Autor Wątek: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze  (Przeczytany 11125 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« dnia: Marzec 04, 2011, 21:50:51 pm »
Witam nie znalazłam nigdzie takiego tematu więc jak w temacie kiedy zaszczepić na pomór i mykso i kiedy odrobaczyć
bardzo proszę o szybką odpowiedź tak na oko moja ma około 7 tygodni.Bardzo proszę o szybką odpowiedź.Pozdrawiam ???

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2011, 22:22:45 pm »
Jeśli ma około 7-miu tygodni to została zaszczepiona przez hodowcę.Miesiąc od daty pierwszego szczepienia powtarza się je jeszcze raz.Dali ci kartę królika w sklepie ??

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2011, 22:50:19 pm »
Jeśli ma około 7-miu tygodni to została zaszczepiona przez hodowcę.Miesiąc od daty pierwszego szczepienia powtarza się je jeszcze raz.Dali ci kartę królika w sklepie ??
Nie dostałam żadnej kartki kupiłam ją w sklepie dokładnie w realu

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2011, 22:52:56 pm »
To przejdz się tam jutro i zapytaj kiedy mała była szczepiona.Bo szczepionkę trzeba powtórzyc a ty nie wiesz kiedy mija miesiąc.

Sassenka

  • Gość
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2011, 07:14:21 am »
Nie wiadomo czy sklep ma królika od hodowcy czy jakiegoś dziecka...
Czasem sklep nie ma pojęcia jakie zwierzęta sprzedaję...

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2011, 12:03:53 pm »
Idę w poniedziałek do weterynarza i spytam się jej, bo Was pytam w jakim wieku trzeba szczepić a nie kiedy powtórzyć
chodzi mi o 1 szczepionkę  :icon_rolleyes

hero

  • Gość
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2011, 09:23:44 am »
Klaudia , ja mam swojego króla ze schroniska i nie był szczepiony...

Poprzednie dwa króle kupowałem w zool ,i nigdy nie pamiętam żadnej karty królika:(

Ja na szczepionkę nie idę wcześniej niż w kwietniu .
Większość tych szczepionek jest doraźnych na owady które przenoszą choroby,teraz szczepienia jest bez sensu.
Poza tym doradzę ci żeby poczekać jeszcze trochę nawet na pójście na wizytę kontrolną jeszcze 7dni, mała może się bardzo stresować,ale to jest moja luźna propozycja .
Pozdrawiam

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2011, 11:04:05 am »
Nasza wetka co roku powtarza, że szczepić powinno się na wiosnę - jak powiedział hero - w kwietniu, i jeśli nie będziesz trzymać królaska na dworze ani wypuszczać na zieloną trawkę po jesień, to dawka starczy na rok... skutecznie chroni przed chorobami przenoszonymi przez owady jak ja mówię "nadworne" i "lotne" :-) Żaden z moich uszatków nie był młodszy niż 1/2 roku w momencie szczepienia, nie mniej - faktycznie - pierwsza wizyta to wielki stres dla króliczka, moja mała prawie zwiała mi ze stołu... nie pozwól by Twój stres udzielił się Dżamili, to wszystko będzie OK ! To są szczepienie OCHRONNE, więc wiek zapewne nie ma tu kluczowego znaczenia :-)

Pozdr.
Ania
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2011, 12:36:50 pm »
Aha czyli spokojnie mogę iść i nie denerwować się?.No dobrze a czy mogła bym pójść np.jutro ją odrobaczyć  :/

hero

  • Gość
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2011, 13:06:47 pm »
Skąd ten pośpiech?

Tak jak mówiłem lepiej poczekaj 7dni i pójdź za tydzień do wet...
Maluszek się zadomowi nabierze do ciebie zaufania...i mniej się będzie bał...
Zrobisz jak zechcesz...
Ja prywatnie doradzam dać mu jeszcze 7dni spokoju i z odrobaczaniem i z wizytą u wetki jak i również z szczepionkami ...

Offline Romankia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2011, 16:17:31 pm »
Klaudii... jeśli chcesz iść do weta, nikt Cię nie powstrzyma, czasem instynktownie się czuje, że powinno się tak zrobić... Ja też tak miałam... i wetka patrzyła na mnie jak na wyrodnego opiekuna, bo mała była baaaardzo spanikowana... tego spojrzenia tak łatwo nie zapomnę :-) Jeśli więc masz potrzebę skonsultowania z lekarzem - to tak zrobisz, cokolwiek byśmy tu pisali!

Myślę sobie - może dobrze byłoby przed wizytą zadzwonić do weta, porozmawiać i wypytać najpierw telefonicznie? Sam określi, czy stresować zwierzątko natychmiast, czy spokojnie bez obaw można jeszcze czekać :-)

Pozdr.
Ania
Wirtualna opieka: UNKAS + Tim Fionson

TUBYLCY:-) :
Aprilka - od 29.V.10;  Kubuś Puchatek - od 11.X.10;  Świniaczek SONIQE od XI.2011
... + 30 bezimiennych patyczaków :-)

ZA TYMI NAM TĘSKNO…:
Murzynek (III.02-09.X.06), Łatusia (12.X.06-15.V.10), Gonzo (13.X.10-01.XI.11), Tosia (22.XII.10-02.XI.11)... i za wszystkimi, które były przed nimi :-(

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2011, 18:57:04 pm »
Wydaję mi się że Dżamilla już się zadomowiła nikogo i niczego się nie boi a chyba weterynarz powinien sprawdzić jej wiek
takie jest moje zdanie.lPozdrawiam

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2011, 19:01:36 pm »
klaudii105 a byłaś zapytac w sklepie ?? Nam by też nie wydali karty rodowodowej ale sprzedawczyni się przypomniało w ostatniej chwili.Może u Ciebie w sklepie też zapomnieli ?? Warto miec te kartę.

nuka

  • Gość
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 06, 2011, 20:25:34 pm »
Tak jak mówiłem lepiej poczekaj 7dni i pójdź za tydzień do wet...
skąd ten magiczny tydzień?? Hero możesz nie wprowadzać w błąd??
Przecież pierwsza wizyta u weta zależy od wielu czynników, zależy przede wszystkim od stanu zdrowia zwierzaka, jest wiele królików, które tuz po przyniesieniu do domu sa bardzo swobodne, jeśli wiemy ze inne osobniki z danego miotu mają jakieś dolegliwości do weta należ udac sie natychmiast, maluszki kupione w zoologu to juz generalnie pierwsze co to wizyta u weta. No i doswiadczenie opiekuna ma tutaj ogromne znaczenie. 

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2011, 21:19:11 pm »
klaudii105 a byłaś zapytac w sklepie ?? Nam by też nie wydali karty rodowodowej ale sprzedawczyni się przypomniało w ostatniej chwili.Może u Ciebie w sklepie też zapomnieli ?? Warto miec te kartę.

Byłam po prostu ona nie była szczepiona i tyle :(

EDIT:

Tak jak mówiłem lepiej poczekaj 7dni i pójdź za tydzień do wet...
skąd ten magiczny tydzień?? Hero możesz nie wprowadzać w błąd??
Przecież pierwsza wizyta u weta zależy od wielu czynników, zależy przede wszystkim od stanu zdrowia zwierzaka, jest wiele królików, które tuz po przyniesieniu do domu sa bardzo swobodne, jeśli wiemy ze inne osobniki z danego miotu mają jakieś dolegliwości do weta należ udac sie natychmiast, maluszki kupione w zoologu to juz generalnie pierwsze co to wizyta u weta. No i doswiadczenie opiekuna ma tutaj ogromne znaczenie. 


Czyli dobrze myślałam jutro lecimy z malutką do weta

Proszę uzywać opcji "modyfikuj". Posty scalam. mysza
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2011, 21:27:47 pm wysłana przez mysza »

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2011, 21:58:50 pm »
Boże to co to za hodowla ?? Maluszki muszą byc zaszczepione w pierwszym miesiącu życia.Taki sklep zoologiczny nadaje się do niczego skoro trzyma z takimi hodowcami !!

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2011, 22:03:00 pm »
Boże to co to za hodowla ?? Maluszki muszą byc zaszczepione w pierwszym miesiącu życia.Taki sklep zoologiczny nadaje się do niczego skoro trzyma z takimi hodowcami !!

No to co ja na to poradzę? wzięłam ją,ponieważ była bardzo smutna i chuda i było mi jej bardzo szkoda
to nie moja wina że sklep trzyma z takimi hodowcami

nuka

  • Gość
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2011, 22:21:52 pm »
Czyli dobrze myślałam jutro lecimy z malutką do weta
tak, idż sprawdzić co z maluchem ale nie idź do pierwszego lepszego weta, wybierz sie do takiego który na królikach sie zna.
to nie moja wina że sklep trzyma z takimi hodowcami
oczywiscie, że to nie Twoja wina. Tylko na miejsce tego wykupionego szkraba pojawi sie nastepny ...

Offline monika2415

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12081
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: Szczecin/Manchester
  • Moje króliki: Krispie (27.06.2009)
  • Za TM: Niusia (02.12.2007 - 14.08.2014) Słoneczko nasze najdroższe ... nigdy o Tobie nie zapomnimy :*
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2011, 22:51:14 pm »
No to co ja na to poradzę? wzięłam ją,ponieważ była bardzo smutna i chuda i było mi jej bardzo szkoda
to nie moja wina że sklep trzyma z takimi hodowcami

klaudii105 ja wiem że nie twoja wina,ja wcale tego nie napisałam :) chodziło mi tylko o ten sklep.

Offline klaudii105

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kiedy odrobaczyć zaszczepić na pomór i myksomatoze
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 07, 2011, 20:33:32 pm »
Byłam dzisiaj z niunią odrobaczyłam ją zapłaciłam 10 złoty :icon_smile2