodzi o złą kondycję sierści- u weterynarza można kupić dosyć spory wachlarz preparatów witaminowych na poprawę sierści. U kota bym polecila olej z łososia, jednak u królika, to ja bym się zapytała weterynarza, który najlepszy ;)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 16, 2012, 18:25:01 pm »
Iskra- kurczę, nie wiem czy to ropa... Długo już to dosyć jest, ale mnie to tak razi, a mnie mam pojęcia jak się tego pozbyć... Spróbuję mu to wytrzeć ciepłą ściereczką i coś zdziałać. A jak nie to jak myślicie, czy u weta mogliby mi pomóc? Bo mi ciężko jest samej go utrzymać i cokolwiek robić, a u weterynarza może mają jakieś sposoby.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 16, 2012, 20:54:37 pm »
u nas jest furminatorowanie codziennie :)

Offline kata_strofa

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2819
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 16, 2012, 21:11:25 pm »
Ja furmintora używam tylko podczas linienia (wtedy codziennie), w okresach, gdy włosów nie gubią, czasem je czeszę małą końską szczotką z naturalnego włosia  :lol  Przeważnie wystarczy jednak przetarcie zwilżoną dłonią.
Co do mycia królika, jak już pisałam kiedyś, polecam leciutki roztwór naturalnego mydła np. marsylskiego oliwkowego lub alep. U nas doczyściło okropne, śmierdzące, pozlepiane gęstym moczem futro i nie pogorszyło stanu skóry.


Dignity. Dignity is an important quality everyone should have.

Offline otka_a

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 828
  • Płeć: Kobieta
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 16, 2012, 21:18:09 pm »
http://allegro.pl/grzebien-do-wyczesywania-gnid-stop-wszy-wszawica-i2120595692.html
takie grzebyki są świetne!
I u krótkowłosej Frotki i u dłogowłosej Fruzi sprawdza się idealnie :)

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 16, 2012, 21:25:11 pm »
Udało mi się troszkę ogarnąć te łapki :) Nie jest super, bo dalej są troszkę posklejane, ale jest lepiej niż było. Przynajmniej znalazłam sposób, żeby się nie wiercił :P

Przy okazji mam pytanie do dziewczyn, które mają furminator. Powiedzcie mi, czy podróbka też jest ok? Bo prawdziwy furminator kosztuje ponad 100-150zł, a to trochę dużo jak na szczotkę :P I nie wiem czy kupować na allegro, bo jak to będzie badziewie to wolę nie ryzykować.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline zaba zielona

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 393
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 17, 2012, 08:22:50 am »
Sremo, ja mam i podrobke i oryginal, nie widze roznicy. Mozesz brac taki za 16 zl czy ile to tam kosztuje.

Offline rice_cookie

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 2243
  • Płeć: Kobieta
    • Stowarzyszenie Pomocy Królikom
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Moje króliki: Malutka
  • Pozostałe zwierzaki: Koteły - Rudy i Rydz
  • Za TM: [*]Stefan 7lat/17.11.2005 , [*]Szaza 4lata10mesięcy/17.04.2016, [*]Felczysław 10lat6miesięcy
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 17, 2012, 15:02:49 pm »
ja to na waszym miejscu z tymi łapkami zrobiłabym tak jak robię po wiosennych spacerach - króliki wtedy mają całe podszycie w błocie :/ (po kopaniu, bieganiu w grządkach) - mianowicie może nie to że kompie, ale napuszczam wody do wanny takiej lekko ciepłej tyle żeby im brzuszki moczyły. Każdy królik pobiega sobie chwile w wannie, ja troszkę ile mi się da wciskam rękę pod brzuch i merdam wodą żeby to wszystko się wypłukało. Nie dodaje nic do wody, z tego względu że nie wiedziałabym co. Jeżeli zrobię wszystko spokojnie i głaskam cały czas to strach przed wodą jest minimalny, poza tym za zwyczaj jak królik skapnie że wody jest tyle że nie ma się czego bać to sam zaczyna się myć. Później wyjmuję na ręcznik, tarmoszę porządnie i kładę całe zawiniątka przy kaloryferze, albo gdzieś gdzie ciepło (trzeba uważać na przeciągi) Niestety czasami jestem do tego zmuszona, bo po wiosennym bieganiu w błocku - a jeszcze jak jest długie to najpierw się ututłają a potem to zaschnie zanim do domu wrócimy i jak nie włożę do wanny to chodzą tydzień brudne i nie mogą się domyć.
W waszym przypadku można by użyć jakiegoś mydełka jeżeli ktoś wie na pewno że się nadaje dla królików, i trochę potrzymać w wannie żeby się porządnie nóżki odmoczyły. Wiadomo że jak cały czas nóżki są w takim stanie to królikowi ciężko je sobie domyć, ale jakby je odmoczyć i by się umyły dobrze, to nawet jeżeli królik ma tendencję do takich brudnych łapek, to przez jakiś czas będzie sam w stanie utrzymać ich czystość.
NERV-GOD'SinHIShaeven.ALL'SrightWITHtheWORLD.


Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 17, 2012, 15:35:08 pm »
Ale czy sama woda na pewno pomoże na tyle, żeby te sklejki się odkleiły czy coś? Bo naprawdę ciężko będzie mi to mu wyczesać, prędzej bym mu to jakoś powycinała. Ale to też tak nie do końca by się udało.


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 17, 2012, 17:11:23 pm »
Jak to futerko troche namoknie to posklejana siersc latwiej wyczyscic bo pod wplywem wody to zmieknie.

Offline SremoGirl

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1298
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Królisia
  • Pozostałe zwierzaki: Oscar
  • Za TM: Marjanek, Puszek
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 17, 2012, 18:08:10 pm »
Ok, jutro spróbuję coś z tym zrobić :)
Wielkie, wielkie dzięki dziewczyny!


Zapraszamy do naszej galerii :)

Offline bachach

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 30, 2012, 11:03:16 am »
Witam,

Przejrzałam wątki dotyczące sierści i mam pytanie, otóż mojemu królisiowi co jakiś czas na pyszczku, po bokach robią się takie kupki sierści (wyglądają jak pędzelki) z punkcikiem sklejonego naskórka. Wyjmuję mu to, ale cały czas pędzelki tworzą się nowe, niektóre trudno wyjąć, a nie chcę sprawiać uszolowi bólu tym bardziej, że niespecjalnie lubi czesanie. Poza tym nie ma problemu z sierścią.
Będę wdzięczna za jakąkolwiek informację

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Futro królicze: pielęgnacja, linienie, problemy z futerkiem
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 30, 2012, 12:16:37 pm »
Mozesz mu w tym miejscu podciac siersc nozyczkami.
Czy to się tworzy od jedzenia, slinienia? Czy ot tak?