Autor Wątek: jedzenie  (Przeczytany 4835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przejedzony

  • Gość
jedzenie
« dnia: Luty 02, 2006, 08:17:23 am »
mo królik ma jedzenie cały czas w klatce dostaje rano i wiecorem nową porcje czy to dobrze?? bo tu piszecie że króliki nie powinny mieć pokarmu cały czas w klatce ja tego nie czaje!! jak rano i wieczorem dostaje nową porcje to chyba może mić cały czas w klatce czy też nie?????? :????:  :????:  :????:  :????:  :????:  :????:  :????:

ulpu

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2006, 13:32:39 pm »
Króliki powinny dostawać jedzenie raz lub dwa razy dziennie w takich ilościach, aby zjadały to na raz lub w niedługim okresie czasu. Jesli karmisz królika dwa razy dziennie zbyt dużymi porcjami to logiczne, że będą one ciągle zalegać w miseczce.
Nie chodzi tu o to, aby skąpić jedzenia królikowi. Cały czas powinien mieć w klatce siano i dostawać w dzień jakieś warzywa czy owoce.
Jeśli Twój królik będzie jadł swój pokarm na okrągło, najprawdopodobniej bardzo utyje, co nie będzie dobre dla jego organizmu.

Tak swoją drogą - czym karmisz swojego królika?

przejedzony

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2006, 16:02:37 pm »
ja mu daje porcje mieszanki rano a wieczorem dostaje marchew jabłko coś czasem natki pietruszki koperku zależ daje mu raczej dwie łyżki mieszanki rano i wieczorem czy moge tak robić??

Daria

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2006, 18:47:05 pm »
Cytuj
ja mu daje porcje mieszanki rano a wieczorem dostaje marchew jabłko coś czasem natki pietruszki koperku zależ daje mu raczej dwie łyżki mieszanki rano i wieczorem czy moge tak robić??

Po pierwsze mieszanki nie nadają sie dla królików.
Po drugie 2 łyżki rano i na wieczór to o wiele za dużo. Królik powinien dostawiać nie więcej jak jedną łyżke rano i na wieczór, powinien mieć cały czas dostępne siano i wode.
Po południu jak króliczek jest głodny można mu dać jakieś warzywa lub owoce.

I jak zamierzasz coś zmienić w diecie swojego uchola to pamiętaj że wszystkie zmiany trzeba wprowadzać stopniowo, powoli i cały czas obserwować czy wszystko w porząku z kupkami :)

ulpu

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2006, 10:07:32 am »
Co do tej łyżki to mam wątpliwości, Daria :) To zależy od królika - dla małych królików łyżka wystarczy, dla innych to za mało i są głodne. Dla Guci 2 łyżki na raz to stanowczo za mało, musi dostać co najmniej trzy, natomiast Jakkul zadowoli się jedną. Zazwyczaj kończy się na tym, że wsypuję im do miski trzy garści pokarmu.
Najlepiej to wszystko przetestować, wsypując jakąś większą ilość pokarmu do miseczki i zostawić na 10-15 minut. Wtedy królik zje tyle, ile będzie mógł na raz. Da to od razu jakieś pojęcie, ile jednorazowo podawać pokarmu.

Daria

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2006, 10:59:29 am »
Cytuj
Najlepiej to wszystko przetestować, wsypując jakąś większą ilość pokarmu do miseczki i zostawić na 10-15 minut. Wtedy królik zje tyle, ile będzie mógł na raz. Da to od razu jakieś pojęcie, ile jednorazowo podawać pokarmu.

Tak to ja bym zagłodziłą moje maleństwo  ;-) I musiałabym jej dawać może z 5 pałeczek granulatu jednorazowo  ;-)
Jak łyżke granulatu zjada w około 2 godziny  :roll:

margmiBOBEK

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2006, 15:37:58 pm »
E... nie zagłodzisz. Nam łyżka czubata łyżka granulatu wystarcza na 3 posiłki. I to nie dlatego że głodze króliczka. Rano miska z granulatem stoi dobre 1,5 godziny, wieczorem ze 20 minut. Ale w naszej diecie jest duuużooo ważyw na obiad (minimum 100 gram dziennie) i spora porcja ziółek zuzali. A jak króliś głodny to doje siankiem, albo "peryskopuje" przy szafce, gdzie trzymam jedzenie tak długo aż czegoś nie dostanie ;) Oczywiście wszystkie dawki jedzenia zależą od królika (jego przyzwyczajenia, masa ciała itp itd). Jednak króliki to łakomczuchy i nawet z pełnym brzuszkiem potrafią się dalej opychać jeśli coś smakuje, więc lepiej dawkować im pokarm.

przejedzony

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2006, 15:51:39 pm »
no ale nikt mi nie powiedział czy moge mu dawać dwie łyżki jedzenia i zostawić do wieczora mi sie wydaje że jak zje wszystko na raz a potem do wieczora nic nie bedzie miał to tak jakby zjadał je sobie małymi poracjami!! to zalezy od królika to moge tak robić czy nie???? :????:  :????:  :????:  :????:  :????:  :????:  :hmmm:  :hmmm:

ulpu

  • Gość
jedzenie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2006, 21:25:39 pm »
Możesz mu dać dwie łyżki jedzenia. Jeśli tyle mu wystarcza, to czemu nie. Pamiętaj, aby zawsze oprócz granulatu, dostawał siano i miał do niego dostęp cały czas :)

Pozdrawiam.

Ps. I jeśli możesz, nie używaj aż tylu wykrzykników i pytajników :) Przecież widzimy, że o coś pytasz i odpowiemy Ci ;-)