Autor Wątek: jedzenie  (Przeczytany 4735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przejedzony

  • Gość
jedzenie
« dnia: Luty 02, 2006, 08:17:39 am »
mo królik ma jedzenie cały czas w klatce dostaje rano i wiecorem nową porcje czy to dobrze?? bo tu piszecie że króliki nie powinny mieć pokarmu cały czas w klatce ja tego nie czaje!! jak rano i wieczorem dostaje nową porcje to chyba może mić cały czas w klatce czy też nie?????? :????:  :????:  :????:  :????:  :????:  :????:  :????:

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
jedzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2006, 09:36:52 am »
krolik nie powinien miec caly czas dostepu do jedzenia, jedynie do sianka i do wody...
ja np mojemu daje rano niewielka ilosc granulatu, a nastepna dostaje poznym wieczorem.. i zostawiam jemu decyzje kiedy zjesc calosc... zazwyczaj Kicek sniadanie zjada jak tylko mu dam, moze troszke zostaje i to ma na pozniej.... z kolacja jest dokladnie tak samo... ale zawsze jak mu daje swieze jedzonko to jest glodny:)
nie napisales ile Twoj krolasek ma lat/m-cy?

anUSZka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2006, 19:40:30 pm »
w jakim wieku jest Twoj krolik i co je?

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
jedzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2006, 19:50:10 pm »
Kicek ma 5 m-cy.. w tej chwili je Vitakraft Menu Vital (mieszanka:( ) + ziolka i sianko

anUSZka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2006, 20:31:13 pm »
W wieku 5 miesiecy juz mozesz spokojnie podawac staly pokarm dwa razy dziennie. Niech sie naje do syta (zostaw miske na jakis czas), ale tez nie ma potrzeby, zeby miska stala non stop - chyba, ze jest strasznym niejadkiem. Niech podkubuje sianko!

Powoli tez zmien mieszanke na jakis dobrej jakosci granulat (mieszajac oba stopniowo). Poza tym zdrowko dopisuje? :)

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
jedzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2006, 20:42:32 pm »
wiesz... jesli chodzi o dawanie mu jedzonka to daje mu tyle, ze starczy na mniej wiecej godzine, z tym, ze mu je podrzucam akurat jak biega sobie i nie chcac tracic czasu podbiega do miseczki, skubnie cos i leci z powrotem szalec;) i w sumie jak go juz zamkne to starczy mu to pewnie na jakas godzinke (pisze pewnie bo nie wiem - zamykam go tylko gdy wychodze).... ale jedzonka to on dostaje mniej wiecej ok lyzeczki stolowej, moze poltora wiec malutko...
jesli chodzi o zdrowko malenstwa to jak najbardziej wszystko w porzadku:) smieje sie ze Kicek nalezy do szczesciarzy jesli o to chodzi... bo byl taki malusi jak go kupilam...... :)

anUSZka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2006, 20:07:45 pm »
No to dobrze - najwazniejsze, zeby byl zdrowy. Granulacik bedzie lepszy na dluzsza mete, ale nie zmieniaj za gwaltownie, bo pojawia sie klopoty. Poza tym zielenina (malo owocow!) i krolik powinien byc wesoly i zdrowy :)

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
jedzenie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2006, 20:18:46 pm »
jesli chodzi o owoce to srednio raz na tydzien, dwa dostaje kawalek pomaranczy... ostatnio dostaje jako przysmak skorke pomaranczy (taka co do ciast sie dodaje) - doslownie jeden kawaleczek taki 0,5x0,5 cm:) a jak ladnie mu z pyszczka wtedy pachnie... za jablkami to tak srednio przepada, jeszcze banana chetnie zje, ale z wiadomych powodow rzadko dostaje - tylko jak ja jem to dam mu dziabnac kawaleczek, ale to sie zdarza rzadziej niz 1 raz na m-c... z warzyw to tylko marchewke staralam sie mu dawac, ale pogardzil....
tak naprawde to nie wiem co mu dawac, bo w domu warzyw jak na lekarstwo... zieleniny tez brak... ale poczekamy do wiosny:D

Katasza

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2006, 08:16:54 am »
skorke taka do ciasta? nienajlepszy pomysl, bo ona jest robiona na cukrze, a cukier jak wiadomo nie jest dobry dla krolikow, w ogole dla zadnych zwierzat. sama marchewka to tez malo. spokojnie mozna kupowac tyle warzyw zeby sie nie zepsuly i byly dla kroliczka. kroliki musza jesc zielenine, zeby mialy zapewniony dostep do witamin, niezbednych dla ich zdrowia. na stronie chyba oazy, jest artykul jak prawidlowo zywic kroliczka, radze przeczytac.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
jedzenie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2006, 20:29:29 pm »
czytalam czytalam
dzieki Katasza

anUSZka

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2006, 17:02:16 pm »
Cykoria jest latwo dostepna, zdorowa - a i w "ludzkiej" chuni bardzo przydatna, wiec mozesz sprobowac z cykoria :)