Autor Wątek: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic  (Przeczytany 1135573 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #700 dnia: Listopad 29, 2012, 18:09:59 pm »
Ekostraż z Wrocławia walczy nie tylko o zdrowie i życie zwierząt, które dobiera, ale też walczy o sprawiedliwość (dla jeży skoszonych w Legnicy, psa zagłodzonego na posesji biznesmena - choć muszą się odwoływać i użerać z urzędasami), a SPK czy FPK się nie kwapi (poza sprawą króliczka z piwnicy) do działań prawnych - widać ktoś ocenia, że to gra nie warta świeczki

Wierzcie mi lub nie, że to, że o czymś nie ma informacji na forum, nie oznacza, że nikt nic nie robi i wszystko wszystkim dynda - tyczy się to także działań "prawnych". Sprawa króliczki z piwnicy ciągnęła się bardzo długo i dziewczyny włożyły w nią dużo wysiłku, nie jest to jednak jedyne zgłoszenie popełnienia (czy podejrzenia popełnienia) przestępstwa w odniesieniu do królików. A że nie wszyscy o tym wiedzą - najwyraźniej jest tego jakiś powód niewynikający z lenistwa, rozlazłości i bylejakości osoby/osób zaangażowanych. Tyle ode mnie.

o zaniedbaniach pisze sie na forum ale o dzialaniach prawnychy podjetych w tematach jw juz nie ? o co chodzi ? przeciez to nie jest tajne przez poufne
w sprawie krolika z piwnocy info bylo, na ile pamietam, ogolnie dostepne i nikt zadnych informacji nie ukrywał

a po co sie robi teraz jakies cicho sza ? z calych szacunkiem Bosniak ale pisanie rzeczy w stylu

"Wierzcie mi lub nie, że to, że o czymś nie ma informacji na forum, nie oznacza, że nikt nic nie robi i wszystko wszystkim dynda - tyczy się to także działań "prawnych"."

nie ma IMHO sensu .... bo z Megg do dzis nic nie wiadomo, czy i cos sie stalo ..... z innymi przypadkami tez ....  
chociazby dla uszanowania ich zycia ktorego czesc przynajmniej mialy dzieki ludziom do dupy i dzialanie i efekty tego dzialania powinny byc
bo na co wtedy cierpienie takiego zwierzaka ? skoro nie ma zadnego nawet "zadośćuczynienia", nawet minimalnego


co wiecej wydaje mi sie ze gross uzytkownikow bardzo chetnie dowie sie na forum a nie poprzez pisanie PW do kogos tam co sie stalo i co zostalo osiagniete
i to wydaje sie rozsadnych rozwiazaniem ....

a tak wszystko wskazuje iz kobiecie sie de facto upiekło
nawet nie wiadomo kto to jest .... a powinno to byc publicznie napietnowane wlacznie z nazwa uzytkownika i imieniem i nazwiskiem, chociaz tyle powinno wyjsc z kazdej takiej sprawy
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2012, 18:14:56 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #701 dnia: Listopad 29, 2012, 21:56:00 pm »
W sumie to nie wiem od czego zacząć.
Może zacznę od stanu Kurt.
Mała wczoraj zaczęła samodzielnie jeść- breję marchewkowo-ogórkowo-cykoriową, robiła małe bo małe, ale bobki. energicznie zaczęła zwiedzać pokój i próbować mebli.
Dzisiaj ją zawiozłam do weterynarza, mała jest już z powrotem :)
Ładnie zniosła narkozę i zabieg. Zęby zostały skrócone- zadziory były z lewej strony żuchwy, lekkie z prawej. Góra- ładna i równa. Spore zmiany martwicze na języku.
Kanalik łzowy przetkany- było bardzo ciężko, ponieważ był całkowicie zatkany, z wielką ilością ropy. ale się udało- jednak nadal musi być płukany, więc jutro jeszcze raz czeka nas wizyta.
Sama Kurt ma się dobrze, wenflon w łapce nie przeszkadza jej w chodzeniu.

Teraz Frędzel- z okiem gorzej. Jest uszkodzona tęczówka, silne zapalenie błony....yyy. W każdym razie jest niewesoło.
Dostał inne leki niemieckie- `maść z chloramfenikolem oraz krople ze sterydem. Mamy udać się do innego weterynarz- okulisty-chirurga.
Wygląda na to, że trzeba będzie walczyć, aby zachować oko.
Tak, jest bardziej przytulny niż był, chociaż nadal nie można go nazwać duszą towarzystwa :)

Potrzebna jest pomoc- finansowa dla Kurt i Frędzla. Koszt dzisiejszego zabiegu to 120 zł plus 50 zł poprzednia wizyta i 16 za leki dzisiejsze Frędzla. Co daje nam razem 186 zł faktur za dotychczasowe leczenie Frędzla i Kurt.
Przydała by się również karma- nie tylko dla tej dwójki, ale i dla reszty królików ze Szczecina. Obecnie na "stanie" posiadamy tylko siano, karma podarowana nam kilka miesięcy wcześniej z Krakvetu już się skończyła  :icon_frown Całkowicie.


Nie odniosę się do całości dyskusji jaka się wywiązała- bo miejsca by nie starczyło, ale bardzo trudno było by w tym przypadku kontrolować dom "bardziej".
To nie była osoba "znikąd"- to był wieloletni dom tymczasowy, który do tej pory wzorowo wywiązywał się ze swoich obowiązków. Dzięki niej Bisia, Ciastek, Drops, Kajetan, Hevela i inne zwierzęta miały szanse na nowy dom. Dotychczas wszystkie króliki były naprawdę zadbane. To, co się stało z Kurt nie jest wynikiem celowego działania- tylko skrajnej głupoty. Myślenia, że "samo przejdzie", że wystarczy zakropić oko. Nie wystarczyło.
Z każdym moim domem tymczasowym- a mam ich niewiele- jestem na nieco bliższej stopie niż" dzień dobry-masz królika-do widzenia". Nie istnieje możliwość, bym częściej i intensywniej kontrolowała domy tymczasowe, które stają się domami stałymi- bo w większości utrzymuję z nimi stały kontakt, czy to przez telefon czy przez komunikatory. Jak pisałam- w połowie września króliki były zdrowe i zadbane.
Nikt nie będzie adoptował królików, jeżeli w umowie znajdzie się klauzula przykładowo: comiesięcznej kontroli czy wysyłania zdjęć.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Ko_meta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Truskawka, Grzybek i Ciastek vel Kudeł
  • Pozostałe zwierzaki: Kaja, Mika, Jinks
  • Za TM: Czaruś (03.10.2016)[*]
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #702 dnia: Listopad 29, 2012, 22:22:46 pm »
Z tym się nie zgodzę, że jak będzie napisane w umowie, że trzeba wysyłać regularnie zdjęcia uszaków ludzie zniechęcą się do adopcji.
Tak jak już pisałam, w tym przypadku zostało zrobione wiele, ale nie we wszystkich adopcjach (z każdego regionu)opiekunowie są kontrolowani tak jak Ty to zrobiłaś w połowie września.
Ale grunt, że małej jest już lepiej :D
Oby szybko dochodzili do siebie.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #703 dnia: Listopad 29, 2012, 23:36:31 pm »
Nikt nie będzie adoptował królików, jeżeli w umowie znajdzie się klauzula przykładowo: comiesięcznej kontroli czy wysyłania zdjęć.

ale i przeciez nikt normalny nie przejmie sie kolejnym zapisem w umowie, specjalnie powtorze .... nikt normalny
a jesli ktos sie przejmie tzn ze cos jest nie halo juz na wstepie ? i nie powinno to wygladac tak ze spk sie pyta i czegokolwiek domaga poniewaz w umowie powinno byc to okreslone jako np.

"osoba bioraca krolika zobowiazuje sie nie rzadziej niz 3 miesiace sama i bez wezwania przedstawic foto i poinformowac o leczeniu jesli takowe leczenie zaistnialo wraz z kopia wypisu, zobligowana tez jest niezwlocznie poinformowac o znaczym pogorszeniu stanu zdrowia krolika (i zdefiniowac parametry oceny zdrowia, np. znaczny spadek wagi, ropnie, zapalenia etc ) na wskazny adres maila" i tu podany numer maila adopcyjnego .... kazda osoba i kazdy krolik ma swoj nr wiec po samych tytulach maili latwo jest wszystko wyszukac wtedy kiedy trzeba i kiedy sie uklada cala historie na specjalnym mailu adopcyjnym TYLKO do tego sluzacym


a jesli zwierze dochodzi do siebie to bardzo dobrze  .... i dziekuje bardzo iskra za szybkie zajecie sie "tematem"

jesli dasz mi foto faktur z lecznicy (mowie o kwotach jw) to ja ci znajde sponsora na te kwote .... w ciagu kilku dni
foto gdzie bedzie widac konto lecznicy do wplaty ... nie konto spk
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 00:07:55 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #704 dnia: Listopad 29, 2012, 23:43:58 pm »
andy jak zwykle przesadzasz :/ guzik Cię obchodzi co się dzieje z Voxiem, opisuję jego perypetie zdrowotne na forum bo mam taką ochotę i to moja wola, ale nawet do głowy mi nie przyszło, żeby wysłać Patrycji jakieś sprawozdanie z przebiegu leczenia...
WO AMIGO

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #705 dnia: Listopad 30, 2012, 00:03:52 am »
andy jak zwykle przesadzasz :/ guzik Cię obchodzi co się dzieje z Voxiem, opisuję jego perypetie zdrowotne na forum bo mam taką ochotę i to moja wola, ale nawet do głowy mi nie przyszło, żeby wysłać Patrycji jakieś sprawozdanie z przebiegu leczenia...

oczywiscie ze jak zwykle .... przeciez najprosciej jest zrobic nic, i pewnie ze przesadzam i to co sie dzieje tez jest pewnie z mojej winy

zawsze mozna probowac sie ustrzec takich sytuacji na przyszlosc .... nie mowie ze moj pomysl jest czy dobry czy najlepszy
i czy napisalem ze iskra jest winna ?  ale fakt ostatnio wiecej sie jej obrywa, ale przeciez nie z mojej winy

a co tego co guzik mnie obchodzi (w kontekscie zwierzakow) .... dobrze wiesz ze nie masz racji, zabawne jest jednak to ze wiedzac to to wlasnie Ty wyskakujesz z takimi tekstami, btw Guzik miewa sie lepiej  :brawo:
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 01:31:27 am wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline marta1984

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7390
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #706 dnia: Listopad 30, 2012, 00:19:51 am »
marta zapis o zdjeciach itd jest w umowie ale tu by nie zadzialal...bo mówi o 2 zdj w roku o ile dobrze pamietam
ech andy troche racji ma
im bardziej upiorna umowa (tzn multum kruczków, zastrzezen , wymagań) tym zwierz będzie bezpieczniejszy ale z drugiej strony przystopuje to mocno adopcje które juz teraz dla niektórych wydają się nadmiernie biurokratyczne

ja sama sie zglaszam jak cos jest nie halo do juty
ale z racji tego co sie wydarzyło u mnie na wątku (lincz na wecie ratującym jej życie- mimo że robił to dobrze)umówiłam sie z nią z odtad wszelkie detale dotyczące leczenia będzie znała tylko ona  a nie cąłe forum
tak więc ja jestem za zaostrzeniem procedur (tylko musi być też stosowna postawa drugiej strony- tzn ds kontaktuje się z pośrednikiem mówi co się dzieje- pośrednik stara się pomóc, doradzić) - domów będzie dużo mniej ale będą lepsze i będą sie bardziej przykładać

[/URL]http://imageshack.us/photo/my-images/191/picola.png/
AS!!!!!

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #707 dnia: Listopad 30, 2012, 01:47:51 am »
jesli dasz mi foto faktur z lecznicy (mowie o kwotach jw) to ja ci znajde sponsora na te kwote .... w ciagu kilku dni
foto gdzie bedzie widac konto lecznicy do wplaty ... nie konto spk

Pudło - albo faktura na SPK albo wpłata na konto lecznicy. Nie ma opcji wystawiania faktur na SPK i nie opłacania ich przez SPK przelewem z konta. Jeśli już w tę stronę chcecie działać, to prosze na SPK nie wystawiac faktury, ale opublikować karty wizyt wraz z ich cennikiem, wtedy jest ok pod względem zasad prawa finansowego i mozna wpłacać na konto lecznicy.

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #708 dnia: Listopad 30, 2012, 02:21:14 am »
"fundator" juz czeka ..... i wie ze ma przygotować kwote na opłacenie "186 zł faktur za dotychczasowe leczenie Frędzla i Kurt"
w razie zainteresowania dajcie znac, fundator postawil jednak warunek .... jw

Ais wyjasnila ze jest to mozliwe, i jak to nalezy przeprowadzic ..... dziekuje b
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #709 dnia: Listopad 30, 2012, 02:23:27 am »
Z tym, że jest problem- faktury są już wystawione :/ A nie da się ich tak po prostu teraz anulować.

btw. wiem i cieszę się, że Guzik ma się lepiej :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #710 dnia: Listopad 30, 2012, 02:25:31 am »
Z tym, że jest problem- faktury są już wystawione :/ A nie da się ich tak po prostu teraz anulować.

btw. wiem i cieszę się, że Guzik ma się lepiej :)

oooo przepraszam to z Guzikiem bylo do MartyP i jej uwagi odnosnie "guzika"  :P
no to co i jak teraz zrobic zeby wilk syty i ofca cala ?!  
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline MartaP

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5045
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY AZYLU
    • TIVO
  • Lokalizacja: Poznań
  • Moje króliki: Tigga, Vox, Boniek
  • Za TM: Tola, Wafel, Lora, Lolo
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #711 dnia: Listopad 30, 2012, 11:23:52 am »
Nie będę się wdawać w dyskusję na temat umowy adopcyjnej, bo ani to nie jest moja sprawa, ani też nie jest to wątek temu poświęcony. A ty andy jak masz jakiś problem to pisz mi to w PW - bardzo chętnie z Tobą podyskutuję, tym bardziej po ostatniej naszej "współpracy"..
WO AMIGO

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #712 dnia: Listopad 30, 2012, 12:47:49 pm »
Nie będę się wdawać w dyskusję na temat umowy adopcyjnej, bo ani to nie jest moja sprawa, ani też nie jest to wątek temu poświęcony. A ty andy jak masz jakiś problem to pisz mi to w PW - bardzo chętnie z Tobą podyskutuję, tym bardziej po ostatniej naszej "współpracy"..

oj Marta Marta, nie bylo poki co zadnej naszej wspolpracy czy "wspolpracy" ... to co moglem sam pomoc ustalic i przekazac ustalilem i przekazalem, reszty nie zrobilem bo np.nagle zupelnie cos mi wypadlo ...i o tym wiesz, i tyle
poradzilas sobie beze mnie .... i chwala Ci za to
jednak po zapytaniu co i jak zostalo zrobione cisza, pytalem na PW, tak wiec, przepraszam, ale czy napewno do mnie pijesz ze współpracą czy też "współpracą" ?  :P

i fakt watek szczecinski .... zawsze mozna wydzielic, jednak na przykladzie szczecina dotyczy i innych przypadkow i innych miast as well

niemniej bede wdzieczny jak ktos kto wie co sie działo i co sie zadziało w kwestii np. Megg podzieli sie tym info, tutaj, na forum ....
i przy okazji wyjasni mi sens ukrywania informacji w sensie np.podjetych dzialan w temacie jw ?!
  
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 12:53:31 pm wysłana przez andy_wawa »
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #713 dnia: Listopad 30, 2012, 13:14:34 pm »
Jeśli chodzi o faktury to albo się dogadujecie z lecznicą, stara fa jest niszczona, oni modyfikują dane i wystawiają jeszcze raz albo wystawia się korektę do faktury - nie jest to skomplikowane ani dla firmy ani dla księgowości (u mnie w firmie nie z tym problemów, często muszę coś zmieniać na fa bo klientowi się odwidziało :P ). :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #714 dnia: Listopad 30, 2012, 18:56:47 pm »
Jak najbardziej lecznica może fakturę zniszczyć albo wysłać mi korekte do podpisania i odeslania, że nie mamy zadnych zobowiązan, wtedy jest ok, byleby bylo to dopilnowane :)

Co do postepowan karnych - nie piszemy o tym, bo jest to publiczne forum, a nie sztuka znalezc przez google, ze jakis przypadek wykrylismy.

Jest taka jedna koszmarna sprawa, o ktorej bardzo chetnie bym tu napisała, ale nie moge podac ani miasta, ani tego, co sie dokladnie stalo, dopoki nie bedzie pewnosci, ze policja zabezpieczyła dowody. Za niecałe 2 tyg mamy przesluchanie w tej sprawie - dodam, ze sprawa Megi to mały pikuś przy tym, a osoby, ktore dopuscily sie przestepstwa sa na tyle niebezpieczne, ze boje sie o nasze biuro. Sprawa dotyczy zabicia w okrutny i wyrafinowany sposób co najmniej kilku królików. Dysponujemy zdjęciami królików we krwi, ale nie bedziemy ich przeciez pokazywac na forum.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #715 dnia: Grudzień 01, 2012, 01:40:46 am »
Hm, jeżeli można anulować fakturę- to w poniedziałek mogę poprosić o to lecznicę i o wystawienie wydruku o wizytach z cenami i numerem konta.
Oczywiście, jeżeli andy podtrzymuje deklaracje, bo wolała bym potem nie świecić oczami przed lecznicą prosząc " a jednak potrzebuję faktury, przepraszam" ;)

Kurt dzisiaj miała zdjęty wenflon- sama dzielnie walczyła z opatrunkiem okrywającym go, dwa razy go zdarła :P
Ma średni apetyt- ale ma wręcz dziurę w języku od zębów, więc co się dziwić. Nadal otrzymuje antybiotyki i leki przeciwbólowe.
Ale generalnie- to jest dosyć żwawa, interesuje się już otoczeniem, biega po pokoju.
Kanalik łzowy nadal będzie leczony- ma być znowu przepłukany pod narkozą- ale to za dopiero kilka tygodni najwcześniej, jak Kurt dojdzie do siebie, odkarmi i odbuduje mięśnie.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #716 dnia: Grudzień 01, 2012, 01:46:36 am »
Hm, jeżeli można anulować fakturę- to w poniedziałek mogę poprosić o to lecznicę i o wystawienie wydruku o wizytach z cenami i numerem konta.
Oczywiście, jeżeli andy podtrzymuje deklaracje, bo wolała bym potem nie świecić oczami przed lecznicą prosząc " a jednak potrzebuję faktury, przepraszam" ;) 

no bo przeciez andy jest niepowazny .... i nie wystarczy jak raz powie ze ma fundatora, musi to jeszcze powtórzyć
wiec zapytam - czy napewno musze powtarzac ?!
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #717 dnia: Grudzień 01, 2012, 01:50:12 am »
Hm, jeżeli można anulować fakturę- to w poniedziałek mogę poprosić o to lecznicę i o wystawienie wydruku o wizytach z cenami i numerem konta.
Oczywiście, jeżeli andy podtrzymuje deklaracje, bo wolała bym potem nie świecić oczami przed lecznicą prosząc " a jednak potrzebuję faktury, przepraszam" ;) 

no bo przeciez andy jest niepowazny .... i nie wystarczy jak raz powie ze ma fundatora, musi to jeszcze powtórzyć
wiec zapytam - czy napewno musze powtarzac ?!

Dziś jest już nowy dzień- i coś mogło się zmienić.
Fundator mógł musieć na przykład zapłacić za coś innego z losowych przyczyn i mimo najlepszych chęci musi wycofać się z deklaracji pomocy.
Różnie bywa, ja się tylko upewniam  :dobranoc:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Pan_Krolik

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moje króliki: Carbonita, Chawa
  • Pozostałe zwierzaki: scury scury ... muczo scury
  • Za TM: Andy
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #718 dnia: Grudzień 01, 2012, 01:53:32 am »
Hm, jeżeli można anulować fakturę- to w poniedziałek mogę poprosić o to lecznicę i o wystawienie wydruku o wizytach z cenami i numerem konta.
Oczywiście, jeżeli andy podtrzymuje deklaracje, bo wolała bym potem nie świecić oczami przed lecznicą prosząc " a jednak potrzebuję faktury, przepraszam" ;)  

no bo przeciez andy jest niepowazny .... i nie wystarczy jak raz powie ze ma fundatora, musi to jeszcze powtórzyć
wiec zapytam - czy napewno musze powtarzac ?!

Dziś jest już nowy dzień- i coś mogło się zmienić.
Fundator mógł musieć na przykład zapłacić za coś innego z losowych przyczyn i mimo najlepszych chęci musi wycofać się z deklaracji pomocy.
Różnie bywa, ja się tylko upewniam  :dobranoc:

juz moja w tym glowa zeby sie nie wycofal .... czekam na final /detale
i naprawde bardzo mnie cieszy ze Kurt czuje sie juz lepiej i wyglada (=zachowanie) lepiej
"wake (call) me when u need me" HALO 4

Offline eyva

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #719 dnia: Grudzień 02, 2012, 19:08:36 pm »
jako dt Norny miałam wstawić jej zdjęcia
ale znalazł się chętny na tą szaro-białą mieszkankę mojej kuchni
więc zdjęć nie będzie
żałujcie
ale jeszcze kilka innych szczecińskich króliczych piękności czeka na nowy dom
więc nie płaczcie tylko adoptujcie inne puchate kulki


normalnie widziała dzisiaj jak się do niego łasiła, podgryzała, poszturchiwała
(nasikała obok...) wskakiwała na kolana
jak nie królik
miłość jak nic

dlaczego moja cholera się tak nie zachowuje?!?

zabierze ją za tydzień, żeby jak przystało na porządny DS przygotować się (finansowo, rodzinę, pokój, wyposażenie klatki)
na jej nadejście