Autor Wątek: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic  (Przeczytany 1135453 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #500 dnia: Lipiec 28, 2012, 00:55:33 am »
Szpilka/Igiełka jest znowu do adopcji. Błagam, nie pytajcie czemu- nie z jej win. A ja coraz bardziej tracę wiarę w "inteligencję" niektórych ludzi  :icon_neutral

A z kategorii "nie króliki"- szukam PILNIE domu tymczasowego dla 10-cio letniej kotki.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #501 dnia: Lipiec 28, 2012, 14:05:22 pm »
Oto Truś. 3 letni, niekastrowany, przyjacielski samczyk. Dobrze dogadujący się z innymi zwierzętami, w przeszłości mający kontakt z dziećmi. Śliczny i zdrowy- ktoś zainteresowany stalowo-białym przystojniakiem? :)






Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #502 dnia: Lipiec 29, 2012, 23:13:00 pm »
Na froncie zmiany. dzisiaj była akcja "Koszalin". Do Koszalina pojechał Fred- na razie na DT do uroczej czarnej samiczki z przepiękną grzywką i welonem, ale trzymam kciuki za wielką miłość i udane zaprzyjaźnienie  :icon_3m_sie

Dla odmiany- z Koszalina do Szczecina zostały zabrane trzy zwierzaki: królik miniaturowy, myszoskoczek i szczurek dumbo.
Zwierzęta ze zlikwidowanego sklepu zoologicznego, przechowywane był w szopie w bardzo złych warunkach- brudne, małe, ciasne klatki, brak wody, mało pożywienia, brak światła.

Królik- to samiczka, miniaturka, w wieku ok 5-7 miesięcy. Kiedyś musiała być papuśna, teraz- widać jak bardzo schudła, puste wole, zielono-brązowe mikro bobki :icon_neutral Przestraszona całą sytuacją. Wkrótce trafi do weterynarza na oględziny, ja powiem szczerze- zapomniałam już dzisiaj to szczegółowo zrobić  :icon_redface Jest śliczna- rudo-brązowa, ze śmiesznymi uszami, sterczącymi na boki.






Szczurek- odmiany dumbo, 3,5 miesięczny samczyk. W jakim stanie- jak widać na zdjęciach. Wyłysiały, z brzydką sierścią. Podobno przyjacielski i dosyć spokojny w stosunku do człowieka.






I myszoskoczek- ok 5 miesięczny samiec, Rubin. Zadbany, zdrowy, łagodny chociaż trochę płochliwy.





Wszystkie zwierzęta są do adopcji.

Gościnnie- Nadzieja.






Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc dzisiaj- za naprawdę niemały wkład zarówno finansowy jak również czasowy- bo bez niej bym mogła co najwyżej palcem sobie po mapie pojeździć i zapomnieć o zabraniu królika  wyzional_ducha


Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #503 dnia: Lipiec 30, 2012, 07:29:59 am »
Nadzieja jest prześliczna, taka czekoladowa :)
Dziękuję Ci Iskra w imieniu uszatych  :przytul
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #504 dnia: Lipiec 31, 2012, 20:46:33 pm »
Bardzo ci dziękuję za miłe słowa- po prawdzie przywykam do tego, że na moim wątku prawie nikt nie pisze i ciągnie się mój monolog, więc jakikolwiek wpisy poza moimi są naprawdę... zaskoczeniem  :P

A co do zwierzaków- szczurek ma grzybicę  :/ Na razie ani królik ani myszoskoczek nie zdradzają objawów, ale weterynarz zdecydowanie kazała im się przyglądać- jest bardzo duża szansa, że z tej szopy wszystkie zwierzęta mogą być zagrzybione....

Nadzieja będzie sterylizowana niedługo aborcyjnie. Niestety, Tekli weterynarz nie zdecydowała się wysterylizować- jest za duże zagrożenie jej życia. Czekam aż urodzi- i niestety, ale usypiamy maluchy, decyzja została już ostatecznie podjęta przeze mnie i przez DT.

Swoją drogą- bardzo proszę o pomoc  :icon_frown DT szuka PILNIE Agrafka- jest młodą, czystą, energiczną króliczycą. Bardzo proszę o pomoc :(
Wojtek trafił dzisiaj do nowego DT.
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline Solvieg

  • Administrator
  • *****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 23459
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Ustka
  • Moje króliki: Gusto, Frania
  • Za TM: Maniuś,Maluś,Hopi,Holly
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #505 dnia: Lipiec 31, 2012, 20:55:51 pm »
czytam wątek regularnie ale co tu pisac jak pomóc nie mogę :( pokibicuję przynajmniej :)
Nasz wątek :) http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13511.0.html :)

Wirtualny opiekun Florka z Sopockiego Uszakowa

sonia

  • Gość
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #506 dnia: Lipiec 31, 2012, 21:12:45 pm »
Wojtek trafił dzisiaj do nowego DT.
Czemu? zachowywal sie agresywnie?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #507 dnia: Lipiec 31, 2012, 21:25:20 pm »
Wojtek trafił dzisiaj do nowego DT.
Czemu? zachowywal sie agresywnie?


Nie, po prostu tak miało być- u ksianti tylko przejściowo, a w nowym DT, jeżeli tylko uda się go dogadać z psem, zostanie już na stałe, jako rezydent :)
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

sonia

  • Gość
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #508 dnia: Lipiec 31, 2012, 21:29:18 pm »
To dobrze,juz sie martwilam,ze Wojtus jest nieznosny i nikt go nie pokocha  :)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #509 dnia: Sierpień 01, 2012, 13:12:25 pm »
Nie, nie, Wojtuś jeżeli chodzi o charakter do człowieka to jest bardzo fajny  :)

Szukam PILNIE na JUŻ domu tymczasowego dla królika z ogłoszenia:

"Dziędobry nazywam się Katarzyna chcem oddać królika za free za darmo   proszę ona szuka nowego domu mam wziąść córce dzisiaj myszoskoczka i nie mam co z nią zrobić nazywa się pusia"

Króliczyca to 6-cio miesięczna angorka, dzisiaj ją odbieram.
Błagam o DT chociaż na tydzień,żebym miała czas, żeby czegokolwiek innego na spokojnie poszukać  ;(
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #510 dnia: Sierpień 01, 2012, 14:51:42 pm »
Iskra, a zgłosiłaś sprawę królika ze sklepu do Straży ochrony Zwierząt? do TOZu?

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #511 dnia: Sierpień 01, 2012, 14:58:05 pm »
Którego sklepu? W ciągu miesiąca odebrałam chyba 4 króliki ze sklepu, i nie wiem o którego chodzi  :chory

Ratunku, mam do zabrania kolejne dwa królik- jeżeli nie znajdę im DT, zostaną- ładnie mówiąc- wypuszczone na wolność.
Ja zaczynam już powoli wariować i nie wyrabiać, ciągle tylko króliki i króliki, nawet chyba już o niczym więcej ze mną nie da się porozmawiać, jak o królikach  ;(
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

sonia

  • Gość
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #512 dnia: Sierpień 01, 2012, 15:24:24 pm »
już o niczym więcej ze mną nie da się porozmawiać, jak o królikach  icon_placze

To jest nas dwie :D bo i ze mna nie da rady o niczym rozmawiac...rodzina,znajomi mowia tak o mnie :jezyczek:

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #513 dnia: Sierpień 01, 2012, 22:46:40 pm »
Eh, no niestety ja mam taką wizję, że zostanę wredną, ironiczną starą kobietą, samotną, za to z mnóstwem królików i kotów- bo kto normalny zechce babę średniej jakości w dodatku z taką ilością zwierząt?  :glupek:

Dobra, a teraz do rzeczy, bo troszkę mnie wzięło na przemyślenia i oto ich skutek. Komu nie chce się czytać- przewinąć stronę, na dole są zdjęcia najnowszego królika i krótka prośba do szczecinian  :D

-- - - - -- --- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Otóż doszłam do wcale nie zaskakującego wniosku, że sama długo już nie pociągnę. Może rok, może góra dwa i sfrustrowana rzucę króliki w kąt i ucieknę z krzykiem. Wniosek jest taki- poszukuję ludzi, tu na miejscu. Do działania, do wspierania, do wspólnego narzekania na cały świat. Po prostu- osób zainteresowanych pomocą królikom na różne sposoby.
Potrzeba mi dwóch grup- wolontariuszy/członków oraz przynajmniej jednego- pośrednika adopcyjnego.

Do czego mi potrzebni wolontariusze? W zasadzie- do wielu rzeczy i każdy znajdzie coś dla siebie.
Potrzeba pomocy przy przewożeniu królików/klatek/karmy i żwirku z punktu A do punktu B, często jeszcze przez punkt C. Obecnie za każdym razem proszona jest jedna osoba- aż w końcu pewnego pięknego dnia każe mi spadać, bo ile można ciągać?  :] Jeżeli ktoś nie ma samochodu- to nic straconego! We dwie osoby można już wiele rzeczy ( w tym wielkie klatki) przewieźć autobusem i tramwajem- czego nie da rady zrobić jedna osoba, dwie lub trzy zrobią spokojnie.

Druga sprawa- robienie zdjęć. Masz aparat i zacięcie? Czas i chęci? To zapraszam do fotografowania królików do adopcji- strona zdjęciowa ma tendencje do kulenia, zwłaszcza, gdy autorem zdjęć jestem ja i moja komórka. Można wypożyczać "modele' do sesji plenerowych na trawie- połączyć przyjemne z pożytecznym  ]:->

Ogłoszenia, ogłoszenia i jeszcze raz ogłoszenia- w internecie. Wbrew pozorom, wrzucenie ogłoszeń 12-nastu królików na 10-20 portali ogłoszeniowych zajmuje masę czasu.... zwłaszcza, gdy robi to jedna osoba. Ale kilka osób? Jeden królik na jednym portalu? Zajmie o wiele mniej czasu. To forma wolontariatu dla każdego w zasadzie- i osoby zbyt młodej by samodzielnie zająć się królikiem, gdy rodzina nie pozwala, i dla kogoś, kto po pracy chce poświecić 30 minut przed komputerem ( nie oszukujmy się, i tak większość siedzi przy ekranie), i dla kogoś, kto po prostu z różnych powodów nie może wyjść z domu- a chciałby jakoś pomóc. Mile widziane również prowadzenie wątków na różnych forach :)
Istnieje również możliwość poprowadzenia bloga- niestety, nieaktywnego od jakiegoś czasu z powodu mojego chronicznego zalatania. Ba, mogę nawet udostępnić chętnym fan-page na FB szczecińskich królików.
Poszukiwana jest również osoba, która jest w stanie zrobić ładną szatę graficzną bloga szczecińskiego oraz ładne "zdjęcie w tle" na FB  :D

Dom tymczasowy- to również forma wolontariatu. Tutaj chyba nie muszę wyjaśniać, bo każdy wie, o co chodzi.

A może ktoś dobrze pisze? Ma zacięcie lub doświadczenie w pisaniu pism urzędowych? Chciałby się zająć pisaniem do gazet w celu promowania działań SPK w Szczecinie, a może chciałby pomóc szukać sponsorów?

Ktoś dysponuje czasem, gdy większość ludzi jest w pracy? Może pomoże zawozić i odbierać króliki do i od weterynarza? Bo tutaj bywa różnie i ciężko- gdy i DT i ja nie możemy zawieźć królika na zabieg, i trzeba kombinować z godziną...

A może ktoś ładnie maluje? Robi torby, kolczyki, kubki? Zajmuje się szyciem, dzierganiem, jakąkolwiek formą sztuki użytkowej? Albo po prostu robi rzeczy piękne dla oka? Zawsze chętnie takie fanty zostaną przyjęte z radością- w celu sprzedania ich na bazarku, aby uzyskać pieniądze na leczenie czy karmienie podopiecznych SPK.

Masz drukarkę? Tusz- czarno-biały lub kolorowy? Możesz pomóc- drukować umowy adopcyjne lub plakaty promujące SPK. To nic, że możesz wydrukować 1 czy 2 sztuki- każda się liczy, gdy nie ma nic :)

Jak widać form pomocy jest sporo- a to z pewnością nie wszystkie możliwe. Zgłoś się- i znajdzie się coś dla ciebie :)

A teraz druga sprawa- poszukuję drugiego pośrednika adopcyjnego w Szczecinie.
I tutaj już niestety, mam troszkę większe "wymagania"- poszukuję specyficznej osoby, a doświadczenie nauczyło mnie, że mimo, że to pozornie łatwe- wcale nie jest takie proste.
Szukam osoby samodzielnej. Kogoś, kogo nie trzeba będzie cały czas prowadzić za rączkę i mówić- zrób to, zrób tamto. Oczekuję kogoś, kto po początkowym okresie aklimatyzacji i pomocy z mojej strony, będzie potrafił określić co i jak chce robić. Przez słowo "samodzielny" nie rozumiem "samotny"- bo drugi pośrednik to osoba, która będzie musiała- czy tego chce, czy nie chce- współpracować ze mną, a ja z nią. Chodzi mi o osobę, która będzie miała pomysł na siebie- i będzie potrafiła go realizować. Pośrednikiem adopcyjnym może być tylko pełnoletnia osoba- a ja dorosłej osoby nie będę wychowywać, nie mam na to czasu niestety, a i sama przecież ledwo dorosła jestem.

To, co teraz napiszę nie będzie skromne- ale uważam, ze za dużo robię, żeby chować się za fałszywą skromnością.
Szukam osoby, która dotrzyma mi kroku- będzie w stanie aktywnie działać. Telefony o zabranie królików bywają w różnych godzinach- i zdarza się tak, że ma się tylko czas od rana do wieczora, żeby królika zabrać i umieścić w domu tymczasowym. Bywa tak, że zastaje się zwierzę w dużo gorszym stanie niż się spodziewało i też trzeba być odpowiednio giętkim by zareagować.

Szukam osoby logicznie myślącej jak pomóc królikom. Mam na myśli- nie histeryzowanie, myślenie o pomocy królikom w sposób zarówno jednostkowy jak i ogólny- wiem, że sprzeczność, ale inaczej się nie da. Po prostu chodzi i to, ze nie można brać bez zastanowienia królików i "jakoś to będzie"- i tak się to robi w pewnych sytuacjach, ale ogólnie- trzeba używać głowy i gdy ma się dwa króliki do odebrania i jeden DT- decydować, którego się już zabiera, a dla którego na szybko szuka innego DT.

Nie potrzebuję osoby, którą ja będę musiała edukować w podstawowych sprawach. Przez podstawowe sprawy rozumiem: sterylizację i kastrację królików, ich bezwzględne coroczne szczepienie, leczenie u dobrych weterynarzy, nierozmnażanie, usypianie zwierząt cierpiących, gdy nie ma szans na ich wyleczenie i życie bez bólu, sterylizacje aborcyjne i eutanazje ślepych miotów.

Wiem, że może to duże wymagania- ale ktoś inny nie wytrzyma ze mną, ani ja z nim. Jestem osobą o dosyć niełatwym charakterze- przynajmniej ja tak twierdzę, nie wiem jak odbiera mnie otoczenie. Wiem, ze każdy jest inny i wcale nie wymagam "drugiej kopii siebie"- ale naprawdę zależy mi na dorosłej osobie wiedzącej, co chce i potrafiącej brać odpowiedzialność za swoje czyny. Wiele rzeczy z pewnością uda się dopracować i pójść na kompromis- tzn. podejrzewam, ze ja na kompromisy iść będę musiała wcześniej lub później.
A żeby nie było, ze współpraca ze mną to taka katorga- pomoc królikom to jednak w gruncie rzeczy fajna sprawa, dająca wiele satysfakcji i radości. Bo co może się równać ze szczęściem i patrzeniem, jak powoli oswaja się przerażony królik lub wstaje na nogi z choroby i kica do nowego domu? Poznaje się jednak wiele osób- i wiele różnych spojrzeń na świat. Z pewnością uczy to tolerancji w stosunku do innych.

SPK w Szczecinie musi się ruszyć- bo w obecnym stanie nic więcej nie da się zrobić ponad to, co już robię. Stanie w miejscu nie jest możliwe- bo chcąc nie chcąc, coraz więcej osób wie... że można mi oddać królika, niekoniecznie już adoptować  :/ Jeżeli czegoś nie zmienię- poniesie mnie lawina i już nie wstanę, wypalę się i odejdę. A tego nie chcę- bo szkoda tego wszystkiego, szkoda królików.
Czy jest ktoś chętny na miejscu do ruszenia tego wszystkiego ze mną? Wiem, ze sporo osób czyta wątek ale się nie wpisuje na nim- i to głównie do nich adresowane są te słowa.
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Koniec tych przemyśleń  :icon_biggrin Teraz część druga- czyli sprawy bieżące.
Odebrałam śliczną, biało-szarą samiczkę, w wieku 6 miesięcy. Nie angorkę- ale lewka :) Zdrowa, śliczna, miła :)
Dostała na imię Norna- a co, idziemy po mitologii :) Zresztą- jakby nie patrzeć, jej przeznaczenie się odmieniło na lepsze :)






Szukam transportu dla Norny do DT- w piątek lub weekend, do Kurowa. Chociażbym pękła, sama tam nie zaciągnę klatki, królika, wyposażenie, karmy i żwirku.

I taka krótka prywata- jeżeli ktoś chce iść na Madagaskar 3 lub nowego Batmana w weekend do kina, to zapraszam :P Okropnie chcę iść, a nie mam z kim- każde towarzystwo mile widziane :) :oops:

Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #514 dnia: Sierpień 01, 2012, 22:57:23 pm »
Iskra, jaka szkoda, że Szczecin jest gdzie jest a ja w Krakowie :( cierpię na nadmiar wolnego czasu, do poprawek ani mi się śni uczyć :( a potrzeba zrobienia czegoś dobrego we mnie drzemie..


mogę pomóc "w sieci"
ba, nawet władam html, css, javą, jquery i innymi takimi  :lol
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #515 dnia: Sierpień 01, 2012, 22:59:04 pm »
Iskra, czy życzysz sobie abym twoja wypowiedź wrzuciła na bloga torunskie-kroliki, może ktos wchodzący a nie będący na forum odezwie się?
P.S. Życzę miłego "odkróliczenia" na seansie filmowym w miłym towarzystwie:)

Offline Iskra

  • Moderator forum
  • ***
  • Wiadomości: 3622
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • Lokalizacja: Szczecin/NDG
  • Moje króliki: Zając,Schab
  • Na DT: Pastylka, Kurkuma, Gorczyca, Bochenek +5
  • Pozostałe zwierzaki: Norgiś, Astra, Maruda + dwa potwory
  • Za TM: Axel, Sota, Dora, Mop, RyO, Golonka
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpień 01, 2012, 23:05:07 pm »
polcia- nie chciała byś może "pobawić" się szczecińskim blogiem? Wszystkie chwyty dozwolone  :D Z tego co wymieniłaś wiem jedynie, co to jest java :P Ale pewnie się przyda pomoc, jeżeli kiedyś dochrapię się własnej strony  :)

po_sąsiedzku- Była bym bardzo wdzięczna, gdybyś wstawiła :) :* Mam na razie, ze ktoś się znajdzie, bo samemu- toż to można poczekać i w TV obejrzeć równie dobrze, a taniej (:
Dogs have owners, cats have staff and bunnies... bunnies have slaves.
. . . . . . . .. . . . . . . . . . . .

"Mówią, że ślepa. Ślepa? Ma bystre oczy snajpera
i śmiało patrzy w przyszłość- ona jedna."

Offline polcia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #517 dnia: Sierpień 01, 2012, 23:07:31 pm »
Służę pomocą w takim wypadku, podeślij mi proszę szczeciński blog to sobie po-lukam ;)

a na Madagaskar też się chciałam wybrać, masz Ci los!
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline po_sąasiedzku

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1024
  • Płeć: Kobieta
  • Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwi
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #518 dnia: Sierpień 01, 2012, 23:16:03 pm »
oki, to skopiuj dokładnie jaka treść zyczysz sobie namiary na ew kontakt z tobą i mi prześlij na pw
zaraz wrzucę

Offline szyszka

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2639
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Lublin
  • Moje króliki: Skalar
  • Pozostałe zwierzaki: piesek Miki
  • Za TM: Tola, Lola
Odp: Szczeciniaki- wątek zbiorczy uszaków ze Szczecina i okolic
« Odpowiedź #519 dnia: Sierpień 01, 2012, 23:24:15 pm »
toż to moja Tola ta Norna! :D Identico! Cudna <3
Szyszka Szyje - akcesoria dla zwierząt, ludzi, spódnice tiulowe, posłania, plecaki, wkłady do transporterów.


http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14139.0.html
 Tolcia - 14.10.11-06.03.14 (*)