Autor Wątek: Żywienie królika młodego  (Przeczytany 170529 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Żywienie 2-miesięcznego malucha
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 02, 2011, 22:10:55 pm »
Ale są też inne firmy sianek, nie koniecznie z dodatkami. Więc możesz popróbować czy królisiowi zasmakują inne.
A czy za granicą macie tzw pellet drewniany? W sumie to jest do palenia, ale na tej samej zasadzie co żwirek drewniany.

rowi.di

  • Gość
Odp: Żywienie 2-miesięcznego malucha
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 03, 2011, 13:09:30 pm »
Tak kupilam raz, okazalo sie ze jak otworzylam to byl z drzew iglastych, strasznie cuchnial zywica!

Offline Luna

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 15, 2011, 12:01:56 pm »
A gdzie zdjęcia malucha?

Offline anaa09

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:18:50 pm »
mam pytanie od dzis mam kroliczka ktory jest bardzo mlodziutki ma 4/5 tyg mam ogromna prosbe do tej pory byl karmiony alexem kupilam mu takze u tego hodowcy ten sam granulat ale nie wiem czy zmienic czy nadal mu podawac to samo,z powyższych postow mniej wiecej juz wiem jak sie obchodzic z takim malenstwem jesli chodzi o zywienie tylko pomozcie mi z karma .

wlasnie widze ze z takim malenstwem to tak jak z moimi dzieciaczkami jak byli niemowlakami ;-)

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 14, 2012, 17:33:17 pm »
wlasnie widze ze z takim malenstwem to tak jak z moimi dzieciaczkami jak byli niemowlakami icon_wink
Bo to jest niemowlaczek, co jeszcze ze 2 tygodnie by pił mleko. To nie hodowca, a pseudohodowca go sprzedał :(

Nie zmieniaj mu diety tak nagle. Ale możesz kupić np. Cuni Junior Versele Laga albo Cuni Complet i tak po troszku mu dodawać do tego Alexa - najpierw 2-3 granulki, potem coraz więcej. Nie dawaj mu pod żadnym pozorem nic świeżego. Za to możesz kupić kozie mleko i letnie,  wymieszane z odrobiną żółtka jaja (dobrze by było dodać też kroplę oleju lnianego, ale nie każdy ma w domu) podawać mu strzykawką insulinówką albo 2ml - tak 1-2ml na raz. Ale nie zmuszaj, jak nie będzie chciał, to nie dawaj.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline anaa09

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 15, 2012, 11:59:26 am »
błagam pomozcie maly dostał biegunki wzielam go na rece a cale jego futerko w luznym kale ;-( oczywiscie umylam go ale to jest malenstwo i boje sie o niego czy cos moge mu podac :( ?  dodam ze nic nie jadl oprocz tego co u hodowcy siana i wody :(


Offline kasiagio

  • Global Moderator
  • ****
  • Wiadomości: 1861
  • Płeć: Kobieta
  • Moje króliki: Maki
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 15, 2012, 12:51:41 pm »
Czy masz w domu jakiś probiotyk ?? np. Lakcid ?? Jak masz to  rozpuść pół ampułki w ćwierć szklanki wody i musi to pić  .
Czy mały je sam ??

Jutro jak najszybciej do weta , skąd jesteś , musimy poszukać dobrego króliczego weta , żeby maleństwo uratował .



Nie ma Zwycięzców ani Wygranych są tylko cierpiące  potrzebujące pomocy zwierzęta !!

Offline anaa09

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 15, 2012, 13:44:41 pm »
z Gdanska , na watku szczepionkowym podali mi adres p.doktor z gdanska.
maluch je sam ,je karme alex (taka jadł u hodowcy) sianko i pije,   tak mysle ze moze jak go wypuscilam znalazll cos na podlodze co moje dzieci mogly zrzucic i zjadl i to moze mu zaszkodzilo :( lakcid kupilam i zaraz mu podam .
czy ta karme ma miec caly czas w klatce czy zabrac mu na czas sensacji żołądkowej?

Offline anaa09

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 15, 2012, 13:48:49 pm »
mam jeszcze pytanie czy wedlug wagi mozna sprawdzic ile okolo ma malenstwo wieku  ? pytam bo jak kupilam malucha to ta osoba poinformowala mnie ze ma 4 tyg w dniu dzisiejszym jak chcialam sie dowiedziec czy ma jakas karte urodzenia swiadectwo czy byl szczepiony itp dowiedzialam sie ze zadnych kart nie ma bo nie stosują tego i ze maluch ma 6 tyg dziwnie szybko w ciagu jednej doby urósł o 2 tyg :-/  maluszek na moje oko jest malusi bo miesci sie na dloni i jest bardzo leciutki
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2012, 19:28:53 pm wysłana przez anaa09 »

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 15, 2012, 14:23:39 pm »
A to nie są posklejane cekotrofy np od tego że dostał za dużo karmy?

Jak mieści się w dłoni to ma na pewno 4 tygodnie.Albo i nawet mniej....

kateryna

  • Gość
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 15, 2012, 14:29:36 pm »
Mój królik był większy niż dłoń ale w wieku 3 miesięcy ważył 300g :) Więc jeśli waży mniej to na pewno jest młodszy.

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 15, 2012, 15:33:47 pm »
mam jeszcze pytanie czy wedlug wagi mozna sprawdzic ile okolo ma malenstwo wieku  ? pytam bo jak kupilam malucha to ta osoba powinformowala mnie ze ma 4 tyg w dniu dzisijeszym jak chcialam sie dowiedziec czy ma jakas karte urodzenia swiadectwo czy byl szczepiony itp dowiedzialam sie ze zadnych kart nie ma bo nie stosuja tego i ze maluch ma 6 tyg dziwnie szybko w ciagu jednej doby urusł o 2 tyg :-/  maluszek na moje oko jest malusi bo miesci sie na dloni i jest bardzo leciutki

urósł, bo jak zaczęły się problemy, to "hodowca" chroni swój tyłek - maluch powinien być do 6-go tygodnia z matką. A tak szczerze, to on tego Alexa na pewno nie jadł zbyt dużo, bo maluchy najwcześniej w 3 tyg zaczynają!! jeść to, co matka.
Jego układ pokarmowy po prostu nie jest przyzwyczajony do takiego pokarmu, a jest głodny.

Proszę, zrób, jak mówiłam z tym mlekiem - masz w domu zwierzę porównywalne do szczenięcia - trzeba mu podać odpowiednie jedzenie. Kup kozie mleko, lekko podgrzej. Do 1/2 szklanki mleka dodaj trochę żółtka 0,5ml i parę kropel oleju lnianego. Podawaj do picia razem z probiotykiem - i polecam coś lepszego, jak Lakcid (najuboższy z probiotyków na rynku), np. Mulitlac - probiotyk dla ludzi, z bakteriami kwasu mlekowego, nie sam prebiotyk! Probiotyku tak nasyp do strzykawki (otwórz kapsułkę i na ostrzy noża wyjmij trochę proszku), wsadź tłoczek, nabierz mleczka i po 1ml -2 karm małego. Możesz też kupić mleko dla kociąt i zamiast koziego podawać, ale nie wszędzie jest dostępne, a Ty musisz karmić już.
I skontaktuj się z użytkownikiem Zgaga - ona ma doświadczenie w ratowaniu króliczątek, ja odchowałam tylko 1 miot.

A wieku po wadze nie da się za bardzo określić, bo zależy on od "rasy" króliczka. Prędzej się określi po wyglądzie, ale np. karzełki zawsze mają taki dziecinny pyszczek.
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline dori

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4780
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 15, 2012, 17:56:42 pm »
Z mlekiem bardzo dobry pomysł . Zgaga  dawała mleko dla kociąt . Sa różne szkoły odnośnie Lakcidu czy probiotyku innego . Dr Moroz zaleca dawać maluchom Lakcid mimo ,że ubogi ale wystarczajacy . Co by nie było nie ma typowych bakterii ( dobrych ) ,  które sztucznie dostarczamy królikowi , normalnie on sam wytwarza i reguluje zjadając ceko . Zbyt duża ilość dostarczanych szczepów z probiotyku tego czy innego , także niezbyt jest korzystna. Z probiotykami takze trzeba ostrożnie . Ale  mleczko  jest wskazane. Zawiadomię zgagę ,żeby ci opisała dokładnie na pw co i jak dawała.Ona siada do komputera późno.

Offline klara703

  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 317
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:18:53 pm »
gdzie dokładnie jest to schronisko? w Brzegu?

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: PILNE MALEŃSTWO 24dg POMOC W DIECIE
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 16, 2012, 13:41:16 pm »
gdzie dokładnie jest to schronisko? w Brzegu?

Ale jakie schronisko?

Offline Abramek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Płeć: Kobieta
Żywienie królika młodego
« Odpowiedź #115 dnia: Luty 16, 2012, 18:24:39 pm »
Witam :) chciałabym wiedzieć jaką dietę trzymać dla mojego Abramka, aby dobrze się rozwijał i nie roztył się. Jakiej firmy najlepsze jest jedzonko :)z góry dziękuje
Suwaczek z babyboom.pl" border="0

Offline Madzia7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4020
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dieta młodego królika
« Odpowiedź #116 dnia: Luty 16, 2012, 18:47:22 pm »
Polecam watek "Dieta". Tu jest mnostwo opisow diet I ich bilansu.

Offline iga335

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
Żywienie królika młodego
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 22, 2012, 00:13:18 am »
Witam,
myślę nad zakupem królika. Ostatnio odszedł mój uszatek i postanowiłam, że nie ma co się dalej katować, męczyć... Chciałabym dać schronienie nowemu pupilkowi. Jednak przed tym zakupem zbieram szczegółowe dane na każdy temat, aby mały uszatek miał jak najlepiej. Więc jaka jest najlepsza dieta dla malucha? Oczywiście dużo siana, świeża woda nie prosto z kranu. To wiem, ale nie wiem dokładnie ile dawać mu warzyw, owoców, ziół tak aby się nie przejadł, ale także aby nie kicał głodny.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.  :przytul:

Offline Eni

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2918
  • Płeć: Kobieta
  • moje posty są prywatnymi opiniam, NIE jestem z SPK
  • Lokalizacja: Głogów/Bardo
  • Moje króliki: Bizu
  • Pozostałe zwierzaki: Kajtek, Stella, Benio
  • Za TM: Amie [10.06.2013] Agneau [13.06.2014], Jasiu [13.02.2017]
Odp: Dieta dla maluszka
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 22, 2012, 00:45:15 am »
myślę nad zakupem królika.
Zamiast kupować i napędzać biznes pseudo-hodowcom, którzy odsadzają od mamy maluszki, co jeszcze powinny pić mleko, lepiej adoptować. Tutaj masz info. dlaczego nie popieramy i nie promujemy zakupu króliczków http://rumburak.kroliki.net/rumburak.html
Są do adopcji małe królisie, jak i takie większe - do wyboru do koloru. Zawsze to pewność, że króliczek nie będzie skrzywdzony przez to, żeśmy go kupili. http://adopcje.kroliki.net

Więc jaka jest najlepsza dieta dla malucha?
Najzdrowsza jest dieta najbliższa naturalnej - czyli takiej, do której układ pokarmowy został stworzony. Wg piramidy żywienia masz tu wszystko opisane http://www.miniaturkabeztajemnic.com/zywienie.html Zresztą polecam całą stronkę poczytać.

To wiem, ale nie wiem dokładnie ile dawać mu warzyw, owoców, ziół tak aby się nie przejadł, ale także aby nie kicał głodny.
Nie da się określić jednolitych norm dla wszystkich króliczków. Sianko ma mieć dostępne cały czas, zioła zależnie od ich działania, zieleninę w dużych ilościach, warzywa korzeniowe w mniejszych, owoce jako smakołyk. Każdy królik jest inny, ma inna przemianę materii, masę ciałka, upodobania. Żywi się wybraną, dostępną dla opiekuna dietą, a jak zwierzę zaczyna tyć albo chudnąć, to się dietę modyfikuje. Przy karmieniu wg zapotrzebowania zajęczaków unika się wielu chorób i przypadłości, które doskwierają niewłaściwie żywionym króliczkom.


A tak poza tym jest na forum pełno tematów o żywieniu, diecie czy zakupie maluchów ze sklepu - kłania się Regulamin i wyszukiwarka
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2012, 00:49:01 am wysłana przez Eni »
Wsadź wrażliwego na przeciągi króliczka w koszyk na rowerze, prowadzaj z natury panikującego królika na automatycznej smyczy, wyprowadzaj zwierzaka niczym psa do lasu czy na trawnik w mieście i... dziw się, że królik choruje...

Offline drosera

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
Żywienie królika młodego
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 06, 2012, 20:24:22 pm »
Przyjechał do mnie maleńki króliczek (5-6 tyg:/) z hodowli (żeby było jasne, nie kupiłabym go gdybym wiedziała że ma mniej niż 8 tyg, ale hodowca mnie oszukał- dopiero w rodowodzie zobaczyłam datę ur 30.11). Hodowca dał mi karmę którą do tej pory ten maluch jadł, ale są w niej ziarna. I mam dylemat, czy na razie podawać mu ją żeby nie zmieniać gwałtownie jego diety, czy dać mu jakiś lepszy granulat? (mam w domu cuni pro, mogłby być?)

Jestem przerażona, że ten maluch nie przeżyje... Co jeszcze mogę zrobić żeby mu jakoś teraz pomóc i żeby go ochronić?