Autor Wątek: Żywienie królika młodego  (Przeczytany 49922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Minimini

• Użytkownik
  • *
Odp: Żywienie królika młodego
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 08, 2017, 12:06:50 pm »
Witam wszystkich serdecznie,

Jako że jestem totalnym laikiem chciałabym usystematyzować swoją wiedzę i chciałabym by ktoś kto ma większe doświadczenie się wypowiedział.

Mój króliczek to karzełek teddy ur. 16.03 odbieram go od obecnego właściciela w majówkę, więc będzie miał 6 tygodni, ale do tego czasu chce być dobrze przygotowana i douczona co do opieki nad króliczkiem.

1. Sianko w nieograniczonej ilości - czytałam o zuzala i chyba na nie się zdecyduje. Ile powinno go być w "zapasie"? Ile zużywacie np. w ciągu miesiąca? Czy może to już być sianko z melisą lub innym dodatkiem?
2. Woda z butelki czy gotowana?
3. Granulat - z Waszych opinii wynika, że Cuni Complete, ale wersja junior? Nieograniczony dostęp, na zasadzie jak opróżni miseczkę to dosypać? Czy jakoś to limitować? Karmić dwa razy dziennie? Jak duże opakowanie granulek kupić?
4. Urozmaicanie diety po 3 miesiącu - bardziej pietruszka i koperek w wersji z doniczki czy raczej zaopatrzyć się w suszki? W jakiej ilości takie suszki? na garście? gramy? jak to "dawkujecie"?

Wszystkie rady, uwagi, podpowiedzi mile widziane

Offline joac

• Moderator forum
  • Moje króliki: Pandora, Gacek, Szarunia, Trusia, Tosia
  • Za TM: Pandusia, Rubens, Kapibarek (11.04.2017)
Odp: Żywienie królika młodego
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 21, 2017, 15:39:17 pm »
Witaj! Chyba trochę poczekałaś na odpowiedź :]
1. Trudno mi się wypowiedzieć, bo ja mam 5 królików ;) Ale myślę, że taka standardowa paczka Zuzali powinna wystarczyć na 4-5 dni.
2.Woda przegotowana w zupełności wystarczy
3. Cuni Complete jest OK, jeśli już, to rzeczywiście junior. Ale możesz spróbować Beaphar Nature Junior, ma lepszy skład. Ja bym jednak dawkowała granulat, dawałabym dwa razy dziennie tak, żeby dno miseczki zakrywało. Niemniej granulat nie jest konieczny przy żywieniu królika.
4. W suszki zaopatrz się od razu, maluch powinien jeść ich sporo, bo rośnie, buduje kościec.
5. Dieta urozmaicona o świeżynki pewnie tak rzeczywiście od 3 miesiąca, wprowadzając po kolei i w odpowiednich odstępach czasu (np natka pietruszki, koper, cykoria, seler naciowy).
Wirtualny opiekun:
PERŁA (WROCŁAW)  PAPILOTKA I ANN (TORUŃ) BRAWURKA  (SOPOT)

Wątek Uszatej Bandy: http://forum.kroliki.net/index.php/topic,14703.0.html